9 ФЕГ

  • 120 657
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 525
Eti_Ko,
ние сме приети в същата паралелка, но май няма да се запишем.
Но се чудя, само вие и ние ли сме  newsm78
В седмокласната тема никой не пише, че е приет във ФЕГ.
Знаете ли какви са минималните и максимални балове тази година?

# 31
  • Мнения: 1 210
Ети, Alleisha,честито и от мен!
Nice, нещо си се объркала с френската диплома. Получават си българска диплома, която обаче дава преференции при кандидатстване във Франция. Например, освобождава ги от DELF, могат да си кандидатстват само с нея. Има и финансови облекчения.
Уич, любов моя! Добре сме, ама много несериозни по форумите и отдадени на розе вечер на хлад Simple Smile

# 32
  • Мнения: 660
Ети, Alleisha,честито и от мен!
Nice, нещо си се объркала с френската диплома. Получават си българска диплома, която обаче дава преференции при кандидатстване във Франция. Например, освобождава ги от DELF, могат да си кандидатстват само с нея. Има и финансови облекчения.
Уич, любов моя! Добре сме, ама много несериозни по форумите и отдадени на розе вечер на хлад Simple Smile

Е , така де , Вълшебнице  Hug, българска , но с френски параметри  Wink. Те са официален френски лицей , нищо , че не им я пишат на френски , все едно са завършили това образователно ниво там . Peace А и доколкото знам ги  "водят на отчет " във Френското образователно министерство . Броят си франкофоните  Heart Eyes!

П.П. Довечера , не в Панорама , а в skype,че наближава ... Sunglasses

# 33
  • Мнения: 33
Цитат на:  link=topic=587822.msg19074714#msg19074714 date=1309018103
Eti_Ko,
ние сме приети в същата паралелка, но май няма да се запишем.
Но се чудя, само вие и ние ли сме  newsm78
В седмокласната тема никой не пише, че е приет във ФЕГ.
Знаете ли какви са минималните и максимални балове тази година?

Какво значение има дали някой от форума ще запише детето си там? Аз не познавам лично никой тук, а и не е ли идеята детето да учи каквото/където желае?
Утре ние се записваме!

# 34
  • Мнения: 1 525
Никакво значение няма.
Имах идея, че сме тук да споделим...
Явно не е така за всички.
Ок.
Успех на всички, които проявят интерес към темата и училището

# 35
  • Мнения: 3 743

Втори език, както във всички ЕГ от 9.-ти клас, като започват от 0. За нивото нямам престава. Обикновенно на 2-рия език не се набляга много в училище. Ние сме много запалени за 9 ФЕГ, но не знам дали ще се преборим. За момчета, колко бал е достътъчен?
Тъй като ще има увеличение на баловете тази година - минимум 32,2  Peace


31.286 Peace след 1-во класиране

# 36
  • Мнения: 644
Здравейте, честито и поздравления на приетите деца! И ние утре ще се записваме в 9 ФЕГ  Grinning Това ни е първото желание, балът ни стига за всяка друга гимназия, ноооо... тук сме си избрали  Laughing
 

 Получават си българска диплома, която обаче дава преференции при кандидатстване във Франция. Например, освобождава ги от DELF, могат да си кандидатстват само с нея. Има и финансови облекчения.


Вълшебница, какво имаш предвид под финансови облекчения? По-лесно им дават стипендии ли?

Alleisha, успех на сина ти в ТУЕС ! Знам, че се колебаехте кое да изберете и неговото решение е програмирането пред френския  Peace И освобождавате място на второ класиране за момче, което наистина иска да бъде във френската.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 20:00 от cayenne

# 37
  • Мнения: 1 525
Аз пожелавам късмет, добри приятели и много успехи на всички!
Дано нашия отказ зарадва истински някое момче, което е било резерва.

# 38
  • Мнения: 1 210


Вълшебница, какво имаш предвид под финансови облекчения? По-лесно им дават стипендии ли?



Нямам представа за стипендиите, но таксите са по- ниски за възпитаници на 9 ФЕГ, по двустранен договор от преди 15 години (не гарантирам точност за годините, но това е без значение). Аз съм проверила в Сорбона и университета в Тулуза, намалението е повече от два пъти.

# 39
  • Мнения: 644
Много ме радва да науча това,  благодаря ти!

# 40
  • Мнения: 33
Здравейте, честито и поздравления на приетите деца! И ние утре ще се записваме в 9 ФЕГ  Grinning Това ни е първото желание, балът ни стига за всяка друга гимназия, ноооо... тук сме си избрали  Laughing
 

 Получават си българска диплома, която обаче дава преференции при кандидатстване във Франция. Например, освобождава ги от DELF, могат да си кандидатстват само с нея. Има и финансови облекчения.


Вълшебница, какво имаш предвид под финансови облекчения? По-лесно им дават стипендии ли?

Alleisha, успех на сина ти в ТУЕС ! Знам, че се колебаехте кое да изберете и неговото решение е програмирането пред френския  Peace И освобождавате място на второ класиране за момче, което наистина иска да бъде във френската.



Привет, cayenne!
Честито за постижението и за избора! Това исках да кажа и аз-че желанието на детето трябва да е определящо при избора. В коя паралелка ще е момъкът?

Alleisha, чудесен избор, успех и на вашия син! Нека всяко дете сбъдне мечтата си!

# 41
  • Мнения: 644
 Eti_Ko, честито и на вас! Моето не е момък, а девойка  Laughing
 Като се записвахме няколко неща ми направиха хубаво впечатление: повечето момичета в класа са записани по 1-во желание, искали са това училище и този профил- може да се очаква, че ще учат с желание, значи  Peace
 Беше отлично организирано всичко ( да не очакваш от франкофони  Laughing), а учителките, които се занимаваха с това бяха много мили.
 Дадоха ни и една бележка с информация за нещата, които си бях набелязала да питам предварително - кога е предврителната подителска среща, какви документи да приготвим за 15.09. и други разни такива.

# 42
  • Мнения: 33
Eti_Ko, честито и на вас! Моето не е момък, а девойка  Laughing
 Като се записвахме няколко неща ми направиха хубаво впечатление: повечето момичета в класа са записани по 1-во желание, искали са това училище и този профил- може да се очаква, че ще учат с желание, значи  Peace
 Беше отлично организирано всичко ( да не очакваш от франкофони  Laughing), а учителките, които се занимаваха с това бяха много мили.
 Дадоха ни и една бележка с информация за нещата, които си бях набелязала да питам предварително - кога е предврителната подителска среща, какви документи да приготвим за 15.09. и други разни такива.


И пак да попитам- в коя паралелка е дъщеря ти, моята е в Б- с АЕ,М,ИТ?
Споделям впечатленията ти!
Желая ви хубаво лято!  Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 4 246
Френската е едно от желанията на дъщеря ми за кандидатстването след 7. клас догодина.
Записвам се, очаквайки актуални отзиви за учителите по ФЕ в 8. клас, тъй като в 8. - класната тема научих, че не всички преподаватели са на ниво.

# 44
  • Мнения: 3 200
... Записвам се, очаквайки актуални отзиви за учителите по ФЕ в 8. клас, тъй като в 8. - класната тема научих, че не всички преподаватели са на ниво.

Е, това не е болка за умиране. Навсякъде има добри и лоши учители. Ако детето иска, ще научи.
Дъщеря ми в 8 клас беше при възможно най-най-най-лошата (и най-презираната) и като човек и като учител особа  Sick, а класът беше втори по успех на директорския изпит в края на годината. Тази година завършиха - първи по успех (5,85) от всички 7 класа. ВЪПРЕКИ "старта", който въпросната се опита да им даде.
Примера не е от 9 ФЕГ, но каква е разликата?

Общи условия

Активация на акаунт