Да преправим старите мебели - 8

  • 96 798
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
рибка-бананка, имаш ли проблем с избиването на жълти петна?
Тук често момичетата са споделяли като проблем при боядисването на чамови мебели избиването на жълти петна по бялата боя. Някой предложи да се експериментира техниката първо лак (вместо грунд, да запечата дървото), после 2 ръце боя и после пак лак.
Та ми стана интересно ти с коя техника боядисваш и какви резултати получаваш? Grinning

Ами засега съм боядисала малко неща и то все с безпроблемна текстура на дървото. Не съм слагала грунд (не знаех, че така се прави  Blush) след като ги минах с гъба шкурка, направо с боя ги боядисах, но 3-4 ръце и после пръсках със спрей - бял гланц. Засега изглеждат добре  Mr. Green
Ще ми е интересно да видя снимки преди и след на чамови мебели  - дали имате такава галерия?  newsm78

# 46
  • Мнения: 729
Здравейте, момичета! Имам нужда от помощта ви! Лепнах тенджера с нагорещено олио върху масата и я изгорих - има голямо черно петно върху дървото. Масата е от троянските тъмно дърво, незнам от какъв вид...  newsm78
Дайте идеи как да я оправя, моля!   bouquet

# 47
  • Мнения: 6 296
Масата е от троянските тъмно дърво, незнам от какъв вид...  newsm78
Най-вероятно е орех. Троян е известен с ореховите си дървета. (Спомни си и за местността Орешака.)
За да оправиш пораженията, трябва да шкуриш до здраво дърво, няма как. И понеже не може да се работи добре на парче, най-добре да изшкуриш лака и на останалата част на плота и после да лакираш добре с нов, равен слой лак. Peace

Не съм слагала грунд (не знаех, че така се прави  Blush)
Ами не е задължително да се слага грунд. Зависи.

# 48
  • Мнения: 300
Шанта това е метален обков,обикновено се ползва при тапициране на мебели
И аз първоначално се сетих за тези бароковите столове, но не предполагах, че е метален този обков.

Мерси redsea   bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Шанта, има и дървени розетки за декорация, на мен тези не ми приличат на метални.


рибка-бананка*, с каква боя ги прави?

Аз грунд слагам принципно, но от самата боя, проблем с петна не съм имала, макар че наистина е възможно при чама.
Иначе снимки преди и след рядко се сещам да правя, но примерно ето този гардероб беше от онези соцовите с многото лак над фурнира. Там малко повече го пошкурихме, но доколкото знам не е мръднал. Боядисван е с акрилна боя.

И аз да попитам-може ли да боядисам кухненски вратички от МДФ,покрито с фолио?
Това не го разбрах, лепили сте фолио върху мдф-а ли? Thinking

# 50
  • Мнения: 7
рибка-бананка*, с каква боя ги прави?

Акрилна бяла. Отгоре ги пръскам с акрилна на спрей. В момента боядисвам первазите в коридора тях направо със спрея ги пръскам. Не се сетих и аз да направя преди и след....

# 51
  • Мнения: 1 117
ооо нова тема  Grinning

Аз пак с питанка. Две кресла, спасени от изхвърляне, претапицирани доста грубо, и ужасно, ужасно мръсни.... Според мен трябва да им се смени пълнежа на седалките, освен да се претапицират и реставрират дървените части. Да помогнете с някой тапицер? Защото аз хубаво ще сваля старото, но ново не знам дали ще успея да направя, и всъщност май нямам толкова време. Харесвам ги, и искам да ги използвам, но не смея да седна даже  Mr. Green
Ето снимки:

   

# 52
  • Мнения: 2 022
Ми знам, че съм си отврат  Mr. Green ама щом ме търпите и още не сте ме изгонили, да сипя масло в огъня  Sick
http://www.idecorator.ru/glamurnoe-kreslo.html#more-33
http://www.liveinternet.ru/users/3451829/post121319542/
http://www.liveinternet.ru/users/livven/post138964628/
http://www.idecorator.ru/restavraciya-starogo-stula.html

# 53
  • Мнения: 834
Не си отврат, само си дразнител Joy Много интересни трансформации има в тези сайтове Naughty

# 54
  • Мнения: 1 117
mumita, благодаря за споделените вдъхновения, но тези моите са доста по-различни, не вярвам да стане само с дунапрен или пък вата. Според мен са направени с някакъв влакнест пълнеж, и вероятно имат и пружини... и седалката и облегалката са направени по един и същ начин. Иначе твоите линкове определено ще ми влязат в употреба, защото ме чакат и няколко подобни стола (Седефка  знае  Wink)
Само време дето не достига, но и с това ще се преборим  Grinning

# 55
  • Мнения: 2 022
Аз имам Хапсилютно същите столчета като твоите  Peace и до ден днешен си седиме на тях!
Махаш пружините и треволяка и ги заменяш с дунапрен/на две парчета/.
От долу се "овърта" с нещо като ширит - около 2-3 см широк и здрав/забравих му името  Embarassed/ и си готова!
МъжО ми забрани  Naughty да пипам облегалките, че им се бях наточила и на тях  Sick
Важен е принципа на действие и взаимозаменяваемостта на материалите!  Hug

# 56
  • Шумен
  • Мнения: 555
Здравейте, момичета. Отдавна не съм писала, но ви чета редовно.  Hug Супер вдъхновяващи както винаги.
Нямам търпение да ви се  похваля какво си  сътворих.  Crazy От сума ти време си мечтая да имам  коридор бяло и патладжан,  сега вече съм доволна.  Laughing
http://kiva.snimka.bg/hobby/stari-mebeli.400238.23562579

Първоначалната трансформация на сандъка беше тази  http://kiva.snimka.bg/hobby/stari-mebeli.400238.21103206 , но това лилаво ми беше много циганско. Смятам да купя огледало с чамова рамка и да я боядисам в бяло и нея. Надявам се да ви хареса. Остава и да намеря кой да ми закачи закачалката, че така само си я подмятам насам натам.  Joy

# 57
  • Мнения: 1 020
И тук да благодаря на Седефка  Hug
Днес скри шапката на младежите  Mr. Green Те горките така и не разбраха как за 10 минути се отърваха от нощно шкафче и спалня  Mr. Green
Мъжа ми засега ми гледа сеира  Mr. Green Rolling Eyes Ама ще му покажа аз на него и понеже засега спалнята ми се вижда много мащабен проект реших първо да оправя едно столче на дъщеря ми. Хем мъжа ми да види колко добре се справям и да помогне малко за спалнята, а и аз малко да добия представа как се случват нещата реално, а не само на теория Simple Smile

Столчето обачееее... взе ми здравето за 2 часа Simple Smile Ама аз понеже докато придобия някаква техника и то мина поне 1 час  Rolling Eyes После се сетих за бащата на Седефкка и мъжа ми набързо извади пистолета за горещ въздух и нещата взеха да се случват. Стола е с няколко слоя блажна боя и е тегаво, но да са живи и здрави хората измислили пистолета Simple Smile

Но за днес толкова ми беше отпуснато Simple Smile Беше мой ред да гледам децата, а мъжа ми да се отдаде на любимия му вече мотор Ява на не знам си колко години Simple Smile Завещание ни е с новата къща и вчерра го пусна в движение. Голям кеф беше (за мъжа ми де, нахилен до ушите). Та днес на смени гледаме децата, за да отдадем внимание и на вехториите си  hahaha

Снимки на столчето после  Hug

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Във всички канцеларии едно време ги имаше, помня много удобни бяха, но зависи за какво чакаш...
Задължително ги носи на тапицер, гадорията и мръсотията вътре е за ентусиасти с много свободно време. Rolling Eyes


...
Акрилна бяла. Отгоре ги пръскам с акрилна на спрей. В момента боядисвам первазите в коридора тях направо със спрея ги пръскам. Не се сетих и аз да направя преди и след....
Мисля, че няма да имаш проблем с петна, толкова ръце, че и спрей...
Мда, ти сигурно и апарат нямаш.Whistling

# 59
  • Мнения: X


Току що свалено от "ателието" / разбирайте тавана /..
 Hug Много си го харесвам!
Имаше много дупки, беше в наистина ужасно състояние  /съжалявам,че не направих и снимка before /..Но стана.

Последна редакция: нд, 22 май 2011, 20:02 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт