ПЪРВИ за ВТОРИ клас - ваканция, УРА! - 2

  • 25 886
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 673
Теди, хитрушко Монката.  Heart Eyes В интерес на истината, аз също щях да му се разсърдя на твое място, признавам. Между другото, това с четенето на глас не знам дали е добра идея. Много е уморително, особено за тях. Дали не е по-добре да чете самичък и да преразказва подробно или да отговаря на въпроси, за да стане ясно как е чел?

# 16
  • Мнения: 2 466
Чиби,благодаря ни,но аз в самите книжарници не съм я виждала.От линкът на "Пингвините" виждам,че издадена през 2006г,възможно ли е да са изчерпани в самите книжарници? Thinking
Теди,Иринка,аз точно заради тези опасения,че няма да чете стриктно текста ви питах дали не е добра идея да ни четат на глас.Иринка,така е,по-изморително е,а пък от друга страна си мисля,че четейки на глас може би няма да се осмисля хубаво текста.Аз например също преча,защото го прекъсвам да повтори някоя не добре прочетена дума или направо цялото изречение.
Аз лично смятам засега да чете на глас до момента,в който не започне да чете гладко и без забележки.Тогава ще реша как да продължи. Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво чете на глас на баба си. Няма как да изкръшка.  Joy
Пък и той не се пробва да ме лъже. Или поне така си въобразявам.  Rolling Eyes  newsm78 Много отдавна , смятам, съм му дала да разбере, че ако го хвана да ме лъже, ще съжалява горчиво.  Twisted Evil Сега, ако се случи да се усъмня по някаква причина в това, което ми казва, се хвърля чак притеснено да ме убеждава, че не лъже. А и никак не е захитрял-още си е дечко.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  При нас добре действа системата да се редуваме в четенето. По страница аз и той. Така не е ангажиран през цялото време с четенето и вече започна да му става интересна историята за Пинокио. Освен това когато има повече пряка реч, настоява да си я чете той. Друг трик,който ползвам е да правим театър. Да чете думите и да играе един от героите.
  Опитвам се да рапирам с таблицата за умножение. За съжаление,нямам голям талант, но импровизирам.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
При нас бабата и таткото са се заели с таблицата за умножение.
Аз съм се дистанцирала.  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 4 116
 
  Опитвам се да рапирам с таблицата за умножение. За съжаление,нямам голям талант, но импровизирам.
Това искам да го видя  Laughing

Иринче, хитруша той, ама му излезе през носа.
А как убедително лъже, майко мила... гледа те в очите и казва- прочетох ги!  Питам пак- и пак - прочетох цялата глава!
И после като го питам за подробности - ми не помня... как не помниш бе, преди час си го чел.
Първоначално мислех, че не всичко разбира като чете, но после реших да блъфирам и му казах, че знам истината и чаааак тогава си призна! Ааа , и писал беше преразказ в една тетрадка. И преразказал супер подробно въпросната пъва страничка. За нещата по- натам , ни дума написана.
Той като цяло е един муден и бавен и все тутка... и ми трябва много търпение с него, а сега с лъжите съвсем ме подлуди.
В момента чете на високоговорител, а аз "слушам"  Mr. Green намалила съм звука, колкото да усещам, че има все пак наличие на говор от негова страна. Абе, не може да надхитри майка си бее... където отива, аз от там се връщам  Sunglasses
Помня като трябваше да уча по английски (първи клас бях) по един час, затворена в една стя у баба ми. И местех стрелките на часовника напред  Mr. Green Ама да съм ги местела с по 10-15 мин, не повече.
А това супер нагло- да прочете 1 страница, а да каже, че е прочело 10 !!!

# 21
  • Мнения: 14 133
Тедка,  Peace Няма да им се да дадем на малчуганите.  Joy
Аз обяснявам на Сашо така да чете и запомня, че да може да разкаже нещо от книгата на госпожата, като започнат ІІ-ри клас.   Mr. Green Заявявам най-убедително, че тя ще ги пита.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 466
Амбърче,с такова всестранно развито дете с много енергия,таланти и въображение  като Светослав и на теб ти се налага да измисляш трикове,за да не губи интерес. Laughing
Чиби,ама ти не се даваш! WinkДокога ли ще можем да блъфираме успешно?Петьо засега на ме послъгва,дори снощи ми каза,че е много изморен и ще пропусне четенето.То остава и след вчерашните емоции и все пак на неговия празник да го накарам да чете.
Много ме е яд,че забравих да се консултирам с нашата госпожа относно четенето. Whistling
Иначе не съм го карала да ми преразказва прочетеното.Преди Нова година бях питала класната кога ще преразказват и тя ми отговори,че им е рано.Спомням си,че в градината го хвалеха,че разказва отлично по картинка.Надявам се да няма проблем с преразказването.
А математиката у нас е в "трета глуха". Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
На мен би ми било некомфортно да чета на глас, а и ще ми е по-трудно да осмисля и запомня прочетеното. Павел също ми сподели, че му е по-трудно да чете на глас. Той засега не ме е лъгал за такива неща. Само веднъж, че си е измил зъбите и веднага го разбрах и го накарах да ми дъхне. Пък после баща му ми се скара "Знаеш ли колко е гадно да те хванат в лъжа". Ааааа, ще видят те.  Crossing Arms Няма пък да се дам без бой.  Mr. Green

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 141
При нас бабата и таткото са се заели с таблицата за умножение.
Аз съм се дистанцирала.  Crossing Arms
Само да кажа,че таблицата за умножение е почват някъде към декември месец чак... При нас имаше деца,които я бяха учили лятото и после есента не я бяха упражнявали-ми нищо не помнеха от нея  newsm78 Моето си я беше научило до 5 по самоиниацитива и повече я казваше с бързо смятане,не съм го карала да я учи-после през годината не е имало проблем и си я усвои много плавно и леко -помогнаха ни много един карти ,издадени от Анда от нашата тема - Умножи лесно http://knigabg.com/index.php?page=book&id=23837  - играехме с тях през зимната ваканция,като отначало играехме само тези,които знае и постепенно включвахме и другите.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 15:34 от svetlaem

# 25
  • Мнения: 14 133
Таблицата за умножение ще учим, когато му дойде времето.  Laughing
Предварително с нея няма да го занимавам.  newsm78
Дейзи, ще блъфираме, докато ни се вързват.  Wink

# 26
  • Мнения: 1 194
*Тедка* , точно същото се опита да направи миналата седмица и моя син. Чете докато му се изясни Twisted Evil
За лъжа съм безкомпромисна!!!

Пробват ни - ако мине, ама май не са познали Tired

# 27
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Светле, на линка е нещо друго. Интересна идея е с картите. Ако можеш покажи.

  Ще ми се да се подготвим с таблицата,че не знам как ще бъде натоварването през учебната година. Все пак има дни с по 4 часа тренировки, а останалите поне по 2. Отцъствия поради представления и подготовка. Гледам спортът да не пречи на училището. А нашето се води от сериозните с по големи изисквания.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219

Много сладко боди. И шапчица.  Grinning

И нашата класна каза да не учим таблицата през ваканцията, но мъжът ми не е съгласен. Трябвало да се учи таблица през лятото. Аз затова съм се дистанцирала.
Всъщност, едно време когато бях дете, таблицата я научих точно по време на лятната ваканция. Имам много ясен спомен как берях краставици в градината на баба ми и я повтарях.  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
Ето ги картите на Анда: http://tochitsa1.blogspot.com/2010/12/blog-post_9734.html
Иначе и аз мисля да я учим, когато й дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт