МАЙчета 2009! - 7

  • 31 622
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 849
Аз днес разчиствам компа, децата си играят на терасата с пластилин, пъзели и сапунени мехури и вися в нета, както никога  Twisted Evil.

Вяра, не мога да ти дам съвет и ще ми е интересно какво ще кажат другите мами по проблема, който имате. При нас също има някакъв аналогичен момент. И Сияна, и Дария са без памперс денем, нощем мисля да слагам още известно време. НО откакто сме се прибрали, Дарето няколко пъти се напишква, а дори и изака 1-2 пъти в гащичките си. Единия път се опиша със свалени гащички точно пред гърнето. А иначе си стиска, не е такъв проблема. За 1-2 от случаите видях, че се беше заплеснала в игра. За останалите обаче имам само едно обяснение. Това е реакцията на детето към поредната промяна в живота му. В България беше пълно с любими хора, правеха много интересни неща и сега всичко това изчезна. Другото, което прави много силно впечатление напоследък - постоянно ни повтаря (и на мен, и на баща си, и на сестра си), че ни обича много (ногу бичам). И се скъсва да ни прегръща и целува. Това е адски мило, но също е израз на стреса, според мен. Аз също приемам съвети...

# 706
  • Мнения: 2 885
Ъх, Британ? В UK не можеш и с топ да ме накараш да живея.
С Кати споделяме как е на нашите ширини. Ти, Зайо, също. В никакъв случай не искам да кажа, че в БГ няма добри клубчета примерно.
Аз много си обичам детски ни площадки. Малко съжалявам, че нямахме време да излизаме повече и само два пъти се засякахме с Плами и Влади примерно. Стоях до 21 ч вечер да успея да се види с всичките си приятелки с деца това лято. Всяко нещо си е хубаво само по себе си...с плюсовете и минусите. На село, за да се видя с някоя мама, е нужна уговорка от предния ден поне, а не да звънна и айде след 15 мин на площадката зад блока.  
Ники мога да го оставя сам 2 часа в клуб и няма да се сети да ме потърси ако не е жаден/гладен. И това го научи играйки си с батко си. Голямото дърпа малкото. Ники във Варна е седял хванат за оградата на детската ясла и искал да влиза в двора при другите деца. Иска си детето контакти. Търси си ги. Но това се отнася за моето дете.

Vyara D, не давай на лелите да й слагат памперс. Не им се занимава  и затова е по-лесно с памперси. В нашето ОДЗ в яслата я има същата практика и много се ядосваха познатите мами. Не им разрешавай заради нечий комфорт да объркват детето.

# 707
  • София
  • Мнения: 6 212
Много  я задъвках темата Simple Smile, ама приключвам. Кати , това, което описваш, ми харесва и на мен, може би и аз бих го водила Ваньо на подобни мероприятия. Сигурно и тук се намират, но честно казано, не ми е хрумвало. Но нашият опит с площадките какъв е - развилнели се дечурлига на различна възраст тичат и крещят като отвързани, бутат се, няма я прословутата толерантност към по-малките (или поне рядко срещам). Когато децата около него са кротки, за Ваньо не е проблем да се катери по пързалките и т.н. Но ако има по-буйни, се плаши и иска да ходим другаде. Ами не мисля да го насилвам да стои някъде, където му е притеснено и дискомфортно. Разчитам на това с възрастта да стане по-уверен и да поиска сам. Катринка мисля го каза, че си има възраст за всичко... Вчера обсъждах това с приятелка, която има 2 деца, на 5 и 2 години. Нейните наблюдения са точно такива - на около 3 години голямото дете е започнало да иска да играе с други деца, преди това интерес почти никакъв; сега е същото и с малкия.
Таня, радвам се, че ви се подреждат нещата!! Simple Smile
Това с памперсите неприятна работа, най-вероятно наистина ги мързи лелите, но пък от друга страна - децата сигурно преживяват промените по свой начин и няма да е добре да се стресират излишно... Дано бързо се върнете към нормалното положение!!
Все забравям, Смешко, ако раждаш пак там, обади се Simple Smile, ако съм на работа, да миня да те видя!!

# 708
  • Мнения: 204
Мн благодаря момичета. Hug
Вяра ,аз ако бях на твое място щях да поговоря с лелките,Вени е без памперс от 1,9год. и няма да ми е приятно заради мързела на някой ,детето ми да се връща към старите навици.Дано успееш  по скоро да решиш проблема. Hug
Зайьо и за мен е от промяната ,Жени се напикаваше когато се роди сестра й,но отшумя мн бързо.Стискам палци и при вас да е така. Hug

# 709
  • софия
  • Мнения: 2 140
Такааааааа!Аз още съм на линия.Хайде,че кафето изстина! Grinning

лято,пак ще съм си там,ако не ме върнат,разбира се.Че незнам дали е истина,но напоследък чувам,че връщали родилки. newsm78
Тази нощ беше много тегава.Имах ужасно болезнени контракции на два пъти по за половин
час.Реших,че днес ще е денят,то не и късно де.Но за сега-нищо.Обаче най-после ми се смъкна коремът.Качила съм 10кг,а в момента се чувствам все едно са 30.Днес се чувствам много трудно подвижна и тежка. Crazy
Танче,не знаеш,колко се радвам за вас! Hug

# 710
  • София
  • Мнения: 94
И на мен това ми е притеснението за яслата. Вчера се е напишкал веднъж, но и дума не са ми обелили да му слагат памперс. То махането на памперса все в някакъв момент трябва да се случи. Сега е най-добре на топличко.

# 711
  • Мнения: 528
Здр мацки преди 6 години на този ден в 16.30 се роди мойта принцеса,нека ми е жива и здрава,все така добро и красиво дете.Почерпете се моля


















# 712
  • София
  • Мнения: 7
mama rosi, честит рожден ден на порасналата кукла, да е здрава и много щастлива!

Таня, много се радвам, че нещата при вас се нареждат както желаеш и че се чувстваш щастлива!

Смешко, изглежда моментът наближава, много силно те прегръщам и ти пожелавам бързо и леко раждане!

По разискваната тема - Яна също не се чувства комфортно на места с много деца - винаги, когато отидем в някой парк с повече детски забавления и съответно повече деца, тя се изнервя и често си тръгваме с плач оттам. Иначе не е срамежлива - общува много с възрастни и с нейни приятелчета от квартала. Естествено, най-вече си пада по по-големи батковци и какички - следи ги с интерес какво правят и се опитва да им подражава. Понякога си мисля, че е малко саможива, но явно това е период от развитието и се надявам догодина, когато тръгне на детска градина да свикне лесно и да й е приятно общуването с връстници.

Приятен ден, милички!

# 713
  • софия
  • Мнения: 2 140
Роси,да Ви е жива и здрава каката!
Платинка,много се радвам,че се разписа! Hug
Колкото до моментът и аз такова чувство имам,че съвсем е наближил.

# 714
  • Мнения: 204
Мн мн Ви благодаря момичета!!! Hug Hug Hug

Смешко,мн стиснати палци от нас,желая ти мн леко и безболезнено раждане. Hug
Да кажа,като свекърва Mr. Green,ако искате вземете подарък  на Ицко и му го дайте на изписването на бебка.
Може и да съм изпуснала,но как ще се казва?

Роси,да ти е жива и здрава рожденичката,мн успехи и желая! Hug

# 715
  • софия
  • Мнения: 2 140
Танче,и на мен,и на Тони много ни харесва името Кристи(пък е близо и до Христо). GrinningТа решихме така да се казва живот и здраве.Ако нещо ни изненада и е момченце ще е Кристиян.
А подарък,какъв би посъветвала да вземем за Ицето?Нещо дребничко ли или...............?

# 716
  • София
  • Мнения: 94
Роси, да ти е жива и здрава рожденничката  bouquet
Смешко, много хубаво име Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 204
Смешко ,ние взехме на Жени  формула с мн коли Crazy,но това си беше харесала от едно нейно приятелче.
Честно,при нас мн не помогна,за месец ,два имаше мн ревност и плач,но при приятелки има ефект.
Вземете му каквото решите,според мен не е от значение големината и цената на подаръка,момичетата си играят най мн с дребни и евтини играчки,големите като ферма,кухня ,креватчета и др.буклучета Laughing си стоят в ъгъла или на тавана.
Името ,мн ми харесва.

# 718
  • Мнения: 79
Привет момичета  Hug
Нещо не ми остава време да се разпиша, но гледам да ви следя.
Хайде Смешко, стискам палци всичко да е на ред и скоро да гушкате малката Кристи  Heart Eyes
Не съм чула да връщат родилки, макар, че когато бях в реанимация отделението беше пълно.
Мога да се похваля, че кака Али все по-добре се справя с новия член на семейството, радва й се, гали я, помага с памперсите. Ние конкретен подарък не сме купували (просто забравих  Embarassed), но пък в последствие получи доста, гледам да й обръщам повече внимание. Ще свикнат мъниците, няма как  Wink
Исках още да пиша, но ме викат  Wink
Гуш на всички  Hug

# 719
  • софия
  • Мнения: 2 140
Добро утро!И понеже още съм тук и съм на вълна сладко от няколко дни,заповядайте!

през цялата бременност се държах на ,,положение,, и не посягах към сладкото,обаче сега..............
Елате ме вижте! EmbarassedПредадох фронта.

Общи условия

Активация на акаунт