БГ- МАМА е вече и литературен герой!

  • 26 253
  • 362
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 217
О, в тази книга няма упреци към интернет-емигрантите.....В общи линии интернет е фон, поле на действие, кухнята, а любовта е като дреха на повествованието. Абе книгата е различна и страшно ми харесва....
По-късно ако имам време, ще турна един цитат по избор.... Wink

# 76
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
аз прочетох едно доста досадно интервю за ада на интернет и с обща идея как губим себе си пред компютъра.... Дайте някой цитат от книгата, белким и на мен хареса  Rolling Eyes

Майтапиш се! Къде е това? Аз не съм мърдала от ПС години наред - както е очевидно от висенето ми тук  Laughing, не може да пише някъде за някакъв интернет-ад. Сега отивам да видя малко триизмера, като се върна, ще сложа  и цитат Laughing Ако не ми изстинат краката от ужас и не спра да чета темата, че не е лесно  Embarassed
Сериозно - ако изчезна, шубелдисала съм се най-нелитературно  Laughing

# 77
  • Мнения: 9 908
това ми пратиха, то е отпреди 3 години.  И следва интервю отдолу в друг линк. Тъй като не съм запозната с новата книга, впечатленията ми идват оттук: http://novinar.bg/news/pisatelka-razkri-ada-na-internet-v-kniga_MjY2MzszMg==.html

# 78
  • София
  • Мнения: 2 217
Книгата "Second Life" не е пропаганда против нета, а касае живота в него и чрез него. Достоинствата и недостатъците му, действието му върху различни психологически шаблони и т.н. Чела съм я - страшно ме кефи - Стаси, аз явно съм ти изявен фен Mr. Green

# 79
  • Мнения: 2 401
Интересно.
Цитат
Какъв е психологическият профил на потребителите?

- Няма възрастова, социална и т.н. група, застрахована от попадане в зависимост. Все пак хора на възраст 15–50 години са по-изложени на риск. Смята се, че Мрежата е капан най-вече за стеснителни, неуспешни и непривлекателни хора. Тъкмо обратното – по-застрашени са личности с добри доходи, престижни професии, добър външен вид и популярност. В най-голяма опасност са намиращите се в житейска криза.


Сауле,  за последно четох книга от български автор преди повече от 10 години.  Бих купила твоята, ако я изложиш на Панаира на 24-ти и ми я подпишеш "на минзухар, с либофф"  Wink

# 80
  • София
  • Мнения: 12 651
тити Никой не може да ти гарантира, че книгата ще ти хареса. Зачети малко и ще знаеш. Поне аз знам още първите страници на всяка книга, дали ще я прочета с кеф или не. Е, винаги има случаи като Умберто Еко, които имат гениална първа половина на всяка книга и малко или много слаба втора част.

Ако искате го приемете като ПР, даже ще ми е приятно да стане така, защото ще излезе, че имам нещо общо, че съм част от нещо, което оценявам високо. Книгата е изключителна, наистина. Отдавна не съм чела нещо толкова добро. Написана е превъзходно, стила е оригинален, но не от онзи тип самоцелно оригиналнечене. Saule има какво да каже и не се страхува да го направи. Книгата не е нито поредната романтична боза, нито поредната претенциозна безсмислица. Историята е тежка, но върви изненадващо леко, всичко е добре премерено, истинско без намек от онзи преднамерен натурализъм, който само ни припомня досадни до болка стереотипи и клишета за бг мамите, интернет и прочее.
Ако музата ме споходи след последната страница вероятно ще мога да споделя и нещо по- сериозно аргументирано.

# 81
  • Мнения: 3 371
парци, пейстни едно избрано поле  Simple Smile

много бих искала да се 'откача' от компютъра и да потъна в реалния живот  Simple Smile. понякога си мисля, колко хубаво ни беше без с по 3 броя мобилни и без интернет, и как сме живяли в щастлива нирвана  Party.

имам приятелка на борсата и поръчах всичките книги, нали и за любов става дума  Grinning  Crazy

# 82
  • Мнения: 2 401
Боянке, ти си чела книгата, така ли?

# 83
  • София
  • Мнения: 12 651
Боянке, ти си чела книгата, така ли?
Чета я в момента. Днес ще я приключа. Пусто чета извънредно бързо, та литературните ми удоволствия траят кратко.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 217
Боянке, ти си чела книгата, така ли?
Чета я в момента. Днес ще я приключа. Пусто чета извънредно бързо, та литературните ми удоволствия траят кратко.

Бояна, айде и без муза да напишеш нещо за книгата - много ми е кеф да те чета. Аз я карам много бавно, а и нямам такива стилни  и изискани дрехи за мислите и впечателнията си като теб Grinning

Минзухарке, ами няма пропаганда "нета е зло, пазете се"...Или аз не разбирам. За мен по-скоро е разкрит един друг свят, в който ако избереш да живееш и не ти липсва реалния, и не го смесваш панически с виртуалния - всичко си е наред. Наред от гледна точка на нет-емигранта. От наша не толкова....

# 85
  • Варна
  • Мнения: 957
Ако искате го приемете като ПР...

О, с удоволствие! Заради твоите коментари прочетох "Яж, моли се и обичай", а се бях запънала. И филма гледах, въпреки, че се бях запънала още повече. Simple Smile

# 86
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
На 94-та страница съм.
Адмирации, Saule  bouquet
Често съм се шегувала, дори и тук, че съм натрупала доста материал за мемоари, но ако някой ден наистина реша да разкажа на света своята история, определено бих искала да я напише някой като теб.
Бояна е казала всичко останало.

# 87
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Парци, Бояна, Трамел, в момента иначе голямата ми уста (клавиатура) е онемяла. И в ней-смелите си мечти не съм си представяла, че топлидери на мнение тук ще кажат такива думи за книгата.
Знам, че звучи като клише, но се измъчих нечовешки, докато я писах и сега седя, чета ви и си мисля ... не знам какво си мисля, но ви благодаря от най-вътрешното вътре   bouquet

П.С. Бояна, ужасно ме е яд, че не ти си написала текста на задната корица. Щеще за хваща всеки, който обърне да прочете за какво става дума!  
П.П.С. Парци, същото се отнася и за теб!   

# 88
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Дугарке Саули, опитах се днес да закупя книгата, но у нашите Пингвини я няма. Sad
Ся кво? До кога ще я няма там? Simple Smile

# 89
  • Варна
  • Мнения: 6 363
Няма я и в Оринджа в МОЛ Варна.  Crossing Arms Пък тъй ми се четеше!

Общи условия

Активация на акаунт