НОВИТЕ ДЕЦА

  • 1 637
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Несъм сигурна дали има такава тема не видях никъде и реших да създам.Извинявам се ако я повтарям Embarassed Идеята ми е майките на проблемните деца да пишат и да обменяме опит и така да си помагаме.Итака моита дъщеря е на 10.Докато беше малко ангелче всичко беши ок.Сега обаче нещата се променят.Вече си имаме малък човек със собствено мнение,но за жалост немного адекватно.На моменти е като голям човек и спокойно си говоря с нея за сериозни теми и то счасове дори на кафе ходиме само двете.Друкпът е тинейджърка с цялото си поведение и проблеми.Следтова иведнъж се превръща в 4-5 годишната лигла която на тази възръст в действителност никога не е била такава. newsm78.До преди година се разбирахме чудесно без дори да ми се налага да викам а изведнъж argue newsm61.Първоначално си мислех че нещо не е наред, после се консутирах в темата за пубертета и малко ме пооспокоиха но из нета като чета за новото поколение деца и лампата ми нещо започна да светва. Най-вече заради тези трансвормации.Явно иска малко по-различен метод на възпитание и внимание. Така реших да създам тази тема.Така ще можем да си помогнем взаимно newsm10

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ти детето ли си?
Ако е майката...
На кафе с 10 годишно дете...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Всяко поколение е НОВО. Ако смяташ, че дъщеря ти е нещо уникално и невиждано, не си познала. Стандартно дете с нормалните за възрастта си промени в настроението и прояви съответстващи на възпитанието, средата в която живее и т.н. .

# 3
  • Мнения: 5 808
Всяко дете е с уникална индивидуалност .И подхода към него е също е строго специфичен.Много е важно възпитанието през първите седем години на детето.
Сега дъщеря ти е в трети клас ,доколкото разбирам.Все още не е навлязла в така наречената трудна възраст - пубертета.Така ,че сега още можеш да диктуваш положението и се възползвай докато е по-малка.После става още по-трудно!
Успех!

# 4
  • Мнения: 6 031
Аз също мисля, че още ви е рано за кафета и пубертет!
Всяко поколение деца е НОВО.
Нищо невиждано няма точно във вашето поколение/на детето/.

# 5
  • Мнения: 8 999
Няма нови деца. Всички, рано или късно, по-драстично или по-спокойно, минават през различни периоди. Смятам, че колкото повече общуваме с тях и колкото повече ги въвличаме в общия семеен живот /домакински задължения, взимане на решения, осъществяване на планове/, толкова по-голямо доверие ни имат и по-лесно общуваме. Нормално е не винаги да са в настроение и на кеф. Понякога човек просто е вкиснат, без да има особена причина, и не виждам защо се чудим, че и нашите деца се държат като нормални човешки същества.

# 6
  • Мнения: 14
Правилно!Всяко дете само по себеси е уникално.Факторите и възпитанието също. С дъщеря ми като ходим на кафе не означава че и тя пие кафе,а че си говорим там като възрасти.Темата съм я създала за майки коио смятат че децата им имат пос-стронно и различно поведение за да обмениме опит. Що се отнася до пубертета с изумление чета как 8-9 годишни вече имат цикъл Shocked. Просто много от децата вече са ново поколение. Лошото е когото някои родители него разбират newsm78

# 7
  • Мнения: 41 645
Според мен това с "новите" деца, "децата индиго" и пр. са измислици и опити за самозаблуда. Да, има информационно поколение, отраснало с високите технологии и имащо си свои канали и начини за общуване. Да, тези деца искат друг подход. Но няма нова раса и прочее дрън-дрън. Тази теория е измислена за успокоение на забързаните родители, които нямат време за децата си и с тези теории се успокояват, че не е в тях вината, когато децата им са невъзпитани.

# 8
  • Мнения: 613
Какво означава с 10 годишно дете да си говорите "като възрастни"? С дете на всяка възраст бих препоръчала да се говори откровено , без заблуди. Но това, което вълнува 10 годишната госпожица едва ли е това, което вълнува възрастен човек.
Иначе всяко поколение е ново по своему. Винаги е имало - "Е, ние на времето..." И винаги ще има.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ти как разбра, че поведението на дъщеря ти е "странно" и "различно"?
Аз по описаното дотук не намирам нищо странно, различно и ново.
Много бързо сте забравили, когато сте били деца.

# 10
  • Мнения: 911
По-скоро авторката се притеснява от поведението на дъщеря си, от това дали ще реагира адекватно в проблемна ситуация.
На мен ми е изключително приятно да седна на кафе с дъщеря си и да обсъждаме всичко, което я вълнува.
Определено възпитанието на всяко поколение е предизвикателство за родителите и е нормално да има трудности, защото рецептите не са универсални и не действат при всяко дете еднакво.

Успех!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 153
аз така и не разбрах какъв е проблема всъщност - и не разбрах защо скочихте срещу жената. моята дъщеря е на 11 и също ходим заедно на сладкарница - говорим за различни неща - което е добре защото имаме определена връзка помежду си и в бъдеще това ще е от полза. отговарят - да, понякога  е лоша и невъзпитана, понякога използва непозволени думи - интересно й е, говорим си за това. Информацията им е много, разсъждават върху нея и не се държат като нас на тази възраст - естествено е - живота е друг.
Казвай какъв е проблема, ако мога ще помогна. ние сме си в пубертета - трудничко е, но..... справяме се.

# 12
  • Мнения: 14
Много се радвам че има майки които ме разбират Grinning а на онези които не се интересуват от това което вълнува децата им, защото ги мислят за малки и смятат че само като ги направляват без да се поставят на местата им ще кажа единствено че правят огромна грешка, защото майка ми беше такава и един ден просто ми писна и на всичко започнах да казвам НЕ!  Crossing Arms Тя си гледаше само от нейната гледна точка,слд това започна да ми става досадна и на 14 и казах СБОГОМ! Отидох при баща ми и се приключи Grinning

# 13
  • Мнения: 9
Мисля, че проблема ече повечето родители не познават децата си.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, наистина около 10-тата година много се променят. Вече не са само деца, но и са далеч от възрастните. И разбира се, докато свикнат с новото си положение на вече "големи" хора има залитания. и моята понякога се държи като съвсем малко дете, друг път като много по-голяма, отколкото всъщност е. И това е нормално, макар и понякога малко трудно за съпреживяване  Grinning Обаче точно от тази възраст нататък е много лесно да се загуби доверието на детето. Затова много търпение и разбиране. Те са си пак същите наши деца - просто се учат да са 'големи'. Понякога ги е страх да напуснат детството, друг път смятат, че са "хванали дядо Господ за шлифера". Но едно е сигурно - още са си деца и имат нужда да им го напомняме Wink

Общи условия

Активация на акаунт