Обучение срещу ваучери по схема "Аз мога" и "Аз мога повече' - 5

  • 76 766
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Сигурно е коментиран този казус,но ако може някой да ме посъветва как да постъпя.От 22.08 ми прекратяват договора, а в новата фирма ще ме назначат от 01.09.Новото назначение ли да чакам за да се регистрирам в бюрото,или има вариант и по рано.Като знам какъв наплив има много ми се иска да се регистрирам възможно най-рано.Толкова я чаках тази програма.

според мен можеш да си подадеш документи сега и после да отидеш да докладваш промяна в обстоятелствата ... звънни по телефона в някое бюро и питай

# 661
  • София
  • Мнения: 7 812
Аз не съм от най-компетентните, но по проблема на polina7979 - аз не бих отлагала.

Можеш да си подадеш документите сега, с данните на фирмата, в която сега работиш - попълват се в декларацията, т.1.
Също там, в т.4 пише:
"4. При промяна на обстоятелствата по т.1, съм длъжен в тридневен срок да уведомя дирекция “Бюро по труда” гр…………"
т.е. ще ти се наложи да отидеш още веднъж в БТ след като започнеш работа в новата фирма и да подадеш нова декларация, но входящия номер ще ти се запази.

# 662
  • Мнения: 149
благодаря момичета!

# 663
  • Мнения: 0
Здравайте на всички
в понеделник пуснах документи за аз мога повече
писах английски език
интересуваме мога ли да пиша освен английски и  професионално обучение?

# 664
  • Varna
  • Мнения: 264
Можеш Wink Първо трябва да се приключи с езика и чак след това да кандидатстваш за ваучер за професионална квалификация.И аз кандидатствах вчера за немски:)

# 665
  • Мнения: 0
Можеш Wink Първо трябва да се приключи с езика и чак след това да кандидатстваш за ваучер за професионална квалификация.И аз кандидатствах вчера за немски:)
мерси много и успех
а това значии след време пак ще има период в който ще се приемат документите както сега?
от варна ли си?

# 666
  • Мнения: 28
За ПО се кандидатства с нов комплект документи, отделно от КК. Подавай ги сега. Приемането на документи е до края на месеца, но средствата ще стигнат вероятно само за подалите първите дни. Провеждането на двата курса не може да е по едно и също време, но не се знае за кое ще те одобрят първо. Ако те одобрят и за двете, изкарваш първо единия и ако има ваучери ... и другия Simple Smile

# 667
  • Varna
  • Мнения: 264
Случителката заяви,че не може да се отбележат и двете.......нямало да ти разгледат молбата WinkПоследователността е КК и чак след приключването му заявяваш за ПК.
      Сега прочетох,че на някои от вас са им искали дипломи за средно образование.На мен нищо не казаха.Завършила съм езикова гимназия и магистратура с други езици.Предоставих само за бакалавър.Би било глупава причина това да е отказ за някой който е изучавал някога този език,но нищо не може да ме учуди. Joy
   Варна,Веско:)
   Няма списък още с ДО,нали?

# 668
  • Мнения: 0
Случителката заяви,че не може да се отбележат и двете.......нямало да ти разгледат молбата WinkПоследователността е КК и чак след приключването му заявяваш за ПК.
      Сега прочетох,че на някои от вас са им искали дипломи за средно образование.На мен нищо не казаха.Завършила съм езикова гимназия и магистратура с други езици.Предоставих само за бакалавър.Би било глупава причина това да е отказ за някой който е изучавал някога този език,но нищо не може да ме учуди. Joy
   Варна,Веско:)
   Няма списък още с ДО,нали?
ДО какво означава?
днес в бюрото по труда ми казаха че само за едно съм можел да кандидаствам и после за професионално обучение
но ми е чудно то като до края на септември се събират кандидатури
а в октомври заповчвали да разглеждат кандидатите

# 669
  • Мнения: 2
Аз се записах в Международен колеж. Те отвориха сграда вече във Варна, близко до вкъще, където беше Енергото на Сливница, зад трета гимназия. Имам съседка, която ходи там и беше доволна. Дано не разочароват.

# 670
  • Мнения: 90
Здравейте,аз подадох сутринта за испански език и номера ми е 1425 Sad поне минах бързо, а в 8.10ч. имаше 15-20 човека чакащи на ул.Тимок 20  Crazy Успех на всички!!!

# 671
  • Мнения: 0
Аз се записах в Международен колеж. Те отвориха сграда вече във Варна, близко до вкъще, където беше Енергото на Сливница, зад трета гимназия. Имам съседка, която ходи там и беше доволна. Дано не разочароват.
те работят ли с програма аз мога?

# 672
  • Варна
  • Мнения: 1 850

ДО какво означава?
днес в бюрото по труда ми казаха че само за едно съм можел да кандидаствам и после за професионално обучение
но ми е чудно то като до края на септември се събират кандидатури
а в октомври заповчвали да разглеждат кандидатите
ДО = Доставчик на обучение
Няма краен срок за подаване на документи, засега Simple Smile

# 673
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 083
Подадох си документите. Къде пише кой номер съм?

Тъй като сме на бюджетна издръжка ни поискаха да занесем с колежката ми служебни бележки, че не сме държавни служители.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 79
На талончето, което ти издават при приемане на документите, пише кой номер си.
За сведение - днес по обед в Пловдив бях № 0219, като за мое съжаление не можело да кандидатствам за цяла професия по професионално обучение, понеже е около900 часа, а програмата приключвала следващото лято и затова ме накараха да пиша само част от професията (300часа).

Общи условия

Активация на акаунт