По разходки потеглили са всички, ЯНУАРЧЕТА с грейнали очички /12/

  • 23 915
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 411
Бебеш, Мила, nina tita, мерси за статиите  Hug!

Апелирам и МОЛЯ, бебета които имат данни или съмнения за алергии да се захранват най-рано след 6 месец.

# 691
  • Мнения: 455
Да попитам нещо - слагате ли възглавници на бебчетата в летните колички?

P.S. Аз никога досега не съм слагала нито в леглото, нито в количка, та затова питам...

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 17:33 от Emilly1212

# 692
  • София
  • Мнения: 561

Апелирам и МОЛЯ, бебета които имат данни или съмнения за алергии да се захранват най-рано след 6 месец.

Ние ще сме така  Peace макар че педката вече ни дава съвети за заместване на хранене, ама ми минава само покрай ушите  Mr. Green

# 693
  • Мнения: 251
 Влизам само да надникна и излизаме пак...
 Благодаря на всички за отговорите, както и за статиите, обмяната на опит, поне на мен ми е много ценна.   bouquet
 Благодаря и за приятните поздрави   bouquet
 Емили, надявам се оченцето да се оправи без интервенция, стискам палци. Успех на каката утре!
 Приятна вечер от мен!
 

# 694
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
vall_t, благодаря за инфото!  Hug

Вярно, по-хубаво от домашно приготвена прясна храна, няма. Както за бебето, така и за всички в семейството. Но в пустото му забързано ежедневие, ( а колко съм се набрала на шибаната еманципация ), все повече ми се струва мираж ежедневното готвене на 2 манджи (щото у дома освен пица, няма друго, дето да се харесва от всички ).

Емили, бъди упорита с масажите. В темата имаше и други дечица със запушени слъзни каналчета, но мисля че се оправиха. На моя син се оправи точно като беше на 4 месеца и половина. Дотогава горкото беше все със "зашито" оче. Въпрос на време е. Сондажа, нали знаеш че не е на 100 % успешен.  Peace

# 695
  • Мнения: 455
Адис, Тонче  Hug благодаря! Няма да се отказвам от масажите, упорита съм и ще направя каквото мога до 6-ти месец. Едва тогава, ако няма резултат ще мислим за друго - доста изчетох по темата и се поразтревожих.

# 696
  • Мнения: 1 687
Да попитам нещо - слагате ли възглавници на бебчетата в летните колички?
аз в леглото й не слагам та в количката ли Simple Smile

# 697
  • Сандански
  • Мнения: 72
Ноеми,Berend Botje , благодаря много за отговорите! Hug  bouquet

Все някак ще го нагласим,няма начин,но ми е много притеснено.Главния проблем е,че Божидар е свикнал вечер да заспива докато е на гърдата,а аз не винаги ще съм в къщи по това време.Явно трябва да мислим нов ритуал за спане.А и както се кърмим на поискване не знам как ще приеме факта,че иска да цока,а мама я няма.Хубавото е,че ще го гледа свеки,която стриктно изпълнява указанията ми.

Възглавница в количката слагам,но напоследък все е мокра,та си мисля дали да не я махна newsm78

# 698
  • Мнения: 192
Здравейте мацки Hug

Емили Аз промивам с физиологичен разтвор,за да махна секрета и след това капвам капките. Може би не е проблем и с преварена водичка,но аз реших да споделя аз как го правя Peace

Нина-Тита И моето детенце е със запушен канал на едното оченце. Мислех обаче че веднъж направен сондаж е на 100 % ефикасен,а всъщност от теб резбирам че не е така. Признавам си че засега правя масажчета и слагам капки и се надявам да не стигаме до сондаж Praynig

Възглавничка слагам много тънка още от самото начало.

# 699
  • Мнения: 119
Теодора заспива в продължение на поне час и половина, сучейки, задължително трябва да си е качила краката върху моя крак  Naughty и да и държа поне едната ръка  Naughty Mr. Green Joy
И други имало  Hug- ама как да я науча сама да заспива ми е мисълта.
Тути - това с гушването на нашето легло го правим редовно. Ама май ще ни трябва още едно такова легло, че много станахме - тати, мама, бебе и котарак и аз редовно съм забутана м/у стената и леглото в/у едни възглавници . А и като съм на близо бебка ме подушва и непрекъснато иска да суче. Не че е гладна, просто за комфорт. А и не искам да се страхува да заспива сама в леглото си - все пак то е залепено до нашето. Засега заспива или така или на ръце и като е заспала я слагам.
Бенджи - Рая е от тези дето ака един път на 10 дена и като казах на педиатърката, тя каза че е нормално пр кърмените бебета и не сме единствените. Няма място за притеснение, ако акото е кашаво. Рая до 3 месец акаше на всяко хранене и от раз стана по 10 дена. Никога нищо не съм давала.
Какче - и аз съм така.  Hug Разходките помагат  Mr. Green, ама сутрин не мога да мръдна - и да от кърменето в легнало положение е. Аз се подпирам с една възглавница отзад на кръста, за да не се напрягам толкова. Бебеш ме е изпреварила със съвета  Wink
Мила - много ми хареса статията.  Hug Аз нито захранвам, нито мисля да чакам до септември, нямаме алергии, ама си живея на принципа "Има време..." , а и лесно и удобно като сега няма да ми е още много дълго. То даже вече кърменето навън започна да става екшън - не стои завита под пелената ами дърпа дрехи, презрамки, пелени - голям стриптийз пада на обществени места  Mr. Green Не, че съм се притеснила де  Embarassed

# 700
  • Мнения: 455
ral_r  Hug благодаря ти, че сподели, аз по едно време също правих промивките с физиологичен разтвор. Но в една статия прочетох, че в никакъв случай не се прави промивка на око с такъв разтвор защото това е 0,9 % разтвор на натриев хлорид и е сол..Дали е така обаче, незнам, но спрях - малко съм си паника.

# 701
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Възглавница в количката слагам,но напоследък все е мокра,та си мисля дали да не я махна newsm78
това не е ли по-основателна причина да я оставиш Rolling Eyes ......вместо да переш количката, ще переш само калъфката Wink

Аз слагам "възглавница" (1 пръс дебела), че от тоя косопад всичко става... ooooh!

# 702
  • Мнения: 1
RAL_R и двете ми деца се бяха родили със запушен сълзен канал,на каката се наложи сондаж,който беше успешен въпреки многото натрупани секрети,тя беше на 6 месеца.Тогавашната ни педиатърка както бях споменала не го разпозна и казваше ,че е упорит конюктювит и при посещение при специалист,когато тя беше на 3 месеца ни казаха за него.Секретите бяха много и масажите не помогнаха.Сондажа сам по себе си не е  нещо притеснително,но и аз като всеки родител се бях притеснила,упойката е райски газ.При многото материал ,който бях прочела по въпроса,опита споделен и от други майки разбрах,че при по-големите деца не винаги е успешен и за това препоръчват да е от 6-12 месеца.Имаше детенце ,което чак при третия сондаж се беше оправило оченцето.Капките се слагат периодично и те само помагат за кратко време,тъй като окото продължава да сълзи и замърсява-порочен кръг.Сега,когато се роди Константин още в болницата забелязах сълзенето, и попитах,но и тогава докторите не бяха сигурни дали е това,но ме посъветваха да започна с масажите и така до навършването на третия месец и се оправи.Ноеми имаше същия проблем-при тях също слава богу се оправиха бързо нещата.Нека и Саксофон сподели дали се оправил о окото при Ванко..
Извинявам се за дългия пост,но зная че има и други деца в темата с този проблем и затова го споделих тук ,а не на лични.
Успех  на дечицата за изпита утре,честито на дечицата изпреварили двигателното си развитие..

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 19:50 от nina_tita

# 703
  • Мнения: 493
Теодора заспива в продължение на поне час и половина, сучейки, задължително трябва да си е качила краката върху моя крак  Naughty и да и държа поне едната ръка  Naughty Mr. Green Joy
И други имало  Hug- ама как да я науча сама да заспива ми е мисълта.
Тути - това с гушването на нашето легло го правим редовно. Ама май ще ни трябва още едно такова легло, че много станахме - тати, мама, бебе и котарак и аз редовно съм забутана м/у стената и леглото в/у едни възглавници . А и като съм на близо бебка ме подушва и непрекъснато иска да суче. Не че е гладна, просто за комфорт. А и не искам да се страхува да заспива сама в леглото си - все пак то е залепено до нашето. Засега заспива или така или на ръце и като е заспала я слагам.

Вечер като заспи, притичвам до кухнята да хапна нещо. Колкото и дълбоко да е заспала максимум до 10мин се буди и започва да търси къде е избягало млякото Mr. Green

# 704
  • Мнения: 1 687
Възглавница в количката слагам,но напоследък все е мокра,та си мисля дали да не я махна newsm78
това не е ли по-основателна причина да я оставиш Rolling Eyes ......вместо да переш количката, ще переш само калъфката Wink
според мен именно възглавницата запарва. аз това го установих още когато подплатявах шезлонга с тях. с възглавници дара беше цялата мокра, без тях си беше супер.

Общи условия

Активация на акаунт