Вече свърши ВТОРИ клас, във ваканция съм аз!

  • 46 917
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 7 146
При нас 1,10 и 12(ама само първата част на Карлсон) са от миналата година)...
Я пускайте и други вашите списъци,че аз вече съм на изчерпване с идеи за четене -чете много бързо,особено ако му е интересно и изобщо няма претенции за картинки...

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Последно време Успенски, Янсон, и детската ми библиотека.
Не е почвано Лили чудото и Никола. Та имам козове...
Като няма насмогване - научнопопулярна от библиотеката Simple Smile

# 17
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Последно време Успенски, Янсон, и детската ми библиотека.
Не е почвано Лили чудото и Никола. Та имам козове...
Като няма насмогване - научнопопулярна от библиотеката Simple Smile
Благодаря,но Успенски го е изчел,учудващо много интересна му беше една от мое време Гаранционните човечета  Heart Eyes  ,а иначе от библиотеката намери Надолу по вълшебната река,не открихме Новите приключения на Крокодила Гена обаче- и в библиотеката я няма...
На Туве Янсон има неизчетени,ние си ги и имаме де,но са максимум 2 или 3.
На моята детска библиотека не разчитам,книгите се съсипаха за съжаление при едно наводнение,много малко са останали от едно време.
Джани Родари също е изчел кажи речи,смятам скоро да му предложа Ерих Кестнер  newsm78
А моята любимка от детството Астрид Линдгрен нещо не го грабна,прочел е доста нейни книги,но не с хъс,както ,когато му е интересно.
Лили чудото я взимаме от библиотеката,защото не ми се дават 6 лв за нещо ,което го чете за по-малко от час,лошото е,че в библиотеката не винаги има останали.
Аз се чудя много за Хари Потър,ако нещо му е интересно спокойно и най-вече доста бързо си чете до 100 стр,по едно време даваше много зор ,но аз му отказах,защото все си имаха много за учене,а на него нещо ако му е интересно трудно го откъсвам.

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 21:34 от svetlaem

# 18
  • Мнения: 6 031
Светле, благодаря за списъчето.   bouquet  Първият път съм го пропуснала.  Embarassed
 На пръв поглед има доста от миналогодишните и при нас.
Нашият списък миналата година беше от 22 книги. Тази година не знам как ще бъде. Ще ви уведомя.  Laughing

И моят чете по-тънките книжки за 1-2 часа, но аз само съм купувала досега книги. Май е време да се запишем в библиотека.

# 19
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Светле, благодаря за списъчето.   bouquet  Първият път съм го пропуснала.  Embarassed
 На пръв поглед има доста от миналогодишните и при нас.
Нашият списък миналата година беше от 22 книги. Тази година не знам как ще бъде. Ще ви уведомя.  Laughing

И моят чете по-тънките книжки за 1-2 часа, но аз само съм купувала досега книги. Май е време да се запишем в библиотека.

Аааа,спомням си вашия списък-направо бяхте избили рибата с него   Joy  Joy  Joy

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мими.ива за деца четящо по много и все леки, еднократно четени книги.. библиотеката е не само удобно и икономично, но и еко решение. Записах детето на библиотекта когато го записах на училище. МНого е удобно - не събирам книги, не плащам детски еднодневки.. че и аз вземам някои редки книги за мен Simple Smile.

Светле, аз купих Гена и Простоквашено - Чичо Фьодър и ... му е името сега май. Новите приключения ги има в библиотеката ни и ги взех  / Дамян Яков 2005 е нашата/. Но освен тях, там имаше и една доста стара версия на Гена. И там имало и трите книжки в една. Попитай за нея. Аз попитах за чичото и жената ми обясни, че са трите в старото издание.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Предложиха ни я на нас тая, старото издание, ама момата каза там няма картинки и взехме новото издание.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Аз през зимата открих,че при майка ми се е запазила тази -една от малкото от моето време - в нея има Крокодилът Гена,Чичо Фьодор,кучето и котарака и Гаранционните човечета-не знам какво включват тези ,но там ги няма  newsm78
Иначе аз не съм запомнила,че се  е запазила ,та си имаме и новите издания на първите две ...
Ние ходим на библиотека,откакто е навършил 5години-тогава аз му четях книгите...Лошото е,че в нашата библиотека няма много нови книги ,а за отношението не ми се говори-добре,че и аз съм била от четящите деца,та си спомням доста от заглавията от моето детство,а и темата от форума за старите книжки ми е много полезна.

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 21:51 от svetlaem

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Доколкото съм чувала военно обучение и с неочакван край и други забавни случки.
Замислям се така както си дала съдържанието дали Гена не е наедно стари и нови, или са ме подвели, че ги има новите в старата книжка... ще погледна следващия път Simple Smile

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Ние имаме тези ,но сме я дали на едно приятелче да я чете,та не мога да направя сравнения с броя на главите ,а и Оги е чел само старото издание - в него са 27 глави на Крокодилът Гена.
Оги вече спи,защото утре ще става рано за зеленото училище,за  да го питам,а аз изобщо нямам спомени от мое време за подробностите.
Очаквам Ивиче да се включи и даде разяснение-сигурна съм,че знае-тя ми е била винаги спасението и за идеи и изобщо за резюме на книжки  Hug

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 22:00 от svetlaem

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не, явно ги няма тогава и са ме заблудили. Новото издание е също 27 глави.
Първа глава на тази новата - Крокодилът Гена отива войник. Общо 9 глави в нея.

# 26
  • Мнения: 4 204
Преди няколко месеца Сами чете Успенски, но какво издание беше не помня. Още нямаме списък ние. Сами не е много четящите. Само вечер чете по няколко странички или ако му остане време през деня и брат му го няма да му пречи. Сега сме взели от библиотекатаза Алабашия и ГДВ.
Вчера беше на обиколка на София. Добра програма и маршрут им бяха подбрали, върна се доволен! Купил е 2 саксийки от ботаническата градина, камък от НИМ книга за музейното дело Mr. Green и подарък за брат си. Ще рече човек , че на шопинг съм го пратила.  Laughing
 
Поздравления за Димана и нейниято отбор за отличното представяне по баскетбол.  bouquet Интересно ми е да разкаже какви са и впечатленията. На Сами също му предстои турнир в Монтана идната неделя/29-ти/.
Най-вероятно ще пътува с треньора си, но ако ние с Тони се освободим и решим да дойдем задължително ще ти пиша,Светле, предварително, за да се видим, ако си в града и си свободна.
На Сами му излезе датата за морският лагер и програмата му е готова вече. Живот и здраве да е само.Точно през юли когато няма да има тренировки на Славия ще е на море, а на палатки преди това в края на юни и началото на юли. Последните дни на юли ще посетим роднини в едно старозагорско село. Въобще запълнихме целия месец. Август евентуално 1 седмица на Витоша. Ще го водя да рита с приятели .Светле, и аз като теб смятам да си поддържа математиката и наглийския през лятото по малко.Така че ако ще кара шарка съм и дала време да се появява и да приключваме до 1-я лагер.

# 27
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Герка,непременно пиши ако идвате и вие-изпита за гимназии е на 30 май,а аз категорично винаги забранявам деня преди изпита да се прави нещо учебно-само релакс,така че аз ще съм напълно свободна...а и стадиона ни е на 5 -10 минути пеша  Embarassed ,за разлика от залата по баскетбол,която наистина е почти извън града.
Божееееееее,тая Монтана много спортна била,аз пък да не знам  newsm78
Сега се сетих,че ние на 29 след обяд ще пътуваме за Берковица,защото сме на кръстниците на детето на бал,но предполагам,че турнира е през деня ...

# 28
  • Мнения: 4 967
Да почерпя за имения ден на Косето!


Честит празник и на всички останали именяци!

# 29
  • Мнения: 116
Честит имен ден на Косето и на всички ,празнуващи днес!
Относно компютъра и тв-май аз съм понякога лоша,понякога добра майка.Ограничавам ги до около 1-2 часа дневно,но има и дни,в които не се сеща за тях,особено сега,когато е топло и има с кого да играе навън.При провинение се наказваме без компютър и тв или без някава желана придобивка.
Списъка с книжки не са го дали още,но от този на Светлето доста вече ги е чела.И ние имаме абонамент в библиотеката,но рядко се сеща да ходи сама.
Много слънчев и весел уикенд на всички!

Общи условия

Активация на акаунт