Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 545
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 382
salzichkata, а защо док е сметнал че няма нужда от инсеминации и сте правили директно инвитро?

# 61
  • Мнения: 303
4 или 6 часа /не помня точно/ след секс ми взе секрет от шийката на матката и установи, че сперматозоидите са още живи. Това обезмисля инсеминацията. Като се вземе в предвид и това, че спермограмата беше много добра.

# 62
  • Мнения: 382
4 или 6 часа /не помня точно/ след секс ми взе секрет от шийката на матката и установи, че сперматозоидите са още живи. Това обезмисля инсеминацията. Като се вземе в предвид и това, че спермограмата беше много добра.

 newsm78 Аз доколкото знам това е съвсем нормално. Сперматозоидите живеят в благоприятни условия до 48 часа. Извини ме, но нещо не намирам логика в поста ти? Да не би да са били по време на посткоинталния тест трептящи на място или?

# 63
  • Мнения: 303
Искам първо да уточня, че не съм всезнаеща и може и да бъркам някои неща.
С този тест се проверява, дали сперматозоидите не измират още във влагалището. Ако са живи в шийка след няколко часа, значи проблема е някъде по-нататък по пътя. При инсеминацията обработентата сперма се инжектира през шийката и достига пак до същото място.
Ако някой е по-наясно по въпроса, моля да ме поправи.
Всъщност вярвах 100% на доктора си, а той не е от най-приказливите и каквото кажеше това правех.

# 64
  • Мнения: 303


 newsm78 Аз доколкото знам това е съвсем нормално. Сперматозоидите живеят в благоприятни условия до 48 часа.

Явно идеята е да се провери дали са благоприятни условията.

# 65
  • Мнения: 39 702
Сълзичка, в коя клиника и при кой лекар забременя ?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 375
Искам първо да уточня, че не съм всезнаеща и може и да бъркам някои неща.
С този тест се проверява, дали сперматозоидите не измират още във влагалището. Ако са живи в шийка след няколко часа, значи проблема е някъде по-нататък по пътя. При инсеминацията обработентата сперма се инжектира през шийката и достига пак до същото място.
Ако някой е по-наясно по въпроса, моля да ме поправи.
Всъщност вярвах 100% на доктора си, а той не е от най-приказливите и каквото кажеше това правех.

е такъв аргумент защо да се прави инвитро досега не бях чувала....

# 67
  • Мнения: 4 651
Не почвайте сега да се дракате кой доктор колко е компетентен. На път сте да превърнете темата в поредната крайно неприятна за следене.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 375
Не почвайте сега да се дракате кой доктор колко е компетентен. На път сте да превърнете темата в поредната крайно неприятна за следене.

офффффф, може ли без форумска полиция поне веднъж? изобщо не знам кой е лекарят. коментирам написаното от потребителката, а то е действително странновато. при описаните от нея условия, все пак винаги се тръгва с една две инсеминации, най-малкото заради финансовия фактор. инсеминации не се правят заради лоша спермограма, така че привеждането на резултати от посткоитален тест и добра спермограма като аргумент срещу инсеминацията е, меко казано, странно.

а и както се вижда, авторката се е натоварила доста финансово с това инвитро... не е било опция № 1, в никакъв случай...

# 69
  • Мнения: 2 013
И при мен дълго време не се намираше явна причина да не забременявам. В крайна сметка се оказах с повишен 17-ОХ прогестерон и повишен андростендион въпреки наличието на овулация. Оказах се и с лека инсулинова резистентност.
Просто нещата трябва да се огледат от всякъде. Важно е да се видят и мъжките хормони как са (при жената). Инсулиновата резистентност как е. За съжаление понякога се прибързва със стимулациите. Аз също правих стимулации (но с клостилбегит) - без резултат.
Още не съм забременяла, отскоро съм на правилното лечение. Ще видим какво ще стане - все пак правим опити от 4,5 години.
Ако виждате, че гинеколозите не могат да се ориентират, значи трябва и при репродуктивен ендокринолог да се отиде - лично мое мнение.

# 70
  • Мнения: 4 651
Не почвайте сега да се дракате кой доктор колко е компетентен. На път сте да превърнете темата в поредната крайно неприятна за следене.

офффффф, може ли без форумска полиция поне веднъж? изобщо не знам кой е лекарят. коментирам написаното от потребителката, а то е действително странновато. при описаните от нея условия, все пак винаги се тръгва с една две инсеминации, най-малкото заради финансовия фактор. инсеминации не се правят заради лоша спермограма, така че привеждането на резултати от посткоитален тест и добра спермограма като аргумент срещу инсеминацията е, меко казано, странно.

а и както се вижда, авторката се е натоварила доста финансово с това инвитро... не е било опция № 1, в никакъв случай...

Ами обясни повече, както сега,  аз за това мърморя. Какво тупнете по две думи, ясно е, че не сте съгласни, ама пък по- добре да обясните кое как е според вас.

# 71
  • Мнения: 4 651
Стана ми интересно какви са показанията за вътрематочна инсеминация, но намерих някакви мъгляви неща като : леки отклонения в спермограмата, млада възраст на жената и пр.

Някой срещал ли е нещо по- конкретно. Само финансовият момент ли е причината, който е правил инсеминация да е се е съгласил на такава?

Още един въпрос имам: ако се налага стимулация и при инсеминацията, могат ли да се сравняват нещата с инвитро откъм "вредност" за организма.

# 72
  • Мнения: 1 622
f(x), ако обстоятелствата го позволяват, лекарите винаги първо препоръчват инсеминации по няколко причини:
- финансовата страна както ти самата казваш
- по-семпла процедура - както за пациента, така и за лекуващия лекар. Няма толкова интервенции над женския организъм като поставяне на инжекции 2 пъти дневно, постоянно вземане на кръв за изследване на хормоналните нива, постоянно следене на видеозон, пункция под упойка, трансфер, поддържащите лекарства след това (ако са предписани) са по-малко...
- по-слабата стимулация, ако въобще инсеминацията ще се прави със стимулация. Симулацията за инсеминация би могла да се сравни евентуално само с лимитираната стимулация за ин витро.

Относно въпроса за "вредността" за организма, аз лично съм на мнение, че някои от препаратите за лека стимулация са по-некачествени, отколкото тези, използвани в ин витрото.

Аз съм правила 4 инсета, като първите 2 ги споменавам само за статистиката и реално не ги броя, защото бяха направени "на сляпо" в 1-ва АГ "Св. София". След това, ставайки пациентка на репродуктивна клиника, се съгласих да направим 2 инсеминации и въпреки, че те не доведоха пряко до положителния резултат (бях сигурна, че не е това нашият начин за разрешаване на проблема), съм убедена, че допринесоха за създаването на по-детайлната картина на нашия проблем и за успешния изход на първото ни ИКСИ.  Peace

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 08:09 от Margaritka

# 73
  • Мнения: 2 823
Нито младата възраст на жената - като критерий еднозначен,  нито финансовата  страна е причина да се пристъпи към инсеминация

- прави се таймиране на овулация
- следи се маточната лигавица
- леката стимулирана инсеминация може да послужи като подготовка за ин витро / няма гаранция как ще реагира организма при всеки на стимулация/

По преценка на лекаря /поне така е в Малинов/, често след втората инсеминация се пробва ин витро на ЕЦ  - така има възможност да се види качеството на яйцеклетката,  начина на оплождане.  Една стимулирана инсеминация излиза колкото ин витро на ЕЦ - около 1000 лв.
Всички тези неща за важни за едно бъдещо ин витро, защото първия път си е "на сляпо" и колкото повече неща се огледат предварително, толкова по-добре.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 375
Стана ми интересно какви са показанията за вътрематочна инсеминация, но намерих някакви мъгляви неща като : леки отклонения в спермограмата, млада възраст на жената и пр.

Някой срещал ли е нещо по- конкретно. Само финансовият момент ли е причината, който е правил инсеминация да е се е съгласил на такава?

Още един въпрос имам: ако се налага стимулация и при инсеминацията, могат ли да се сравняват нещата с инвитро откъм "вредност" за организма.

в тази статия има писано по въпроса кога се препоръчва инсеминация:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 514&Itemid=21


не е само финансовият момент. инсеминацията си има своето приложение при определени случаи. не бива да се смята, че щом има стерилитет, то само инвитро е лечението. инвитро се налага едва при 5% от двойките със стерилитет, реално погледно. друг е въпросът, че все по-често лекарите са склонни направо да вървят натам.
стимулация при инсеминация може да се прави и най-често в началото се прави с Кломифен цитрат - това лекарство струва 10 лева за една инсеминация. вредност за организма от стимулации няма особена. независимо каква.

Общи условия

Активация на акаунт