Какво ще подарите на децата?

  • 32 696
  • 251
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Taneto, кажи къде си намерила куклите за куклен театър, моля!



във Варна Wink

# 16
  • Мнения: 4 965
Нашите в момента са на вълна "плюшки", а и преди седмица тати им купи страхотен календар за 2006 г. с Мечо Пух и компания и те още не могат да му се нарадват, затова подаръците ще са свързани с темата. За сега вече сме взели 2 маскирани Пух-овци (единият като крокодил, а другият като крава), а сега търсим Прасчо и Йори, но магарето не успявам да го открия. Харесали сме им и няколко плюшени животинки, които издават звуци (жабата кряка, прасето грухти, кучето лае, а овцата блее) - много са идейни. Също така една нова музикална къщичка, че счупиха тяхната, а много я харесваха и евентуално триколки. А в един магазин открих и пухкаво поло пак с Мечо Пух. Тати пък каза, че е набелязал 2 розови ранички, но май ще ни вършат работа чак през пролетта, когато ще ходят стабилно и ще изкарваме повече време в парка.
И последно - коледни чорапчета с лакомства + 2 висулки за елха (започнали сме всяка година да им купуваме мънички гипсови снежни човеци, с идеята постепенно да им направим колекции, а и наистина стоят много оригинално на елхата).

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
айде стега бе! пак варненци се уредиха!
ще се оплача на бат' кмета!

# 18
  • Мнения: 2 792
 На Димана-кола с дистанционно и вълшебна пръчица на фея.

 На Момчил-кола-робот с дистанционно.

 За първа година съм се организирала и подаръците са вече купени.

  При нас в детската, Дядо Коледа носи еднакви подаръци за всички Laughing

 Шани, голям пакет с кубчета, няма ли да му хареса или имаше едни конструктори с чук и продълговати дървени цилиндри, които можешш да си ги чукаш на воля(обясних го отвратително Crazy)-тази игра беше любима в къщи, като хванат чука и се почне едно зачукване с часове Crazy

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Цвета си увеличи желанията на 4:
- слънчеви очила със сини стъкла
- оранжев голям рейс (такива гледали ли сте някъде)
- комплект пластилин и формички (тя видя онзи в метро; Лекси, казвай твоя на кой пазар е)
- докторски комплект

За 2 годишни бих препоръчала мозайки:


конструктори


дървени влакчета (ТCM имат много добри попадения)
дървени кончета за яздене, ксилофони, кубчета за нанизване на пръчки - такива гледах в ХИТ

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинкър,   моделинът го купихме от сравнително новия детски магазин на Гоце Делчев до Лучано. Кутията е доста голяма и впечетляваща - 28 лв.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 На Креми купихме - кукла Пепеляшка(сега беше на промоция с новата касета на Пепеляшка на Дисни)
 На Любо - пожарна кола. От един месец говори за нея. Има много хубави, с разни катерещи се пожарникари. Въобще нашият е фен на коли всякакви видове.
 
 Шани, ако нямате вече -конструкторите с едри парчета и мозайките с по-големи части са хубави и много се занимават(поне моят маймунчо). Ние вече имаме доста от каката, та сега малкия го оборудваме с "автомобилен парк".

 А да попитам мамите на момиченца - ние като купим комплект с разни дребни части(миналата година - будоар на барби, поминалата - къща за кукли) и после се пръскат в цялата къща и никой не си играе с тях, само дето аз ги събирам и накрая ги изхвърлям без някой да забележи. Вече не давам и на бабите да й подаряват такива неща.
Вашите момиченца играят ли си с тези дреболии или като моята само ги блазнят и после никакво внимание?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, какво е това "ферма за pretend play " - простете невежеството ми Embarassed
Петя, ферма с къщи, трактор, пластмасови животни и фермери, огради, сено и прочие. Да си играе с тях и да се преструва, че са истински - това е pretend play - обикновено към 2г започват да играят такива игри 'на ужким'. Тази ферма я избрах между 3, понеже имаше най-много неща...само като знам котката как ще ги пръсне из къщата в комбина с малката...
Тинкър, освен мозайката от всичко друго имаме у дома. Все пак мисля да й взема още един конструктор с едри елементи Мега Блокс, понеже се котира високо у дома.
Обмислям и един докторски комплект от Била срещу 10 лв, понеже напоследък е силно впечатлена от докторските слушалки и прочие...
Етиа, аз избягвам да вземам такива, понеже знам каква им е съдбата. Даже за фермата малко се олебая дали да не я задържа до юли месец за рождения ден, когато ще е по-голяма - какво мислите?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Бу, дай моля те подробности за тази ферма - бр. части, размери, цена, къде може да се види Praynig Като дете много обичах да си играя с пластмасови живитинки и да си правя ферми и зоологически градини. Може би и на Цветка щи й хареса. Струва ми се подходящо за деца на 3-5 г.
Етиа - и при нас е така. Затова се опитвам да се въздържам от покупката на комплекти с много части. Общо взето любимата играчка съм аз и пред мен нищо друго не важи Mr. Green.

# 24
  • Мнения: 7 821
Бу, на Виктор купихме ферма преди 2 години за коледа. След първоначалната еуфория се наложи да я прибера, защото той всъщност не играеше с него, а само го пилееше из къщи. Дадох му го наскоро - е сега вече си играе с него по- предназначение  Wink и то много.
Тези игри са характерни за по-големи деца (две годишните са си тикви  Mr. Green все още  Wink ), но и някой трябва да играе с тях и да им покаже какво всъщност се прави, трябва да понатрупат опит и знания, а и да са си развили достатъчно въображението за да играят дълги игри.
Избора ти не е лош, ако Мая не може още да играе с него просто ще го прибереш, а тя ще го забрави и после като и го дадеш ще играете дълго.

# 25
  • Мнения: 1 113
И ние сме се насочили към кухнята от брошурата на Метро. Но Лили иска и прахосмукачка и куклена къща. Та сигурно кухнята ще е за Коледа, а за Нова година останалото. Януари пък е рожденният й ден - за тогава ще купуваме батут. И като гледам как желанията и стават по-скъпи от година на година, другата Коледа най-вероятно ще сме банкрутирали с баща й  #Crazy

# 26
  • Мнения: 596
Бу,този лекарски комплект от"Била" и аз мн.съм го харесала за малката(2г.),че отвреме-навреме ни слуша гърдите с връвките за GSM-а на кака си,а вече и купихме надуваеми столчета с масичка пак от там и дискмен-играчка със слушалки-розови,мн.сладки,с 18 мелодии,взехме го само заради слушалките,защото винаги ,когато види истинските слушалки на кака си ги иска.На кака и(13г.)накупихме много козметика,надуваем фотьоил и ще вземем и книгата за Хари Потър,когато излезе.
А за кухните-големите,беб.център,тоалетка и разните там,които са високи около 70-80см. мисля,че ще са много интересни за 3-4годишните,така че също е идея(за нас май остава за догодина).

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Ние вече взехме единия подарък

Купихме от Метро едно електрическо пиано със столче... Ние много му се радваме, за малката - не знам.... ще видим на Коледа  Wink
другият подарък дето съм го намислила, понеже сега й правим стаята е ето този
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23&products_id=1755

Третият от дядо й, щото на него не му се обикаля най-вероятно ще бъде ето този
http://www.comsed.net/img/80245a.jpg

A на майка ми й казах да й вземе шейна  Grinning

# 28
  • Мнения: 510
SIMBA TOYS на  спирка "Зимен дворец" в "Студентски град" е моят избор за място за пазаруване,ОГРОМНО Е ,истинска работилница за играчки и до Нова година ще работят и в събота и неделя.
Който е пазарувал неща от тази верига знае,че са качествени и сертифицирани ,за разлика от повечето играчки у нас,а цените им са достъпни,макар и не за ежедневно пазаруване Wink

Дървените  играчки Eichorn, които продават(това е само една от търговските им марки ) се правят във Велинград и Пазарджик(в Банско вече -не,защото бутнаха фабриката Cry),а знаете ли откъде са ни ги носили-от Австрия и Германия,лелята на Мила не знаеше за нашите пристрастия към дизайна на играчките,ама успя приятно да ни изненада с комплекти мъниста за низане Heart Eyes

Тази година  Дядо Коледа ще донесе у нас голям дървен статив с метална дъска за писане, рисуване(може върху дъската,а и да се защипе картон/лист),познайте къде ми казаха ,че е направен-Велинград- цена 21,60

За сравнение,разходете са до ДЕТМАГ и КОМСЕД-"о,ужас Sick" е коментарът ми за цените на подобни детски пособия там.
Недостатъците на СИМБА са,че магазините пазаруват от тях по това време на годината и ги обират до шушка,на 15 не остава почти нищо на добри цени, а в МЕТРО продават стоките им малко по-скъпо.

Дано намерите най-вълшебните подаръци за хлапетата babydust7 babydust7 babydust7

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
За яслата взехме "Чичо Доктор" за 6 лв.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт