Против акне/пъпки по лицето 2

  • 206 624
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 760
А къде ти правят пилинга и колко плащаш?

# 451
  • Мнения: 992
В Бургас, 70 лв плащам.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 509
Здравейте, влизам  да споделя, че три пъти съм ходила на лазерно лечение на акне и наблюдавам, че има ефект. Не смея да се зарадвам, но сега кожата ми е по-добре. Трябва да правя още процедури и стига да има дълготраен ефект, ще споделя задължително. Дали някой друг   се е подлагал на такава процедура и може ли да сподели за резултатите? Не ми се вярва да се решава окончателно проблемът, защото и антибиотици съм пила и после пак са излизали пъпки, но много се надявам най-новите технологии да са ефективни.

# 453
  • Мнения: 3 287
Пробвайте скинорен крем, поне през зимния сезон, просто върши чудеса. Бяха забравила за него отпреди 12 години, но скоро го видях в аптеката и си го взех и ефектът е много добър. Ходя и на почистване при козметик веджнъж месечно, но не е достатъчно и  почнах и скинорена.

# 454
  • Мнения: 0
Преди около 10 години (в тийнеиджърската фаза)и аз имах проблем с пъпките имах по челото и по брадичката страшно много и от време- навреме и по бузите също. Помня, че използвах какво ли не. Имам роднини в САЩ и леля ми ми е пращала всевъзможни неща от там, които години по- късно навлязоха в българския пазар. Баба ми неведнъж ми е казвала да си правя парна баня от лайка или да си сварявам лайка и да си мия лицето, ама никога не го правех. И последния ми вариант беше това. Направих го просто, защото нямаше вече какво друго. Започнах и за около 2 месеца най- много се оправих. След това майка ми помня ми донесе някакво Акне Аут или нещо такова лосион и 1 гел. Правех си постоянно парната баня с лайка, след това пилинг с халката на майка ми (като преди да се използва се почиства с кислородна вода или спирт, както и след употреба по същия начин), след това преди да тръгна на училище нанасях лосиона и гелчето. Ей разгеле, отървах се до крак. И заради това съм почитател на не толкова скъпата козметика, отколкото на естествените средства- в случая с парната баня от лайка и след това тази серия акне Аут, която мисля, ако не се лъжа, че лосиона беше за около 12 лв, а гелчето за около 7- 8... Сега ако евентуално ми излязат пъпки (случва се през лятото, защото работя по 12ч и нямам време постоянно да си чистя лицето) правя парна баня, халката и салицилов спирт и за 2 дена всичко си минава. Simple Smile

# 455
  • Мнения: 1 811
А за билков пилинг какво мислите?

# 456
  • Мнения: 1
Аз имах няколко белега и 2-3 пъпчици по челюстта, от които не мога да се отърва от няколко месеца. Опитвах със скъпи козметики, бях и на дерматолог, опитвах с билки, витамини и какво ли още не, което е изредено и в темата.
    Преди 3 дни престраших да си направя билков пилинг. Дадох доста пари и самата продцедура беше много болезнена, но си заслужаваше. Днес вече почнах да се беля - кожата отдолу е като бебешка - гладка, чиста, а следа от белезите няма (те не бяха дълбоки, по-скоро като червени петна). Завехнаха пъпките, които имах и след 2 дни отивам за стопираща продцедура. Излязоха ми 2-3 нови по бузите, но козметичката ми каза, че е нормално, защото кожата се пречиства, излющва се най-горния слой и отодлу се показва всичко, което е било по-дълбоко. Каза и, че след 5-те дни може да излязат още няколко, които след това завяхват сами - не трябва да се пипат.
   В много от сайтовете с информация за билковите пилинги казват, че са нужни няколко продцедури, но според мен зависи от това с какво се борите - при по-сериозни белези и проблемна кожа предполагам, че ще трябва да се повтори. Лично аз виждам ефекта още от първата. Ще пиша след 2 дни като съм изцяло по нова кожа да споделя резултата   Heart Eyes

# 457
  • Мнения: 513
Хора,знам,че има списък с най-добри дерматолози,но чета много противоречиви мнения точно за тях,а вече си изпатих веднъж при една,дадох сума ти пари,никакво внимание,само си рекламира продуктите,които ако ги купя ще излязат над 100 лева.... имам пъпки,май не е акне,излизат ми гнойни,започнаха и по гърба,имам и пърхот. УМОЛЯВАМ ВИ,тези,които са имали същото като мен и са се излекували при някой дерматолог от тези гадости,да препоръчат въпросния специалист. Моля ви,наистина,препоръчайте ми добър дерматолог в София,който се занимава с акне,себорея и т.н,а не например с бенки,защото се отчаях наистина и ми е жал и за парите,които хвърлих

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
За съжаление и моите наблюдения са същите, така и не можа да ми помогне нито един от известните дерматолози. Само гледат да ти пробутат продуктите си.
При мен помогна комбинация от крем, процедура йонен пилинг, а напоследък и едни чудесни китайски гъбички.
Сподели повече информация - на колко години си и от кога са ти проблемите?

# 459
  • Мнения: 513
На 18 съм и има няма от 16 годишна...гнойни ми излизат.

# 460
  • Мнения: 97
Лечебно гладуване за прочистване на организма и ударна доза салицилов спирт.Крем ако много ви изсушава кожата,но моята е мазна и спокойно се мажа по 6,7 пъти на ден.След толкова много години и луди пари по всякакви лекарства и козметики и слушане на хората,че ефекта на спирта бил съмнителен най-накрая си купих и открих топлата вода специално за моето акне...

# 461
  • Мнения: 7 420

barabanche,
ходила ли си при Люси Попова в Токуда ?
Потърси мнения за нея (ако още не си) и си прецени .  Peace
Но не очаквай тя да не се занимава и с бенки . Дерматолозите и с венерически болести се занимават , това не означава ,че не разбират и от твоя проблем  Simple Smile Hug

 mishet0, спиртът може да способства с времето да ти се появят пигментни петна .
 Дерматолозите съветват даже и прафюмите да не се пръскат в/у отворените части на кожата , защото алкохолът в тях може да породи споменатия проблем .
Само давам информация . Ти си тази , която взимаш решения относно себе си .  Peace

# 462
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Лечебно гладуване за прочистване на организма и ударна доза салицилов спирт.Крем ако много ви изсушава кожата,но моята е мазна и спокойно се мажа по 6,7 пъти на ден.След толкова много години и луди пари по всякакви лекарства и козметики и слушане на хората,че ефекта на спирта бил съмнителен най-накрая си купих и открих топлата вода специално за моето акне...

А изстискваш ли ги преди това или само обтриваш със салицилов спирт?

Въобще как е правилно да се третират гнойните пъпки? Пробвала съм да стискам, но също и да чакам да узреят и да минат без да ги пипам - ми,... все едно и също си е.  Rolling Eyes

# 463
  • Мнения: 97
Лечебно гладуване за прочистване на организма и ударна доза салицилов спирт.Крем ако много ви изсушава кожата,но моята е мазна и спокойно се мажа по 6,7 пъти на ден.След толкова много години и луди пари по всякакви лекарства и козметики и слушане на хората,че ефекта на спирта бил съмнителен най-накрая си купих и открих топлата вода специално за моето акне...

А изстискваш ли ги преди това или само обтриваш със салицилов спирт?

Въобще как е правилно да се третират гнойните пъпки? Пробвала съм да стискам, но също и да чакам да узреят и да минат без да ги пипам - ми,... все едно и също си е.  Rolling Eyes

Ако не са узрели само минавам със спирта.Ако са узрели не ги пипам и пак минавам със спирта.Но ако трябва да излизам и не искам да се нося с айсберги по лицето и имат бяло връхче обгорявам върха на една игла със запалка и съвсееееееем леко пукам върха на пъпката.Оставям от само себе си да се изтече без да натискам.Отгоре туширам със напоена клечка за ухо със спирта и като засъхне раничката мацвам по една капка някакво средство за пъпки отгоре и.След това мажа с фондютен и съм готова за излизане. Grinning

# 464
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
... Но ако трябва да излизам и не искам да се нося с айсберги по лицето и имат бяло връхче обгорявам върха на една игла със запалка и съвсееееееем леко пукам върха на пъпката.Оставям от само себе си да се изтече без да натискам.Отгоре туширам със напоена клечка за ухо със спирта и като засъхне раничката мацвам по една капка някакво средство за пъпки отгоре и.След това мажа с фондютен и съм готова за излизане. Grinning

 Laughing  Уффф,... тези айсберги са отвратителни (една приятелка казваше, че от уважение към околните човек не бива да си позволява да ходи с тях).
За игличка не съм мислила, не е ли опасно за инфектиране (въпреки обгарянето)? И не остават ли дълготрайни червени петна? Случвало ми се е след баня, без да искам пъпката да се отвори и да изтече само част (подобно на това с игличката), а аз да не я закачам повече, но тогава става по-лошо: някак си остава като недоузряло червено "топченце" и повече не ще да бере и да побелява... Затова пък, ако се отърва от "жилото" на вулкана, т.е. от дълбочина се изкара корена и минава (но това се постига доста трудно).

А, исках да попитам и за хранителния режим - сладко почти не ям, мога да се изкуша само пред цикъл.
А как стоят нещата с пиенето на кафе - вреди ли на кожата? Че там доста съгрешавам...



Общи условия

Активация на акаунт