Акушер-гинеколози- Варна 4

  • 145 430
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 2 274
Искам да попитам някой правил ли си е скоро изследвания за синдром на Даун, които се правят в Терапията? Каква е цената и по всяко време ли може да се отиде през деня/ в смисъл като ти вземат кръв на гладно ли трябва да е?/
предварително благодаря! Hug
През декември бях ходила с кумата ми, тя се изследва и си спомням, че ходихме преди обяд, цената беше около 30 лв.. И май беше на гладно, но не съм сигурна.
Аз като си правих в МД мисля, че на гладно бях ходила, но тогава май беше следобед.

# 661
  • Мнения: 50
Ако е първия скрининг е по скъпо, мисля че беше 45лв., а за втория се плаща 30лв. Взима се кръв май на гладно, до 13ч.
Най-добре да се прави в деня на феталната морфология, когато ти вземат мерките на бебчо с ултразвуково изследване, но най-късно на следващия ден.

# 662
  • Мнения: 119
Аз си направих БХС в Майчин Дом - те пращат кръвта в терапията, преди обед на гладно се ходи. И 4Д-то ми беше след като ми излязоха резултатите от скрийнинга.

# 663
  • Мнения: 146
Някой има ли отзиви за д-р Савулева и по - скоро за ЖК при нея? Какви са цените , добър специалист ли е ?

Малко по - назад в темата бях писала моето мнение за д - р Савулева, можеш да прочетеш, за да не се повтарям. Имаше отзиви и от други момичета - всички положителни Wink Прекрасен лекар и човек е тя. Миналата година прегледа беше 25 лв., вкл. и ехограф. Не работи със ЗК.

# 664
  • Мнения: 1 501


Малко по - назад в темата бях писала моето мнение за д - р Савулева, можеш да прочетеш, за да не се повтарям. Имаше отзиви и от други момичета - всички положителни Wink Прекрасен лекар и човек е тя. Миналата година прегледа беше 25 лв., вкл. и ехограф. Не работи със ЗК.
Hug.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте, искам да попитам за впечетления от д-р Христина Христова от МЦ Младост  Embarassed Simple Smile

# 666
  • Мнения: 680
Здравейте, искам да попитам за впечетления от д-р Христина Христова от МЦ Младост  Embarassed Simple Smile

Предишната ми бременност я следеше тя. Горе долу съм доволна от нея, ако я питаш нещо отговаря, по-словоохотлива беше акушерката, с която работи. Иначе прави всички изследвания, които са по здравна каса. най-вероятно ще ти предложи абонамент, беше 150 лв през 2010, който се плаща на 3 вноски. Той включва всеки път гледане на ехограф, слушане на тоновете на бебето към края на бременността, и едни вагинален преглед. Положително мнение давам.

# 667
  • Мнения: 1 501
Къде във Варна освен Майчин дом има 4Д? Георгиев от АГ дали има , че не ми се дават пари на тия от МД?

# 668
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
При Д-р Георгиев няма. Аз доколкото в момента се сещам при Д-р Давидков, Д-р Цветкова. Със сигурност има и на други места, но в момента не мога да се сетя.  Simple Smile

# 669
  • Мнения: 4 651
Къде във Варна освен Майчин дом има 4Д? Георгиев от АГ дали има , че не ми се дават пари на тия от МД?
МЦ Марешки, Давидков. Там пък хич не те съветвам да си даваш парите....

# 670
  • Мнения: 1 501
Ясно , изборът не е много голям. Май по - добре в МД от колкото пък при Давидков.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Къде във Варна освен Майчин дом има 4Д? Георгиев от АГ дали има , че не ми се дават пари на тия от МД?

На фетална морфология ли искаш да ходиш или просто да видите бебето на 4Д? Мисля. че в АГ ехографа има и такъв режим, но не съм сигурна, трябва Георгиев да се пита. Защото ако е ФМ, по-добре търси специалист отколкото ехограф  Peace

# 672
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Добра фетална морфолгия прави Давидков, моето лично мнение е, че за Варна е най-добър, може би защото се занимава само с това от години и ехографа му е доста читав. Но като човек е отвратителен, надменен, арогантен, плюе колегите си и непрекъснато се самоизтъква. Така че ако отидеш при него просто си надени маска и слушай само, ама само онова, което говори за бебето и то за външните му белези- морфология. Не го слушай за другите неща- за да те накара да се връщаш пак и пак, си измисля разни неща- нямало място в матката, по-рано трябвало да се извади, позата му незнам си какво, главата стояла ниско, плацентата също... за тези неща по-компетентни за мен са гинеколозите, работещи в болниците, те имат повече опит практически... Но за да го огледа за аномалии и то в по-ранните срокове на бременността мисля, че е най-добър.
На 2-ро място бих поставила д-р Петинка Цветкова, чак след това нареждам доц. Балев и другите рентгенолози, подвизаващи се из Варна. Между другото сме единствения град, в който рентгенолози правят фетална морфолгия. В цяла България това си е задължение и преоритет на АГ-тата.
Д-р Славчев се справя добре, но е претоварен и ехографа му не е на нивото, необходимо за тази дейност, но пак е по-добър вариант от рентгенолог.
Д-р Уалит- бягай надалеч! Пълен безхаберник!

# 673
  • Варна
  • Мнения: 2 678
В цяла България това си е задължение и преоритет на АГ-тата.
Не е задължение на АГ-тата, за жалост много от тях не знаят за какви аномалии да гледат. Мен ей такава АГ-голям спец в МД ми нправи ФМ /родих увредено бебе/ За ФМ не е нужно да е АГ специалиста.  Peace

Инъче фетална морфология при Доктор Цонев в клиника Темелков, само хубави работи съм чувала.

А м/у Давидков, Яков и Петинка - наблюдения от много близки и приятелки - Давидков.

А втория път отидох в София, тук вече на никой нямам доверие...

# 674
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте, искам да попитам за впечетления от д-р Христина Христова от МЦ Младост  Embarassed Simple Smile

Предишната ми бременност я следеше тя. Горе долу съм доволна от нея, ако я питаш нещо отговаря, по-словоохотлива беше акушерката, с която работи. Иначе прави всички изследвания, които са по здравна каса. най-вероятно ще ти предложи абонамент, беше 150 лв през 2010, който се плаща на 3 вноски. Той включва всеки път гледане на ехограф, слушане на тоновете на бебето към края на бременността, и едни вагинален преглед. Положително мнение давам.


Питам за обикновен преглед по повод леко течение... Иначе съм много доволна от д-р Славчев, който ми следеше бременността, пускаше ми всички изследвания обяснява всичко и т.н. Препоръчаха ми д-р Христова,а и момента е такъв, че ще е трудно да ангажирам някой да гледа малката, а часовете при д-р Славчев позакъсняват....

Общи условия

Активация на акаунт