Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 113

  • 100 728
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 157
Вал,каквото и да кажа още за твоя уникален талант ще е малко.Снощи отворих уж за малко ,,ощето,,,отидоха 2 4аса в ахкане.... newsm20
Манинка,поздравления за Макуина,да е жив и здрав Алек,и с морската си се справила отли4но,особено тоя голям бодлив рапан е страхотен
лайтблу,страхотни торти,поздравления...цветове,изработка ,идейно..браво,фен съм ти
Руми,и ти си един неоткрит талант,не е за вярване 4е това са ти първите стъпки..с нетърпение о4аквам следващите красоти Hug
Цолова,невероятни торти,много напредна ти Hug
Аз реШих да си спестя малко Варна и да си изтикам тоя гаден декофондан ..не знам дали защото ги смесих,но такъв конденз не съм виждала до сега ooooh!
искроне,остави тъгата,захващай пуховците

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Марианка, Марианка и Патри би ти завидяла на бързината с която правиш рапаните!  Laughing
Съвсем сериозно се записвам за едни бавни обороти, че на семинара уж стоях до нея ама явно блях някъде другаде.
Среща не знам кога ще има аз си трая, защото след няколко дена тръгвам по почивки и ще се върна септември ако организирате нещо някъде и мога ще дойда обаче.
Патри, тя цигулката е супер така с конденз, те по дифолт са си такива лъскави така че е било в твоя полза определено.

# 737
  • Мнения: 1 173
Искре искаш да кажеш че имаш плодово желе ...брех как го измислих  Laughing То на него инструкциите не са ли с доста вода  newsm78 , а не като обикновен желатин http://www.kraftbrands.com/jello/products/gelatin/desserts/  . Според мен прочети инструкциите колко милилитра течност желира и прецени колко да сложиш на крема , като предварително си го разтвориш в малко вода . Този вид желета стават много стегнати , да не да ти се стегне много крема с цяло пакетче
Руми_Т сега кажи че лицето го прави без молд  Shocked и си заравям главата в пясъка  Mr. Green  Балончетата се избутват при заглаждането на тортата , или се пукат с игла . Свличането от страни на тортата - дълго ли я държа отвън докато слага декорацията , или се беше свлякла преди това ? Сега в топлото време масления крем се отпуска бързо , което може да доведе до събиране на покритието , особено ако е разточено по-тънко .

# 738
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Rumi_T & lightblue момичета поздравления - имате страхотен потенциал - възползвайте се. След такива торти аз мисля да се изнасям от темата  ooooh!

# 739
  • Мнения: 50
Момичета благодаря за насърчителните думи! Не било страшно. Обещавам следващия път да се постарая повече Laughing

А между другото цигулката наистина е супер така, макара и кондензирала... все едно е лакирана.

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 14:51 от marii4e

# 740
  • Мнения: 17
Точно за такъв вид торта се отнася въпросчето ми.

http://pepiy.multiply.com/photos/album/5/5#photo=13

Ами дано ти помогна, но разбирам че това е суха смес за приготвяне на Роял айсинг, трябва ти чиста пудра захар, пресята добре за да си приготвиш захарно тесто
фигурките се прикрепват с вода, или вода+глюкоза, някои момичета тук ползват и някакви хранителни "лепила", не съм ползвала такива, аз действам с вода, но в случая с твоя проблем това е неприложимо
betina33  Hug
 

nin4e, благодаря ти много  Hug!

 Това си е чиста пудра захар  Rolling Eyes ...


не се имам за много разбираща, но тя описа че съдържа пудра захар, сух белтък и лим.к-на, което май не е чиста пудра захар, не споря за опаковките, не съм ги виждала...

# 741
  • Мнения: 488
Момичета, ако има от Стара Загора- спешно ми трябват хубави боички буквално по няколко капки от цвят-колкото за една торта. Жълто, червено, синьо...ако има и други цветове-няма да откажа Simple Smile
Ще си платя, разбира се Simple Smile
 

# 742
  • София
  • Мнения: 2 658
Rumi, поздравления! Невероятни фигурки! Ти си истински талант! С нетърпение очаквам следващите ти торти.
lightblue, страхотни торти! Имаш много готин стил!

И сега като погледнем на тези две момичета тортите и се вижда, че който си има талант му личи от първата торта, иди че вярвай на Другарката Валерия за пробуждането и тем подобни.  Laughing Аз в предпенсионна възраст може и да достигна въпросното ниво към този момент.

Maninka, Маккуина е много готин(аз не смея още да се мятам на такива торти) и морската е супер! Трябва и аз да погледам малко клипчета на рапани.  Wink

betina, много сладка торта!

patriyani, харесвами така цигулката, единствено струните според мен по-тънички трябваше да са.  Peace

Аз творя днес една много екстравагантна сватбена торта(не по сложност), макар и на един етаж за ритуала. Декорирах тортата, но още не мога да измисля, какъв борд да сложа и съм в творчески застой.  newsm78

# 743
  • Мнения: 3 971
След като се сдобих с боички съм готова с торта №3  Mr. Green
 

Както се забелязва не е цяла - малкия нямаше търпение да я опита  Mr. Green

# 744
  • Мнения: 148
Марииче,много добре си се справила.Смело напред.
Руми Т,страхотен талант си.Ариел е невероятна,а във рачето се влюбих.Моите искрени поздравления за прекрасната торта.
Лайтблу,ти не спираш да ме изумяваш.Страхотни торти,много ми харесват и не спирам да им се радвам.
Манинка,страхотни рапанчета си направила и невероятна торта.
Патрияни,страхотни торти но цигулката е върха.
DZ,много добре си се справила със торта N3,хубави цветове .

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, довечера ще пусна новата тема. Сега бързам за детски рожден ден  Crazy

# 746
  • Мнения: 1 173
nin4e не става дума за спор , а за малко разбиране на английски  Laughing ....Искра показа другата опаковка , на нея си пише че е за Роял Айсинг , а на розовите пише "айсинг шугар" , което преведено на Бг си е пудра захар , без грам добавки  Naughty

# 747
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Така, започвам в обратен ред –
DZ, много сладка и цветна морска тортичка. Браво!
patriyani, майсторке, последните две торти са много изпипани и красиви!
Maninka, мидичките са страхотни!
betina33, много свежо и красиво!
lightblue, много обичам такива чисти и изпипани торти. Чудесни са!
Rumi, страхотна торта, а както разбирам ти е първата двуетажна. Скоро ще очакваме нови подвизи от теб!
marii4e, много добро начало!
Къде е Валерия да и се примоля за услуга???? Да знаеш, мила, че втори път дойда ли си в БГ, ще те моля да ми дадеш някой урок по смесване на боички и рисуване. Убих се да те хваля пред америк. си познати.

Ето и едни сладки от мен

# 748
  • Мнения: 33
mari_eta, raya_рая да ви разкажа моите перипетии с лицето: първоначално естествено, че започнах с молд, обаче мое производство  Mr. Green скалъпен набързо в момент на ентусиазъм от 1 фигурка на малката. Реших, че с него ще правя главата, защото иначе не бих се справила, и направих 1 проба с фондан от маршмелоу /долу-горе стана, след като го оформях и с инструмент/, зарадвах се, че имам решение на проблема и се поуспокоих. Обааааче, като започнах смело да повтарям упражнението вече с ММ на Пикко - резултата беше плачевен.... извадих едно дълго и заострено парче ММ, без нос, уста, само с дъъъълго подобие на брадичка. Викам си, ами ще си ползвам пак пласмасовата фигурка и това е. После обаче реших, че нищо не ми коства поне да се пробвам да направя нещо, и така, позаоблих дългото парче и малко по малко, много бавно /май затова ми се набръчка тестото/, гледайки от фигурката, някакси се получи. Незнам обаче дали отново бих могла да направя друга глава  Rolling Eyes, тук мотивацията ми беше мноооого голяма.

Момичета благодаря на всички ви безкрайно много за милите, насърчаващи ме думи  newsm51

iskrone вярно, че и на оригиналната торта има листенца, за което искренно се извинявам на Мариета, че не съм запомнила  Praynig , и двете торти обаче са мнооого хубави.
patriyani аз пък си помислих, че това при цигулката е специален и търсен ефект - като истинска е, със специфичния им гланц лак .
raya_рая , shemet_neveroiaten да не сте посмели да се скриете, че аз от вас се уча  bouquet Балончетата точно с игла се опитах да ги премахна, а тортата не съм я държала много навън докато украсявах, по-скоро аз бях в хладилника  Mr. Green , после стоя навън разбира се, докато я закарам, разрежат и след това и шоколад.крем се разтече, но мисля че разбрах от какво е било /използвах Киндер шоколад заради дечицата, а той не бил чист шоколад!/ и не е стегнал. А и отделно изглежда съм разточила малко по-тънко. Мерси  Simple Smile
petia_tag 
И сега като погледнем на тези две момичета тортите и се вижда, че който си има талант му личи от първата торта, иди че вярвай на Другарката Валерия за пробуждането и тем подобни.  Laughing Аз в предпенсионна възраст може и да достигна въпросното ниво към този момент.
  не съм съвсем съгласна с твоето изключително скромно мнение, в предвид това, че твоите торти са едни от най-хубавите тук!!!!!!!!!  smile3521  С нетърпение чакам да видя сватбената...
DZ наистина много хубави цветове си постигнала, само си мисля, че фигурките е можело да бъдат мааалко по-малки, но и така е добре.  smile3501
ditsan благодаря, но мисля, че всички вие малко ме надценявате  Embarassed
Atalanta бисквитките са мнооого хубави, за мен ако може двете най-отдолу  Wink

# 749
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Благодаря на всички, които ми отговориха!

nin4ebouquet благодаря ти много за отзивчивоста и съветите.
raya_рая Naughty
Това си е чиста пудра захар  Rolling Eyes ...
по едно време имах съмнения, че аз нещо не съм прочела както трябва Rolling Eyes.
PoLy_PoLy,   bouquet за бързия отговор.
Valeria, благодаря за съвета. Ще пробвам и ще пиша за резултата.
iskrone, не е късно включването ти. И аз съм в Испания  Hug, но на Коста Бланка. Днес си купих още два пакета от розовата. Не се отказвам от опитите си. Royal icing-а, който бях купила, има по-различна опаковка, не знам дали съдържанието е същото.

А тортите, които са показали Rumi_T, lightblue, betina33, Maninka, patriyani, DZ, за мен са само мечта!

Общи условия

Активация на акаунт