Каква раница за първокласник?

  • 119 520
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 018
Това ни е раницата http://www.amazon.de/SUPER-Schulranzen-RACERS-Komplettset-Ranzen … 8S/ref=pd_sxp_f_i, остава в училището на детето да имат много повече учебници Laughing
На мен лично не ми допада това, че е като кутия, твърда, отнема се от полезния обем, ако беше по-мека, щеше да се оформи спрямо нещата вътре.
Не задължавам никого с моето мнение, но лично аз очаквах повече.
С две думи, варианта  "кутия" не ми допада.

# 646
  • Мнения: 7 947
И аз ги виждам децата с тези кутии - не само грозно, ами и така ръбаво и обемисто...

# 647
  • София
  • Мнения: 6 375

да, тази е по-малка от нашата, но пък пише и че е по-лека...

# 648
  • София
  • Мнения: 2 907
И аз ги виждам децата с тези кутии - не само грозно, ами и така ръбаво и обемисто...

Не виждам защо сте толкова крайни в мненията-какво й е ръбаво и грозно??? Повече от ясно е, че за всеки влак си има пътници. Изключително съм доволна от нашата на Херлиц, а и всички около мен, които са със подобни на нашата.

# 649
  • София
  • Мнения: 1 715
 Laughing И ние сме доволни от нашата Херлиц (37см):

Дъщеря ми не дава аз да я нося. И както писах по-горе, била по-лека от детскоградинската Shocked Последната е сигурно 200-300 грама (сравнява при еднакъв пълнеж).
Избирахме заедно. Пробва Габол и други подобни по 44см - огромни и с провисващо дъно, когато са пълни. Нейната не се размества, не се свлича.
Неудобна е за мен. Ако презрамките са нагласени за нея, не мога да я метна на рамо. Един път ги регулирах и я носих на гръб Blush Нищо ръбесто не усетих.
Така че най-добре детето да избира.
Защо нищим още темата? Едва ли има някой без раница вече Simple Smile

# 650
  • София
  • Мнения: 44 414
защото сега може да се сподели първото реално впечатление, а към края на годината с повече опит и повече, което ще са наистина полезните мнения за бъдещите първолаци.9

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 06:38 от Angel_Dust

# 651
  • Мнения: 97
Аз също съм много доволна за сега от нашата херлиц. На детето също му е много удобна. Учебниците не се мачкат благодарение на твърдата конструкция. Наистина ако презрамките са нагласени за детето ще е трудно на възрастен да я носи на рамо, но те се отпускат само с едно натискане.

# 652
  • Мнения: 7 947
И аз ги виждам децата с тези кутии - не само грозно, ами и така ръбаво и обемисто...

Не виждам защо сте толкова крайни в мненията-какво й е ръбаво и грозно??? Повече от ясно е, че за всеки влак си има пътници. Изключително съм доволна от нашата на Херлиц, а и всички около мен, които са със подобни на нашата.

Еми такова ми е мнението за тия куфари, какво да направя - нали темата е за мнения.

# 653
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз да си кажа като човек, ползвал Херлиц и Габол. Ползвал - защото аз я нося предимно Laughing
Херлиц-а беше по-твърд и нефункционално разпределен. Заради картона в страниците, не позволяваше никакво разпъване. Колкото събере-събере. Габола по ми харесва в това отношение. Мека е и събира много, същевременно е голяма и не мачка учебниците.
Гърбовете и на двете бяха твърди и анатомични, т.е. добри.
Презрамките на Габола са ми в пъти по-удобни от Херлица. На детето - също.
Като дизайн - едната твърда квадратична, другата мека и по- овална - и двете ми харесват, но аз като цяло не отдавам внимание на външния вид, повече гледам удобство и функционалност.
Издръжливост - Херлица изкара две години и се смаза. Габола - рано е да се каже, все още е нова.
Крачета и двете си имат отдолу, отделение за вода - също.
Цена - приблизително еднаква. Херлица 70-80 лева от Метро, Габола 62 лева в кварталната книжарница.

# 654
  • Мнения: 48 259
И нашата е Лего, ето я http://www.legowear.dk/ben-600-school-bag-small-1
Побира си всичко, изглежда доста здрава, удобна е за носене, но разбира се з амалчо презрамките са силно стегнати
Много ми допада джоба за храна  и шишето, защото е голямо
Изглежда здрава
Имали сме раница Уинкс, ми изкара над 4 години и има нужда само от пране и отново може да се носи. И тя беше като куфар и много здрава. Мисля че тези раници си остават здрави, просто "модата" им минава и по-големите деца искат по-други
Аз засега много си я харесвам раницата лего  Thinking

# 655
  • София
  • Мнения: 1 715
belinda  е направила добро сравнение.
Само да допълня, че зависи и от възрастта, и от конкретните условия.
В нашия случай не е необходимо разпъване. Събира се дори екип за физическо. Школите по пиано определено смятам, че се запазват по-добре. В клас правят разни неща от хартия, които се запазват ненамачкани в раницата. И не на последно място - в класната стая не е предвидено място за чанти сякаш Rolling Eyes. Няма как да се сложи отзад на стола. Стои под чина в краката - като шкафче Laughing Ако се закачи на кукичка отстрани, може и да пречи на минаването Sad Важи за всичките форми и размери.
Да добавя - аз имам Габол на няколко години. Може да мине и за ученическа, но е с мек гръб. За пикник си я ползвам. На детето е голяма, макар че си е стандарт 44 см.

# 656
  • Мнения: 4 018
  202uu belinda,
Ако го бях прочела миналата година, никога нямаше да взема квадратична раница с твърди страници.

# 657
  • Мнения: 15 379
защото сега може да се сподели първото реално впечатление, а към края на годината с повече опит и повече, което ще са наистина полезните мнения за бъдещите първолаци.9

Абсолютно!
Догодина ще си имам първолак и като всяка майка искам най-доброто за детето си, затова и тази тема е много полезна за такива като мен.
Набелязах 3 марки досега (Габол, Лего, Херлиц) и ще се радвам на майките, които споделят.

# 658
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Sourcherry - аз съм писала по-напред и пак си казвам.
Габол изкара точно до 13.10.... Няма и 1м. и крачетата отдолу се разпраха и скъсаха дъното.
Та аз лично не те съветвам да заложиш на тази марка.

Белинда е права основно в това:

Ползвал - защото аз я нося предимно Laughing

Оттам насетне решението е ваше.

П.П: на Херлиц несесерите им са страхотни за мен. Издържат дълго, ако не се загубят  Whistling

# 659
  • Мнения: 654
По повод пълния несесер на Херлиц. Да, знам, че флумастерите не са необходими за всеки ден, и тежат. В нашата класна стая има кутия на всяко дете, в която то си държи материалите по ДБТ и рисуване. Идеята ми беше в тази кутия да стои несесерът, с всичко вътре. Предполагам, че детето още не се научило, и това е причината. Иначе качеството си е качество.
Sourcherry, нашата раница е Херлиц, като на снимката по-горе, но със сърца. За градината имахме Габол. (казвам "ние", защото аз носех и нося и двете). Може би е внушение, но Габол ми се струваше по-тежка от настоящата, и като цяло по-некачествена, въпреки че е с две прегради, преден джоб и място за вода, като Херлиц, и са еднакви като височина, разликата е само в това че Херлиц, които ги взимат за първи клас, са квадратични, което приемам за плюс - не мачкат учебници и тетрадки, а същевременно не са по-тежки.
Основно ще "говоря" за Херлиц, защото това е изборът ми. За първи клас имат един модел, който е по-малък от стандартните им раници - водят се нещо като среден вариант-Смарт гърлс/бойс; http://www.herlitzbg.com/popup.php?id=58&pageno=1077 и http://www.herlitzbg.com/popup.php?id=58&pageno=1079 и ми се струват най- масови - в нашето училище 2/3 от първолаците са с такива. На база качество/ цена са най-добри от всичките им. Има още по-хубави, но цените им бяха доста високи, затова се отказах. http://www.herlitzbg.com/popup.php?id=58&pageno=1049, например. Хубаво е да отидеш на място да ги видиш.
Аз така направих, с детето - в магазин Люмар.Там, като я сложишш на гърба на детето, и ще избереш.

Общи условия

Активация на акаунт