Да преправим старите мебели - 8

  • 96 793
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 477
Здравейте,много вдъхновявате с красотите,които правите.Аз нямам мебели за преправяне,но се надявам да ми помогнете с идеи за друго нещо.Искам да пребоядисам микровълновата печка,която сега е бяла.На фона на останалите електроуреди(инокс)стои като кръпка.

Спрей  Peace
Минаваш два пъти и става идеално.
Може ли да ме ориентираш за марка?

# 31
  • Мнения: 7 947
Виж, това не зная, преди време купих някакъв за 10тина лева, стана идеално с него, те са най-различни цветове, има и сиво - предполагам такова искаш. Става все едно пръскаш с дезодорант - много лесно.

# 32
  • Мнения: 1 174
Спрей за коли, за боядисване, има го в магазини за автоаксесоари, като флакон дезодорант е, но облепи с тиксо и хатия там, където не искаш да се боядиса  Peace
Другия начин е в автосервиз, където боядисват коли, може да се навият да ти пръснат микровълновата, но ще излезе по - скъпо от спрея  Peace
Мъжа ми така носи радиаторите на парното да боядисват, с автоемайл лак  Peace

# 33
  • Мнения: 7
Цоп! Да се представя и аз най-сетне, стига съм висяла на балкона  Mr. Green

Исках да боядисам всички чамови мебели вкъщи бели, но засега съм боядисала някакви дребни неща Rolling Eyes - става хубаво, определено, но много трудоемко и миризливо... Sad

Хванала ме е манията за ремонт и нещата, които споделяте са ми много полезни!   bouquet

# 34
  • Мнения: 718
An, според мен латекс върху блажна боя няма да се задържи дълго, трябваше да го намажете преди това с боро контакт.

Хаха, Еличка, разсмя ме Laughing Вратата е загадъчно притворена, защото кухнята ми е загадъчно разхвръляна Joy

За ратанови кошници - боядисвала съм с блажна боя, нищо й няма вече година -две. На снимката долу. С латекс не съм пробвала, но със сигурност ще стане Peace


Рибке, привет Grinning Защо миризливо? С какво боядисваш?

# 35
  • Мнения: 6 295
рибка-бананка, имаш ли проблем с избиването на жълти петна?
Тук често момичетата са споделяли като проблем при боядисването на чамови мебели избиването на жълти петна по бялата боя. Някой предложи да се експериментира техниката първо лак (вместо грунд, да запечата дървото), после 2 ръце боя и после пак лак.
Та ми стана интересно ти с коя техника боядисваш и какви резултати получаваш? Grinning

# 36
  • Мнения: 93
Седевка и Felicidad,

Благодаря ви! Да и аз мислях така, но моя мъж не слуша...сега ще трябва да свалим латекса и наново... Rolling Eyes Laughing

# 37
  • Мнения: 42
Felicidad, страхотни врати. Благодаря за новата тема.

Пак да питам за борото - моето стои вече 6 месеца в мазето, защото не успях да го използвам. Нанасям с четка върху ПДЧ, но не става равномерен слой, а се разпръсква на капчици. Някой сеща ли се защо става така. Препаратът ли е развален или аз нещо не правя като хората?

# 38
  • София
  • Мнения: 770
Реших да попитам тук. Къде в София мога да немеря богат избор на изкуствени кожи за тапициране?

http://bgkoja.com/

Разходих се днес до там. За съжаление на дребно продават само от наличности в склада-доста малък избор.

# 39
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
записвам се да ви чета.
от понеделник започваме отново реставрирането на една къщичка на около 100г. и дано стигнем до етап, в който ще мога и да се похваля с нещо.
истината е, че тази тема ми е любима и много неща съм научила от нея, за което благодаря на всички момичета, които участват в споделянето  на опит и информация!
  bouquet

# 40
  • Мнения: 299
Привет  Simple Smile

Имате ли идея, какво мога да използвам за да постигна ефекта на скрина от 2рата снимка - имам предвид перличките. Някой правил ни е нещо такова или пък с декоративни летвички?

# 41
  • Мнения: 60
И аз да попитам-може ли да боядисам кухненски вратички от МДФ,покрито с фолио?

# 42
  • Мнения: 40
Шанта това е метален обков,обикновено се ползва при тапициране на мебели

# 43
  • Мнения: 4
рибка-бананка, имаш ли проблем с избиването на жълти петна?
Тук често момичетата са споделяли като проблем при боядисването на чамови мебели избиването на жълти петна по бялата боя. Някой предложи да се експериментира техниката първо лак (вместо грунд, да запечата дървото), после 2 ръце боя и после пак лак.
Та ми стана интересно ти с коя техника боядисваш и какви резултати получаваш? Grinning



Преди доста години имаше едно предаване за интериор по RTL, в което им се наложи веднъж да пребоядисват чамови мебели. Вместо грунд използваха сива боя. Не много светла, не и тъмна, но обра разликата между чворовете и основната част. Никога не съм пробвала обаче.

# 44
  • Мнения: 1 351
Здравейте,много вдъхновявате с красотите,които правите.Аз нямам мебели за преправяне,но се надявам да ми помогнете с идеи за друго нещо.Искам да пребоядисам микровълновата печка,която сега е бяла.На фона на останалите електроуреди(инокс)стои като кръпка.

Спрей  Peace
Минаваш два пъти и става идеално.
А пластмасовата част /освен металната/ , която вече пожълтя ще стане ли , в смисъл ще "хване" ли с такъв спрей ??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт