Големите заблуди относно раждането

  • 3 927
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Раждането е много различно при всички жени ,та дори има голяма разлика и при  първо и второ раждане.На мен ми предизвикаха раждането и по този случай раждах 10часа.Може би при мен най-травмиращо беше самото очакване да родя всеки момент,а разкритие така и нямаше ,въпреки лекарствата който ми даваха .

# 16
  • Мнения: 804
благодаря за интересната тема  bouquet
 Мисля, че е важно да си позитивно настроен, не със страх, и да се съсредоточиш над раждането, за да помогнеш на малкото човече да излезе.  Ще разказвам и аз на следващите по късно  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 107
Единствената ми заблуда беше, че като се стигне до напъване и изгонване на плода, най-трудното е минало... Да, ама не! И досега знам как се напъва само на теория  newsm78
А контракциите определено бяха поносими.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 223
И на мен това ми беше идеята, да настроим бъдещите мами позитивно. Много се страхувах, признавам, четях всичко каквото ми попадне и бях останала с впечатлението, че  ме чакат ужасни болки (не знам защо само страховити истории ми се въртяха из главата). Но като дойде момента, се изненадах от себе си, страховете се изпариха и цялото ми същество се настрои да даде живот на малкото човече. Нямаше страх,  само нетърпеливо очакване, което не продължи дълго. Пожелавам на всички бъдещи мами леко раждане и здрави бебчета   bouquet

# 19
  • Мнения: 903
Айде и аз да кажа:
Аз си мислех, че е като на филмите - едно непрекъснато викане ,а то контракциите те отпускат и не боли чак толкова, както казаха преди мен като менструалните по 10. И си мислех че изгонването е много продължително, а то при мен стана много бързо. Обаче разбрах, че  каквото и да си говорим при всеки е различно, друго е по-важно : да си положително настроен и да вярваш че всичко ще е наред. Мисля, че психически подготвените мами се справят по добре. Повтаряйте си, че скоро ще гушнете малкото човече, и че тези усилия са за негово добро. Леко раждане на всички бъдещи мами.

# 20
  • Мнения: 827
   2. Прословутата "запушалка" при мен се разкъса часове преди самото раждане (а не 1-3 дена преди раждането, както бях чела по дебелите книги), а аз си помислих, че ми са изтекли водите,(изобщо не знаех какво количество течност става дума)
   3. Бях убедена, че при напъването трябва да се използват коремните мускули, а то какво се оказа ... напъваш като при най-големия запек в живота си  Embarassed
   4. Когато бебчо започна да излиза, все си мислех, че става на етапи: първо главичката, после телцето, крачетата и т.н. , а то какво се оказа - едва казаха, ето я главичката и после, честито...
Mr. Green Абсолютно същия случай. Мога да прибавя и още нещо, което, разбира се е твърде индивидуално, но при мен беше така
   5. Контракциите ми от самото начало бяха много начесто- нямаше такова през 2-3 часа, че после през 30 мин и т.н- направо през 10 мин, от раз!  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
Рени,твоите са били на 10мин,а моите на 3 Shocked
За това пак ще повторя че всичко е строго индивидуално.
Аз не бих казала че болките са търпими,защото при мен водите изтекоха и веднага към болницата.От там 12 часа бях с контракции през 3мин,като последните два три часа бях през 30 секудни.Хората раждат сто пъти за това време и тези контракции,а аз на всичкото отгоре повече от 3 см разкритие не получих Shocked
И се прибягна до секцио по спешност.
така че всичко си е различно при всеки човек...

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ааа, да. И моите контракции така - все си бяха по 60 секунди. А не да почнат от кратки и да стигат до минута. Само от по-леки към по-силни, но с еднакво времетраене. И започнаха като при Рони по-начесто - направо на 10-15 минути и бързо стигнаха до 5.

# 23
  • Мнения: 827
А мен пък все ме лъжеха, че ще родя след по-малко от 2 часа и , че разкритието ми е 9 см. После идваше друг да провери и казваше, че е едва 5 см   Closeл ...И така няма и 15 часа! През цялото време гледах как идват момичета, раждат и пак оставам аз...После в стаята пък друга ми се хвалеше, че за нея раждането било невероятно лесно и бързо... Така че, на който каквата участ му се падне. А аз, през цялото време си говорех, че това ще ми е за пръв и последен път в живота, че повече няма да забременявам...Ама колко време мина и ето, пак започна да ми се иска.

# 24
  • Мнения: 46 526
Очаквах болките от контракциите да са като менструални, а моите менструални бяха адски мъки и се успокоявах, че по-зле няма на къде  Mr. Green обаче не ги усетих така, само лек дискомфорт, за сметка на това имах чувството, че ме жигосват на кръста  #Crazy оказа, се че беба е лицево и черепа й притиска гръбнака ми  baby_neutral
Другата заблуда е, че без болка няма разкритие, мен ме приеха с 4 см. разкритие, а болка усетих 6 часа след това, тогава вече не помня колко ми беше разкритието  Thinking

# 25
  • Мнения: 827
 А на вас дадоха ли ви веднага да видите бебока? Мен менакараха дори да повторя гласно точно каквото са ми казали- какво е, колко кг и см. Помислих си какви ли случаи са ги накарали да задават такъв въпрос? Mr. Green

# 26
  • Мнения: 46 526
А на вас дадоха ли ви веднага да видите бебока? Мен менакараха дори да повторя гласно точно каквото са ми казали- какво е, колко кг и см. Помислих си какви ли случаи са ги накарали да задават такъв въпрос? Mr. Green

Да, веднага след като излязох от упойка /секцио бях/ в Интензивното ме чакаха беба и тати  Grinning

# 27
  • Мнения: 827
 Браво! А на нашия тати не му позволиха да го види  ( едвам се видяхме ние двамата). Видя го за пръв път чак на изписването  Sad

# 28
  • Мнения: 903
A моите не ми дадоха да ги видя, защото бяха недоносени и веднага ги отнесоха. Даже не ми казаха какви са и колкото и да питах никой не ми обърна внимание(беше страшна суматоха).  Малко по-късно чух доктора да си пее "О girl" и така разбрах, че са момичета. После ми казаха естествено. Чак след няколко часа с татито ни пуснаха да ги видим в интензивно. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 903
А на вас дадоха ли ви веднага да видите бебока? Мен ме накараха дори да повторя гласно точно каквото са ми казали- какво е, колко кг и см. Помислих си какви ли случаи са ги накарали да задават такъв въпрос? Mr. Green
о, да, веднага. първо ми казаха часът, и ми го повториха даже. После ми дадоха бебето да го целуна и после, понеже ревнах, почнаха да ме разпитват как ще се казва и разни такива. И си обсъждаха колко тежал.

това, за което не бях подготвена, бяха болките от свиващата се матка след секциото. Но си бяха съвсем поносими, просто неприятни. Повече ме болеше при раздвижването - въпреки че бях подготвена.

Честа заблуда е, че при спинална упойка боли. Болката е като при жилване от малък комар Simple Smile същото се отнася за поставянето на катетър и клизмата - ако ти ги направят внимателно, са нещо облекчаващо, не са болка.

Общи условия

Активация на акаунт