НОРВЕГИЯ - 41

  • 81 038
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 313
mohini0511 , предполагам, че знаеш, че хомеопатичните трябва да са или в специални кутии, или добре обвити в алуминиево фолио, за да не се увредят от лъчите на проверяващите уреди. Ние сме от 4 год. на хомеопатия и аз пристигнах тук с една голяма торба лекарства, предписани ни от лекуващата лекарка- да има за всичко. Когато си ги нося, ги слагам в чекирания багаж и лепвам отгоре бележка homeopathy. Досега не са ми разкъсвали опаковките Simple Smile

# 661
  • Мнения: 14
не знаех,благодаря Вилкс   bouquet ще имам предвид  Wink

# 662
  • Мнения: 0
Мохини, предлагам да сложиш рецептата вътре. Имам опит, бяха ми проверили колета на митницата и имах лекарства за употрепа повече от 3 месеца, а това е ограничението. Големи молби бяха, за един прост витамин С, щото беше голямо количество. Та ако има вътре рецепта, която да могат да сравнят и се окаже, че е за употреба до 3 месеца, няма проблем. Допускам, че за хомеопатията е същото.
Момичета, гледате ли Х фактор в бг? Толкова хора можели да пеят в малка България. Норвежците с триста зора и всякаква техника едва докарват някой друг дето става. Много съм горда  smile3503. Онази вечер изгледах всичките епизоди в You Tube, а снощи гледах и Гласът на България. Голямо дране падна и аз се изживях като певица. Сега не мога да говоря  Laughing.
Лека нощ  smile3507

# 663
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Дениза, какво съвпадение  Grinning, точно фактора и аз гледам от няколко дни. Също така съм очарована, ще погледна и Гласът на България. Ти от кой потребител гледа спотове в тюба. Аз немога да им хвана реда и разбъркано ги гледам, така малко ми се губи цялостта.

Иначе, видеото с Мари на кастингите  Joy Joy, еййй така не съм се смяла от години, на земята се търкалях буквално  hahaha

# 664
  • Мнения: 0
Бобченка,  Joy, имаше големи образи. НО, едно нещо много ме впечатли и колкото и да не харесвам Графа, шапка му свалям като продуцент задето избегна всички сеирджийски сцени. Явно така е избирал журито, пък и е наложил този стил /щото в американското предаване някои участници наистина ги излагат повече, отколкото трябва, заради тъпата американска аудитория... оп, пардон/. И като си спомня първите такива предавания в бг, дали бяха на Слави, не помня, но там направиха повече зрелище от неталантливите. Грозна работа.

Бобченка, като влязох в You Tube, написах Х Фактор българия епизод 1, тогава вдясно ти излизат всички епизоди, и въпреки че не са последователни, е лесно да се намерят в ред от 1 до 23. Благодарна съм на този, който ги качва, снощи го е качил веднага след предаването в бг и успях да гледам елиминациите. Няма да издавам кой си тръгна, ако искаш да гледаш, но не съм доволна  Sad.

Сега тръгвам по банки и други институции. Голям кеф  Laughing, щото и до НАВ ще ходя  Joy.

Приятен ден, мами   bouquet!

# 665
  • Мнения: 18
Simple Smile Здравейте,майчета! Аз тъкмо пристигнах в Норвегия и реших да се включа в темичката Simple Smile Ако има момичета от Sandefjord,много ще се радвам...Имам две малки момченца.Едното е на 1г. 7 месеца,а другото на 3г. 9м.Бих се радвала,ако намерим връстничета за игра Simple Smile Предполагам,4е адаптирането им ще отнеме време и може би биха го понесли по-лесно,ако 4уят позната реч и отнякой друг освен от мама и тати Simple Smile
  bouquet Hug

# 666
  • Мнения: 244
Моми4ета Здравейте   bouquet
Знам 4е не съм писала от супер много време  Whistling Mr. Green Blush
Искам да ви попитам дали някой от вас се казва Илияна и живее покрай Сандефьорд ???
Полу4авам смси за праксисплас от една Аннете с регистриран номер в Сандефьорд.
Обръща се към мен с името Илка

# 667
  • Мнения: 2 786
http://www.aftenposten.no/okonomi/Matkjedene-m-st-skolerett-6688578.html Една от статиите по темата. Уф, нямам думи просто, следя този скандал в медиите и ... нямам думи.  Rolling Eyes

# 668
  • Мнения: 1 265
Здравейте, знам че тука не му е мястото но.... понеже си нямаме /или поне аз не знам/ тема за обяви....

Който има нужда от слагане на нов климатик или ремонт на съществуващ да ми пише на лични. АКО ИСКА РАЗБИРА СЕ  Grinning Освен това и за инсталиране или ремонт на "Варепумпе".
 Синът ми започна допълнителна работа с едно момче и си търсят клиенти.
Ще ви бъда задължена.

Тереса - това за големите вериги ми се струва..... монополна работа??

Мохини, моя приятелка от Гърция ми беше сложила в писмо/пакет чубрика/ригани/ и.... получих пакета без нея и с червен печат от зад. Вярно е, че не е колет. Но гоказвам като информация. Случка от миналата седмица.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 20:29 от sem22

# 669
  • Мнения: 2 786
Я, руски екстремисти заплашват с убийство разни норвежки политици.  Shocked Между другото, днес се разходих из най-централните части на Осло и видях повече чернокожи и очевидни чужденци, отколкото бели хора и местни.  Shocked Изобщо не се учудвам, че има толкова изнасилвания напоследък и че изнасилвачите са описани като африканци или араби, улиците са пълни с тях - покрай Стуртинге, Ушлу Тингхюс, Централната гара, и т.н. тоя район.  ooooh!

Сем22, не само монополна, а и алчна работа ...

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 19:38 от Teresa of the Faint Smile

# 670
  • Мнения: 2 159
Здравейте Hug Не чета особено често, мъжа ми вече от месец е в Норвегия, Тромсо и с малката трудно смогвам сама, все няма време.
Голям зор му беше с намирането на квартира, колегите му французи и италианци нямаха проблеми, но друго си е да си българин  Mr. Green
Аз исках да попитам знаете ли как стои въпроса с отпуските в Норвегия, може ли да се прехвърлят за друга година или ако не си я изразходиш за текущата я губиш?

# 671
  • Мнения: 2 786
Барабана, зависи от работното място. На много места можеш да подадеш молба да си прехвърлиш част от отпуската за другата година, но не навсякъде има такава възможност. Другаде трябва да я вземеш в същата година. Обикновено тези неща се уговарят с шефа.
Има закон за отпуските: http://www.lovdata.no/all/hl-19880429-021.html Рибарите и тези, които са в тази сфера имат отделни правила и условия. Също е напълно възможно да се уговориш за нещо различно с шефа в определени рамки, разбира се.

# 672
  • Мнения: 1 265
ИНФОРМАЦИЯ ОТ КОПЕНХАГЕН

Български Магазин Копенхаген

Българският хранителен магазин се очаква да отвори около 15.10. Опитайте вино, ракия, суджук, пастърма, лютеница, сирене, кашкавал и вафли за децата. Оферта:10% намаление за първите 10 дни.

Den bulgarske daglivarerbutiks åbningsdag forventes omkring 15.10. Der vil være vin- og rakia(slivovic)smagning. Alle vil kunne smage fetaost og kashkavalost lufttørrede køddelikatesser,lyutenitsa på brød og vafler til børnene.Tilbud:10% rabat, de første 10 dage.
     Åboulevard 32, 2200 København N.
   по-късно ще напишa и датата на откриването / skriver senere den eksakte dato for åbingsdagen.
     www.facebook.com/BulgarskMAd

Буквално я пренесох от Датската тема

# 673
  • Мнения: 2 786
Звучи интересно! Ще го посетим като идем в Копенхаген другия път.  Wink Само да можем да си пренесем храната през границата. Laughing Пък ако вземат да отворят и един в Осло ...  Grinning

# 674
  • Мнения: 2 786
Не забравяйте, че в неделя е Ден на таткото.   bouquet
Бях в Юроприс-а да разгледам, имаха много нови неща, които не помня да съм виждала (ама не съм ходила там от няколко месеца, де). Цените са все така ниски, сравнено с много други магазини.

Общи условия

Активация на акаунт