Още чакаме последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 27

  • 26 962
  • 666
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 410
Честита месечинка на Максим на Мушенце, и на Андрея на Зайче.
Елфи,  дано денят да е днес или утре най-късно.
Айде, че "тормоза на мама" Laughing писна.

# 361
  • Мнения: 0
Ето ме мамчета, днес голямо обикаляне му ударих  ooooh! , а каква жега е само....
Дона Ани ние сме само на кърма без никакво АМ и аз съм много щастлива от това.
Рецептата за колики
Взимате борина( борова клечка по която има смола) запалвате я и опушвате една лъжица докато стане черна. Капвате няколко капки кърма или АМ с пръста разбърквате докато млякото стане черно и след това с капкомер го давате на бебето.  Това се прави само когато има болки и плаче, не постоянно. Макар че жената дето ми го каза, каза че тя слага тези капки мляко в шишето с другото мляко и дава на нейното дете на всяко хранене.( само че шишетата са и потъмнели и не могат да се измият сега). Аз вчра на Герганка и дадох 2 пъти, днес също- сутринта и сега преди малко и тя отново заспа като къпана. Не съм спряла да и давам и Инфакола, но преди само от него нямаше ефект.
Аз съм доволна, че бебчо не плаче и не го боли, ако някоя мама опита и тя ще се радвам да сподели дали при тях има ефект, защото при някои може да не действа.  Hug

# 362
  • Мнения: 451
Мери Лу,мерси за рецептата,точно и аз за нея смятах да питам Simple Smile
Откъде да намеря боровата клечка се чудя newsm78 Та аз ще пробвам,но дано не съм от тези,на които не действа Mr. Green

Нинс86,и аз имам такова удебеление от двете страни на шева и над самата операция мястото ми е едно такова като безчувствено Peace

По повод нормално раждане или секцио-и мен много ме е яд вече на този етап,че никога няма да усетя що е то нормално раждане,но такъв е живота-съдба Mr. Green А за секциото-аз не се възстанових чак толкова бързо,имаше един период, в който си мислех,че това ще ми е края Twisted Evil

Имам един много наболял въпрос:ПО КОЛКО ПЪТИ НА ДЕН БЕБЕТАТА ВИ АКАТ?

П.П.Дона Ани,много неприятно това с бебчето,дано се оправяте скоро Hug Жени и вие също Hug
Нелли,къде изчезна newsm78

# 363
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile Привет и от нас... Аз не мога да се оплача от моето съкровище за сега... Всяка вечер спинка поне по 5-6 часа и ме оставя и мен да дремна Simple Smile Днес пак излизахме и даже се повозихме и в колата, но времето така се развали и един дъжд пороен заваля, добре че не ни свари по пътя...

Елфи дано наистина е започнало... Стискам палци и ти скоро да гушкаш бебчето Simple Smile

Луси при нас почти всеки памперс има ако... Аз даже се тревожих, но ми казаха че е нормално Simple Smile

# 364
  • Мнения: 0
Lussy, няма ли някой борови дърва или бор, трябва ти парче дърво, но да има смола, за да може като го запалиш да почне да пуши един черен пушек. Аз си взех една клечка 10 см. ( то като треска по, точно) и с нея сигурно ще си изкатам цял месец. То само като я запаля и поднеса лъжицата отгоре и тя за секунда става черна и аз гася клечката.

# 365
  • Мнения: 451
Жужи,благодаря за отговора,но вие сте малки още,преди няколко дни само и ние бяхме така-всеки памперс с ако,но от 2 дни нещата се промениха доста-вчера-3 памперса,а днес - все още само един Rolling Eyes
Ако може мамите на бебчетата около месеците на  моето да кажат при тях как е,дали е нормално вече да намаляват изхожданията като порастват бебоците newsm78

Мери Лу,аз май нещо не съм разбрала ooooh! Ами аз ще намеря от някъде бор,но самата процедура май ми е неясна Thinking Значи паля боровата кора и поднасям лъжицата и чакам да почернее,лъжицата е празна през това време,така ли?И после капвам кърма в нея и давам тази кърма на бебето да я изяде newsm78 Уффф ама верно се обърках,сори ама ще може ли обяснение като за малоумни Mr. Green

# 366
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, мами!

Чак сега намирам малко време - малкият е невъзможен сутринта, иска постоянно да ми виси на гърдите, но няма да стане Twisted Evil.

Mary lu, мерси за рецептата, ще потърсим сега борови клечки и дано подейства, че напоследък сме много криви.

Диди_Хрис, за глюкозата - не се разрежда, вероятно педиатърът ти е изписал разтвор 5%, а не чиста /но провери какво пише на етикета, ако е чиста, трябва да се разрежда/, дава се по максимум 100 мл на ден на няколко пъти /т.е. по 20-30 мл няколко пъти през деня/, задължително трябва да е минал около час от кърменето и след това да го накърмиш пак след час, тъй като ако се дава твърде близко до предишното или следващото хранене, ще раздразни стомахчето. И още нещо - като я отвориш банката с глюкоза, от която му сипваш, я сложи в хладилника, че иначе ще ферментира, вече като я сложиш в шише, го потапяш в топла вода, докато стане телесна температура, преди да я дадеш. Аз давах в началото, ама се отказах, не виждам ефект, а и уж се давала, за да отделя повече урина и да изхвърли билирубина, пък той нашият си пишка доволно и без глюкоза. Още е жълтеникав, ама ще мине все някога, гледам да го храня добре и все някога ще се изчисти. Имам познати, чиито деца са откарали 2 месеца жълтеница, дано и ние не сме от тях.

Абе момичета, да ви питам нещо за пустите му лохии - вчера за първи път нямах нищо и си викам "Ура, свърши се", но тази сутрин ставам и какво да видя - кръв, алена, по превръзката, а досега беше розово-жълтеникаво течение. Чудя се да тичам ли при доктор, или е нормално newsm78. Да не би пък да ми е дошъл цикъла вече, възможно ли е newsm78.

# 367
  • Мнения: 0
Lussy, не борова кора, трябва да има и дървесина, от едно борово дърво като се разцепи и взимаш парче. Палиш го, подаваш лъжицата отгоре на черния пушек, само от вътрешната страна. Когато стане черна, капваш в нея няколко капки мляко, разбъркаш с пръста докато стане черно млякото и го даваш на бебчето. Дано съм го обяснила по-добре и да си го разбрала този път  Hug

# 368
  • Сливен
  • Мнения: 4
Жужи,благодаря за отговора,но вие сте малки още,преди няколко дни само и ние бяхме така-всеки памперс с ако,но от 2 дни нещата се промениха доста-вчера-3 памперса,а днес - все още само един Rolling Eyes
Ако може мамите на бебчетата около месеците на  моето да кажат при тях как е,дали е нормално вече да намаляват изхожданията като порастват бебоците newsm78

Мери Лу,аз май нещо не съм разбрала ooooh! Ами аз ще намеря от някъде бор,но самата процедура май ми е неясна Thinking Значи паля боровата кора и поднасям лъжицата и чакам да почернее,лъжицата е празна през това време,така ли?И после капвам кърма в нея и давам тази кърма на бебето да я изяде newsm78 Уффф ама верно се обърках,сори ама ще може ли обяснение като за малоумни Mr. Green

Simple Smile Така е Луси... Вие сте с един месец по големи... Но въпроса ти ще ми е от полза и на мен след време Wink Надявам се всичко да е ок с бебчо Simple Smile

# 369
  • Мнения: 52
Здравейте майчета..Минавам само да ви съобщя че на 29.05 в 23:50 на бял свят се появи нашето синче Димитър с мерки 3500гр и 50см.Раждането мина леко и мама се размина само с два вътрешни шева Simple Smile

# 370
  • Мнения: 71
Lussy[/b] наистина много неприятно, давам и панадол и прахче за разтройството и дано скоро се оправи.

Mary Lu благодаря ти за рецептата и аз се чудя откъде ще намеря такава клонка. Това е супер че сте само на кърма и аз не даам никакво АМ,  и затова трябва много да се внимава какво ядеш защото всичко отива в кърмата , и има храни които образуват колики.

Елфи изчезна, дано днес да се случи дългоочакваното събитие!

За коликите ми подариха 1 кремче - http://apteka.framar.bg/30007958/бейбинос-мехлемче-за-коремче
но незнам дали има резултат , някоя мама ползвала ли го е?

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 18:11 от Dona Ani

# 371
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379

Имам един много наболял въпрос:ПО КОЛКО ПЪТИ НА ДЕН БЕБЕТАТА ВИ АКАТ?
По 1  Twisted Evil и то с молебени за ако дето правя Mr. Green ама ти знаеш.
Къщичке снахата много хубава...и кипра Mr. Green Hug
Не съм ви чела...току-що се завръщам от вилата и хойкане по селските вилаети.
Елфичка не е родила да разбирам Rolling Eyes

# 372
  • Мнения: 318
Привет, момичета!
Аз влизам на бързо да се отчета. Родих моята мома на 01.06. в 20.45. Казва се Ксения и е с мерки 52см и 3470кг.
До скоро!

# 373
  • Сливен
  • Мнения: 4
Привет, момичета!
Аз влизам на бързо да се отчета. Родих моята мома на 01.06. в 20.45. Казва се Ксения и е с мерки 52см и 3470кг.
До скоро!


Честито... Да ти е жива и здрава малката Ксения и да ви радва много Simple Smile

# 374
  • Мнения: 111
Честито на двете мами и малките им бебчета!

Общи условия

Активация на акаунт