На море в Гърция - 4

  • 138 007
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 247
Здравейте, момичета,

Не успях да изчета всичко и затова искам да попитам тези от вас, които са били но повечето острови, кой би бил подходящ за нас /2 възрастни и две деца на 4 и 7 г./, където има повече история и може да се разглежда /защото ние не стоим много по плажовете-предпочитаме да се разхождаме/ и където все пак е спокойно. Чудех се за Родос, Идра.

# 31
  • Мнения: 99
rossykv, благодаря за отговора  bouquet Направих резервация за "юнска проба" именно на Неа Врасна и затова ме интересуваше как е водата, че и баткото и мъникът са като делфинчета - няма опция вода и невлизане  Grinning Въпреки, че беше обявено "разрешено за домашни любимци", ги питах по телефона за "щерката" кучка и казаха - няма проблем! Даже отстъпка ми направиха, защото нямаше свободния апартамент, който ни интересуваше. Стискайте палци, дано всичко мине ок Peace

# 32
  • Мнения: 11 163
Даниела, на Крит има най-много история.
Но ако искате да разглеждате не само камъняк, а и природни красоти, бих гласувала за Корфу.
Хидра е много малък остров и е подходящ по-скоро за уикенд.

Имай предвид обаче, че и Крит, и Родос не стават за ходене с малки деца юли и август - пък и за хора изобщо Simple Smile - щото е 150 градуса температурата.

# 33
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Обадих се в Руал - офертата е на Планет, те я препродават. Така че ако някой се интересува, може да звъни направо там.

Освен това за Закинтос първият полет е на 23 юни, първите две седмици са анулирани.

  bouquet

# 34
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Здравейте, момичета,

Не успях да изчета всичко и затова искам да попитам тези от вас, които са били но повечето острови, кой би бил подходящ за нас /2 възрастни и две деца на 4 и 7 г./, където има повече история и може да се разглежда /защото ние не стоим много по плажовете-предпочитаме да се разхождаме/ и където все пак е спокойно. Чудех се за Родос, Идра.

Идра няма никакъв плаж, обикаля се за 1 ден и според мене е подходящ за еднодневна екскурзия.
Зависи как ще пътувате и за колко време. Освен Родос /който е ужасно далече  Laughing/ може да отидете на Корфу или в Крит.

Сега видях второто мнение на Параход  Grinning

Ходили сме в Хиос  - има много интересни исторички места, и е спокоен.

# 35
  • Мнения: 247
Благодаря за отговорите.

Тъй като отпуските ни са през август май е по-добре да останем на варианта Халкидики. Срам ме е да си призная в този подфорум, но никога не сме ходили на Халкидики. Информацията е изобилна и ще потърся нещо на спокойно място и от типа къща или вила със студио, защото много държим на липсата на тълпи. Има ливъобще такова място там?

# 36
  • Мнения: 11 163
Ина,
абе как са островите до северна Турция по принцип? Хиос, Лесбос, Лимнос?

Не съм ходила на нито един (само на Родос и Кос де, ама те не са в тоя район), а ми се струват хубави и не толкова експлоатирани. Плюс това са големи и има какво да се "изследва".
Виж, ако духа като на Гьокчеада, не ги ща, не обичам вятър на морето.

И как е по-удачно и евтино да се стигне? Някои от тях са супер близо до турския бряг. Преди години бях на един ферибот за Тинос и Миконос, който после продължаваше към тях. Но да се бие път до Атина, за да стигнеш до нещо, което е толкова близо...

Даниела, пълно е на Халкидики с такива местенца, каквито търсиш. Само две думи имам за теб: Ситония, южната част. Само се опасявам, че в този район няма да намерите никакви забележителности за разглеждане Simple Smile то си е само природа и малки селца.

# 37
  • Мнения: 934
Ина,
абе как са островите до северна Турция по принцип? Хиос, Лесбос, Лимнос?
Не съм ходила на нито един (само на Родос и Кос де, ама те не са в тоя район), а ми се струват хубави и не толкова експлоатирани. Плюс това са големи и има какво да се "изследва".
Виж, ако духа като на Гьокчеада, не ги ща, не обичам вятър на морето.

На Лимнос сигурно доста духа  Wink
http://www.freeride.bg/content/view/12/27/lang,bg/

# 38
  • Мнения: 11 163
Да, и аз от това се опасявам Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 121
Liuliu, Lilcho  приятно изкарване, дано и вие останете доволни.

# 40
  • Мнения: 497
Параход, ние посетихме преди две години Митилини-столицата на Лесбос, с ферибот от Турция, за един ден. Останахме очаровани от града-има невероятна атмосфера, тесни калдаръмени улички, много хубави къщи със страхотни градини, има си и голяма крепост (не трябва да се изпуска), има си и два археологически музея (можахме само единия да разгледаме, защото докато се усетим, стана 14 ч. и пуснаха кепенците  Joy Joy Joy на втория, но в първия имаше изумителни мозайки), пристанището е на малък залив и имаше и много хубави яхти. По улиците кипи живот, има много, ама наистина много млади хора. Изобщо останахме с прекрасни впечатления от това място, за плажове нищо не мога да кажа, защото не ни беше до тях за такова кратко време. Между другото точно на този остров се произвежда Плумари-то. Може би затова, когато посетихме Тасос (т.н. му столица, де) след това изпитахме тотално разочарование-ми то нищо нямаше сравнено с Митилини....

# 41
  • Варна
  • Мнения: 535
Момичета, някакво мнение за хотел александрос палас на атон?

# 42
  • Мнения: 7 162
Копирам си питането от една съседна тема. Дано някой се включи с информация:


"Моя позната заминават за о.Корфу след месец. Ще празнуват рожден ден на острова и жената спешно се нуждае от съвет за таверна с хубава гръцка музика и прекрасна кухня.
Ще бъдат настанени в северната част на острова, Ахарави.
Моля, ако някой има информация за таверна, която си заслужава в тази част на острова, а може и в някоя друга, да сподели.
Все пак разстоянията там са малки и бързо могат да се придвижат.
Предварително благодаря.  bouquet"

# 43
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ина,
абе как са островите до северна Турция по принцип? Хиос, Лесбос, Лимнос?

Не съм ходила на нито един (само на Родос и Кос де, ама те не са в тоя район), а ми се струват хубави и не толкова експлоатирани. Плюс това са големи и има какво да се "изследва".
Виж, ако духа като на Гьокчеада, не ги ща, не обичам вятър на морето.

И как е по-удачно и евтино да се стигне? Някои от тях са супер близо до турския бряг. Преди години бях на един ферибот за Тинос и Миконос, който после продължаваше към тях. Но да се бие път до Атина, за да стигнеш до нещо, което е толкова близо...


Когато тръгнахме в тази посока, от тези острови избрахме да посетим Хиос. По лични причини не сме посещавали Митилини  Mr. Green

Отидохме с влак ! до Солун и оттам взехме самолет. На отиване добре - Солун -Хиос. На връщане Хиос-Митилини-Лимнос-Солун. Ама имаше и по-зле от нас - самолетът пътуваше от Родос. С малък двувитлов самолет . После разбрах защо хората не ядяха нищо. Това е единствения път в живота ми, когато ми стана лошо в самолет /след няколко сандвича, кола и сладки/  Sick
На Хиос бяхме на източния бряг, точно срещу Чешме /2 км/, имаше малки корабчета до там. Духаше умерено, други дни - силно /през септември/.
Ходихме 2 пъти до западния бряг, откъм Егейско море - времето беше много по-хубаво, нямаше вятър и си беше истинска Егея. Всъщност на изток беше дошла есента /дъжд, студ и вятър/, а на запад си беше лято - слънце, пек и безветрие.

До 8-ми юни Еджиън пак имат промоция на вътрешните полети.

И друг път съм разказвла за Хиос - спокойно можеш да отидеш за 10 дни и да не повториш плаж. Има да се види!! Места!, Пирги, Авгонима, Анаватос...
Има много хора, които целогодишно живеят даже и в малките населени места. Основните отрасли са с.ст - отглеждане на мастихата и военните.

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 15:50 от InaDot

# 44
  • Мнения: 454
Благодаря за отговора!  Hug Liuliu, и за теб   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт