Кан, Ница, Монако ...

  • 150 323
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 13
Момичета, благодаря ви за подробната информация, която споделяте.
От прочетеното до тук се заинтригувах от средновековния фестивал в Езе. Някой може ли да сподели нещо повече за него и да даде датата му за тази година. Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 юли 2016, 06:52 от Mamin@ka

# 646
  • Мнения: 1
 Здравейте, мами! Аз отдавна само чета и чета в този форум, но сега ми се налага и да помоля за малко помощ... Накратко: Направих резервация за едно апартаментче с изглед към морето до Ница. Бяхме 4-ма човека, но двама се отказаха и съответно трябва да търсим друг вариант останалите двама. За съжаление нямам безплатна анулация. И въпроса ми е дали мога да "продам" резервацията си по някакъв начин? Става въпрос за 6 нощувки и дати 13-19.09?

# 647
  • Мнения: 606
Здравейте момичета!😊От Ница до Ментон с кой автобус мога да стигна?И пак ли е на цената на 1.50-2 EUR?

# 648
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте момичета!😊От Ница до Ментон с кой автобус мога да стигна?И пак ли е на цената на 1.50-2 EUR?

По тази линия през Villefranche, Eze/ и Монте Карло пътува линия № 100. Тръгваше от Gustavin в Ница. Да, цената беше толкова. Сега ???
Има страшно много спирки по трасето...

# 649
  • Мнения: 3 094
Здравейте момичета!😊От Ница до Ментон с кой автобус мога да стигна?И пак ли е на цената на 1.50-2 EUR?

Вземете влак - по-бързо и по-красиво.

# 650
  • София
  • Мнения: 3 771
macapisa
Нямах време вчера да ти покажа и маршрута на автобуса...
И още един полезен линк...

# 651
  • Мнения: 606
Много ви благодаря!Писах и в твмата за Милано ,но не получих много инфо.Моля предложете вид транспорт- търсим начини да направим обходен марштут от  Милано през Сан ремо до Ница,но сме без кола.Не искам да вземам рента кар-солени ми се виждат тези блокировки по кредитните карти.За влак вече имам инфо...Може би има някакви панорамни автобуси.....

# 652
  • София
  • Мнения: 3 771
Много ви благодаря!Писах и в твмата за Милано ,но не получих много инфо.Моля предложете вид транспорт- търсим начини да направим обходен марштут от  Милано през Сан ремо до Ница,но сме без кола.Не искам да вземам рента кар-солени ми се виждат тези блокировки по кредитните карти.За влак вече имам инфо...Може би има някакви панорамни автобуси.....

Имаш няколко варианта освен влак и кола...

ouibus

flixbus

eurolines

Избираш...

# 653
  • Мнения: 606
Bled,много,много благодаря!❤😊
А автобус н.100 за колко време стига до Ментон  с толкова много спирки?

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 10:40 от macapisa

# 654
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled,много,много благодаря!❤😊
А автобус н.100 за колко време стига до Ментон  с толкова много спирки?

Около час...
Има и Express 100X, но те съветвам да хванеш нормалния. Повече ще видиш и има защо.
Тази красота иска време, а не препускане. Колкото повече ходя, толкова повече искам пак...

Ето ти и едно разписание по часове... ако е валидно в момента де.
Но на теб ти трябва колко време ?
Всичко си пазя...

# 655
  • Мнения: 606
Благодаря,Блед!СчсСтрашна си!😊😘Мисля 3 дни -/приспиване  в  Ница/1 ден в Ница,1 за Монако и  3 ден -Езе и Ментон в един ден.... не знам дали ше можем да ги вместим в 1 ден😊Още мисля-и Милано ,разбира се 😊😉

# 656
  • Мнения: 606
Искам да попитам кое е по-удачно и живописно според вас  да се посети :Saint -Paul de-Vance или Eze sur Mer?Мисля,че няма да има много време за всичко ,затова ще се радвам на мнение😊На снимките ми изглеждат доста близки и еднотипни като атмосфера и архитектура на уличките?

# 657
  • София
  • Мнения: 3 771
Искам да попитам кое е по-удачно и живописно според вас  да се посети :Saint -Paul de-Vance или Eze sur Mer?Мисля,че няма да има много време за всичко ,затова ще се радвам на мнение😊На снимките ми изглеждат доста близки и еднотипни като атмосфера и архитектура на уличките?

Стандартният отговор е ...и двете.
Но е въпрос на време...

Ако ще ти помогна с няколко думи...Те са...
Eze - комерсиал, уникално, страхотна гледка, по-малко време, много туристи.
Saint Paul - натурал, изкуство, галерии и музеи, естествено, повече време, много французи в празници.

Още два акцента от мен...
Villa Ephrussi de Rothschild
Tourrettes sur Loup

# 658
  • Мнения: 7 605
Искам да попитам кое е по-удачно и живописно според вас  да се посети :Saint -Paul de-Vance или Eze sur Mer?Мисля,че няма да има много време за всичко ,затова ще се радвам на мнение😊На снимките ми изглеждат доста близки и еднотипни като атмосфера и архитектура на уличките?

Не бих казала, че се приличат.
За Ез не ти трябва много време. Той ти е кажи-речи по пътя Ница-Монако и лесно можеш да се отбиеш и да го видиш. Един час там е достатъчно за да се изкачиш от паркинга до горе заради гледката и да видиш ботаническата градина (пак заради гледката  Wink). Иначе в Ез няма нищо интересно, улицата която води от паркинга до бот. градина е пълна с туристически магазини, смятай колко са автентични  Wink

Сан Пол е чуден и си има своя атмосфера. Артистично градче е, пак си има хубава гледка, улиците са по-чаровни за моя вкус, пълно е с галерии. Обаче самият път до там е по-дълъг, както и на място ще ти трябва повече време.


Още два акцента от мен...
Villa Ephrussi de Rothschild
Tourrettes sur Loup


В Турет не бих отишла, не си заслужава.

# 659
  • Мнения: 606
Много благодаря!Заинтригувахте ме Simple Smile
С кой номер автобус се стига до Saint Paul de Vence-цената на билетчето пак ли е на  същата стойност както до Монако?

Общи условия

Активация на акаунт