Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 113

  • 100 727
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 96
Момичета, ориентирах се в материята. Всъщност се бях насочила към рецептата за шоколадовия фондан, но след уточненията на краставичка и ditsan прочетох научния труд на Ванчето, изгледах клипчетата и всъщност-това е което исках- покритие, но не с основно съдържание пудра захар, защото ми е малко по-тежко на вкус, така че се насочих към рецептата на Ванчето.
ЙонкаБ, аз досега 2 пъти съм правила захарно тесто по рецептата на Димитрина и 2 пъти ми се е получавало, пластично, лесно за работа.
Gabie, аз лепя с маслен крем, съвсем мъничко слагам и залепват, но опита ми доста скромен 3 тортички.

# 721
  • Мнения: 1 173
Точно за такъв вид торта се отнася въпросчето ми.

http://pepiy.multiply.com/photos/album/5/5#photo=13

Ами дано ти помогна, но разбирам че това е суха смес за приготвяне на Роял айсинг, трябва ти чиста пудра захар, пресята добре за да си приготвиш захарно тесто
фигурките се прикрепват с вода, или вода+глюкоза, някои момичета тук ползват и някакви хранителни "лепила", не съм ползвала такива, аз действам с вода, но в случая с твоя проблем това е неприложимо
betina33  Hug
 

nin4e, благодаря ти много  Hug!

 Това си е чиста пудра захар  Rolling Eyes ...

А за лепенето , може и с вода , да , но се навлажнява съвсем леко , защото ако сложиш повече се "пързалят"  Laughing . Можеш и с кашичка от фондан + вода . . Масления крем "цапа" , не бих го ползвала за нещо толкова малко като цветенца

# 722
  • Мнения: 33
Maninka страхотна е колата, а също и идеята да не само на гола подложка, а в пустиня с кактусчета - супер са.  Абе то май каквото и да направиш, все е мноооого хубаво и идейно. Peace  Честит рожденник със закъснение /те май че с моята дъщеря са почти по 1 и също време/, сигурно е бил най-щастливото дете с тази красива торта!
marii4e значи добре сте си похапнали вкусни тортички  thumbsup И украсата ти е хубава. Не че много разбирам, това е само моето мнение, но украсата малко по малко ще започнеш да я правиш все по-хубава, важно е желание да имаш, само трябва да разгледаш в интернет - има много клипчета за направата на цветя, рози и т.н. Аз за първите ми рози от там се образовах  Mr. Green


А аз най-накрая направих моята торта,      / с хиляди благодарности към Валерия и Кали за споделения опит, съвети и насърчение/newsm51     
 Вчера беше партито в детската градина на дъщеря ми и днес качих снимките. Имах известни неприятности и естествено ми възникнаха много въпроси. Шоколадовия крем като не е в хладилника направо се разтече, от там и покритието ми се скапа /всъщност незнам дали е точно от това/, та се чудих как го поприкрия - получиха ми се балони тук там. Дали това е заради масления крем /уж доста добре го измазах/ или съм разточила тънко ММ? Или е от друго? За първи път правя торта, която да не е просто лесни блатове и някакво кремче /първата ми торта беше Татяна с крем от заквасена сметана/,  голямо бъркане беше с тези 4 различни крема и след мноого четене, голямо старание и желание, малко проблеми и по декорацията, също и по време на злополучното снимането в последния момент - ето го резултата:


Ariel the little mermaid cake by Rumi_T, on Flickr[/img][/url]

П.С. Ще се радвам на всякакви критики и съвети.

# 723
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Rumi_T русалката моделирана ли е или е кукла?????  newsm78

# 724
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Руми, на мен тортата страшно, ама страшно ми харесва Peace! Освен леките неравности отстрани аз нямам други забележки. Направо съжалявам, че си нямам момиченце да му направя такава торта, ама догодина за племенницата мога и да крада Blush...и аз да питам -  русалката ти ли я прави Rolling Eyes? Рачко ми е фаворит - как се е нахилил само Laughing...
А за неравностите отстрани си мисля, че е поддало там, където са кремовете. Ако се облепи отстрани с ивица тънък пандишпан мисля, че няма да стане така.

И пак - поздравления, за мен тортата е страхотна  bouquet!

Да не пропусна  и Марийчето - продължавай, момиче, всички сме тръгнали отнякъде, важно е човек да има желание да се учи Hug.

# 725
  • Мнения: 483
Добро утро!  Simple Smile

Руми, отлична първа торта, Браво!Многое красива и изпипана  Simple Smile
Бетина, интересна тортичка Simple Smile Добре се е получила!
Марианка, прекрасен Макуин.Да ти е живо и здраво детенцето!
Цолова, искам и аз такава обувка  Mr. Green Тортата ти много ми хареса  Peace
Мина, за пух и компания си знаеш вече, че е много яка  Simple Smile

Вал, за тортата ти вече знаеш какво мисля, но те поздравявам за публичната изява  Hug Много се радвам, че повече хора ще имат възможност да се докоснат и заредят творчески и емоционално от редкия ти талант!   bouquet Радвам се, че те познавам, макар и само виртуално, защото все не успявам да дойда не срещите  Embarassed

Сега ще пусня някои от моите творения и ще отида да почета още малко назад в темата  Simple Smile

Cat cake by raddina(lightblue), on Flickr

Milano fashion cake by raddina(lightblue), on Flickr

Хубав ден на всички!

# 726
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
привет дами
Лайтблу- страхотни тортички -как си изписала буквичките на първата тортичка -много е оригинално
Руми- въпреки перипетиите ти тортата е чудесна -фигурките привличат погледа и неравностите не се забелязват
айде нещо и от мен

# 727
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
ЛайтблуShocked - красота и съвършенство, като не пипнати от човешка ръка са! Приеми искрените ми аплодисменти  bouquet  bouquet  bouquet!

# 728
  • Мнения: 388
ditsan, не съм искала да те засегна. Винаги е хубаво някой да отговори на въпроса ти, особено като си съвсем начинаещ (каквато впрочем съм и аз Simple Smile )   bouquet

betina33, тортата ти е истинска цветна градина Simple Smile
lightblue, Rumi_T страхотни торти Simple Smile

# 729
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Бетинка, пропуснах, извини ме  Blush- много нежна тортичка, браво  bouquet!

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Руми,справила си се повече от страхотно!!!
За който не е наясно искам да поясня, че тази двуетажна торта с русалката е втората торта, която Руми прави, първата и торта също беше обещаваща, но с тази просто успя да покаже, че човек като има желание, няма недостижими цели.
Русалката и фигурките тя ги е правила, мога да кажа че са перфектни, не като първи фигурки, а просто като изпълнение!!!
Руми, много ти се радвам, да знаеш и съм сигурна че и с тортата за РД тук щеше да се справиш все така блестящо, радвам се обаче че си повярвала в себе си!
Като си идвате да ми се обадите обезателно да се видим пак!  Grinning
Ради, аз не знам къде съм бляла, но последната ти торта съм я изпуснала, а тя е страхотна!
Тази сграда е много внушителна, първата торта я гледах на снимки другаде, защото тези играчки около тортата са шити от едно страшно талантливо момиче до чиито труд и аз съм се докосвала!
Страхотни са и двете, а ти вземи се накани и ела на някоя от срещите най на края.  Grinning
Цолова, мазол хванах да скролвам толкова много торти!  Laughing
С апликациите те е измъчила, но пък крайният резултат е страхотен, Йори също ме грабна.
Бетина, понеже и аз съм на вълна куфарчета и пари оценявам тортата ти по достойнство, страхотна е!
А цветните кексчета са върха.
На Манинка колата е страхотна, а Алек да е жив и здрав и все така усмихнат!  Hug
Марийче, видя ли че не е страшно?  Grinning
Ще чакаме следващите с които съм сигурна, че ще надминаваш себе си всеки път!
Gabie, аз лепя с роял айсинг от този сухия точно, който си показала, разреден в малко водичка или на гъста каша си го правя или по-рядък, зависи какво и колко здраво искам да закрепя.
С масло бях пробвала веднъж, резултата беше като извадих тортата на топло масления крем се разтече и украсата падна, РА няма никакви шансове като се втвърди да се разтече.
Имам торта за показване, но нямам време да си оправя снимките така че от мен толкова.

# 731
  • Мнения: 3
Ванче , не ти ли мина бе човек! Мислих, че си забравила вече... Само да споделя, че комплекта е уникален!!!!! Laughing Laughing Wink
Руми Т, ти може да се радваш на критика, но аз лично, за себе си, не виждам за какво да те критикувам!!!! Тортата е перфиктна - всеки един елемент е пипнат, като рибката ми е фаворит. Морските звезди също, не за друго, но аз снощи правих нещо морско и да ти кажа честно морските звезди не ми се получиха Grinning
Бетина , тебе съм те признала за мъфините и тортите с цветя. Много ми харесва как ги композираш! 
Дитсан мерси за пожеланията!
Марийче поздравления за първите ти опити!!! Аз бях пускала един клип за моделиране на розички, който на мен лично ми е най-лесен. Ако не го намериш ще ти го пусна. Всеки си намира сам за себе си своите си най-лесни методи и начини. 
Ради аз ти ги знам тортите, но и тук да кажа, че си супер. Котешката е мноооого сладурска и свежа, а Миланската е върхът!!! Много си добра бе човек!
И да както е споменала и Валерия (пишеме по едно и също време Sunglasses) - вземи се накани и ела на следваща среща!!!!!
КОГА Е СЛЕДВАЩАТА СРЕЩА?????
Вал, аз и тук да ти кажа, че последната ти торта пак е изцяло в мой стил страшно много ми харесва. Прави ми впечетление индивидуалността на всеки череп Laughing Laughing

Пускам едно торте от снощи - направих я за 1ч. (декорацията имам предвид).

[/url]
Beach cake by maninkailieva, on Flickr

# 732
  • Мнения: 33
shemet_neveroiaten, моделирана е, за съжаление тук не можах да намеря хубавите фигурки на Дисни и трябваше да я правя, но се оказа, че за мен беше голямо удоволствие.  
mari_eta Благодаря много за съвета  Grinning, всичко съм правила и рачето Себастиян и Флаундър, най-много се притеснявах за морските кончета и звездата
lightblue радвам се че ти е харесала, благодаря. Мога обаче само да си мечтая някой ден да направя торта, която да е толкова завършена, финна и с неподражаем стил като твоите. Уж всичко изчетох, а покритието ми въпреки всичко не е добре, както ми се иска Embarassed Котешката тортичка е супер, страхотни цветове и детайли. Копчетата и кръпките са много готини. А Миланската - какво да кажа, стилна цветова комбинация, прекрааааасно изпълнение, а тази катедрала...... супер е. Поздравления   bouquet
betina33 благодаря и на теб  Simple Smile за вниманието. Много нежна тортичка, жабчето е страхотно и панделката много ми харесва, все едно е от плат. Браво
Valeria огромно бЛАГОДАРЯ, нали знаеш колко много означава твоята подкрепа и мнение, за мен  newsm51
Maninka  Hug  мерси. Морската звезда и рапанчето ги правих като гледах едни истински, които имам, но твоята торта създава усещането като, че наистина си на плажа  Peace рапанчетата ти са страхотни, супер реални, с тези преливащи кафеникави цветове, и "дървената" табела е много автентична. А въобще да не споменавам даже, че си го правила само за час  Shocked

# 733
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Манинка, много нежна торта  bouquet!

Руми, шапка ти свалям тогава Hug! Как постигна това лице на Ариел, идея си нямам Rolling Eyes...

# 734
  • Мнения: 202
Габи,чакай и аз да се включа,мака че може би вече е късно.Това,което си си купила е ЧИСТА ПУДРА ЗАХАР без никакви белтъци вътре и разни такива.Така че с нея можеш спокойно да си джуркаш масления крем и всичко останало.Между другото къде си,че намираш тази захар,аз тук на Тенерифе ползвам само нея.А захарта,която е смесена със сух белтък се казва ROYAL ICING SHUGAR.И от нея се бърка айсинга,който не става за захарно тесто,както си се опитвала да правиш ти.Ето това е тази захар.

Цолова,с радост щях да ти метна едно парче от Регента,но вече е в КОША ЗА БОКЛУК отдавна... Mr. Green.Страхотни торти си показала,обувката с възглавничката е страшно стилна,много ми е мерак да направя възглавница от доста време,но не се решавам,струва ми се висш пилотаж.А магаренцето е толкова изразително,че чак ми стана мъчно за него,с тоя поглед,горкото....Руми,много се радвам,че ти е допаднала идеята с нападалите листенца,но пак държа да подчертая,че НЕ Е МОЯ ИДЕЯ....На Мариета е,ето ,позволявам си да ти пусна линк да видиш "истинската торта"..
http://passionscooking.blogspot.com/2011/02/blog-post_08.html
.Бетина,размаза се черното ,как да не се размаза,клончетата започнаха да текат....Манинка,Макуин ти се е получил страОтно....А за морската торта какво да кажа,навя ми тъга,както винаги се случва когато видя море....И този пясък..просто е невероятна.Руми,мноооого добре ти е станала морската торта,на мен също понякога ми се получават мехурчета,така и не разбрах от какво,но боцвам с клечка за зъби и заглаждам доколкото мога.Лайт блу,и аз останах смаяна,особено от втората торта...
имам един желатин,който се приготвя направо за консумация,с вкус на ягода....не знам дали ме разбрахте,ако трябва ще снимам опаковката,та въпросът ми е дали ще стане за стягане на крем,вместо обикновения желатин? Защото ще правя ягодово кремче от пакетче,та да го стегна с такъв,хем да има повече вкус...На опаковката на този желатин има инструкции как да се приготви в купички за папане,не как да стегне друг крем,та затова се обърквам....[/color]
-самоцитирам се.... Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 14:17 от iskrone

Общи условия

Активация на акаунт