Против акне/пъпки по лицето 2

  • 206 440
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 97
... Но ако трябва да излизам и не искам да се нося с айсберги по лицето и имат бяло връхче обгорявам върха на една игла със запалка и съвсееееееем леко пукам върха на пъпката.Оставям от само себе си да се изтече без да натискам.Отгоре туширам със напоена клечка за ухо със спирта и като засъхне раничката мацвам по една капка някакво средство за пъпки отгоре и.След това мажа с фондютен и съм готова за излизане. Grinning

 Laughing  Уффф,... тези айсберги са отвратителни (една приятелка казваше, че от уважение към околните човек не бива да си позволява да ходи с тях).
За игличка не съм мислила, не е ли опасно за инфектиране (въпреки обгарянето)? И не остават ли дълготрайни червени петна? Случвало ми се е след баня, без да искам пъпката да се отвори и да изтече само част (подобно на това с игличката), а аз да не я закачам повече, но тогава става по-лошо: някак си остава като недоузряло червено "топченце" и повече не ще да бере и да побелява... Затова пък, ако се отърва от "жилото" на вулкана, т.е. от дълбочина се изкара корена и минава (но това се постига доста трудно).

А, исках да попитам и за хранителния режим - сладко почти не ям, мога да се изкуша само пред цикъл.
А как стоят нещата с пиенето на кафе - вреди ли на кожата? Че там доста съгрешавам...






Ами виж...и от жилото съм ги скубала като моркови ама там наистина вече остават петна и трябва да се използват продукти за белези.Наистина съм на мнение,че не трябва да оставяме тази гной да се разхожда из организма.За иглата не се е инфектирвало поне при мен.За по-сигурно си купи една новичка и си я ползвай само за това,обгаряй я след това я топвай в спирта за дезинфекция и църкай  Grinning Като изкараш жилото мажи спирта 2,3 пъти слагай върху пъпката да се дезинфекцира или затвори.За дезинфекцията може и кислородна вода или розова,но аз предпочитам спирта,защото е най-силен.Като попие хубаво мажи с Контрактубекс гел и дупката която си си причинила зараства.Гелът е страхотен! Забравих в предния пост да спомена и за него,когато не слагам грим го нанасям накрая на процеса. 2-3 пъти да си намажеш раната от пъпката с него и изчезва напълно. На мен ми помага,надявам се и на теб!
За кафето нямам наблюдения,аз си пия...Но за хранителния режим те съветвам да караш на пресни зеленчуци,салатки с тях или просто така и не сладки плодове.Месото ако може да свеждаш до пилешки гърди. Колкото се може по прясни храни.Не вярвам на пазара и знам,че слагат много боклуци.Избягвам да ям широко разпространената храна.Винаги гледам етикетите ако се налага да купя нещо.Мляко никакво! Като цяло гледах 1 предаване по телевизията в което казаха,че въглехидратите водели до повишаване на инсулина,а оттам и на мастната секреция на кожата и естествено пъпки...Затова аз гледам да консумирам много рядко.

# 466
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Благодаря ти! Ще видя за крема, дано да го има и при нас.
А защо смяташ, че салициловият спирт е най-силен? Мислех, че го препоръчват за кожа, точно защото е по-лек от етиловия, който е 97%. Между другото, що се отнася до кислородната вода, на мен след оперативна намеса (съвсем не по темата) са ми казвали да почиствам раната с нея или с Бетадин (йод - но йодът, разбира се, оставя петна).

# 467
  • Мнения: 97
Благодаря ти! Ще видя за крема, дано да го има и при нас.
А защо смяташ, че салициловият спирт е най-силен? Мислех, че го препоръчват за кожа, точно защото е по-лек от етиловия, който е 97%. Между другото, що се отнася до кислородната вода, на мен след оперативна намеса (съвсем не по темата) са ми казвали да почиствам раната с нея или с Бетадин (йод - но йодът, разбира се, оставя петна).

Имах предвид,че е по-силен от розовата и кислородната вода,тъй като посочих и тях.Освен това салицилът е киселина,която се съдържа в много козметики предназначени за акне,а също така съществува и химичен пилинг със салицилова киселина-избелва червенините и други петна и изглажда неравностите.Доволна съм от ефекта на тази киселина.
За кислородната вода точно,защото е за рани казвам,че може да почистваш раната от стиснатата пъпка с нея,така правеше една козметичка при която ходих,сигурна съм,че и много други правят така.С бетадин може да се почисти примерно ако нямаме сал.спирт или кисл.вода в наличност...все пак е за рани.Но салициловия спирт за мен е мнооооого добър,защото дори се оттървах от черните точки благодарение на него.Моят е с 2%, има и с по 1%,но аз честно казано бих си купила и с повече проценти ако имаше.Дори мисля да си купя от аптеката салицилова киселина и да си правя домашна козметика с нея.Може да се разтвори и в масло също или да се добавя към кремове,маски...

# 468
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ще се изпробвам съветите ти, благодаря още веднъж.    bouquet

# 469
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,намерих тази тема за проклетото акне което ни измъчва и реших да споделя за моето лосионче което открих в интернет и си го поръчах.Също така имам и въпрос който е свързан със пропорциите на съответните съставки.
 Лосиона се води под името "ЛОСИОН ПРОТИВ АКНЕ И МАЗНА КОЖА - 100мл"
Съставките са следните : хлорамфеникол, салицил, лавандула, сулфатиацол, медицинска сяра и розова вода
Жената от която го купувам го продава на 8лв ,но с доставката ми стъпва на 12лв и с ходенето до града (понеже нямаме офис на транспортна фирма в нашето село) ми излиза още по-скъпо.Попитах жената за пропорциите м/у съставките от коя по колко се слага (след като тя ми каза че и го правят в една аптека)но тя категорично ми отказа да ми ги даде.Даде ми само наименованията им.Отидох в нашата аптека за да покажа съставките и да попитам дали случайно не знаят какви са му пропорциите,но уви ударих на камък.Ноо все пак аптекарката е добра и ми обеща че ще се опита да ми помогне.
Реших да попитам и вас,дали някой е чувал за такъв лосион и какво е съотношението на съставките.
Искам да кажа че лосиона е перфектен , аз съм 27г и от 18год.възраст съм със много тежко акне което ме измъчваше страшно много.За 3 седмици този лосион направи чудо за мен , но ми излиза много скъпо.Ползвам по едно шишенце за 2седмици,а ми трябва още лечение докато се оправя напълно.

# 470
  • Мнения: 4 595
От продавалника ли го купуваш? Ако е от същото момиче малко се бях посракала с нея....
иначе рецептата е много лесна и спокойно можеш да си я правиш в къщи , ще ти напиша тази която аз правя:
1 шишенце камфоров спирт или
силицилов спирт 1%
1 шишенце розова вода
хлорнитромицин
сулфатиацол
някой слагат 1 шишенце кислородна вода
аз не

Начин на приготвяне:
В силициловия спирт се исипват 5или 10 от от капсулите хлорнитромицин (вътрешността им)с тях заменяш хлорамфеникол и половината от прахчето сулфатиацол(премерете на око).  + розовата вода,
Упореба:
Преди употреба се разтръсква добре и се мажат желаните места. Употребява се сутрин и вечер. Става малко на кристали.

ако пък дършиш на същата рецепта като на това момиче просто си набяваш съставките от някоя аптека и ги смесваш

# 471
  • Мнения: 513
Някой,който е имал пъпки по гърба,с какво ги  е махнал? (Освен Акне Аут и хлорнитромицин)

# 472
  • Мнения: 4 595
Едно момиче в пубертета ми сподели, че какво ли е е опитвала за пъпки по гърба и нищо, докато не взела да се мие само с бебешки сапун, незнам има ли някаква връзка , но след като спряла всичко и само сапуна ползвала след месец  и половина два се изчистила напълно . Честно казано според мен просто пубертета е преминал. За зряла възраст не е нормално, трябва да се направят изледвания хормони и т.н. да се види при всички случаи причината е вътрешна.

# 473
  • Мнения: 513
Аз съм на 18,скоро ще правя 19,дали пубертетът ми е отминал вече?

# 474
  • София
  • Мнения: 3 754
Продължителността на пубертета е строго индивидуална ! Peace

# 475
  • Мнения: 0
От продавалника ли го купуваш? .........
 Да от Продавалник го взимам,аз даже я попитах са съотношението но тя категорично ми отказа.Не знам как може да има такива хора - вместо да помогнат гледат да спечелят от теб.
 Благодаря "Yasmina" ще си набавя твоите съставки и ще го изпробвам.
 

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 691
На мен в една квартална дрогерия ми правят лосион , ще попитам какво има вътре, напълно е възможно да е със същите съставки- към 3 лева ми взимат за него.  Grinning

# 477
  • Мнения: 1 195

barabanche,
ходила ли си при Люси Попова в Токуда ?
Потърси мнения за нея (ако още не си) и си прецени .  Peace
Но не очаквай тя да не се занимава и с бенки . Дерматолозите и с венерически болести се занимават , това не означава ,че не разбират и от твоя проблем  Simple Smile Hug

 mishet0, спиртът може да способства с времето да ти се появят пигментни петна .
 Дерматолозите съветват даже и прафюмите да не се пръскат в/у отворените части на кожата , защото алкохолът в тях може да породи споменатия проблем .
Само давам информация . Ти си тази , която взимаш решения относно себе си .  Peace
Селма, аз в последните 2 години ходя само при д-р Попова, но последният път нещо хич не си даде зор май. Изписа ми за втори път техния крем Третиноин, който се прави долу в аптеката на болницата, остави ме без сутрешен крем и въобще... Аз при нея ходя за бенките, но и пъпките уж ми гледа. На 25 години съм, а още не мога да се избавя Sad

# 478
  • Мнения: 97
От продавалника ли го купуваш? Ако е от същото момиче малко се бях посракала с нея....
иначе рецептата е много лесна и спокойно можеш да си я правиш в къщи , ще ти напиша тази която аз правя:
1 шишенце камфоров спирт или
силицилов спирт 1%
1 шишенце розова вода
хлорнитромицин
сулфатиацол
някой слагат 1 шишенце кислородна вода
аз не

Начин на приготвяне:
В силициловия спирт се исипват 5или 10 от от капсулите хлорнитромицин (вътрешността им)с тях заменяш хлорамфеникол и половината от прахчето сулфатиацол(премерете на око).  + розовата вода,
Упореба:
Преди употреба се разтръсква добре и се мажат желаните места. Употребява се сутрин и вечер. Става малко на кристали.

ако пък дършиш на същата рецепта като на това момиче просто си набяваш съставките от някоя аптека и ги смесваш

Аз си правя подобен със салицилов спирт,допълнителна салицилова киселина понеже 2 процента на мен са ми малко,сяра,розова вода и цинк на прах. Но при мен сярата не се разтваря,незнам при вас така ли е ?

# 479
  • Мнения: 0
От продавалника ли го купуваш? Ако е от същото момиче малко се бях посракала с нея....
иначе рецептата е много лесна и спокойно можеш да си я правиш в къщи , ще ти напиша тази която аз правя:
1 шишенце камфоров спирт или
силицилов спирт 1%
1 шишенце розова вода
хлорнитромицин
сулфатиацол
някой слагат 1 шишенце кислородна вода
аз не

Начин на приготвяне:
В силициловия спирт се исипват 5или 10 от от капсулите хлорнитромицин (вътрешността им)с тях заменяш хлорамфеникол и половината от прахчето сулфатиацол(премерете на око).  + розовата вода,
Упореба:
Преди употреба се разтръсква добре и се мажат желаните места. Употребява се сутрин и вечер. Става малко на кристали.

ако пък дършиш на същата рецепта като на това момиче просто си набяваш съставките от някоя аптека и ги смесваш

Аз си правя подобен със салицилов спирт,допълнителна салицилова киселина понеже 2 процента на мен са ми малко,сяра,розова вода и цинк на прах. Но при мен сярата не се разтваря,незнам при вас така ли е ?



Да сярата не се разтваря , пада на дъното.Поради тази причина трябва хубаво  да се разклати преди употреба и после тя пак пада на дъното.Може ли да ми драснеш рецептата?

Общи условия

Активация на акаунт