Още чакаме последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 27

  • 26 897
  • 666
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 32
Деси, честит рожден ден!

mushence вземете ме и мен  smile3514 Blush искам и аз кафенце на летния с децата  newsm56
айде в понеделник или вторник че да си допиша поне едната курсова работа Simple Smile  Rolling Eyes

oposum4e - 60 санта??? леле браво на Симонка и аз много се надявам Джиджи да стане висока като татко си ама като ме знаеш мен ...

Елфи - ама това със системата ме разби -  Mr. Green - много хубаво семейство имаш Simple Smile

# 646
  • Мнения: 790
Добро утро момичета.
Деси шиша честит рожден ден на патерици,да си жива и здрава и много щастлива.
jenajena и аз съм много навита за срещичка че и аз не се класирах за среща с тумбаците.Ама ние в понеделник заминаваме за Бургас и няма да ни има до края на месеца,така че май за първата среща няма да се класираме,дано после направим и втора.
Вчера свекърва ми ни дойде на гости,тя е 2 дена на курс за хранене на деца от 0 до 3 години.Та на този курс са им дали много материали и аз сега имам бая книжки за четене,интересното е че са им казали че няма храни които да се избягват от кърмачки,напротив трябвало всичко да се яде за да си набавят всички необходими вещества. newsm78
Аз до сега съм ограничила само бобовите разстения и зелето.Сутрин пия по едно кафе с мляко,ям сладко и т.н.
От 2 дена обаче си пийвам малко от безалкохолното на мъжа ми и малката я хванаха бая силни колики,та сега забраних да се носят коли и фанти.

Последна редакция: пт, 10 юни 2011, 08:40 от babybu

# 647
  • Мнения: 397
Елфи, добре дошла ! Hug  Много сте готини всичките !
desi_shisha, честит рожден ден! newsm59
Към варненските мами, и аз съм навита за разходка в морската, ама ще видим, че трябва първо да взема баткото от градината, и тогази. Mr. Green
Нашето пъпче вече е наред - падна още в болницата, и след мазане със спирт, и пръскане с оксикорт, вече няма течове. Ама мама още има. писна ми вече -кога ли ще спрат тези лохии? newsm78
Мойта и тя ми отпуска 5-6 часа през нощта да спя Grinning,като се изкъпем и нахраним , и заспим де, в 21:00, та до 2-3 часа през нощта. Ама такъв ми е часовник - буди се по разписание. Joy
Днес сутринта изпратих таткото и баткото на почивка на планина, и до понеделник сме самички. Ще миткосваме по улиците, и няма да готвя.Ура! макар че ще ми е тъжно и мъчно за баткото / и за ММ също де/.

# 648
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз може би ще мога да се класирам за среща юли-август. Че както ходя и на курс и не ми остава много време в момента... Но тогава ще имаме почивка от курса Wink

# 649
  • Сливен
  • Мнения: 4
Добро утро и от нас Wink
Днес отново си поспахме... Снощи заспа към 22  и се събуди към 2:30 след като сменихме памперс и се нахранихме пак заспахме и се събуди в 7.30... Измих и дупето, че предния ден само веднъж беше акала, но сутринта памперса беше се препълнил... И сега отново се успокои и пак заспа сладко... Тук при нас има вятър и се чудя дали да изведа на разходка?

Нелка и аз така правя... Първо памперса, после я храня и после спинка... Моята съседка, а и педиатърката ме посъветваха, когато сме в къщи да не ползваме влажните кърпички при смяна на памперс, а да миеме дупето, по добре било...

# 650
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Забравих аз  Grinning
Добре дошла на Елфи! Радвам се, че не е било толкова страшно Simple Smile Като ти четох разказа, ощее един път преживях раждането си  Heart Eyes Сега зч 4-то ще мислите ли или има време  Grinning
Честит рожден ден на Деси Шиша на патерици
Жужи, аз й мия дупето, ама само като е оакана. Обаче от вчера на обяд не е и взех да се притеснявам  Rolling Eyes
Жени, може ли да споделиш това с костолките от череши как го правиш  Praynig Нашите колики са слабички, ама за всеки случай да знам  Grinning
Още щях да пиша, ама забравих какво  Crazy

# 651
  • Мнения: 23
Привет МАЙ'чета,
да ви питам с какво мажете бебчетата след къпане с олио или мляко. До миналата вечер мажех с олио, но ме е страх да не го загрява много, нали пък летни  бебета не се мажели с олио?
И другият ми въпрос след като падне пъпчето колко време след това е нормално да текат разни неща от него. По принцип има нещо кафяво, но понякога и малко кръв, притеснявам се да не го разранява нещо памперса?
А и последно, мъжките майки вдигате ли чурките нагоре, когато слагате памперс или ги оставяте надолу?
Аз по принцип мажех до скоро с олио, но от няколко дни съм на лосионче, мляко.. Малкият наистина се загрява от това олио и става червен като домат... трудно му е и заспиването по този начин. Прецени това по детенцето.
Нашето пъпче падна на 9 ден, не съм имала такива течове и разни такива неща. Според мене направи консултация с лекар, не ми се вижда нормално. Задължително след баня минавай със спирт. Аз вече не минавам, понеже няма смисъл, то е вече задравяло.
Относно чурката на Еди. Докато не заздравя хубаво пъпчето тя беше надолу, то и да искам тя нагоре не стои. Нооо вече си е нагоре...


Елфи, изглеждаш страхотно!!! МНого сте мили и сладки всички! Ааа Рая е голяма красавица  Simple Smile  Hug newsm51

Мушенце, мисля днес да се смъкнем надолу към центъра, но не обещавам, ще звънна като съм там Simple Smile

Деси, Честит Рожден Ден!!! Жива и здрава и много щастлива!!!  Hug newsm51

Ние с Таткото правим 4 години от както сме заедно и от както се познаваме Simple SmileSimple SmileSimple Smile  1dating Two Hearts kiss dancing

За миене на дупето: когато сме в къщи задължително... Само по среднощите не го правя, ако не е належащо разбира се, че едва гледам тогава и само до дупе ми е.. гледам да го нахраня и да заспи колкото се може по - бързо.. Но понякога се мием.
Когато сме навън сме с мокрите кърпички.

Майчета започнахте ли масажчета на бебетата. Еди прави утре един месец и е над 4 кг. Тааа мисля да започна с масажчетата и с чурката му (да забелвам по мъничко)!
Какви масажчета правите, дайте идеи!


# 652
  • Мнения: 137
Добро утро, майчета:)

Марта, Жени благодаря за съветите. Ще ги приложа и се надявам да има резултат:)

Ние още не сме се къпали във ваната, защото пъпчето не ни е паднало,  мия само дупето ,а свивките ги минавам с влажно памуче. Тялото мажа с мляко, а гушката и в памперса с течна пудра.

Памперса го сменям след кърмене, защото обикновенно докато хапва върши и друго. Задължително го оригвам , и след това сменям не сме имали проблем.

И днес вятъра ще ни провали разходката:(

Лек ден

# 653
  • Мнения: 1 674
Здравейте и от нас!

Ние дне бяхме на лекар, че пез нощта кашлицата и се засили, секретите в носа също се увеличиха. Отидохме в 22 ДКЦ при д-р Крайселски, много доволна останах, но май не приема нови пациенти. Предписа ни хомеопатично спрейче за нос и само асо кашлицата се увеличи - сироп.
Завиждам на всики,дето децата им се хранят по 6 пъти. Моята по 8 не пада. Споделете как го постигнахте, от самосебе си ли стана?
Кожата мажа с кремче и се опитвам да почиствам меду устничките.
Елфи, много хубаво семейство! Ти си била на моята възраст, ние първото едва сколасахме, браво на вас!
Усмихнат ден!

# 654
  • Мнения: 251
Благодаря ви,момичета за милите пожелания!

Ева вчера се завърна и снощи си спах с двете девойки на спалнята.
Аз преди няколко дни си купих  черешова възглавничка от DМ.Снощи като взе да се гърчи и я затоплих във фурната,сложих я на коремчето и се кротна,слава Богу!

Жени,кое хомеопатично смяташ да даваш за коликите?Във форума на д-р Атанас Михайлов четох за Нукс Вомика 5/9СН.В чуденка съм дали да пробвам.

Мале,колко хубаво да кърмиш само 6 или 8 пъти.Аз кърмя сигурно по 20.Нямаме режим ooooh!

# 655
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ние сме по 7 пъти. Даже се чудя дали й стига, ама щом огладнее и се събужда (почти като по часовник), така че сигурно й стига на девойката.
Ох, от вчера не сме акали. Дали е от Еспумизана. Аз й давам само по 3 пъти на ден, преди обяд, а вчера на обяд ака, след това не иска  Tired
И на дупето имаме малко пъпчици от претопляне/ спарване или нещо такова. С какво да си мажа? Че там няма как да не я обличам  Crazy

# 656
  • Мнения: 237
ние от вчера също се кърмим по 100 пъти,изписаха ни фенобарбитал и бебка е супер неспокойна,в чудо се виждам,а така кротичка ми беше,че и 20 дена ще го пием,заради висок билирубин.До сега си спеше вечер,сега няма такива екстри,като парцал се чуствам... Tired


времето е хубаво,варненските мами днес следобед искате ли да се видим в морската

# 657
  • София
  • Мнения: 2 817
nelka_bg  , аз за дупето май съм най-доволна от крем Здраве против кожни раздразнения. Сега се мажем с него. Иначе съм пробвала Бочко, крем на Себамед против обрив под пелените, Судокрем, GinGira Alba спрей.... Не знам дали има и още нещо. Стана като аптека в нас.  Laughing

# 658
  • София
  • Мнения: 146
За коликите-тези черешови възглавнички продават ли се,някой каза че от ДМ си е купил.Аз мислех че се правят.По аптеките дали ги има.
За дупето-и аз когато е надрискан и съм вкъщи го мия(без нощно време разбира се).Използвам крем Бочко за дупето и за сега нямам проблеми със червено дупе.
Пишонката се опитвам да е нагоре ама незнам,първото дете ми е момиче и не съм правила такива неща.А за забелването доки каза като навърши 3 месеца тогаве се прави.

# 659
  • София
  • Мнения: 75
Eлфи, добре дошла миличка! Още веднъж да сте много здрави, все така усмихнати и щастливи и да ви носят много радост малките слънца!

Големи сте сладури!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт