Предложения за странни, необичайни и интересни имена - 2!

  • 37 536
  • 841
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 429
А Amy как по друг начин се чете освен Ейми?
Имам приятелка румънка тук в Торонто, която се казва Амелия - Ameliya по документи, чието име четат Ъ/Eмелайя. Тя се принуди да се представя като Amy и държи да и казват Ами, както е на румънски галеното от нейното име. Та варианти да се прочете нещо някак си има безброй.

Иначе англоговорящите наистина нямам как да прочетат Amy по друг начин, но за мен за конкретното звучене по-приятния спелинг е Ammie или Aimee

# 796
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Можех да предположа, че ще го прочетат като Амилия, но с Амълайя ме довършиха  Crazy . Малко като моя приятелка рускиня Светлана, ние й викахме Света, а испанците Збета.  Grinning

# 797
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ayah или Aayah би било Ая.

# 798
  • Бургас
  • Мнения: 372
И според мен Aayah би било Ая.Само не разбирам какво значение има това.Много по-често човек се представя лично,отколкото името му бива прочетено,а и тогава не е проблем,просто поправяш и толкова. Peace Ако някой вече дори и след забележката продължи да те нарича с друго име,то това си е напълно просташко изпълнение,което мен лично много ме дразни.

# 799
  • Мнения: 84
Според мен на запад ще го изписват Аya като го чуят.
Според мен ще го изписват  , ако го чуят англоговорящи.
Но самото име преведено от българските власти в БГ международния паспорт би се изписало Aya (по закона им за транслитерацията), което пък, ако се опита да го прочете англоговорящ, ще звучи Ейя!  Wink

Аз съм по съгласна с метода на изпиване на Роис това другото звучи като Иаииа

# 800
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Само си говорим, на мен са ми интересни такива неща. Не че има чак такова значение наистина.  Peace

# 801
  • Мнения: 84
Да според съпръга ми,а той и е американец това би се писало като,но и той не е сигурен каза ми със вашите странни имена....а иначе в САЩ чух имена като Десари или Дезари,не съм сигурна как да го преведа,Кейлаб и Меланж

# 802
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Меланж е много готино, така викаме на сина ми от време на врем вкъщи, нали и той е смес.  Mr. Green


Днес в спортните новини чух Олександър/Олегсандър - мотокрос съзтезател. Но май не беше българин.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 00:49 от Rois

# 803
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
При поляците често се среща името - Кораб   Rolling Eyes

# 804
  • Мнения: 399
Днес по една телевизия поздравиха Чая...даже и фамилията и споменаха-типично българска. Simple Smile
В същото предаване интервюираха 3 момичета Калина,Калина и Йоана...водещия вика на последната "Е,трябваше и ти да се казваш Калина!",а тя "Емииии,Калина се казва сестра ми!"  Crazy Laughing

# 805
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В същото предаване интервюираха 3 момичета Калина,Калина и Йоана...водещия вика на последната "Е,трябваше и ти да се казваш Калина!",а тя "Емииии,Калина се казва сестра ми!"  Crazy Laughing

 Joy  Joy  Joy

# 806
  • Мнения: 181
В същото предаване интервюираха 3 момичета Калина,Калина и Йоана...водещия вика на последната "Е,трябваше и ти да се казваш Калина!",а тя "Емииии,Калина се казва сестра ми!"  Crazy Laughing

 Joy  Joy  Joy И ние в нашия град си имаме блезнаци Калинка и Калинчо-на около 2 год. Laughing
По темата-Анаксимандър...знам,че имало и някакъв философ с това име...и друго ми казаха,ама не помня още какво...Ама да си кръстиш детето така...Една леля с хвалеше днес,аз само подслушах без да искам Blush

Цитат
в САЩ чух имена като Десари или Дезари

Аз съм чувала за Дестри Rolling Eyes

# 807
  • Мнения: 15 379
Дорослава Crazy.

# 808
  • Ямбол
  • Мнения: 1 689
И една Роксена от мен.

# 809
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И ние в нашия град си имаме блезнаци Калинка и Калинчо-на около 2 год. Laughing

Познати на баща ми имат близнаци Цветан и Цветана, някъде на моята възраст.

Общи условия

Активация на акаунт