Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 113

  • 100 768
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3
Представянето на нашето момиче е повече от впечетляващо!!!! Наистина, много интересно и увлекателно разказче за процеса на пробуждане и етапите на правене на тортите!
 smile3501 smile3501 smile3501

# 676
  • Мнения: 148
Ей,Свещичка веднага след като го пусна скастрих Валерка че е скрита лимонка и добре че си ти та да разберем .Много ми хареса и със увлечение я прочетох.Поздравления!
Хрисив,и двете тортички са супер.
Искроне,много ми харесва тортичката.
Бетина,много ми харесват твоите кошници със ягоди.
Патрияни,страхотни.Колата и китито са прекрасни.Но таз госпойца нещо много полегнала ми се вижда.
Искроне,все едно си описала моята история със мечо пух и компания.И аз така твърдо се съгласих и чак след това като помислих се паникьосах.Свалих хиляди клипчета и стъпка по стъпка ,само гледах и все по-вече се шашках.Докато една вечер не седнах и до сутринта си правих фигурки.Само прасчо ме измъчи най-много.Дъщерята като ги видя само каза "стават"Направих ги сигурно седмица преди тортата,наредих ги във кутия и ги затворих със капак да чакат реда си.Всичките направих от Пикко.Дано съм ти помогнала поне със морална подкрепа,не им се шашкай а действай имаш време да ги оттренираш.

# 677
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Здравейте, мили дами!

За първи път нахлувам в темата ви, макар че често от любопитство разглеждам с възхищение творенията ви.

Имам няколко питания след опита ми за торта с покритие и украса. След толкова четене и две-три предварителни проби, напълно се изгубих в захарните покрития. Купих два различни пакета захар, едната само Icing, а другата Royal icing , която освен много фина захар (93%), съдържа сух яйчен белтък и лимонена киселина. И за двата пакета пишеше да се прибави само вода. Аз сложих и желатин, но като че ли прекалих с количеството. Желатинът беше на листчета 12л.=20гр. Е, не сложих цялото количество. В повечето рецепти мерните единици са в с.л., та явно не отмерих добре. Получи се еластично тесто, но много бързо съхнещо. Но най-големият ми проблем беше как да налепя украсата. Така и не стана добре. Пробвах с навлажняване и започна едно пързаляне  ooooh!. Долу-горе се позакрепи.

Ето така е изглеждала измъчената торта на маса в класната стая. Идеята е взаимствана от панораната стена при входа на училището.



Тъй като за следващата седмица ми се иска да направя още две за рожден ден, но не със сложна украса, много ви моля за съвет
1. Дали към описаната захар трябва да прибавя още нещо? Глюкоза не успях да намеря, а глицерин  (100 %) продават в аптеката, но не знаят дали става за кулинарно приложение.
2. Как да залепя украсата? И с какво?


Благодаря ви!



Последна редакция: ср, 22 юни 2011, 15:59 от Gabie

# 678
  • Мнения: 634
Шеметче,все още мила нямаме бебче.още на минутата ще ви известя за събитието .Толкова съм напрегната,но това е нормално.
Следя темата но не смогвам да пиша Embarassed

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Извинявайте, че питам тук, може и да не му е мястото, но ми се струва, че в тази тема ще сте най-наясно:

Как е на английски "еклерова торта"?

Трябва да преведа едно меню и да не взема да напиша някоя глупост от директния превод...

Май най-близкото е CREAM PUFF CAKE.


Много благодаря!  bouquet

# 680
  • Мнения: 202
Шеметче,благодарско.....Свещичке,никога не е късно бе,мила,ама и ако ти си като мен от тоя тип "по любов,а не по сметка",оправяне няма. Embarassed....Петя,аз тук няма откъде да купя ММ,правя си сама...Дитсан,благодаря ти за моралната подкрепа,ще видим какво ще стане..Ако имаш и клипчета,мятай ги насам....

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
А бе, хора, вие защо  не казвате нищо за линка, който пуснах миналия път? А?
Я пак Wink
http://www.lamartinia.com/2011/06/vcakes.html
Аз мислех да си трая, ама ти ме изкара на яве.  Laughing
Тези, които следят тортеното ми увлечение от началото я знаят тази история, тя се развиваше пред очите им та виках да не се повтарям, но все пак ви благодаря на всички за милите думи!  Hug
Сега да взема освен да започна с теб така или иначе се разписах та и тук да си кажа, че обувната ти фабрика е много обещаваща ако решиш да я вкараш в някой бизнес.  Laughing
Платформите са ми любимите обувки, твоите ми иде да ги нахлузя и цяло лято да не ги сваля, ще ми трябва обаче и още една, че на един крак не съм се научила да ходя, обещавам да не ги нося в мокро време, да не се разтека, мъжът ми винаги ме пита като вали защо не искам да излизам да не съм била от захар, сега ще си имам перфектното оправдание.  Laughing
FRESA, прилича ми на Мая, много е сладка, крилцата и обаче ако бяха плътни щяха да са по-добре.
Мариета, много нежни цветове и цветчетата са много нежни, ако беше по-висока самата торта обаче щеше да е в пъти по-хубаво.
Пете, какво не им харесваш на фигурките?
Този Пух и компания като цяло са ми малко смешни все са едни поседнали около някаква си торта, едни такива като смутени тинейджъри гледат, по принцип казвам, не визирам твоите, въпреки че мога да кажа много добре си ги докарала.
Пеперудите са много дебели така, само с гъмпейста се разбират те.
destini, да ти е жив и здрав, може тортата да е с плака ама поне няма сметана около нея, виж колко хубаво се е получило.
Стаси, за бебенцето не знам, но жирафа и зайчето са уникални.
Албенче, много се радвам когато съм била полезна на някого с нещо!
Фигурките са ти страхотни, напредъка ти е завиден, учиш се и схващаш много бързо, браво!
кака Лара, много ми беше забавно, нищо че на теб не ти е било чак толкова до смях, преди разтичането и тортата ти изглежда много добре, патенцето е страшно сладко, вземи си купи една кристалина за езерца ако смяташ да си правиш гьолчета и за напред.  Laughing
Стефинке, слънчаса преди да си стигнала до морето душицо!  Mr. Green
За какво да ти се сърдя да не сме в детската градина?  Laughing
Накара ме да се връщам и да ровя да видя кои торти съм пренебрегнала, явно така се е случило, не е било нарочно ама така или иначе днес съм на критикарска вълна ще си кажа и за трите.
Тази зебровата като идея ми хареса много, но самата торта трябваше да е е по-висока, за мен стои по-стилно, за тази с Мики се отнася същото, иначе и върху двете си се потрудила доста, личи си.
Жирафчето не е нещо невиждано и ново за това го и пропуснах.
Мина, да ти призная аз не знаех, че с Ради сте приятелки, изобщо не ви свързах по тази линия, но наистина в моите очи имате много общо.  Grinning
Твоята Пух-кова торта също я коментирах, но и тук да кажа, че имаш невероятен напредък за толкова кратко време!
И твоите герои са около тортата само дето при теб Прасчо се е отегчил и вече е полегнал.  Laughing
Патри, ти си ударник на труда, 11 торти просто и в най-смелите си мечти не мога да си представя че мога да направя на купчина!
Ванче, юбилейната е жестока!
Не знам как са я носили и пренасяли ама тая маса с тая пейка ми иде да поседна на тях, патките пък са страхотно допълнение, с какво ги прави тях?
Ловджийската също много ми хареса и подложката си покрила даже, браво на теб!
Ели, кашкавала е като истински!
Хриси, браво доста си се потрудила!
На торта с памперси и аз и се точа отдавна, не знам кога ще успея и аз да начеша моята краста.
iskrone, да бе пуснала снимка и на заден да видим и ние деловия успех.  Laughing
Fantasia при теб има раздвижване, двама от компанията се давят.  Laughing
Иначе добре си се справила, покритието явно не си измазала хубаво и е имало достъп до крема за това ти се е разтопило, следващия път ще е по-добре, сигурна съм.
Бетина, като гледам по колко ги бълваш и ти, ами плачеш си за космодиск.  Laughing
marii4e, тука няма достойни и недостойни, всички сме аматьори, всички показваме и се учим от грешките, своите собствени или тези на другите. Хайде сега вади албумите да гледаме.  Grinning
Gabie, не знам какво си бъркала, не знам защо му викаш и захар на айсинга, но според мен си ползвала сух айсинг за покритие смесен с желатин, аз такава рецепта не знам.
Ами стига ви толкова викам, пускам си тортата и отивам да си почивам, че нещо съм в някаква серия странна.



ОЩЕТО

# 682
  • Мнения: 202
Ейййййййййййййййййй,Валерийкеееееееееее,аз тъкмо се похвалих с една що-годе прилична тортичка,избрах снимката,на която се вижда най-малко целулита и разтечения фондан и ти сега ми рязна главата с тая снимка на ОТЗАД  Mr. Green,дето я искаш....мислех да мина по тънката лайсна,ама щом пък искаш,ей ти на,да видиш деловия успех барабар с целия "блясък" на фондана и "портокаловата кожа"....Пуууууууууууууу,че си значиииииииииииииии.... #2gunfire

Аз с питане пак... Embarassed имам един желатин,който се приготвя направо за консумация,с вкус на ягода....не знам дали ме разбрахте,ако трябва ще снимам опаковката,та въпросът ми е дали ще стане за стягане на крем,вместо обикновения желатин? Защото ще правя ягодово кремче от пакетче,та да го стегна с такъв,хем да има повече вкус...На опаковката на този желатин има инструкции как да се приготви в купички за папане,не как да стегне друг крем,та затова се обърквам....
Хавайско дупе,мисля че ти беше искала стъпка по стъпка как се прави мотор.Случайно ми попаднаха такива материали,да ти метна ли на ЛС....

# 683
  • Мнения: 3
Хайде дойде и моят ред да покоментирам малко.
Свещичке пожелавам ти никога да не угасваш, такъв всестранен талант като тебе заслужава да ни радва окото! То не бяха обуща, то не бяха чанти-страхотни, оригинални, пипнати!
Патрияни страхотно завръщане след почивката, ударник-отличник си ти! Платната и те ли са от ММ и не се ли трошат като ги нанизваш на шишчето?
Ванче ама и ти си се потрудила. Воденицата е един път! И аз се нареждам с въпроса за гъските, много са милички
Ели сиренцето е много реалистично
Хрисив страхотна поредица от торти, а памперсовата е внушителна-мечта на всяка мама
Искроне много симпатично японско тортенце. Кво му се мръщиш на Регента, я дай насам едно парче, пък и цялата да ми хвърлиш, няма да ти се разсърдя
Фантазия добре са ти се получили пуховците
Бетина и Нелина вие с тия изкушаващи ягодови....
Вал както винаги много и впечатляващи детайли. Желая ти твоето "пробуждане" никога да не свършва, това хоби да продължава да ти носи наслада, удовлетворение и радост!

# 684
  • Мнения: 3
А сега да ви покажа моите тортички от 2 месеца насам, най-после успях да кача снимки:
За малкия племенник
За свекървата
За тате

# 685
  • Мнения: 3
Продължавам:

Любимия Йорко на племенницата


# 686
  • Мнения: 3
И пак съм аз, още малко ще ви подосаждам. Това са тортичките за малкото синче:
тази беше за вкъщи, благодаря на Патрияни, че ни показа на семинара рапанчета и охлювчета!  bouquet Част от тези на тортата правих на ръка

URL=http://svetlinavtunela.snimka.bg/cooking/torti.499557.23982136][/URL] а тази беше за градината, взе ми нервичките тая торта. Специални благодарности на Бубето! Който не и вярва, че декорацията на нейната торта и е отнела 10 часа, моля да заповяда- заявявам, че декорацията на моята ми отне "само" 6 часа и твърдя, че стана много постна. Тези апликации по борда колкото са ми любими, толкова вече ги мразя. Нищо не можеш да си направиш предварително, вади тортата от хладилника, лепи, обратно и така до безкрай. А конденз.....бол!
и последната.
Е това е от мен, дано не съм прегрешила като ги публикувах такива големи,но компа ми иде да го тръсна в земята-толкова е скапан, бавен, че не си и помислям за оразмеряване.
Лека вечер!

# 687
  • Мнения: 33
кака Лара само дето си брала ядове - нищо не си личи, а и патето наистина е супер.
хавайското Благодаря ти  Simple Smile , но тези овации ще ги предам на Кали - тази торта тя я прави /аз съм далеч от това качество./  Peace
Мина незнам как го постигаш, но всичките ти торти са много красиви, и тази с Мечо Пух и сие също е много добре изпипана / и страхотни цветове!!!!/. Фигурките и покритието ти стоят като кадифени...  newsm10. При мен нещо се обърква /лекичко се напуква и побелява/, а уж използвах ММ на Пикко.....  Има ли нещо което пропускам?
patriyani kak успяваш, наистина? Мнооого торти и при това всички са изпипани!?!?!?!? Браво!
Спондж Боб е като излезнал от филмчето  Laughing , и тази с кофичката е много готина, а за рапанчетата да не говоря - би ли споделила как ги правиш? Много са реални! И за дърветата  нямам думи, най-любими са ми обаче Дора, раничката й и Буутс.
Албена благодаря ти за отговора, веднага го изпробвах за моята Ариел и компания, нещо обаче с четката не ми се получава добре и затова се наложи черните точки да ги правя с клечка.
van444eto вярно е че всичките ти торти са хубави, обаче тази с воденицата, ме разби направо - прекрасна е до най-малката подробност. Масата, столчето, керемидките - страхотни са!
Благодаря ти за разясненията   bouquet - точно това исках да те питам и аз.
eli_c Страхотна кашкавалено-сиренна торта - много оригинално хрумване и изпълнение. А отрязаното парче много ми харесва как леко се е разляло - тоолкова е реално! и гроздчетата блестят като току-що измито грозденце.  Grinning
hrisiv нмого хубави тортички натворила, мацката наистина е станала супер, също и саксийките и градинските инструменти. Браво
iskroneпрекрасна е японската торта, много ми допада идеята с нападалите листенца и цветчета.
Fantasia и твоите МечоПуховски приятели са много хубави.
bettina33 аз не съм много по ягодите, но като ги гледам твоите, в тази страхотна кошничка и ми се ще да ги подкарам, докато не видя дъното  Mr. Green .
Neli^na много добре изглежда и твоята пълна с ягодки кошничка.
shemet_neveroiaten Благодаря ти , и аз също много я харесвам тортичката - стилна и изчистена, страхотни цветове и изпълнение!!! Ами аз й подшушнах на Кали, че съм се похвалила с нейната торта, та дано й остане свободно време и от любопитство да погледне
Valeria Поздравления  newsm51 - нека колкото се може повече хора да разберат какъв талант си! Аз тук те хваля на който ми падне - американки, Лондончанки, чехи - да видят, че в малкия си джоб ще ги сложиш. Сега ще ги информирам и за новото art  произведение.... А дъщеря ми мноооого харесва пирати  smile3521 Този тук ми изглежда много симпатичен - току-виж се е влюбила него....  Mr. Green

Ехееееей, докато се наизпиша и colova е качила 1 бус с красиви торти!!!! Гледах, гледах - не можах да реша коя ми харесва повече от другите та да коментирам, Всички до една ми харесват, БРАВО.
 Как ги правите тези мидички и рапанчета?

# 688
  • Мнения: 492
Здравейте момичета, не съм писала отдавна в темата, но често се възхищавам на творенията ви. Поздравления на всички !  smile3501 smile3501 smile3501

Руми Т , в сайта на Патрияни има стъпка по стъпка как се правят мидички и рапанчета.  Аз от там ги гледах, за което много благодаря на Патри Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 2 658
Валерия, Валерия, ако не беше толкова гениална, сигурно щях да получа комплекси и да спра да правя торти.  Laughing

colova, страхотни торти си спретнала! Само обувките на първата нещо не са както трябва, трябваше да са по-сплескани при пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт