Най-нетърпеливо чакаме ритниче от НОЕМВРИйското мъниче

  • 26 260
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 19
Здравейте мамита Simple Smile
desislava_iv, дано пък е за добро и всичко ви се нареди, така както трябва  Hug
Днес ходих при докторката да ме гледа с ехографа, за да опише мерките на бебо и да ми даде направление ли е , документ ли е за БХС. Обааче, незнам защо, тя ми смята седмиците по-различно. По мои изчисления и по изчисл. от интернет калкулаторите съм 17г.с. и 0дни, а по нейни съм 17 г.с. + 5дни  newsm78  Има си някакво картонче-шайба, с което смята и по него й излиза така. Плода от ехогр. преглед отговаря на 17г.с. + 4дни. Това, което ме притеснява, е че нали трябва да е написано точно седм., в която си, за да е точен и резултата, ама не посмях нищо да й кажа, че нали тя е уж разбиращата. А и друго - на листа дето ми даде, там дето са данните на бебето не са описани всички неща. В смисъл тя е описала само BPD (диаметър на главичката) и FL (дължина на крачетата) , а там има за описване и HC(обиколка на глава) и NT(нухална транслуценция).... и не знам дали това, че не са описани е в - за изследванията. Извинете ме, ама ме е обхванала някаква паника  и не съм на себе си май smile3527 И ще спирам да пиша, за да не ви отегча тотално. Лека и хубава вечер на всички  Hug

Нухалната транслуценция е важен параметър. Сега си погледнах моя протокол и аз нямам измерени BPD и FL, но нямаше проблем с БХС. Но за NT не съм сигурна, защо не се обадиш в лабораторията? Аз утре ще ходя до майчин дом, мога да попитам Simple Smile.

Иначе за г.с не се притеснявай, нормално е да са различни календарите.

В Майчин дом задължително искат NT. Аз правих ранния биохимичен скрининг /13 седмица/ и пред мен една мама нямаше NT и я върнаха да й я мери лекарката.....
Иначе това е календарът шайба по който смятат, който се различава с една седмица приблизително от това, което интернет изчислява не знам защо -  http://www.ladypill.com/calendar.php
Но не се притеснявай, има някакъв времеви диапазон все пак, в който може да се направи изследването

# 691
  • Мнения: 14
NT - Нухалната транслуценция доколкото разбрах се измерва само в периода 11-14г.с . При мен беше на границата и по този повод ми назначиха амниоцентеза . Но все пак се консултирай .
Ако искаш разгледай сайта на Националната Генетична Лаборатория http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm
Можеш да се обадиш и по тел. дават информация

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 20:33 от Mishlence_2

# 692
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Сега покрай вас и аз тръгнах да го диря това NT.  Направили са ми го при скана в 12 г.с. и посочва че е 1.6 мм каквото и да значи това.

# 693
  • Добрич
  • Мнения: 795
T_e_A  колко струва при вас ФМ,че доктора при който ходих ми обяснява че с неговата апаратура за ФМ в Англия струвал 500паунда прегледа. Трудно ми е да повярвам  newsm78

# 694
  • Мнения: 2 719
T_e_A  колко струва при вас ФМ,че доктора при който ходих ми обяснява че с неговата апаратура за ФМ в Англия струвал 500паунда прегледа. Трудно ми е да повярвам  newsm78

При най-големите светила около 100 лв.


Извинявам се, реших, че Теа е в България.  bouquet

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 21:07 от Хеликаза

# 695
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Всичко е безплатно на база платените ти здравни осигуровки.  Сега ако говори за някакви частни клиники в които плащаш по 100 паунда на месец само за да си регистриран при тях е друг въпрос.  Ама те даже и д апалщаш такива пари , ако не си здрав не те приемат. 

Той с каква апаратура разполага, защото тук по моите наблюдения (нали се наложи да сменям две болници защото си сменях адреса) апаратурата си им е новичка.  newsm78

# 696
  • Добрич
  • Мнения: 795
Всичко е безплатно на база платените ти здравни осигуровки.  Сега ако говори за някакви частни клиники в които плащаш по 100 паунда на месец само за да си регистриран при тях е друг въпрос.  Ама те даже и д апалщаш такива пари , ако не си здрав не те приемат. 

Той с каква апаратура разполага, защото тук по моите наблюдения (нали се наложи да сменям две болници защото си сменях адреса) апаратурата си им е новичка.  newsm78

Абе откъде да знам каква апаратура,ама в нашия град само той има 3D и затова ходя при него. Всъщност новичка е,по негови думи има още една такава в БГ-в Бургас.И последния път ми разказва 10-15мин за някакви презентации на нова апаратура в Европа,и там колегите му от Англия казали,че преглед с тази апаратура която той има струва 500 паунда. Ама какво ме интерисува,аз ходих да си видя бебето,не апаратурата му...
Извинете,че ви занимавам с глупости   bouquet

# 697
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Да, да значи той говори за 3 D и 4 D.  Сега търся адрес на частна клиника за цените, значи през седмицата консултацията е 230, сонограма е 200. 
http://www.thebirthcompany.co.uk/our-services/ultrasound-baby-scans/3d-scan.html

Като ги чета подобен скан се препоръчва чак през третото тримесичие.
Third Trimester Scans (27 weeks to 40 weeks)
Wellbeing Scan or Fetal Growth Scan including Doppler
3D Scan
4D Scan

# 698
  • Мнения: 10
  http://www.ladypill.com/calendar.php


 А как се смята с този календар шайба,че не мога да се оправя  Thinking

# 699
  • София
  • Мнения: 19
 http://www.ladypill.com/calendar.php


 А как се смята с този календар шайба,че не мога да се оправя  Thinking

Календарът шайба се върти с мишката. Там където пише "първи ден на последната менструация" и отдолу "първа седмица" се поставя на първия ден на последната менструация, а червената стрелка - на днешна дата и се гледа под нея какво пише. Не знам колко добре го обясних  Embarassed Под календара има обяснения също Simple Smile
Обаче продължавам да смятам, че избързва с една седмица Simple Smile

# 700
  • Мнения: 10
 http://www.ladypill.com/calendar.php


 А как се смята с този календар шайба,че не мога да се оправя  Thinking

Календарът шайба се върти с мишката. Там където пише "първи ден на последната менструация" и отдолу "първа седмица" се поставя на първия ден на последната менструация, а червената стрелка - на днешна дата и се гледа под нея какво пише. Не знам колко добре го обясних  Embarassed Под календара има обяснения също Simple Smile
Обаче продължавам да смятам, че избързва с една седмица Simple Smile
Благодаря,разбрах  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 4
[/color]
Сега покрай вас и аз тръгнах да го диря това NT.  Направили са ми го при скана в 12 г.с. и посочва че е 1.6 мм каквото и да значи това.
@ Te A Супер ти е показателят и навреме са ти го напаравили- наистина е така, че нухаланата транслуенция се мери през 11-та най-късно 14 седмица. Това представлява измерване на количеството течност, което се събира във вратлето на бебо по това време. Нормалните стойности са до 3 мм, от 3 мм нагоре има повишен риск за хромозомни аномалии като Даун и т.н. и се препоръчва амниоцентеза.

# 702
  • Мнения: 490
Здравейте отново мацки Simple Smile
Благодаря ви за отговорите, поуспокоих се  Hug
А за тая шайба онлайн дето пишете - много е сбъркано направена, четох и инструкциите 5мин., за да разбера как се работи с нея. Тя избързва със седмица, защото ти смята 1 ден от ПРМ като начало на бременността, то и отдолу си пише 1ден, първа седмица. А реално погледнато нали към ПРМ се прибавят 7дни и от тогава вече започва да се смята бременността. Надявам се да сте ме разбрали, че май малко объркано стана  Simple Smile

# 703
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
@ Te A Супер ти е показателят и навреме са ти го напаравили-...

Много ти благодаря за обяснението, защото аз ги слушам как ми обесняват че това което трябвало да видят са видели и всичко било наред ама тези съкращения са ми пълна мъгла.  Обаче сега подразбирам че в БГ съкращнията са както и тук.

# 704
  • Добрич
  • Мнения: 795
Jylturche моя термин не го смятам така. Смятам от първия ден на последния цъкъл. Незнам защо  newsm78
После намерих това: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=643

Надникнах в една друга тема,и на една мама на 3D са и казали женско бебе,на нормален ехограф мъжко,и в крайна сметка мъжко е родила. Така ме сърбят ръцете да пазарувам вече,ама заради това не смея.

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 23:10 от Sneakers

Общи условия

Активация на акаунт