Синекод-колко време може да се приема?

  • 13 442
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
детето е на 3,2г. Със суха кашлица, без Т, без секрети от носа. от вчера е на синекод капки. Питам колко дни може да се дават капките-до спиране на кашлицата, или има максимум дни. На листовката на Флудитек напр. пише 8-10 дни максимум, но на синекода нищо не пише. Педката не предписвала този сироп, няма наблюдения. Според нея - около седмица, но при всички случаи да спре кашлицата.

Постепенно ли се намаляват дозите или отведнъж!?

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 81
Дъщеря ми е пила Синекод сироп, когато беше на 1,2г, въпреки че го дават за по-късна възраст. Лекарката го предписа за 5 до 7 дни, не повече. За капките нямам представа колко дълго се пият.
Както и да е, сухата и кашлица силно намаля от него, но не спре съвсем. Направих и от сиропа на Ванга с лук, ябълка и картоф и за още 1 седмица нямаше и следа от кашлицата.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
Синекод е капки за суха кашлица и се пият докато кашлицата стане влажна.При мен се е случвало още на 3-я ден кашлицата на сина ми да стане влажна,тогава го спирам,за да не подтисна отхрачването.

# 3
  • Мнения: 175
Голямо объркване настъпва според мен с този синекод! Яко се разрових из нета, предписват го в следните ситуации:
- още в началото за да се подтисне кашлицата и да не се влошава
- още в началото за да се овлажни кашлицата и да отхрачва/което е странно, тъй като е сироп за подтискане на кашлицата, а не отхрачващ/
- след като вече са били приемане отхрачващи сиропи, преминала е влажната кашлица и е останала само суха кашлица /такъв е нашият случай/, за да се подтисне сухата непродуктивна кашлица. Счита се че оздравителният период е минал и следва само да се подтисне кашлицата.

Притеснява ме, че преди 4-5 дни щерката повърна огромна храчка, колкото половината длан, например. Кашлицата и тогава си беше суха, никакви секрети от нос, гърло ... Няколко дни след това вече включихме Синекода, пила е капките само един ден. И вчера пак е повърнала такава голяма храчка. Пак никакви секрети в гърлото или нослето, нищо не се вижда да се стича от никъде.
Кашлицата  е суха, основно като легне да спи и след събуждане.

# 4
  • Мнения: 23
Заведи детето на лекар и  и разкажи, опасно е ако  кашлицата е влажна / с храчки/ да се подтиска.

# 5
  • Мнения: 175
Заведи детето на лекар и  и разкажи, опасно е ако  кашлицата е влажна / с храчки/ да се подтиска.
съгласна съм, следобед сме на лекар, а днес спрях синекода, докато не се изясни това с храчките!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 178
От доктор УНГ знам, че със Синекода е най-сигурният начин да се стигне до пневмония. Вече не го давам изобщо на детето ми.
Мисля, 2-5 дни са му достатъчни. Първият път като давах на 3 тия ден кашлицата от лаеща стана влажна и направи бронхит, а след 1 месец и бронхиолит.

Общи условия

Активация на акаунт