Мелек

  • 10 334
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 76
Точно това име не е добро... Ако наистина искаш да означава нещо, нека да бъде с българските му варианти...

# 76
  • Мнения: 4 569
Точно това име не е добро... Ако наистина искаш да означава нещо, нека да бъде с българските му варианти...
Защо да не е добро? Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 76
Не става за дете, което ще живее в България.... Лично мнение....

# 78
  • Мнения: 2 786
И на мен не ми харесва името, звучи ми като "мляко" и нещо блудкаво. Според мен като се избира име, трябва да се отчете и къде ще израсне това дете така, че да не му се присмиват за името  Peace

# 79
  • Мнения: 1 473
Не ми харесва.
Правя асоциация с „мелез“.

# 80
  • Мнения: 1 092
Не го харесвам твърдо. Има много красиви арабски имена, но това не е от тях

# 81
  • Мнения: 48
Името е ужасно.

# 82
  • София
  • Мнения: 291
Не ми харесва.
Дори като го чуя си мисля, че става въпрос за мъжко име.

# 83
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да, но не си била женена за някой от тях Simple Smile Аз нали това казвам, ако си приятелка, гостенка, позната е ок. Има няколко случая около мен на момичета женени за араби и турци. Определено се опитах да  ги разубедя, а те все ми повтаряха, че това моето са предразсъдъци. Не съм знаела колко галантни били гаджетата им, възпитани, нежни, мили, обсипвали ги с цветя, водели ги по заведения...Едната отиде в Сирия, другата в Йордания, третата в Турция. Едно, че живеят в къщи с още сто човека вътре, всевъзможни братя, сестри, лели, братовчедки. И всички ги наблюдават постоянно, къде отишла, с кого говорила. Те не че ходят някъде, освен на пазар и ако нещо се налага...До една си кръстиха децата с мюсюлмански имена. И не като жената от темата, която сама си е харесала такова име, беше им наложено. Да не говорим, че едната чака четвърто дете, което не иска, обаче останалите три са момичета. Ако и това било момиче, щели да карат така до момче...Втората имаше късмета да роди две момчета и спряха до там засега. Третата има две момичета и накрая момче.( и пак не умираше от желание за трето, ама как с две момичета, било едва ли не срам...). Майката на едната ми позната казва, че и ставало лошо като трябва да назове внуците си- Мохамед и Хюсеин. Откъдето и да го погледна, не мога да приема, децата ми да се казват така...

Имам приятелка чехкиня, женена за мароканец. Тя си остана християнка, той мюсюлманин. Имат една дъщеря обща, а приятелката ми има две дъщери от предния си брак. Вярно, че все пак живеят в Испания, но приятелката ми си ходи, където и както си иска, дори по дискотеки сме ходили без него, облича се както си иска, не мислят да имат повече деца, защото три дъщери им стигат (междудругото той се грижи за другите й две деца както за своето). Не я командва, не й забранява, или поне това е, което приятелката ми казва. Е, общата им дъщеря се казва Сухайла, но и приятелката ми харесва името. Та може да е изключение от правилото, но важното е, че има такива.

# 84
  • Мнения: X
Ама това, че живеят в Испания значи много...

# 85
  • Мнения: 111
Харесва ли ви името за момиченце?

Това е старо арабско име и означава ангел.

Знаете ли как е по-правилно да се произнесе, с ударение на първата сричка или на втората?

Как по би ви харесало Ме*лек или Меле*к  ?


Името е страхотно...Мюсюлманите обикновено обаче кръщават така момченца...А женския вариант е Мелиха или нещо подобно.Ударението е на първата сричка-МЕлек.Поздрави.

# 86
  • Мнения: 326
 Ужасно име. Бас държа, че си фенка на турски сериали. Звучи ми като "навлек" , не знам защо, но точно тази асоциация ми идва.

# 87
  • Мнения: 655
Интересно звучи и има хубаво значение.

# 88
  • Мнения: 81
Не ми харесва  Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 23 124
Като почнете да се превъзнасяте със значенията на имената...
Колко процента българи например знаят значението на Мелек? За мен е ужасно име, най-малко пък приличащо на женско. Имаше един турски сериал и една от героините се казваше така. Ударението беше на втората гласна. Е какво да ми харесва?!

Общи условия

Активация на акаунт