Нормално ли е според вас?

  • 3 006
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 407
По нагоре прочетох как децата карат жената,която помага на съфорумката да им дава по нещо от хладилника-ами и при мен е така,въпреки че майка им е там.
Не знам как точно сте се разбрали с майката, но специално при мен моята домашна помощничка е наета на първо място да се занимава с децата и след това да чисти. Децата я обичат и искат да си играят и занимават с нея и понякога децата могат да са по- груби в играта, да те ударят или да те оскубят на игра. Моите деца са ме и удряли неволно или на игра и са ме скубали понякога, не намирам нещо чак толкова демончно в това, става въпро за игра на малки деца. И да понякога и дори когато и аз съм вкъщи предпочитат да ходят при домашната помощница. И на мен ми е неприятно, но какво мога да направя, ако децата искат да са около помощничката. Те сами си избират с кого искат да се занимават в момента, било то с мен, с мъжа ми, с баба им като ни е на гости. 
И какво като са ти поискали нещо от хладилника, след като майка им ти плаща да речем да помагаш в домакнството явно го прави защото има нужда от такава помощ. Това че и тя в дадения момент е била вкъщи не значи да върши работата на домашната помощничка. Когато аз съм си вкъщи оникновено имам и други неща за вършене  и използвам възможността че и домашната помощничка е там за да мога да свърша неща, за които нямам време, когато съм сама с децата.
А и както ги описваш тези деца, независимо нали буйни или невъзпитани разбирам защо майката има нужда от допълнителна помош.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 824
По нагоре прочетох как децата карат жената,която помага на съфорумката да им дава по нещо от хладилника-ами и при мен е така,въпреки че майка им е там.
И какво като са ти поискали нещо от хладилника, след като майка им ти плаща да речем да помагаш в домакнството явно го прави защото има нужда от такава помощ. Това че и тя в дадения момент е била вкъщи не значи да върши работата на домашната помощничка. Когато аз съм си вкъщи оникновено имам и други неща за вършене  и използвам възможността че и домашната помощничка е там за да мога да свърша неща, за които нямам време, когато съм сама с децата.
А и както ги описваш тези деца, независимо нали буйни или невъзпитани разбирам защо майката има нужда от допълнителна помош.

Жената, доколкото разбрах, е наета да ходи да изчисти къщата 1-2-3 пъти седмично, а детето й пречи да си свърши работата, губят й времето (което всички знаем, че струва пари), а работодателката не й плаща нещо допълнително.

Всеки тук  пише от собствената си камбанария, но я се поставете на мястото на другия:
Към жените с домашните помощнички - представете си, че сте дизайнер и сте наети да декорирате една стая или апартамент, за определена сума, обаче работодателката ви има деца, които, ако може, да гледате през това време, понеже тя не се справя. А, ако може и да изчистите и да сготвите... Това според вас нормално ли би било? Дали има право да иска това от вас само защото ви плаща за нещо?
Към домашните помощнички - преди да започнете такава работа, постарайте се да изясните в договора максимално ясно правата и задълженията си, за да няма такива недоразумения. И отстоявайте правата си всеки път, когато работодателя ви се опита да ви вмени неописани в договора задължения.
мари_mari, ако имаш договор виж в него какво пише за задълженията ти и ако сред тях няма да си детегледачка, поискай или да държат детето настрана или да ти плащат допълнително и за детегледачка. Ако нямаш договор пак може да поговориш с тях в тази насока. Желая ти късмет!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 127
Буйно и невъзпитано дете са коренно различни неща Naughty
Да скубеш домашната помощница определено е проява на невъзпитано 8 годишно дете.
Познавам деца които са буйни и възпитани.Всичко останало са оправдания на хора които не могат или не искат да се справят с децата си.Ако на 8 години не е научено да се държи нормално с хората-независимо какви са и какво работят...и на 80 ще се оправдават ,че са буйни...

Точно казано.Според мен това е доста заможно семейство с нагласата че всичко им е позволено , могат да купят всичко , могат да правят всичко и от никой и нищо не се интересуват.Съответно детето копира поведението на възрастните , които след няколко години / като стане на 15- 20 / ще си скубят косите защо не са взели мерки на време.Това не е нормално поведение кой каквито ще оправдания да измисли.

# 33
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Буйно и невъзпитано дете са коренно различни неща Naughty
Да скубеш домашната помощница определено е проява на невъзпитано 8 годишно дете.
Познавам деца които са буйни и възпитани.Всичко останало са оправдания на хора които не могат или не искат да се справят с децата си.Ако на 8 години не е научено да се държи нормално с хората-независимо какви са и какво работят...и на 80 ще се оправдават ,че са буйни...

Точно казано.Според мен това е доста заможно семейство с нагласата че всичко им е позволено , могат да купят всичко , могат да правят всичко и от никой и нищо не се интересуват.Съответно детето копира поведението на възрастните , които след няколко години / като стане на 15- 20 / ще си скубят косите защо не са взели мерки на време.Това не е нормално поведение кой каквито ще оправдания да измисли.
Напълно подкрепям. Не е нормално поведението. Явно няма да си превъзпита децата. Така ,че сама трябва да си прецениш дали да напуснеш .

# 34
  • Мнения: 407
Без да искам да обиждам никого и за мен не е нормално домашната помощничка да се оплаква, че детето я помолило да му донесе нещо от хладилника. С извинение, ако моята домашна помощничка не може да се справи с децата, не показва нужното търпение, любов и разбиране и я марзи да донесе една чаша вода на децата ми няма да я държа и един ден. След като си се хванал да работиш вкъща с малки деца трябва да си прецениш нали ти е по силите. Какво очаквате тия деца да стоят като препарирани ли, че да може домашната помощничка да си свърши на спокойствие работата? Или майка им да ги заключи в някое мазе. Сега не мога да преценя от написаното нали децата са наистина толкова изпуснати или мари преувеличава и прекалено драматизира нещата.

# 35
  • Мнения: 462
Според мен домашната помощничка не е слугиня и задълженията и са да чисти, а не
да обслужва децата и родителите им. Дете на 8г. е напълно в състояние - физически и психически, само да си донесе вода.
В това семейства културата явно не е на достатъчно ниво.
Поговори с родителката, какви са точно твоите задължения и я помоли да разясни това и на децата си в твое присъствие.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 824
Не знам как точно сте се разбрали с майката...

Аз ходя там само да чистя,така се бяхме  договорили в началото,но започнаха да оставят децата понякога,после по често(в случаите когато нямаха гледачка).Нагли са,злоупотребяват с добрината на хората.
Ето това имах пред вид.

мари_mari преди да се махнеш, задължително говори с тях (с възпитателна цел)

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Венус,
Има си граници за всичко. На домашната помощница не й е работа да гледа деца, нито на детегледачката да се занимава с домакинство. То, заатова са две различни длъжности. а и едно дете на възраст над 4 години може саамичко да си вземе чаша вода, а едно дете на 7 спокойно може да си вземе нещо от хладилника. Това, за което ти говориш е точно прислугване във всяко едно отношение, а не помощ за майката. На домашната помощница не й е работа да носи неща от хладилника на домочадието, нито да гледа деца, а да изчисти, измие и прочие неща по къщата. За вадене от хладилника, правене на кафета и прочие си има длъжност камериерка.

# 38
  • Мнения: 407
В ЮАР е така. Домашната помощница гледа децата и чисти. То ако не ми гледа децата и не им дава да ядат да речем за какво ми е? За едното чистене и аз мога да почистя. Тук домашната помощничка е като втора майка на децата. Грижи се за децата във всяко едно отношение.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знам, аз не искам домашната помощница да е втора майка на децата ми. Като се има предвид, че децата се привъррзват повече към този, който ги обгрижва от ранна възраст, то предпочитам аз да им дам за ядене и мен да свързват с топлината на храната, да ходят след мен да ми "досаждат", а не помощницата, дето днес я има, утре я няма, а и тя си има семейство и отделен живот.  Peace А ако няма семейство, има ли емоционална обвързаност с децата ми, то в един момент тя ще има и по-голямо влияние над тях и близост.

# 40
  • Мнения: 407
Домашната помощница се грижи за децата, когато не съм вкъщи, тоест когато съм на работа. Нали все някой трябва да ги гледа след училище, по време на ваканциите, ако са болни и т.н.
И да през това време очаквам от домашната помощница да се държи с децата с любов като майка и да е привързана към тях. Това не означава, че ме е заместила, но при положение че работя по цял ден предпочитам вкъщи да имам човек, който да се грижи за децата вместо да са по цял ден по занимални и т.н.

# 41
  • Мнения: 1 615
венус1, в какво се опитавш да ни убедиш? Отдавна стана ясно, че там случаят е друг. И плащането за услуга все още не означава децата ти да третират обслужващия като парцал. И на фризьорката си плащаш, предполагам. Дали е съгласна някакви малки лигльовци да й скачат по главата по тоя случай?
Била съм бавачка като студентка. На деца на разни възрасти. Само децата са ми били ангажимент. Даже чиниите си съм оставяла в миялната. Но никое не си позволявало да се държи така с мен. Възпитанието или го има, или го няма. Не се проявява спрямо избрани.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 127
Без да искам да обиждам никого и за мен не е нормално домашната помощничка да се оплаква, че детето я помолило да му донесе нещо от хладилника. С извинение, ако моята домашна помощничка не може да се справи с децата, не показва нужното търпение, любов и разбиране и я марзи да донесе една чаша вода на децата ми няма да я държа и един ден. След като си се хванал да работиш вкъща с малки деца трябва да си прецениш нали ти е по силите. Какво очаквате тия деца да стоят като препарирани ли, че да може домашната помощничка да си свърши на спокойствие работата? Или майка им да ги заключи в някое мазе. Сега не мога да преценя от написаното нали децата са наистина толкова изпуснати или мари преувеличава и прекалено драматизира нещата.

Само се чудя къде точно прочете че " детето я е помолило" newsm78 я прочети пак дали пък не беше да трапа с пръчка по - стълбите и да командва със заповеднически тон ?

# 43
  • Мнения: 8 567
След като прочетох, че жената чисти в дома на семейство от "някаква арабска държава", се сетих за книгата "Не без дъщеря ми". След нея нищо, свързано с бита им и нравите им не ме учудва.

# 44
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
 "някаква арабска държава", Възпитанието при тях е коренно различно от нашето. Сравнение не може да става. Била съм свидел на ужасно разглезени деца. При авторката става дума за 2 различни длъжности. Тя в случая не е детегледачка. И аз съм имала детегледачка ,но изрично се бяхме разбрали с нея каква и е длъжността. Просто в ЮАР ,може да съвместява 2 длъжности. Докато в случая не е така.

Общи условия

Активация на акаунт