Нормално ли е според вас?

  • 3 004
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 615
Аз мисля да залегнеш първо над себе си - правопис, култура, манталитет... и тогава да се оглеждаш в чуждите грешки  Simple Smile

Аз пък мисля,че ако нямаш какво да кажеш по темата е по добре да замълчиш отколкото да се нахвърляш върху жената.

Някой друг първо се е нахвърлил, без да има какво да каже  Wink

И защо аз да мълча, а някой да пуска теми, без преди това да е помислил   Rolling Eyes

Блонди, много те харесвам, но в случая наистина не си хич права. Спри се, не разваляй имиджа си!   bouquet

По темата: трай си за възпитанието; ако можеш, настоявай за отношението към теб самата; ако не става, бегай надалече!

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 14:21 от Reza

# 16
  • Мнения: 630
Днес говорих с детето,майка му не беше вкъщи.Беше седнало при мен и както си говорехме ме хвана за косата и започна да ме скубе.Попитах го ако аз започна да го скубя как ще се почувства и му казах че боли.Ударих му една лекция,как не трябва да се държи лошо с другите и със сестра си.Ефект едва ли ще има,но му стана ясно че прекалява.
Когато майка му е в стаята,пак се държи грубо.Тя само му казва да престане и толкова.Пред баща си не прави така.Явно му липсва внимание,и аз незнам,може и от толкова нови детегледачки да е.Ходи из тях с телефона в ръка и звъни постоянно на майка си.От днес имат нова детегледачка,тя не знае езика и се надявам с нея да се държат по добре,но едва ли.Но и на нея и направи впечатление че то се мъчи да командва.Надявам се да се оправи,в противен случай се махам...

# 17
  • Мнения: 8 999
Цялото това семейство ми се струва, че не са стока. Ако имаш възможност, махни се от там. Няма да може нито да ги превъзпиташ, нито да промениш манталитета им. Ако един родител се държи надменно към обслужващия персонал /все едно дали става дума за домашни помощници или за хора, с които се среща временно и инцидентно по заведения и хотели, не очаквай, че и издънките му /наследниците му/ ще имат по-нормално поведение. Бих нарекла такива хора груби комплексари, при това безкрайно лишени от култура и финес. Сблъска ли те с такива животът, бягай надалеч!

# 18
  • Мнения: 407
Така описаната ситуация прилича малко на държанието на моята дъщеря. Е тя не е на 8, а само на 5 години, но е доста буйна и понякога не мога да я контролирам.
Навън е тиха и кротка, когато не съм край нея. В градината никой не ми се оплаквал от лошо поведение, бих казала че е по скоро срамежливо дете.
Но приберели се вкъщи и особено, ако баща и не е наоколо наистина ми се качва на главата.
С брат и който е по малък от нея си играят, но и много се дърпат за играчки и се карат.
И аз имам домашна помощница и моите деца са все отгоре и, закачат се, карат я да им донесе нещо от хладилника да речем. Е и тя понякога се оплаква, но в общи линии е спокойна жена и се справя с децата. Наистина е трудно да си върши работата, когато децата са наоколо, но те са повечето време на градина, тъй че си мисля че тя не би могла да се оплаче от липса на време. Казвала съм и като ги няма децата да върши домашната работа, като децата са вкъщи да се занимава с тях. С други думи децата са и приоритет.
Та мисълта ми е че описанато поведение не ми се вижда чак толкова ненормално. Някои деца просто са по буйни вкъщи и съм сигурна че с времето това ще отзвучи. Но ако наистина потребителката не може да се справи със ситуацията и е толкова неприятно по добре да си намери друга работа.

# 19
  • Мнения: 515
Буйно и невъзпитано дете са коренно различни неща Naughty
Да скубеш домашната помощница определено е проява на невъзпитано 8 годишно дете.
Познавам деца които са буйни и възпитани.Всичко останало са оправдания на хора които не могат или не искат да се справят с децата си.Ако на 8 години не е научено да се държи нормално с хората-независимо какви са и какво работят...и на 80 ще се оправдават ,че са буйни...

# 20
  • Мнения: 166
Ако на майката не й пука и нищо не я интересува няма как нищо а се промени.. и да говориш с нея и да не говориш все пет според мен Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 861
Хм... В България ли се развива действието?

# 22
  • Мнения: 166
Хм... В България ли се развива действието?
Че и питаш....  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 1 861
Хм... В България ли се развива действието?
Че и питаш....  Joy

Да, питам. Но чакам отговор от авторката... Wink

# 24
  • Мнения: 630
Не,не е в България.

# 25
  • София
  • Мнения: 690
А работодателите ви българи ли са?

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Така описаната ситуация прилича малко на държанието на моята дъщеря.

Нито малко, нито никак. Няма нищо общо.

За мен това дете също е чудовище. Имаме приятелско семейство с такова дете, което с помощта на огромните грижи и подчертано внимание от майката- просто се промени.
Но в този случай явно майката не вижда проблем или просто си затваря очите.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
разбира се, че такова поведение от страна на дете не е нормално! На практика това дете е оставено на самотек, без нормална човешка емоционална грижа, и то се чуди как да привлече вниманието на околните. Аз на мястото на авторката бих си сменила работата, защото не бих издържала на подобен тормоз. Каквото и да каже на родителите или детето, няма да има смисъл, а накрая тя ще излезе виновна и ще я уволнят. И на всичко отгоре авторката е емигрант- обслужващ персонал, което автоматично я слага на най-долното ниво.

# 28
  • Мнения: 630
Тези при които работя са от една арабска държава,работя и при други семейства,които са си тукашни,при тях няма такива проблеми.Те също имат деца,но никое не се държи така.
Аз ходя там само да чистя,така се бяхме  договорили в началото,но започнаха да оставят децата понякога,после по често(в случаите когато нямаха гледачка).Нагли са,злоупотребяват с добрината на хората.По нагоре прочетох как децата карат жената,която помага на съфорумката да им дава по нещо от хладилника-ами и при мен е така,въпреки че майка им е там.И трябва да бягам от третия етаж примерно за да му дам вода.Вече се правя че не ги чувам като ме викат за нещо,да се оправят сами.Аз явно приемам и нещата много присърце,такава съм си а не трябва.

# 29
  • Мнения: 1 615
разбира се, че такова поведение от страна на дете не е нормално! На практика това дете е оставено на самотек, без нормална човешка емоционална грижа, и то се чуди как да привлече вниманието на околните. Аз на мястото на авторката бих си сменила работата, защото не бих издържала на подобен тормоз. Каквото и да каже на родителите или детето, няма да има смисъл, а накрая тя ще излезе виновна и ще я уволнят. И на всичко отгоре авторката е емигрант- обслужващ персонал, което автоматично я слага на най-долното ниво.

 Peace 100%

Виждам такива... деца... всекидневно. На повечето знам родителите - няма никаква изненада в резултата... Масата не могат да си позволят да плащат за каквото и да било, но само да се видят с пари, жална им майка на тия, дето биха се излъгали да работят за тях... Sad

Общи условия

Активация на акаунт