Против акне/пъпки по лицето 2

  • 206 806
  • 735
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 1
Леле, ако това е онази доктор Маркова, при която се лекувах като студентка, се радвам, че още практикува  Laughing Минали са 20-тина години оттогава. Crazy
Гледам показаните в блога лекарства и много си приличат със старите. Трябва да призная, че и при мен имаше ефект лечението, единственият проблем е, че маската, с която се спи беше ужасна, миришеше гадно и е цветна, т.е не знам как става това лечение ако имаш мъж (продължително е) Mr. Green
Другото, което имам като оплакване е, че (поне тогава) дупчи пъпките с една игла с ток. Освен, че е доста болезнено, тази обработка остави дълбоки белези по лицето ми, които трудно се махат.
Иначе лекарствата бяха наистина добри.

Здравей. Да, вероятно за същата д-р Маркова става дума. Докторката е близо 70 годишна.
Виждам, че преди е препоръчвала да се преспива с маската. На мен, както и на другите ми познати, които също при нея лекуват акне, препоръчва да стоим със маската 2 часа на ден. За спането с маската нищо не е споменала.
Иначе, става дума за същата маска - зелена, страшно неприятно миришаща (на ихтиол).
Относно иглата с ток, аз не бих се навила на процедура при д-р Маркова. Още не ми е предлагала, но и да предлага - не бих (още повече след отзива ти, благодаря за което), апаратурата е твърде old school за да легна чак за интервенции... Но пък маските й, както и лосиона - подарък от съдбата   bouquet Наистина буквално за няколко месеца ми заздравиха кожата.

# 436
  • Мнения: 220
Ох, тези иглиии - на мен за кокоши трънчета ми ги правиха (течният азот не помогна) и си видях роднините! Не бих си го доближила тоя ад до лицето...

# 437
  • Мнения: 22
Polina.Sofia, би ли ми казала маската каква е, може ли да се направи в аптека, или само под лекарско наблюдение се прилага?Мн се впечатлих днес от блога ти където разказавш за борбата с акнето, резултатът е отличен!Благодаря предварително  Embarassed

# 438
  • София
  • Мнения: 3 760
Моята маска от Маркова беше бяла.Спах повече от месец с нея,докато свърши.После не ми се налагаше да ходя на процедури.
В аптека се прави Ивон-бонбона.

# 439
  • Мнения: 22
Благодаря Магика, аз си помислих, че е някоя готова маска.

# 440
  • Мнения: 1 110
 Открих любимият ми Efakllar Duo на La Roche в комплект с измиващ гел  Heart Eyes

# 441
  • Мнения: 0
аз вече имам чувството,че колкото по-малко се мажа, с каквото и да било, лицето ми става по-чисто  Peace
Абсолютно съм съгласна ,имах тежко акне което не минаваше от каквито и да било мазила,антибиотици и прочие.Спрях всичко и си наложих диета която включва ограничения от месо,пържено и сладко .Да трудно ми беше да я спазвам ,но това е до първата една седмица след това няма грижи -свиква се.Миех само вечер лицето си с едно сапунче със смрадлиак от аптеката което е 0,90 лв и сега съм доволна:)

# 442
  • Мнения: 3 304
Здравейте,
днес си направих химичен пилинг, със силицилова киселина само 20%, засега не съм зачервена, нищо ми няма. Според козметичката това е лечебен пилинг за акне и е хубаво да направя още 4-5.
Освен белези от акне, имам и една гадна и болезнена пъпка, да видим тя как ще се повлияе.
И при мен много зависи от храната - прекалих със сиренето, пъжените картофки и макдоналдс в рамките на 1 седмица и резултатът не закъсня Cry.
Споделете дали сте пробвали някакъв вид пилинг.
И не на последно място:
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

# 443
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Пробвала съм, единият беше като твоят - нищо ми нямаше след него, но и резултат нямаше. Предполагам, че наистина трябват поне 4-5 процедури.
Вторият беше свръх болезнен, направо ми свали кожата, също нямаше кой знае какъв ефект, но моите белези са дълбоки. Предполагам, че и там трябват няколко процедури.
За себе си реших, че това зверско третиране на кожата не е моята процедура  Peace Не заради болката, а защото мисля, че процедура, която до такава степен разрушава кожата не може да е полезна за нея.

# 444
  • Мнения: 992
Чувствам се ужасно, много ми е зле лицето.  В петък бях на дерматолог при д-р Паздерова. Предварително си знаех какво ще ми изпише- Акникеър цялата серия. Ама какво да правя, взех я. В понеделник ще ми прави химичен пилинг. Аз я попитах той не ес ли прави когато няма действащи пъпки, но тя ме отряза, че знае какво прави. Нали все пак тя е лекаря. Знам, че от една процедура ефект няма да има, но поне се  надявам от 5-6 да има. Praynig Утре ще разпитам подробно какво точно ще ми прави. И все пак някой ползвал ли е акникеър? В интернет няма никакви отзиви, коментари за тези продукти.

Ноември бях при д-р Йотова( за Бургас говоря), но тя не пожела да ми помогне. Може би защото бях отишла с направление. Изписа ми някакъв лосион със спирт и антибиотик макропен и още нещо си. Около три седмици го ползвах, грам ефект не видях и го хвърлих.

Утре след пилинга ще споделя как е било. Sad

# 445
  • Мнения: 3 304
Да ви споделя, че и от моя пилинг няма абсолютно никакъв ефект. Този, който си правя с триците е по-ефективен. Моите белези не са дълбоки, по-леки са и са малко, но ми излизат пъпки, които са много дълбоки, червени и огромни. Сега имам една точно на бузата, мажа я с ихтиол уж да избие, че за нова година ще се побъркам с тачзи пъпка огромна.
Мики, предполагам, че дерматоложката ще ти направи по-дълбок пилинг, предполагам, знаеш, че няколко дни няма да си за пред хора. Много е важна и превенцията след това и мазане с продукт висок  слънцезащитен фактор, че пигментните петна, които могат да се появят от светлината, са нещо много ужасно и упорито. Като цяло обаче съм чувала много добри отзиви за дълбокия пилинг, знам, че трайно се премахва акнето и кожата става значително по-гладка.

# 446
  • Мнения: 992
Тя сама без да я питам каза ,че техните пилинги не са такива , че да не можеш после да се покажеш пред хората. Rolling Eyes Утре ще видим. Да ви кажа малко ме е страх. Confused Има два крема с фактор, но са с 30 фактор. Единия тя ми го изписа сега, на Акникеър, другия е на Авен. И двата са за акнеична кожа. Но аз така или иначе сега не работя и ще излизам рядко, ще се пазя. Нещо ми се върти в главата след химичния пилинг да не си миеш лицето веднага. Така ли е ? аЗ утре вечер ще го правя и да си измия лицето чак на сутринта ли? Аз да си питам и тук. Grinning

Пепито, ако имаш риванол можеш първо с него да намажеш пъпката, после с ихтиол и след това сложи едно тампонче пак напоено с малко риванол с една лепенка. Така по-лесно ще избие пъпката.
Точно една такава голяма пъпка на бузата ме обезобрази изведнъж, побърках се докато не я стиснах, тя пак набра и от една стнаха 3. Confused Три сляти в една, нещо такова. След време пак не се стърпях и пак изстисках всичко и след няколко дни пак набра.

Не помня дали писах, но всички хормони са ми в норма. И на гинеколог и на ендокринолог бях.
Стискайте ми палци утре за този пилинг, наистина много ме е страх.
 Hug

# 447
  • Мнения: 3 304
Късмет, Мики!
Не се страхувай, мисля, че при дерматолог е по-безопасно, отколкото при козметик.
Сигурна съм, че ще ти подейства добре, просто си пази после кожата много дълго време - без крем с фактор не излизай.  За миенето наистина е така - не се мие лицето първия ден. Но все пак лекарката ще ти каже как да се грижиш след това за кожата.
Да с пъпките така става, ако не ги изстискаш идеално, се разпростират навсякъде и пак набират.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 760
Мики,
как мина пилинга,как си?

# 449
  • Мнения: 992
Обещах да пиша, пък нищо не казах. Или май писах, но в друга тема за акне. Както и да е, сега да кажа. На 27 ми декември започнах с цялата серия акникеър- ролерче, лосион, крем и измиващ гел. На 30ти беше пилинга. Аз обаче не разпитвах нищо, нито за киселини, нито за проценти. Като много знам после само чета из нета  и за това реших, че е по-добре да знам по-малко. Като за пръв път може би беше с по-слаба киселина за да види как ще реагира кожата ми. Всичко беше идеално, дори след пилинга ме гримираха с Авен и даже се разходих до мола. Mr. Green Нямах зачервяване и силно белене на кожата. Всъщност белеше се, но много слабо. Страхувах се да се похваля, но за пръв път след толкова години видях някакъв резултат. И то само след седмица. Не знам от серията акникеър ли, от пилинга ли повече, но ефект има. От 27 ми нямам нови пъпки, петната не са така ярко червени. Не ми се беше случвало да се събудя сутринта и като се погледна в огледалото да се усмихна. Вярвам, че този път ще постигна някакви резултати.
В четвъртък пак съм на пилинг, пък края на месеца на лазерната процедура. Никак не ми се дават 200 лв за нея, но имам стимул като виждам, че и ма ефект от другите неща. И като се замисля колко пари съм дала през годините...
Предполагам, че сега втория път ще е по-силен пилинга и се надявам още по-добре да стане лицето ми. Мина ми страха от него. Wink
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт