9 ФЕГ

  • 120 669
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
И аз ще се възползвам от темата, за да попитам от кой клас и на какво ниво е изучаването на втори език в гимназията.

Втори език, както във всички ЕГ от 9.-ти клас, като започват от 0. За нивото нямам престава. Обикновенно на 2-рия език не се набляга много в училище. Ние сме много запалени за 9 ФЕГ, но не знам дали ще се преборим. За момчета, колко бал е достътъчен?

# 16
  • Мнения: 7
И аз ще се възползвам от темата, за да попитам от кой клас и на какво ниво е изучаването на втори език в гимназията.
Изучаването е от 9 клас и е от 0, но ако е английски , нулата са само първите уроци , което е напълно нормално , защото всички са го учили .Що се отнася до преподаването , то категорично е на ниско ниво. Естествено , важно е на какъв преподавател си попаднал , защото това може да е случаят и с френския.

# 17
  • Мнения: 660
 С френския  newsm78 ... във Френската ? Няма начин ! Още повече , че през първата година имат и задължителни часове с преподавател французин / при нас беше французойка  Heart Eyes/ .

А за втория език нивото е по-добро от обикновена гимназия , но , да , зависи от преподавателя .

# 18
  • Мнения: 33
Nice,Вълшебница, благодаря ви!И аз мисля, че дъщеря ми се е насочила правилно. Имаме бал 34,108- силно се надяваме да е достатъчен!  Praynig

# 19
  • Мнения: 33
Успех, Ети!
И още нещо, никак не маловажно за мен извън учебния процес- там се възпитават личности. С много свобода, фин усет към различното и френска галантност Simple Smile
Дори учебните часове са по- скоро дискусии, спорове и приятелски разговори, отколкото закрепостени даскалски преподавания. Правят се много проекти и презентации, като се цени изключително много личната позиция, било тя и различна от общите схващания.
Стискам палци на детето, моето е там.

Благодаря ти!
В кой клас е твоето дете? Момче/момиче, спомени с какъв бал влезе?

# 20
  • Мнения: 166

Втори език, както във всички ЕГ от 9.-ти клас, като започват от 0. За нивото нямам престава. Обикновенно на 2-рия език не се набляга много в училище. Ние сме много запалени за 9 ФЕГ, но не знам дали ще се преборим. За момчета, колко бал е достътъчен?
Тъй като ще има увеличение на баловете тази година - минимум 32,2  Peace

# 21
  • Мнения: 7
С френския  newsm78 ... във Френската ? Няма начин ! Още повече , че през първата година имат и задължителни часове с преподавател французин / при нас беше французойка  Heart Eyes/ .

А за втория език нивото е по-добро от обикновена гимназия , но , да , зависи от преподавателя .
Пиша така за френския , защото мисля , че не сме попаднали на преподавател , който да накара синът ми да го заобича този език.Добре е момчето по френски , но ходи на допълнителни уроци по 3 пъти на седмица.То си е до дете , но не може да го проговори този език.Аз самата съм завършила тази гимназия , макар и испанска паралелка. Обичах си училището и затова се радвах , че и синът ми ще учи там.Той , обаче , не е много щастлив.

# 22
  • Мнения: 660
С френския  newsm78 ... във Френската ? Няма начин ! Още повече , че през първата година имат и задължителни часове с преподавател французин / при нас беше французойка  Heart Eyes/ .

А за втория език нивото е по-добро от обикновена гимназия , но , да , зависи от преподавателя .
Пиша така за френския , защото мисля , че не сме попаднали на преподавател , който да накара синът ми да го заобича този език.Добре е момчето по френски , но ходи на допълнителни уроци по 3 пъти на седмица.То си е до дете , но не може да го проговори този език.Аз самата съм завършила тази гимназия , макар и испанска паралелка. Обичах си училището и затова се радвах , че и синът ми ще учи там.Той , обаче , не е много щастлив.

Разбирам , така е трудно ! Може би е добре да отидете до Франция  Heart Eyes. И му кажи , че няма по-харизматичен мъж от говорещият  френски  Crazy Flutter. Я си представи обяснение в любов на немски  Sick / леле , сега да не ме нападнат германофилите/.

# 23
  • Мнения: 7
Да , непрекъснато му го повтарям.Даже го карам да ми говори на френски , толкова е сладко.Но не ще. Това за Франция и аз се сетих.Юли е на курс в Ница.Ако и това не помогне, не знам  ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 200
Успех, Ети!
И още нещо, никак не маловажно за мен извън учебния процес- там се възпитават личности. С много свобода, фин усет към различното и френска галантност Simple Smile
Дори учебните часове са по- скоро дискусии, спорове и приятелски разговори, отколкото закрепостени даскалски преподавания. Правят се много проекти и презентации, като се цени изключително много личната позиция, било тя и различна от общите схващания.
Стискам палци на детето, моето е там.

Благодаря ти!
В кой клас е твоето дете? Момче/момиче, спомени с какъв бал влезе?


Аз искам да знам кой номер е в класа и ако може на кой чин седи.  hahaha

Браво, трябваше да се появи тема за 9 ФЕГ, за да се появиш и ти.
А ще се позадържиш ли или ще чакаме 12 клас?  Hug Hug Hug
И не само ти, всички се пръснаха.  ooooh!
Аз нали си имам абитуриентка, та се навъртам.

# 25
  • Мнения: 397
Здравейте мами!

Много свежа и емоционална тема за френския......Ние всички в къщи сме влюбени в този език, но за съжаление аз и съпругът ми не успяхме през годините да го научим добре...............
Няма да разказвам за моята любов към Франция по принцип....това е друга тема. Дъщеря ми вчера завърши пети клас и от септември ще е в 6 клас. Знам, че някои ще ме обвинят, че твърде рано съм се замислила за кандидатстването след 7 клас, но имам причини. Предвид пропуските, които установявам в учебния материал, наистина съм в голяма чуденка....Към момента е пълна отличничка, но в царството на слепите и едноокия е цар......Критериите в нейното училище са силно занижени.....................В момента тя учи в Италианския лицей в Горна баня. Прекалено прехвалено училище, но като цяло е един надут балон......Някога, когато кандидатствахме за 1 клас там имахме съвсем други представи и очаквания.....Тогава не направих такива задълбочени проучвания и водена само от емоция се впуснахме напред. Тъй като твърдо съм решила след 7 клас да не е там и сме се насочили към ФЕГ се обръщам към вас да споделите преки наблюдения, мнения, + и -. Всичко ще бъде от полза. И освен това ме интересува наистина ли завършват с френка диплома и тази диплома дава ли им право да учат впоследствие във Франция.
Заради пропуските по български и математика в училище съм решила да я дам на школа за подготовка още от началото на 6 клас.  Колебая се между 3-4 школи. Моля да споделите къде вашите деца са се подготвяли за приемните изпити за ФЕГ?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат с мнение. Помощта ви наистина е важна за мен.

Поздрави      

# 26
  • Мнения: 660
Привет ,galka !

Много любопитно ми е , че имаш същите притеснения като мен преди , мммм, колко станаха , бблизо 5 години . В нашето училище , обикновено , квартално , нещата "замирисаха" още от 5 клас и понеже не се реших да го преместя в друго у-ще , за да не изживява излишен стрес , още в 6 клас го записах в Школа " Иванови" , където се готви и в 7 -клас . Мога да пиша и говоря много за този избор и за това какво ни струваше - на нас и на детето , но силно ще разводня темата и ще й сменя предназначението , което не искам да правя . Само ще вметна , че школата не е за деца със слаба психика . Там оцеляват само силно амбициозните и .... непукистите . Ние бяхме от вторите . Mr. Green Но е факт , че обучението беше добро и ни сбъдна мечтите.

Да , взимат френска диплома , официална и с нея кандидатстват във Франция без изпити . Французите силно се вълнували от резултатите от матурите , така че , дори и дипломата да не е отлична , отличините резултати на матурите ти отварят вратите навсякъде . Особено много се тачи , разбира се , матура по френски  Heart Eyes.

Ще се радвам ако някой има повече информация и наблюдения за горните класове 11-ти и 12-ти , по-конкретно за организация на кандидатстване и други подробности да сподели. Peace

# 27
  • Мнения: 397
Благодаря ти nice!
За школа Иванови съм чувала много, но все от казал-рекъл.....и от слухове. Реално не съм чувала мнение от първа ръка. Знам им методите в общи линии, не съм сигурна, че ще издържим на напрежението. Моята дъщеря пък е болезнено амбициозна, но е много емоционална и не е непукист. Не съм сигурна как ще й се отрази.......да не постигна обратен ефект.
Ако имаш време можеш да споделиш вашия опит с Иванови и каква е цената там всъщност за 1 уч. година?
 Обаждах се преди 2 седмици в офиса им, ей така да проуча нещата и ми отговориха, че не могат да ми дадт по телефона информация нито за графика на курсовете, нито за цените им. Трябвало да отида да говоря лично с г-н Иванов. Това честно казано искренно ме учуди. Та затова те питам теб......
Ти лично доволна ли си от овладяването на френския език в гимназията, от другите преподаватели, от атмосферата като цяло....Средата как ти се струва, имам предвид съучениците на твоето дете - поведение, амбиции, приятелства и т.н.........
Много хора напоследък говорят, как ФЕГ лежала само на стари лаври и едва ли не всичко в тази гимназия се разпадало.......Аз не вярвам да е така, все пак многогодишни традиции не се зачеркват така лесно. Нали? Но ние българите по принцип обичаме да си говорим каквото ни падне и обикновено не от личен опит, а от разкази на този и онзи....
Благодаря за отделеното време.   

# 28
  • Мнения: 33
Здравей galka,
в училището на дъщеря ми "засмърдя" още в 4-ти клас  и в края на годината се подготви и положи изпит за прием в математическа паралелка в друго училище. Сега завършвайки го-съм щастлива че направихме тази крачка и избор. Случихме на прекрасен учител по математика-г-жа Светлана Илионова. За допълнителна подготовката за кандидатстване след 7-ми клас избрахме школа, в която помощта особено по БЕЛ беше много сериозна в лицето на Руска Станчева.  Ако се интересуваш от инфо и контакти- пиши. Според мен името на школата не е 100% гаранция за качеството на обучението-важно е да попаднете на добър преподавател.
И най-важното е мотивацията и желанието на детето, разбира се.
Ние сме доволни от резултатите от изпита.
Дещеря ми сама се насочи към 9ФЕГ, а аз приветствам избора и!С нетърпение очакваме 1-во класиране тези дни.

# 29
  • Мнения: 13 290
Аз бих уважила избора на детето /така направих и с моето/. В голяма степен си зависи от децата как ще се справят с езика-по-лесно е ако е добър преподавателя, но за овладяването на всеки един език също е много важна и самоподготовката.
А относно средата както във френската така и във другите гимназии има всякакви деца-все пак един випуск е от 200 деца, а с кои ще дружи детето, то си избира.
А относно школа Иванови-според мен е за конкретен тип деца, определено не е за някое по-чуствително дете.
И не се изненадвай че Иванов говори лично със всеки-неуморим е прави родителски срещи по 4-5 часа, имам приятелка, на която синът и е там в гимназията, та от нея знам, и тонът му е много назидателен с всички.
А за разпадането на гимназиите и носталгията как беше ние като бяхме ученици се говори за почти всички гимназии.
Както казах по-рано зависи си в голяма степен от детето и семейството.

Общи условия

Активация на акаунт