Майчинството счетоводно - 41

  • 33 129
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
какво ти изписва като грешка? Казва ти , че страницата е "опасна" ли? През какъв браузер си?

Ето това излиза:
"Има проблем в сертификата за защита на тази уеб страница." ...... и още от този род.
Приеми го, нишо че пише Not reccomended
БЛАГОДАРЯ! Hug  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 884
Здравейте!
темата е страхотна  bouquet
Бременна съм в 12г.с,по ред причини се наложи да излезна в болничен от 13.05-т.е първият ми болничен лист е от 13.05-до 16.06 питах в Нои и ми казаха че болничните ще бъдат изплатени на 2 пъти-те до 31,05 и от 01,06-до 16,06..имате ли представа в какъв срок..т.е вторите след 10 дни и ли newsm78 newsm78  дай Боже всичко да се развива както трябва реално ще бъда в болничен до самия финал...следващият болничен пак ли се плаща 3дни от работодател или...
Малко ми е объркано,за което се извинявам  bouquet

# 17
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте!
темата е страхотна  bouquet
Бременна съм в 12г.с,по ред причини се наложи да излезна в болничен от 13.05-т.е първият ми болничен лист е от 13.05-до 16.06 питах в Нои и ми казаха че болничните ще бъдат изплатени на 2 пъти-те до 31,05 и от 01,06-до 16,06..имате ли представа в какъв срок..т.е вторите след 10 дни и ли newsm78 newsm78  дай Боже всичко да се развива както трябва реално ще бъда в болничен до самия финал...следващият болничен пак ли се плаща 3дни от работодател или...
Малко ми е объркано,за което се извинявам  bouquet
За дните от юни парите ще получиш чак юли. Сега през юни ще получиш обезщетението за дните от юни.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 530
Здравейте!
темата е страхотна  bouquet
Бременна съм в 12г.с,по ред причини се наложи да излезна в болничен от 13.05-т.е първият ми болничен лист е от 13.05-до 16.06 питах в Нои и ми казаха че болничните ще бъдат изплатени на 2 пъти-те до 31,05 и от 01,06-до 16,06..имате ли представа в какъв срок..т.е вторите след 10 дни и ли newsm78 newsm78  дай Боже всичко да се развива както трябва реално ще бъда в болничен до самия финал...следващият болничен пак ли се плаща 3дни от работодател или...
Малко ми е объркано,за което се извинявам  bouquet
Когато болничният бъде представен в НОИ(а това става с изплащане на заплати и внасяне на осигуровки за май месец), срокът е до 15 работни дни, от датата на представянето му в НОИ. За юни, частта от болничния ще бъде изплатена с внясянето на осигуровките за юни. Следващите болнични ще се водят продължение на предходния, затова се изплащат от НОИ, няма дни за сметка на работодателя, ако няма прекъсване на болничните.

# 19
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Добър вечер!
В нашата фирма заплатите по ведомост са по-ниски от осигурителните прагове за професията. Въпросът ми е по коя сума ще се изчисли майчинството ми за първата година - по ведомост или по осигурителен праг?
И вторият ми въпрос - вторият ми син е осиновен, пълно осиновяване. Новото бебе второ или трето ще се брои и има ли значение в еднократната помощ за раждане.
Благодаря ви предварително за помощта, която оказвате на всички нас!

# 20
  • Русе
  • Мнения: 530
Добър вечер!
В нашата фирма заплатите по ведомост са по-ниски от осигурителните прагове за професията. Въпросът ми е по коя сума ще се изчисли майчинството ми за първата година - по ведомост или по осигурителен праг?- Осигурителен доход* 90%, сравнен с нетно възнаграждение. Обезщетението се ограничава до нетно възнаграждение и не може да бъде по- малко от мин. работна заплата.
И вторият ми въпрос - вторият ми син е осиновен, пълно осиновяване. Новото бебе второ или трето ще се брои и има ли значение в еднократната помощ за раждане.- При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането. Благодаря ви предварително за помощта, която оказвате на всички нас!

# 21
  • Мнения: 62
Нека ви попитам,осигуряват ме от работата на 4 часа (някъде на около 200 лева),студентка съм.Работя от 3 години все на 4 часа.Колко майчинство ще получавам при това положение?Минималното 240 или по-малко?  newsm12 newsm12

# 22
  • Русе
  • Мнения: 530
Нека ви попитам,осигуряват ме от работата на 4 часа (някъде на около 200 лева),студентка съм.Работя от 3 години все на 4 часа.Колко майчинство ще получавам при това положение?Минималното 240 или по-малко?  newsm12 newsm12
Ще получаваш минималната работна заплата- 240 лв.

# 23
  • Русе, България
  • Мнения: 29
Здравейте!
В момента съм по майчинство, но искам да запиша докторантура. Като докторант ще имам стипендия от около 450 лв, ще ми спрат ли майчинството заради стипендията? ще мога ли да вземам обезщетение за майчинство и стипендия едновременно?

# 24
  • Мнения: 815
Здравейте, в справката за социални осигуровки, имам нули за месец април в първата табличка.Във втората, където е сумата върху която ме осигуряват все още няма ред за месец април(свършва до март).В момента съм втора година от майчинството.Означава ли това че е подадена декларация 1 за месец април, или все още не е?Мерси.

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, в справката за социални осигуровки, имам нули за месец април в първата табличка.Във втората, където е сумата върху която ме осигуряват все още няма ред за месец април(свършва до март).В момента съм втора година от майчинството.Означава ли това че е подадена декларация 1 за месец април, или все още не е?Мерси.
А от кога ви започна втората година? Simple Smile От април ли? За месеците в отпуск за отглеждане на малко дете дефакто няма осигурителен доход, затова са вписани 0,00. Времето обаче се признава за стаж-трудов и осигурителен.

# 26
  • Мнения: 815
Здравейте, в справката за социални осигуровки, имам нули за месец април в първата табличка.Във втората, където е сумата върху която ме осигуряват все още няма ред за месец април(свършва до март).В момента съм втора година от майчинството.Означава ли това че е подадена декларация 1 за месец април, или все още не е?Мерси.
А от кога ви започна втората година? Simple Smile От април ли? За месеците в отпуск за отглеждане на малко дете дефакто няма осигурителен доход, затова са вписани 0,00. Времето обаче се признава за стаж-трудов и осигурителен.

Ала-Бала мерси за отговора,но това ми е ясно.Просто не мога да се ориентирам в сайта дали ми е подадена декларация 1 за месец Април.Втората година ми започна от 23 Март и в сайта имам Март месец и в двете таблички за социално осигуряване,  но Април имам само в таблицата за броя на осигурителните дни.Трябва ли да има месец Април и в таблицата  за осигурителната сума, за да считам че имам подадена декларация от фирмата, или щом е излезнал месец Април в първата таблица вече са я подали.Мерси

# 27
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, в справката за социални осигуровки, имам нули за месец април в първата табличка.Във втората, където е сумата върху която ме осигуряват все още няма ред за месец април(свършва до март).В момента съм втора година от майчинството.Означава ли това че е подадена декларация 1 за месец април, или все още не е?Мерси.
А от кога ви започна втората година? Simple Smile От април ли? За месеците в отпуск за отглеждане на малко дете дефакто няма осигурителен доход, затова са вписани 0,00. Времето обаче се признава за стаж-трудов и осигурителен.
Ала-Бала мерси за отговора,но това ми е ясно.Просто не мога да се ориентирам в сайта дали ми е подадена декларация 1 за месец Април.Втората година ми започна от 23 Март и в сайта имам Март месец и в двете таблички за социално осигуряване,  но Април имам само в таблицата за броя на осигурителните дни.Трябва ли да има месец Април и в таблицата  за осигурителната сума, за да считам че имам подадена декларация от фирмата, или щом е излезнал месец Април в първата таблица вече са я подали.Мерси
Не съм сигурна, че разбрах за кои таблички става въпрос...ако в справката за социално осигуряване ти изилаз април с 0,00 това означава, че имаш поздадена декл. 1. Не си си получила май парите за м.04 още? 15 работни дни след подаване на декларацията е срока, но не знам кога ти е  подадена.

# 28
  • Мнения: 173
При свършването на майчинството-2г., ще искам работодателя да ме съкрати, за да се възползвам от борса.Въпросът ми е-колко месеца ще ми е борсата? И кой плаща осигуровките ми?

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
При свършването на майчинството-2г., ще искам работодателя да ме съкрати, за да се възползвам от борса.Въпросът ми е-колко месеца ще ми е борсата? И кой плаща осигуровките ми?
4 месеца на минималното обезщетение най-веротяно. Този период ви се признава за стаж при пенсиониране, здравноосигурена сте.

Общи условия

Активация на акаунт