Кан, Ница, Монако ...

  • 150 172
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 771
Много благодаря!Заинтригувахте ме Simple Smile
С кой номер автобус се стига до Saint Paul de Vence-цената на билетчето пак ли е на  същата стойност както до Монако?

Автобус 400, цена  1,50 €

Клик

или № 94

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 09:40 от Bled

# 661
  • Мнения: 606
Super!Благодаря ти,Bled!🌺😊

# 662
  • Мнения: 2
Здравейте! Прочетох темата и ми беше много полезна. Планираме пътуване септември.Ще имаме около две седмици и ще сме с кола от София.Искаме да посетим няколко града в северна Италия,а след това френската Ривиера.Ще се придвижваме с велосипеди из градовете затова се чудех как стои въпроса с паркирането в градовете в по-крайните части-има ли места, безплатно ли е?Замислила съм крайната точка да е Марсилия,но още се чудя.Какво ще кажете,има ли какво да се види там или може да я пропуснем.Ще нощуваме всяка нощ на различно място,на къмпинг с палатка. Приключение ще е😀  Приемам всякакви съвети 😊

# 663
  • Мнения: 3 094
Искам да попитам кое е по-удачно и живописно според вас  да се посети :Saint -Paul de-Vance или Eze sur Mer?Мисля,че няма да има много време за всичко ,затова ще се радвам на мнение😊На снимките ми изглеждат доста близки и еднотипни като атмосфера и архитектура на уличките?

Също гласувам за Сен Пол дьо Ванс.......Градчето е със страшна атмосфера и невероятна гледка.......Възстановено е като фортовете от рицарско време. В грабищата е погребан Марк Шагал. Меценатската фамилия, която е възстановила градчето и е издържала не малко художници е получиба от тях не малко творби, които са изложени с частния музея на фондация Маег. Много гворби на Джакомети, Шагал, Хуан Мило всред гора от пинии......Чудесно място. Бих препоръчала и Грас - парфюмната столица, която е над Кан и е невероятно приятно градче, стъпило на хълм с тесни улички и много парфюмеристи. Вековните производители Фрагонар, Молинар и Галимар имат и музеи. В това отношение е по-богато от Ез, късето има дестилационна само на Фрагонар.

# 664
  • Мнения: 7 605
С Грас не мога да се съглася. Не го намирам изобщо за привлекателен, мръсно градче е и музеите не са кой знае какво. Просто е известно заради парфюмите, които имат много дълга история там и до ден-днешен е важен икономически фактор. (Аз работих в Грас в завод за аромати  Grinning)

По-скоро бих посетила Биот. Биот е малко градче, което е известно за стъкларията си. Старият център е приказен, и общо взето не е толкова туристическо както други места. http://www.visit-biot.com

# 665
  • Мнения: 606
Благодаря ви!Много ценни съвети!
Имам още въпроси😊Бихте ли споделили дали Ментон си струва?Престоят ще е в Ница ,но смятаме живот и здраве да обиколим с автобуса Ривиерата.
Интересува ме още от Ментон как най -лесно мога да мина границата и да отскоча за 1/2 ден до Сан Ремо?има ли авобусчета с някакво разписание?

# 666
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ви!Много ценни съвети!
Имам още въпроси😊Бихте ли споделили дали Ментон си струва?Престоят ще е в Ница ,но смятаме живот и здраве да обиколим с автобуса Ривиерата.
Интересува ме още от Ментон как най -лесно мога да мина границата и да отскоча за 1/2 ден до Сан Ремо?има ли авобусчета с някакво разписание?

Да, струва си.
Освен автобус може да ползвате влак през Вентимиля(ще видите и нея). Удобно и бързо.

# 667
  • Мнения: 606
Мерси,Bled!А дали има такъв автобус начесто?
И още нещо -четох ,че във Вентимиля имало много бежанци  на границата миналото лято?
Някой да има ,който скоро е пътувал от Милано до Ница с влак да каже как е положението?Има ли много такива субекти там и въобще във влака?

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 16:37 от macapisa

# 668
  • София
  • Мнения: 3 771
Мерси,Bled!А дали има такъв автобус начесто?
И още нещо -четох ,че във Вентимиля имало много бежанци  на границата миналото лято?
Някой да има ,който скоро е пътувал от Милано до Ница с влак да каже как е положението?Има ли много такива субекти там и въобще във влака?

Съветвам автобуса до Сан Ремо да се взима от Вентимиля. Дотам с влак от ривиерата.

http://www.rivieratrasporti.it/Upload/Orari/2016-2017/2016-2017% … e%20Generale2.pdf

И не си разваляй кефа със стара информация. Смело напред.

# 669
  • Мнения: 606
😊Малко сложни програми правя ,варианти разни -май Сан Ремо ще го пропусна.Благодаря,Блед!

# 670
  • Мнения: 743
навсякъде е красиво,особено извън  ница ,която прилича на африкански град напоследък особено ,във другите споменати градчета няма емигранти а само туристи ,и всичките си заслужават не само за разходка но и за аперитив,обяд или вечеря както всички там,самата атмосфера е много приятна и лазурно френска,
има нещо там което в лигурия няма същия ефект ,може би не толкова снобарски настроените хора,особено спрямо туристите.

# 671
  • Мнения: 606
Цените  как са по заведенията-може ли нормални цени да се намерят или всичко е много завишено?Примерно като в Париж ли са?Кафе,салати ,вино ,пица как вървят?
И как стои въпросът с бакшишите?Има ли такава практика както в Италия да се заплаща допълнителна такса за сядане отвън ,или за прибори и т.н.?

# 672
  • София
  • Мнения: 3 771
Цените  как са по заведенията-може ли нормални цени да се намерят или всичко е много завишено?Примерно като в Париж ли са?Кафе,салати ,вино ,пица как вървят?
И как стои въпросът с бакшишите?Има ли такава практика както в Италия да се заплаща допълнителна такса за сядане отвън ,или за прибори и т.н.?

Преди дни бяхме в Ница-Кан-Монако от круиз. Бърза обиколка и задържане на плажа в Кан.
Информацията ми е съвсем нова от цени и всичко останало. Не искам да те плаша, но цените са сериозни.
Заведенията както винаги включват сервизна такса 15%. Над това бакшиша не е задължителен, но се оставят не големи суми, зависи за какво. За кафе или напитка може и центове. За обяд 2-3 евро е достатъчно. Тоест 2-3%.  Ако сте много доволни може и повече, но не нужно. Не сте ли доволни-нищо...

В барът в който бяхме(на плажа) цените бяха следните...
Експресо 4 евро
Капучино и др. от 6 нагоре
Кола или маркова вода 6
Бира 6-10
Алкохол 0,5 от 12 нагоре
Коктейли около 15
Tapas меню малко-комбинирано 13-14 и нагоре

# 673
  • Мнения: 606
Ехе ,блазе ти ,Bled!Не ме плашш ,горе -долу из Франция са си такива цените,особено пък по Ривиерата😊Въпросът е да мога да си предвидя ориентировъчно един разход ,а той дали ще е с плюс  или минус -ясно😊По-скоро в плюс отгоре😉
Благодаря,Bled-невероятна си!👍😊

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 16:28 от macapisa

# 674
  • Мнения: 606
Гледам тукЕзе-6 евро ли е входа за Ботаническата градина?

Общи условия

Активация на акаунт