На море в Гърция - 4

  • 138 008
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 308
Привет! Благодарение на инфото в предходната тема успях да намеря "нашето" местенце и тази година за пръв път ще почиваме в Гърция В неделя заминаваме за едноседмична почивка на Халкидики, близо до Вурвуру. Надяваме се на хубаво време и не много студена вода. Имам питанка към тези, които са почивали там - как стои въпросът с плащането с кредитни карти в местните магазини и таверни. Обикновено сме свикнали да не носим много кеш, но пък районът бил "селски", та се притеснявам да не се наложи спешно да търсим банкомат в някой близък град.

# 46
  • Мнения: 11 163
Мирка,
никак не стои въпросът! Няма терминали за плащане с карти, дори не съм сигурна дали във Вурвуру имаше банкомат (в Каламици и Торони например, няма). Със сигурност има на север в Агиос Николаос и на юг- в Сикия (градът във вътрешността, не Паралия-та, където е само вилна зона).

Гърция не е страна за плащане с кредитни карти, особено в северната провинция и особено сега! Вземете си в кеш всичко, което ще ви трябва или поне планирайте така, че да теглите макс. 1-2 пъти. В таверните със сигурност за безкасово плащане забравете. Големите хотели приемат кредитни карти, но ако сте на студиа - и там за предпочитане кеш.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 212
Да попитам и тук,  търся мнения за хотелче на плажа в Неа Ираклица или Неа Парамос Simple Smile
В кой сайт проверявате прогнозата за времето в Гърция?

# 48
  • София
  • Мнения: 308
Параход, мерси за бързия отговор!  Simple Smile

# 49
  • софия
  • Мнения: 9 590
ние тръгваме в неделя на първия ни плаж за годината и за първи път в гърция  Simple Smile
като за сефте и най-близо ще отседнем в ставро или аспровалта
ще търсим настаняване на място, но ако все пак препоръчате някоя вила в района, от която сте доволни ще съм благодарна
аз гледам прогнозата тук
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/hdfForecast?quer … rovalta%2C+Greece
дано и водата да е топличка  Praynig


бихте ли хвърлили едно око на маршрута
http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31MzU1b … mp;routeConso=5.6

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 01:58 от shhhh...

# 50
  • София
  • Мнения: 6 707
Потвърждавам мнението на Параход за кред. карти и банкомати - в по-"селските" райони като Каламици например най-близките банкомати бяха в Сикия, в другата посока в Неос Мармарас.

# 51
  • Мнения: 934

много завои при този вариант.
Ние продължаваме след Серес в посока Драма и при Nea Zichni се завива вдясно към Амфиполи /на морето/. Кулата-Амфиполи е 100км.
От там - или към Аспровалта, Неа Врасна,... или към Неа Перама, Ираклица , Кавала.

# 52
  • Мнения: 138
За пътуващите със собствен транспорт , на които колите им са на газ , намерих нещо интересно .
В един форум : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=66022&page=1 ,
в коментар № 11 има доста актуална карта , отпреди един месец , с газ-станциите в Гърция.
Сигурна съм , че това ще е полезна информация за доста хора.....
 Peace

# 53
  • Мнения: 919
Момичета, някакво мнение за хотел александрос палас на атон?

Ние почивахме миналата година там. 5 нощувки. Бяхме голяма компания с деца. Предварително си бяхме избрали в кои стаи и кое крило да спим. Най-новото!!! С гледка към басейна, защото гледката към т.нар. градина практичеки не става - градина няма. Плажът е много малък, трябва да си поръчаш нещо , за да се настаниш.Каменист е. Ние прекарвахме времето си на новия басейн.
Храната беше много лоша, но това не развали почивката ни Simple Smile
Стаите са прилично големи, чисти, нови. Ако те интересува още нещо - питай.
Останахме много доволни от почивката си.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 535
pipiole, благодаря за отговора, надявам се и ние да останем доволни.   bouquet

# 55
  • Мнения: 175
На въпроса за "Александрос палас". Ние бяхме там 2009г. Препоръчвам фамилните стаи с гледка море. Бяха наистина хубави, две пълноценни свързани стаи, подходящи за семейство с 2 деца. Намират се на височина, по склона и гледката наистина е възхитителна. Басейните са два. Пред единия е ресторантския комплекс, а пред другия има стаи. Предполагам, че това е новото крило. Там гледката парк беше към един насип и наистина не е добра. Храната намирам, че беше стандартна за блок-маса на 4-звезден хотел. Територията на хотела е доста обширна. Ние също останахме доволни от почивката, но на плаж ходехме на остров Амулиани или на други места.

# 56
  • Мнения: 11 163

бихте ли хвърлили едно око на маршрута
...

много завои при този вариант.
Ние продължаваме след Серес в посока Драма и при Nea Zichni се завива вдясно към Амфиполи /на морето/. Кулата-Амфиполи е 100км.
От там - или към Аспровалта, Неа Врасна,... или към Неа Перама, Ираклица , Кавала.

Потвърждавам. Минавала съм и двата, завоите през Нигрита са твърде много и не си струва малкото съкращаване на километри.

# 57
  • София
  • Мнения: 128
 Здравейте и от мен , чета темата от миналата година още и информацията която споделяте ми е много полезна. Доста ставаме мамите които заминаваме в неделя към Гърция . Аз отивам с приятелка и двете с децата. Не сме резервирали и сме се насочили към Никити или резервен вариант Вурвуро. Надявам се водата да е вече по-топла и да може да се къпем в морето. Искам да ви питам , правите ли си здравни застраховки ? Ако да и на децата ли правите? Свекърва ми е в Испания и каза , че нейна позната е лагализирала и превела акта за раждане на детето и когато го покажела не плащала за мед. услуги за детето. И другото трябва ли да превеждаме и легализираме пълномощните от мъжете ни , за излизане с детето в чужбина?
 Благодаря ви , за разказите и споделените преживявания Simple Smile

# 58
  • Мнения: 74
Много интересна тема, връщам се да чета предишните  Peace
Имам питане- за пътуване с малко дете, на 1.8 год, какви документи трябва да подготвя? Ще пътува и с двамата родители, трябва ли му международен паспорт, въпреки, че сме в еврозона?
Благодаря предварително   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 6 707
Абсолютно му трябва международен паспорт, няма с какво иначе да удостовериш самоличността му.

Общи условия

Активация на акаунт