НОВИТЕ ДЕЦА

  • 1 639
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Разбирам какво иска да да каже авторката с "нови"деца-разбира се те се променят,както сме се променили и ние навремето.Десетгодишна възраст е предпубертет и хормоните вече нахлуват ,а и с това желанието на детето да се идентифицира като личност.Естествено е то да има желания и потребности ,които до тогава са били в унисон с родителстките и в периода на съзряване те излизат на повърхността.Вероятно авторката е забравила своето съзряване и изпада в някаква паника.Няма страшно- всичко ще отмине.
Имам една моя си теория и не претендирам да е  нещо научно ,а по скоро на наблюдения.Тя е ,че момичетата ги прасва по-яко пубертета .Може би това е защото ги сварва на по-крехка възраст.Е ,това не важи за всички но...Момичетата са по-социални и държат да се впишат в средата .Понякога това е на всяка цена.Струва ми се ,че за това и претърпяват повече катаклизми при прехода.

# 16
  • Мнения: 2 011
Авторката  говори  за  "НОВИ" деца , имайки  предвид - децата  на новото  време! 
 Нормално поведение  на дете  в днешно време бих казала и  аз ! Моят  син и той  ми създава трудности ... От  2 месеца все едно някой ми  е сменил  детето  с друго  - просто  всичко се обърна на 180 градуса - от добро към лошо!  Забелязвам малко подобрение  сега , но  всичко ми коства много усилия , нерви , занимания, разговори  .... Продължавам обаче !!!! Детето ми има нужда  от  мен -  нищо ,  че е на фаза  " Хванах  Господ  за шлифера ! " ...то  резултатите от поведението му  са точно обратното...
  ... По-горе  някой писа за измислените  деца-индиго , които  служат  за оправдание на родителите  им  за лошото им  възпитание! Категорично  не съм  съгласна  Thinking -  Такива деца аз наричам  хиперактивни , често  не задържат дълго вниманието си към  дадено  занимание .... Подходът  към тях  е  труден  за самите  родители и  често  се налага  да  търсят  помощ от специалист... Така ,  че моля ви , не бързайте да  лепите  етикет  на дете  ,  че е лошо  възпитано.!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 252
А , аз четох , четох ... И така и не разбрах с какво детето на авторката е по- различно. ???
Защо е "НОВО" ???
Има няколко теми за децата в тийн възрасти.
Темата ми заприлича на хвалба , че авторката се се досетила изведнъж , че има дъщря , и тя , изведнъж е пораснала...

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата се припокрива с тази:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504445.0

Общи условия

Активация на акаунт