На покупки се отдава ЮЛСКАТА мама, от нея по-нетърпелива няма!

  • 28 136
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 515
Мерси за кафенцето Mr. Green
Аз до преди малко подстригвах малката,че косата и беше пораснала много,сега съм я оставила да си играе в банята и след малко ще я изкарвам да се сушим и обличаме.После мисля да гледам някой филм.Общо взето мързелуване Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 794
Здравейте и от мен wavey
Прекрасна тема ! Нека да е пълна с хубави вести и бебешки ритничета  Heart Eyes

Дарато newsm59 Много щастие и сбъднати мечти  Hug Юли месец да гушкаш сладка бебка  Heart Eyes

Аз ходих до док, защото пак получих крампи тази нощ. Изписа ми 10 сашета Diasporal за 10 дена. Сега пийнах първото. Иначе с моите гъбички одисеята продължава. Прегледа ме, поизчисти ме с марлички  Tired и ми изписа 3 глобули. Просто положението е райско за гъбите...Не ми се говори направо  ooooh! Бебка пак е седалищно  Heart Eyes Mr. Green Ще видим другата седмица като сме при доц.Николов в МДом как ще е...И изобщо ще говорим какво ще правим, ако моите гъби си седят все така  ooooh! Тоя път поне не съм ревала, но честно казано психически ми е много неприятно.

Утре мама ще дойде (в пон. лети за забравих къде  Laughing) и ще излизаме по женски, че мъжо е на работа. Мисля да си взема сандалки и някаква блузка или рокля  4470

# 62
  • Мнения: 0
ето ме и мен в новата тема браво на вас 5 странички бързо бързо Mr. Green
Танче много добре е оформена,да я изпълним само с хубави новини и теми   bouquet
darato ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА!ЗДРАВЕ,МНОГО СБЪДНАТИ МЕЧТИ И ЗАПАЗЕТЕ ЕМОЦИЯТА ОТ НАЧАЛОТО НАПРЕД В ГОДИНИТЕ!  Hug    bouquet
миражче пиши пак тато можеш стискам палци да се закрепи положението и бебо да изчака още малко  Hug
джен и за теб се отнася ти си нашия герой не го пускаш Мишко навън докато не стане достатъчно силен и голям само така  Hug пиши после как мина и завършването на Пепи ще си имаш батко помощник в къщи по цял ден вече  Mr. Green и на снимката във фейса си изглеждаш супер, не се подценявай,с трима мъже ще си в къщи я горе главата Mr. Green Hug
фейтче,ели дано сте ок вече пишете
ихааааа мен това ми е предпоследен ден на работа  Mr. Green направо немога а повярвам и колко приятелки ме чакат за кафенца и разходки и пазаруването за бебо престои голям ми е кеф и по-често ще имам време и за вас коремчета интересно е в темичките ни  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 71
Привет и от мен    Simple Smile

Таня, поздравления за поредната страхотно оформена тема   bouquet 
Дарато, честит двоен празник newsm67 1dating
Мираж, много стиснати палчета да удържиш бебчо в коремчето поне до началото на деветия месец.  Praynig 
snow, моя позната имаше същия проблем. И двамата с мъжа й минаха един курс на лечение заради някакво течение, което беше получила, макар че при нея не беше по време на бременност. След това нещата доколкото знам се нормализираха. Тогава й бяха обяснили, че мъжът може да е "приносител" на възпалението, но при него да не проличава, а при жената да дава отражение и те за да се застраховат се лекуваха и двамата. А мина ли ти пъпчицата на крака? Мислих те тези дни и се пробвах да ти пратя ЛС, но ти е препълнена кутията и не успях.
За болното гърло - от близо два месеца се мъча със зачервено гърло, по-скоро дъгите от около сливиците ми са така и като ми присъхне гърлото, преглъщам с болка, но иначе нямам температура и не кашлям. Още в началото моята лична лекарка ми предписа антибиотици, които гинеколожката ми забрани да пия. Тя пък ми препоръча да се мажа с клеева тинктура - никакъв ефект. Днес отидох на платен лекар и се оказа, че ми се е обострил фарингит, за който дори не съм подозирала и то заради завишените нива на прогестерона в организма ми. Според лекаря, който ме прегледа, след раждането всичко ще се върне в норма. Каза, че може да ми предпише някакво спрейче, от което ще ми мине за три дни, но от него плацентата узрявала по-бързо и нямало смисъл в моите седмици. Иначе това зачервено гърло не било проблем за секциото, което ми предстои. Това така ме успокои, да не говорим, че лекарят не пожела да ми вземе парите за прегледа, само защото съм бременна. Невероятен човек!
Аз от днес вече съм в 45-дневния болничен. Вчера бях на преглед - обиколката на корема ми е 105 см, но матката ми се е разтегнала до целите 36 см!!!  #Shocked Едната ми девойка се е обърнала седалищно, а другата - напречно и така ме разтягат, че вече не мога и да лежа като хората. Гинеколожката ми каза да се моля да удържа положението поне още две седмици, че след средата на юни вече и да се родят, няма да е много страшно. Да, ама като не ме свърта на едно място  Tired  Обхванал ме е инстинктът за "гнездене" и съм се захванала да оправям шкафове и дрехи, а и редовно си правя разходки до пазарчето за черешки и ягодки. В тия жеги само това мога да ям и порядъчно количество таратор.
Момичета, от една седмица забелязвам, че по някое време през деня ръцете и краката ми пламтят, стават червени и някак горещи. Нямам отоци, но отдолу ходилата и дланите на ръцете ми са червени като репички. Някоя от вас да има такъв проблем?  newsm78

# 64
  • Мнения: 234
Да се цопна и аз в новата темичка, Танче, благодарско  Hug
Даратоnewsm59 и честита годишнина, много здраве и любов, хубави моменти с любимите хора и едно малко и сладко бебе през юли  Hug
Мираж, с теб сме  Hug
Момичета, за шума в ушите, ако е кръвно не е шега работа, аз цял живот съм с много ниско, а откакто забременях - да не говорим, но започнаха от време на време да ми заглъхват ушите и да ми прималява и какво се оказа - вдигам кръвно  Shocked, купих си апарат на omron и сега го чеквам по няколко пъти на ден, док ми е казал, ако се задържи високо - направо да му звъня, за момента обаче няма проблем
Преди малко звъня на аморето да го чуя какво прави и той ми заяви, че е с него приятел на обяд (той има дъщеричка на 4 месеца) и си говорят за ... помпи за кърма  Shocked е, направо оменях, вика ми: "с Давид обсъждаме, че е много трудно с тези ръчните помпи и те са си купили електрическа на Медела и ако искаш днес да ходим да ги видим и направо да купуваме"  Shocked ами аз викам, добре, ще ходим да ги видим, да му се неначудиш, не съм предполагала, че мъжете могат да си говорят за такива работи  Hug
Днес ще ходим да си капарираме и бебешкото легло и ще го очакваме чак след 2 седмици, тъй като нямат на склад бяло, каквото искаме, но пък утре ни идват новите мебели за спалнята и направо съм пощуряла от кеф, че за последна вечер ще спя на старата ни спалня с матрак, от който вече ме боли гърба.
Не мога да разбера как се справят с покупките хората, които не се подготвят предварително с нещата за бебето, въпреки че съм много организирана и всичко при мен е екшън план по дни и часове, не мога да не се възхитя на хората, които за 3-4 дни правят всичко, което аз с месеци...
Отивам да гледам Ролан гарос, много темпераментен тенис мач в момента дават, ще ви наглеждам после пак  Hug

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте мили момичета!
Аз както винаги се включвам само от време на време. Но покрай тая пуста работа не ми остава време да изчета всичко. Сега съм в отпуск няколко дена, а от сряда официално излизам в майчинство. Реших по собствено желание да си работя до края на май, въпреки че 45те дена ми се падат от 29.05. Ще имам повечко време да ви чета. И аз се чудя какво ще правя по цял ден. При предната ми бременност не съм имала такива проблеми, защото бяха едни постоянни ремонти. Но този път не е така. А нямам и много покупки да правя, тъй като повечето неща си ги имаме. Е, има разни дреболии, но не е емоция като първия път.
Дарато, честит двоен празник! Бъдете влюбени и щастливи с едно прекрсно юлско бебче!
Мираж, дано всичко е наред и да успееш да задържиш още малко!
Моето коремче е вече 99 см. И аз се мерих с тези книжните сантиметри, тамън стигна да ми обхване талията newsm53 Обаче килограмите застрашително нарастват. Вече съм +12,5. Предния път влязох да раждам толкова колкото съм сега. Ама какво да се прави, дали пък с момичетата не се качва повече newsm78
За апетита, и аз нямам много апетит, само съм адски жадна, направо имам чувството че мога да погълна огромни количества течности. Обаче за съжаление няма къде да ги побера. А най-лошото е че колкото и да е странно някак си не успявам да ги изкарам. Вода ли складирам в себе си, не знам.
И при мен бебка е много активна и постоянно се мести наляво надясно  nutsИ понякога ужасно ме подпира в ребрата. Не знам дали вторият път матката е по-малко чувствителна. Аз сега определено усещам много повече. И на моменти направо ме подлудява това постоянно мърдане moresmile Въпреки че пък от друга страна ми осигурява спокойствие че всичко е наред Grinning
Джен, абе да те питам за тази арника, от аптека ли се купува и как се пие? Прочетох много хубави неща за нея. Аз предполагам че пак ще раждам секцио, тъй като и първото беше секцио. Всъщност не знам колко време трябва да е минало след първото секцио за да е възможно нормално раждане?
Хубав ден на всички и много усмивки!

# 66
  • Мнения: 234
еййй, стана чаршаф, извинете ме  Embarassed

# 67
  • Мнения: 8
Ееее, чУвек да не ви остави за половин ден! Много сте изписали, ама сядам да пия кафенце  и да дишам чист въздух (на едно кръстовище   Sick ), ама нямах много време за избиране, по път ми е, кафето е хубаво, поне не е бензиностанция, и ще ви чета. Снощи така ми се спеше, че не успях даже да ви дочета, камо ли да пиша... Днес станах в 13ч  Shocked
Семрунка, как така се влачи времето? Нали описахме дневния режим, плюс ежеседмично изсушаване и маникюр...И аз от години съм така с изсушаването, а преди се подигравах на сестра ми и й виках снобка, защото тя нямаше даже шампоан вкъщи....А сега и аз съм така Grinning и ще ти минава времето толкова бързо, че ще се учудваш, че ПАК ТРЯБВА ДА СЕ ИЗСУШАВАШ  Laughing
Поля, ето ме , явих се и вече не мога да се спра! Laughing И аз вечер ако прекаля (ама от лакомия, а не от апетит) и ми става гадно и тежко. Така че гледам да не го правя.
Семрунка, мерси за кафенцето! Много е шарено и ярко!
Гали.....радвам се, че звучиш толкова оптимистично относно Джен и малкия й помощник, обаче аз да ти кажа като човек в горе- долу нейна ситуация (имам предвид с по-голямо дете момче, макар и не толкова диво, като нейното) Ами няма такова нещо- помощник....Това е постоянно дебнене, поне при мен, какво прави, да не се пребие,да се отлепи от ТВ, да прибере играчкитеи.т.н.  АЗ поне се урЕдих с ДГ, записала съм го до август, а пък винаги мога да го спра по-рано, но поне до товата се надзявам да съм се осаферила с режима...не, че месец и половина са достатъчни, но пак е нещо при липса на друга помощ.....
Вчера гледах все пак "Сбогом мамо", малко е тежичък, но ми хареса.  Снигнах до извода, че някои хора никога не разбират, че не са прави и се държат ,хмммм...как да кажа...неправилно ( като се сетих за моята майка)
Форест, колкото да им е добре на гъбите силно се надявам да ги изтребиш до крак!


Франсе- браво на теб, ти си нашата отличничка! Аз съм предала последния реферат и много се надявам да приключа сесията с този напън, обаче от предния рефепат, който сме предали преди повече от месец няма никакви оценки, а тоя преподавател много обича да връща рефератите със забележки за поправка............... Shocked надявам се да ни се размине...
Булечка, честита ти нова кухня, със здраве да я ползваш! Но продължавай да готвиш здравословно!
В този ред на мисли искам помощ-  имам 4-5 агонизиращи банана , искам да направя някакъв лет сладкиш с тях, по-скоро нещо с бананов крем. Някой може ли да ми препоръча нещо леко , здравословно и сравнително нетрудоемко? По възможност и вкусно? Laughing
ООООООООО, Дани, имаш РД!!! Да си жива и здрава, обичана, желана , подаръка ще си го получиш другия месец!

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 15:51 от Юлка

# 68
  • Мнения: 8

Това е за теб, Дарато!

# 69
  • Мнения: 71
Юлка, непременно сладкиш ли искаш да направиш? Като каза банани веднага се сетих за млечен бананов шейк с кубченца лед в него.... ммммм preggo Не е много диетичен, но напоследък много ми се услажда.

# 70
  • Мнения: 3 794
Юлка, така се надявам пожеланието ти да се сбъдне  Praynig
Ето какво намерих аз за твоите банани  Laughing http://bonapeti.novatv.bg/collection/?receipt=1698   chef Не изглежда хич диетичен, но ако е проблем ще дойдем да помагаме  Laughing

sensenitka, твоите бебки много сладко са се разположили  Heart Eyes Heart Eyes Според мен ще устискате и повече от 2 седмици  Peace Hug

Yuliana_, сега ти видях новата снимка в албумчето. Колко ти е пораснало коремчето  Heart Eyes

annisoft
, кътчето за бебка е прекрасно   Hug Дрешките са толкова бонбонести  Peace

И да напомня Среща на Софийски Юлски коремчета   preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 16:21 от forest_veil

# 71
  • Мнения: 8
я, какви хубави чаршафи, браво бе!
Се водя баткото на айкидо и ще ви чета.Сенсенитка, Форест, благодаря!Ще видя тоя в бон апети, а шейка ще остане за после, ако нищо не измисля. Аз също намерих много десерти в нета, но не ми се играе без да знам кЪв ще е резултатът накрая.
Мираж, стискам палци всичко да мине по най-добрия начин. Каквото и да решите- това да е най-доброто решение. Джен е права, нас никой не ни пита какво да ни се случи. Пиши, да знаем какво става, ако имаш възможност де.
ДЖЕН, радвам се, че при теб нещата са влезли в коловоза, карай си сокойно по него до термина.
После ще пиша пак.

# 72
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен момичета  Simple Smile

Честит празник на рожденничката, само усмихнати дни до финала!   bouquet

Аз с апетита съм много зле - никакъв го няма! От началото на бременността го чакам да се появи, ама не... Напоследък съвсем изчезна и нищо не ми се яде. С много усилия хапвам по нещо, но далеч далеч по-малко от някога. даже ми се струва, че започвам да отслабвам...
Иначе ме гони страшна жажда, само нощем изпивам повече от 1.5 литра и съответно пишкам по стотина пъти!

Обиколката на коремчето ми е само 90см. при ръст 1.73 изглежда още по -малко отколкото е и всеки път като видя мама с голямо коремче ми се иска и моето да беше такова... а бебчо уж е с 1-1.5 седмици по голям, ама не ми се вижда възможно... няма толкова място там вътре...

Усмихнат ден на всички  Hug

# 73
  • Мнения: 573
Минавам само да информирам варненските мами, че скоро и тук ще откриват магазин "Джъмбо". Чакам софийските мами да изкажат мнението си за магазина и да кажат няколко думи какво има всъщност там. Зная, че е магазин за детски стоки...но дотам...

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 123
Привет от мен, милички Hug
Тук съм още, нищо ново засега, което е добра новина.
Вероятно утре, по решение на докторите, бебчето ще види бял свят живот и здраве.
Дано всичко да е наред и ще ви съобщя новината.
Децата много се радват от тази ситуация, че "най-накрая бебчето-пухче ще се ражда" Grinning Детска им работа. Върви им обяснявай,че е рано и мъничко.
Хайде мили мои, ще ви държа в течение Hug

Общи условия

Активация на акаунт