Раждане вкъщи 9

  • 19 481
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 245
Аз се чудя, дали на Цвети членовете на Родилница й оказват някаква морална  подкрепа и съчувствие или я насъскват да ходи по адвокати?


започвам да се съмнявам, че активистките са искали подобен скандал (макар и може би не трагичен), за да имат повод да стигнат до съда

дано се окаже параноя
ама може и права да изляза



Shocked Shocked Shocked
Това е прекалено демонично.


Това хрумване си е чиста психиария, ако питате мен. Праноя, ама такава, за която се взимат хапчета.Вече ви призовах да не си създавате анимационен фил с главен герой злодейките от родилница, но някои явно не могат да се удържат.

# 181
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Факт, че голяма част от Бг болниците с в ужасно състояние.
Обаче това не е  причина да избереш домашно раждане, когато съществува риск за детето ти.
Съгласна съм за родилни домове, водени от акушерки.
Но след като можеш да влезеш и да четеш и да търсиш начин за раждане у дома (месеци, седмици четене) значи можеш да потърсиш и свясна болница и лекар.
Познавам много момичета от провинцията, някои от малки градове. Намериха най-добрата алтернатива за тях от родния им град и когато е започнало раждане са стегнали багажа и айде. Други са приети един ден перди това, защото са видели онези злоби лекарите, че майката има разкритие и за да не я връщат на 100км. на юг и утре пак да идва, да остане да я наблюдават.

Така че, мили дами, има ли желание има и начин. Аз отидох да огледам болницата, в която избрах да раждам и питах за всичко, включително и за прословутото ИС.

# 182
  • Мнения: 245
selenato, чудесно есе. Сега ще чакам още едно за всички бебета загинали поради малоумните вмешателства на лекари в болници или доживотно увредени от насилствени и ненужно травматични раждания. И едно за всички майки, които са с разкъснаи мускули и тъкани на таза поради любимата маневра-скчане по корема и ходят с памперси на 20 години. Можеш да ползваш за пищов коя да история от черните теми. По твой избор. Ако искаш с доукрасяване и медицински описания. За по-голяма сила на внушението.

А иначе за финансовите ти тревоги--асистираното домашно раждане е по-евтино от болничното такова и затова по цял свят жените се стимулират да раждат вкъщи, защото това пести пари на системата. Ако се регулира и унас домашното раждане, може би ще останат повече пари за децата, за които сега се пускат смс-и, половината от които прибират телефонните компании. А това е добро нещо.

# 183
  • Мнения: 245
jasmin_veni, проблемът е, че риск за  детето ти съществува именно в тези ужасни болници. И някои жени предпочитат да родят вкъщи, където поемат един вид риск, за сметка на другия. Кое ще е печеливият избор, предварително трудно може да се каже. Но рискът е болницата не е по-малък от този в къщи, просто е друг.

# 184
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Пермисион, нали знаеш, че АКО се регламентира домашното раждане то ще е ИЗЦЯЛО за сметка на родилката и ще се води по-скъпо и от избор на екип?

# 185
  • Мнения: 245
Пермисион, нали знаеш, че АКО се регламентира домашното раждане то ще е ИЗЦЯЛО за сметка на родилката и ще се води по-скъпо и от избор на екип?

Не знам. Малко ме съмнява да мине така, макар че ми е ясно, че адски им се иска, защото родилките имат право по закон на безплатна помощ. Те са си плащали здравните застраховки, нали така? Защо една по-евтина опция, която избират да се оказва по-скъпа за тях? Но и така да стане в крайна сметка и да е платено и скъпо, какво искаш да кажеш? Зашо ми го казваш?

# 186
  • Мнения: 3
persimon, точно това трябва да се промени - бързането и ненужното ровене в процес сам по себе си естествен. На този етап да раждаш у дома си е чиста проба руска рулетка и ако ще се изживявате като мъчениците, готови да спасят света, не забравяйте, че го правите за сметка на собствените си бебета.
Колкото до това кое ще е по-скъпо - ще видим! Създадоха се чудовищни апетити в лекарското съсловие за пари.  И не без помощта на хиляди бременни, решили, че така си купуват сигурност и отношение. Или с други думи, за състоянието на системата сега аз обвинявам единствено и само пациентите, които разрешиха да се създаде такава. Познавам я добре от времената, когато се носеха цветя и бонбони и хората се чувстваха професионално наградени дори и с това!
Никой няма да дойде да седи на тръни за пари по-малко от тези, които ще изкара в болницата сред апаратура да поеме спешност. Ако се надяваш на акушерките - в дълбока заблуда си, че ще си сменят стокхолмския синдром. По света тази професия има друго измерение, защото хората са си се преборили за правото да имат думата. Тук обаче - има много път. А и гинеколозите ще стискат кокала дори и с голи венци.
Но както и да го погледнеш, сигурността на раждащата на този етап е в болниците. Някои от лекарите и акушерките може да са лоши като човеци, но  в по-голямата си част са добри като специалисти. И в много от случаите са дали шанс на деца, които иначе не биха го имали при раждане в домашни условия. Виждала съм го и съм била пряк участник в това. Предполагам, че ти не. Това те прави самонадеяна, но не и обективна, когато коментираш родовия процес и неговите рискове.

# 187
  • Мнения: 7 420
  
..........

А теб ще те попитам нещо, което питах Мултимодал, но и от нея няма да дочакам отговор.
  Не че си много любезна(поста ти го демонстрира,да не го цитирам целия) .......
   Не че тонът ти предразполага към диалог,а не ми напомня по-скоро разпит(което още повече потвърждава тезата ми за "игра на съдилище")
   Но ще ти отговоря.
Цитат
Струва ли си, за да запазим комфорта на Цвети, да прикрием обстоятелствата около смъртта на едно бебе? Отговори по съвест, моля.
   Струва си,да.  Peace


   А сега въпрос от мен.Не държа да отговоряш във форума.Най-вече искам да отговориш на себе си:
   На теб лично ,за какво са ти тези обстоятелства?Ти лично какво ще ги правиш?
   Твоят живот каква нужда има от подробностите на живота на някой(конкретен),когото даже и не познаваш и който няма никакво отношение към теб?

   (Струва ми се,че повечето ще поровят в детайлите,като увеличат болката на жената хилядократно, и ще ги забравят.А пострадалата ,освен болката от загубата,ще има да се мъчи и от чудовищността и жестокостта на тълпата до края на дните си.Господ да и дава сили!  Praynig )
    
  

# 188
  • Мнения: 245
O не мисля, че някоя жена която иска да роди вкъщи го прави за света. Прави го за себе си и за бебето си. Да руска рулетка е. Както и раждането в болница. В най-добрия случай, еднакво опасна руска рулетка.  Да, алчността на лекарите е потресаваща. Но аз не виня за това пациентите. Дори не напълнои лекарите, по-скоро системата, която ги остави гладни 50 години. Но ефектите сега са ужасни. А сегашните акушерки не могат да асистират у дома на жените-идея си нямат как. Ще трябва да се обучат други акушерки на други методи и разбирания и това ще стане ако иам такава пазарна ниша. Примерно от типа на Клер Лопринци, Ина Мей Гаскин и т.н. Да ти кажа, няма да се стискам да платя на такава акушерка. А друга не ми и трябва, напротив само ще пречи. А че в болница ще се даде шпанс на деца, които иначе не биха оцеляли е вярно. Точно както е вярно, че у дома ще се даде шанс на деца, които иначе биха били увредени в болницата. При раждането има риск, това е.


persimon, точно това трябва да се промени - бързането и ненужното ровене в процес сам по себе си естествен. На този етап да раждаш у дома си е чиста проба руска рулетка и ако ще се изживявате като мъчениците, готови да спасят света, не забравяйте, че го правите за сметка на собствените си бебета.
Колкото до това кое ще е по-скъпо - ще видим! Създадоха се чудовищни апетити в лекарското съсловие за пари.  И не без помощта на хиляди бременни, решили, че така си купуват сигурност и отношение. Или с други думи, за състоянието на системата сега аз обвинявам единствено и само пациентите, които разрешиха да се създаде такава. Познавам я добре от времената, когато се носеха цветя и бонбони и хората се чувстваха професионално наградени дори и с това!
Никой няма да дойде да седи на тръни за пари по-малко от тези, които ще изкара в болницата сред апаратура да поеме спешност. Ако се надяваш на акушерките - в дълбока заблуда си, че ще си сменят стокхолмския синдром. По света тази професия има друго измерение, защото хората са си се преборили за правото да имат думата. Тук обаче - има много път. А и гинеколозите ще стискат кокала дори и с голи венци.
Но както и да го погледнеш, сигурността на раждащата на този етап е в болниците. Някои от лекарите и акушерките може да са лоши като човеци, но  в по-голямата си част са добри като специалисти. И в много от случаите са дали шанс на деца, които иначе не биха го имали при раждане в домашни условия. Виждала съм го и съм била пряк участник в това. Предполагам, че ти не. Това те прави самонадеяна, но не и обективна, когато коментираш родовия процес и неговите рискове.

# 189
  • Мнения: 6 274
 
..........
 
Струва ли си, за да запазим комфорта на Цвети, да прикрием обстоятелствата около смъртта на едно бебе? Отговори по съвест, моля.
   Струва си,да.  Peace

А сега въпрос от мен.Не държа да отговоряш във форума.Най-вече искам да отговориш на себе си:
На теб лично ,за какво са ти тези обстоятелства?Ти лично какво ще ги правиш?
Твоят живот каква нужда има от подробностите на живота на някой(конкретен),когото даже и не познаваш и който няма никакво отношение към теб?
    

Не съм Флип, но ще ти отговоря - тези обстоятелства бих ги "пляскала" във всяка една тема за домашно НЕасистирано раждане от тук нататък.
В който и да е Форум, по какъвто и да е повод.
И ако благодарение на това, успея да помогна дори на една- единствена бъдеща майка да се осъзнае и да спаси детето си, то значи си е заслужавало!


... А сегашните акушерки не могат да асистират у дома на жените-идея си нямат как. Ще трябва да се обучат други акушерки на други методи и разбирания и това ще стане ако иам такава пазарна ниша. Примерно от типа на Клер Лопринци, Ина Мей Гаскин и т.н. Да ти кажа, няма да се стискам да платя на такава акушерка. А друга не ми и трябва, напротив само ще пречи....  

Ооо, я стига, моля те!  Stop
Това пък вече са абсолютни глупости!
Ти всичките ли ги познаваш лично, та знаеш, че нямат идея как се асистира при раждане и само пречат?  Tired
Хайде поне на моменти се осъзнавайте какви ги пишете, моля ви!
 Tired
 

# 190
  • Мнения: 66
В болниците има Голям Проблем с квалификацията на лекарите и с организацията на работа  , казвам ви го това като жена родила два пъти в голяма болница с добри специалисти  , лекарите или не искат , а и системата не им позволява да въвеждат новите методи в акушерството и гинекологията ,следват стари правила за работа , някои доказано грешни ,при мен и двете деца АКО БЯХ СЕ ДОВЕРИЛА НА 100% НА ЛЕКАРИТЕ щяха да са с увреждания получени по време на раждане , за мен причината за смъртта на това бебе е отказа на здравната  институция да се развива и да е в услуга на бъдещите майки и децата , а не главната и цел да е  да служи най-добре на самата себе си , а пациентите и да са само средство за повече приходи , сега нещата са така

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 07:37 от keit888

# 191
  • София
  • Мнения: 3 099
Селма, нищо лично, но в историята се рови както се рови и коментира в лекарските грешки. Wink И там не винаги е ясно веднага дали лекарят е убиец, но се забравя, че и той е човек и се нахвърляте! Тогава твоите принципно правдиви твърдения не се вземат по внимание, а това се нарича двоен стандарт. Пак при лекарските грешки се бърка в диагнозите и причините охотно, защо сега е по-благородно случаят да отшуми?! Не разбирам...  Peace Излиза, че едни са по-човеци от други; за едни - съд и ръфане, за други - тишина и пощада (от обществения форус)...  Rolling Eyes

# 192
  • Мнения: 7 420
   Ивонска,  Peace
   Аз правя разлика между лекарска грешка и избора на една бременна.За мен са несъпоставими.
   Едното касае професията и поетата отговорност  за другите хора.Другото касае личния живот на някой.
   
   А за отговорността за бебето.
   Когато то е било вече факт и жената е видяла,че с него има проблем, го е занесла в болница.От прочетеното оставам с впечатление,че го е направила спешно.
   Отговорно е направила това,което е могла да направи.

# 193
  • Мнения: 176
O не мисля, че някоя жена която иска да роди вкъщи го прави за света. Прави го за себе си и за бебето си. Да руска рулетка е. Както и раждането в болница. В най-добрия случай, еднакво опасна руска рулетка. 

Разбира се, че го прави и заради света - у нас поне.  

Това подчертаното в цитата на persimon е поредната откровена лъжа, да не използвам по-силни думи, въпреки че според мен е напълно оправдано да го направя.

Когато заслепено и фанатизирано повтаряте такива неща, бъдете коректни да ги подкрепяте.  Например с независима и надеждна статистика - сравнителни данни за ражданията в болница и при домашно неасистирано раждане.   Емпирично погледнато, успеваемостта на домашното раждане без квалифицирана помощ в България към момента е много тъжна.  Най-вече за едно конкретно почернено семейство.

# 194
  • Мнения: 3
За да бъда ясна - акушерките ни са професионалисти, но мисленето робско. За това не стават - защото се иска сила да си отстоиш позицията, заемайки "нишата", както се казва по-горе.
Ако обаче ви трябва закон за да идват акушерки от чужбина - ами защо не ходите вие там? Дето се вика и правилата ги има, и специалистите!
И откъде тая самонадеяност да коментирате медицина, за която имате представа само защото самите вие сте раждали? Много бих искала да поседите в родилна зала, но не като пациенти, а като наблюдатели. С цялата си критика! Но стойте 1 година - ще ви се изпари и емоцията и героизма! Явно драмата с ПОЧИНАЛОТО ПРИ РАЖДАНЕ У ДОМА БЕБЕ не ви стига!
В крайна сметка - раждайте където си искате - това е ваша работа и ваша отговорност. Само не забравяйте, че статистиката започна и ще продължи да попълва случаи, защото пълното ви отрицание към лекарите ще ви направи недоверчиви и към техните диагнози, препоръчващи раждането да не протича в домашни условия.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт