Задържан фоликул!

  • 1 653
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте! Моят проблем е следният:
На 19.02.2011 ми беше трансфера, на 07.03.2011 теста за бременност - отрицателен, на 11.03.2011 ми дойде цикълът който продължи до 22.03.2011 и от тогава нямам менструация. На 09.05.2011 бях на преглед при лекарят който ми следи и проведи процедурата по ин витро - то, той каза , че имам задържан фоликул и ми предписа Дуфастон за три дни 2Х2т. и след това до няколко дни трябваше да се появи менструация, но днес е осмият ден от както съм спряла Дуфастона и нямам никакви признаци за менструацията. Започваммного да се претеснявам, защото стават вече 2 месеца в който липсва менструация. Какво да правя? На преглед ще бъда чак другият четвъртък.
Балодаря Ви предварително за отговора!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Насочихме Вашият въпрос към нашите специалисти. Веднага след като получим тяхното становище, ще го публикуваме.

С поздрави,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте, canita!

След стимулация за АРТ е възможно да има остатъчен ефект и да има задържане на фоликул. Този фоликул може да претърпи спонтанно обратна реакция до 3 месеца или да се третира консервативно с прогестеронови препапарати (като Дуфастон) или контрацептиви.
Препоръчвам Ви да редовно да се наблюдавате при Вашия акушер-гинеколог и при необходимост да се промени назначената терапия.
Желая Ви успех!

С поздрав,
Д-р Мария Юнакова
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт