Детски слънцезащитен крем

  • 27 609
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Angel_Dust на тия последните им е много малко грамажа..... Колкото и да са хубави - ще се разоря Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 47 991
е за три деца може би, аз си ползвам а-дермата , стига ми за детето за цялото лято + морето, т.е. плаж, където мажа  цялото тяло и по-често.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
За 7 дни за двама - изразходвам 200мл опаковка. На морето.

# 63
  • Мнения: 668
Да се включа и аз - ползваме Eucerin F25 kids: http://www.eucerin.com/product-finder/kids-micropigment-sun-loti … fa73bfe9197f3429/
Аптекарят ми обясни, че това е възможно най-високият фактор, който не съдържа химически филтри, и затова е безопасен. Миналата година цялото семейство си го ползвахме и не изгоряхме, макар че хванахме тен. Синът ми е бял и има атопична кожа, тези които са се "срещали" с комбинацията могат да си представят... а останах много доволна от кремчето!

Ама как така без химически... аз не си го представям.
Отговарям така, защото съм фен на "нехимическите" неща
За това още миналата година се поинтересувах защо weleda нямат слънцезащитен продукт и ми беше казано, че все още не могат да намерят подходящ биопродукт за целта. Преди време са имали решение на база на еделвайс, но се оказал прекалено скъп дори за джоба на немеца Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 47 991
ами не е химичен, а е физичен/или наречен минерален/ филтър. Съвсем накратко разликата

". Физичните филтри са органични субстанции, които отразяват или разсейват ултравиолетовите лъчи и не им позволяват да преминат през кожата. Обикновено това са минерални пигменти като титаниев диоксид. Химичните филтри са органични смеси, които поглъщат UV лъчите. "
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Tyu51Y9baOQ … rce=www.google.bg и тук с малко повече думи и т.н. Инфо много...

Янтра - може, аз всъщност хем слагам според предписанието количества и мажа след излизане от вода и освен това през час-два-три според зависи кое време на деня е...и пак ми стига....

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Angel_Dust ,кой продукт да взема за 2-3 месечно бебе?

# 66
  • София
  • Мнения: 47 991
Без да съм лекар, консултатн, фармацефт или друго вещо лице, мнението ми е никой, 2-3 месечно няма място на слънце, че да има нужда от слънцезащитен продукт.
сянки, паркове,  сенници за колички и чадъри с ув-защита...
козметика мин след 6 месец, а ако може над гоинка още по-добре.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Благодаря за отговора  bouquet

# 68
  • Мнения: 125
И аз мисля, че слънцезащитна козметика след годинка. Дотогава - много сянка...

Иначе ние използваме детския на SVR - и миналата година, и тази смятам да взема такъв. Много добре ни подейства.

# 69
  • Мнения: 668
По принцип е вярно това, че бебе на слънце няма място, но слънцето е толкова силно, че дори и през чадъра или сенника преминава( е ако нямат слънцезащита). Едно лято преди около 7-8 год. ежедневието ми беше свързано с постоянна работа на вън - ще ви кажа, че бях хванала тен на сутиен, при положение, че винаги съм била по тениска...

# 70
  • София
  • Мнения: 47 991
може би при постоянна работа навън...ама бебето никога не е на постоянна работа навън, обикновенно майката в най-тежките часове или го е прибрала или са на дебела сянка някъде. В другите часове няма как да се опържиш така. Аз никога целенасочено не съм се крила от слънце и нямам навика в града да се мажа, от просто разходки или нормално излизане навън, никога не съм имала какъв да е тен под дрехите.

Иначе вече много колички имат УВ защита. Ако нямат продават прекрасни такива сенници...огромни и универсални.

Така че...не бих се трувожила толкова. Има как дете да не се опържи на слънце лятото и без крем, стига да искаш.

# 71
  • Мнения: 521
преди ползвах Авен SPF 30  но тази година ползвам Рок 50+ детски разбира се доволна съм и от двата продукта

# 72
  • София
  • Мнения: 3 440
Ползвам последните 2 години Бюбхен 30 фактор спрей за детето, за нас Нивеа 20 фактор - доволна съм - оптимално качество за не много висока цена. Ползвала съм и Чико 50+ фактор, но когато беше на 1 год. Виждам, че и в таблицата на един от линковете Бюбхен е оценен като добър, смятам да заложа отново на него за детето. Нямам финансова възможност за кремове  от 50 и нагоре лева.

# 73
  • Мнения: 781
3 години подред използвам Виши 30 фактор и съм много доволна.
http://www.tuk.bg/readfile.php?f=upload/products/1075/9/891719.jpg

# 74
  • Мнения: 2 232
Кремчето на Себамед 30 или 50 фактор  Peace (което има в магазина) И от двете съм доволна плътни и защитават много добре, даже не виждам разлика между двете  Rolling Eyes
Но пък виждам голяма разлика между тях и спрея (детския) на Нивея. Последния веднага се измива като влезеш във водата. Не че държах да си правя експерименти, но ми се наложи да го пробваме заради разни причини да не ставам дълга  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт