НОРВЕГИЯ - 41

  • 80 996
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 159
Mерси, Teresa Hug На него са му казали, че понеже сега е почнал не можело платен та ще ползва неплатен, за да си дойде уфф ooooh! Той вече си взе билет, че по Коледа си е приключение.

# 676
  • Мнения: 2 786
Да, за платен отпуск е така.

# 677
  • Мнения: 1 062
Леле колко сте изписали........
Аз освен че днес ходих най-накрая при tannpleier с друго засега не мога да се похваля - подготвям се ( доколкото е възможно ) за новата работа.....

# 678
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз съм в шок. На 3 ти поръчах на Йована подаръка за Коледа и днес го намерих в пощата. Пратен е на 4 ти от Хонг- Конг и вече е при мен.   Shocked Това е най - бързата доставка, която съм получавала  Grinning

# 679
  • Мнения: 0
Bob4enka, от кой сайт пазаруваш?

# 680
  • Мнения: 2 786
Бобче, това е направо експресна поръчка.  Mr. Green

Гледате ли по ТВ2 "Да дамене дру"?  Joy

# 681
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
От ибей  Peace Купих страхотна рокля, за Йована на никакви пари, ще полудее като я види. Досега най- бързо са ми пристигали пакетите от щатите-седмица някъде. от Англия ги чакам средно по 10 дни, а от Китай и Хонг Конг към 20 дни. Този пакет, направо са го телепортирали  Crazy

# 682
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Веднъж една картичка от Египет (познати, туристи там) пристигна на следващия ден. Пратена примерно на 5-и, тупна в пощата ми на 6-и по обяд.
Освен ако не са объркали печата там, из Северна Африка.  Laughing
И веднъж точно покрай ЧНГ, получих едно пакетче от Англия - тортени истории, за два-три дни. Някакво недорузамение, явно. Mr. Green Не се е повтаряло.
Честита ви дрешка за радост на малката! Heart Eyes

Ох, аз тези дни с огромно удовлствие изгледах това нещо - http://www.youtube.com/watch?v=7LbuNRRhAhQ  Grinning

# 683
  • Мнения: 1 265
Това ти е тооооо - ХОНГ-КОНГ.
Бобченка - честита рокля на Йована. Ще чакаме снимки

РКБ - не започна ли вече?? Или ще е след Нова Година. Както и да е - дано е по-добре. Че с тези смени в болницата, си е чисто пребиване.

Днес бях в града - заредили са доста магазини с новогодишни неща. Започва да се чувства че идват празници

# 684
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте,
 Peace записче от мен във Вашата тема, въпреки че не живеем в Норвегия. Дълго и широко е да обяснявам защо харесахме като дестинация Норвегия, но отдавна събираме информация относно условията на живот и работа там ( също и тук съм надзъртала доста по назад в темите ). Първо едно Благодаря за така добре събраната и полезна информация с линкове, която сте предоставили. Това което до момента сме направили е, че сме регистрирали мъжа ми в няколко от посочените от Вас сайтове за работа, също и в NAV. Българският съветникът от Eures за Норвегия така и не ми е отговорил на някои от питанията, но това друга тема. В момента мъжа ми ще започва и курсове по норвежки език към Nordstudeo.  Тук работи като IT support в call center, видях доста подобни позиции в Норвегия, но все пак за тази длъжност си трябва добър норвежки, така че предполагам като начало ще започне по обща работа. Затова все още не се е ориентирал към конкретни позиции, но докато оглеждаме и събираме инфо поне езика да понаучи и шофьорската книжка да си вземе. Teresa беше писала, че свободни позиции има повече за инженери и мед. сестри. Общо взето от многото обяви, които разгледах и аз останах с такова впечатление. За другите категории работа не ми е много ясно. Ама много суши готвачи и фризьори, ама жалко че мъжа ми не го влече готвенето  Mr. Green и на мен щеше да ми се хареса това.
Няма да Ви тормозя с въпроси, поне засега  Blush , тъй като доста информация имаме в темичката, която отговаря на повечето ми питания за сега.
 Heart Eyes хайде лека нощ от БГ

P.P. rkb почва работа от 1 декември мисля  Mr. Green , просто някъде назад четох и ми е още прясно...да е честита новата работа  Simple Smile

# 685
  • Мнения: 2 786
За суши готвач не се опитвайте, промениха изискванията и общо взето трябва да си много, много квалифициран, работил 'нам си колко години в читав хотел в Япония и готвил истинско суши и не знам още какво друго беше. За да вземеш разрешително като суши готвач, де.
Иначе IT, инженери, мед.сестри - да. Ако работния ти език не е английски, тогава си трябва норвежки.

# 686
  • Мнения: 1 062
Да, започвам на 1.12 точно като IT support Mr. Green , но моето е много профилирано - ще съм support към 2 от най-големите болници, и тъй като съм работила и в 2те, познавам системите.
Иначе за сестри поне за Осло, не е много актуално. Има обяви, но всички са  за ангажименти, по заместване. Никой все още не знае какво ще се случи с болниците и се назначават само толкова персонал, колкото да върви графика. По план Акер трябва да затвори на 1.01.12 - не е сигурно, но ако стане от там излиза много квалифициран персонал.
Имайте предвид, че по закон работодателите са длъжни да пуснат обява, но обикновено позициите се разпределят вътрешно между тези, които вече са там по заместване.
Боб4енка, при мен рекорда е на английския Амазон - едни маратонки бяха в пощенската ни кутия на 3 ден Mr. Green От Хонг Конг си ги чакам по 3-4 седмици.

# 687
  • Мнения: 27
А леле и аз откога не съм се записвал  Tired  
 
Как сте момичета,всичко ок ли е,надявам се да  Peace
Действаме уж,да видим докъде ще я докараме догодина към Април.

Дали Април е най подоходящия период за заминаване  #Crazy newsm78

На мен ми се струва да,но може и да бъркам.

Колежката отгоре с мъжлето за съпорт.Много добро познаване,на Норвежкия е нужно.И аз работя това в момента,че и опит имам и програмки поназнайвам  Rolling Eyes  досега нито един отговор от всички пратени Си Вита.А и честно казанао,заплащането е смешно за тамошният стандарт от това,което съм виждал.Може би случая на РКБ е различе4н заради профила на съпорта  Rolling Eyes

Може би ще е по лесно през Адеко,Менпауър  osv....  bowuu


Скоро си взех телефон-по повод ибей де.....и го пратиха на 11 следобяд,на 14 сутринта беше в пощата  smile3508

# 688
  • Мнения: 2 786
Днес поразпитах някои от познатите ми тук, които са чужденци и IT и двама от шестимата работят само на английски, но те са на срочни договори за по-малко от година нещо в "Теленор" и после си заминават. Останалите четирима от шестимата ходят на вечерен курс по норвежки след работа 3 пъти седмично, който сами си плащат. Работят в по-малка фирма. Сред колегите-чужденци на мъжа ми също са единични бройки назначените невладеещи норвежки, по принцип било изискване да знаеш норвежки и английски. Назначените невладеещи езика веднага са започнали курс да го научат. Не знам доколко представителна е тази информация, за да се вадят каквито и да било обобщения, но като гледам ... владеенето на езика ако не необходимост, е поне предимство пред останалите кандидати.

# 689
  • София
  • Мнения: 973
Благодаря Ви за инфото.
И ние мислеме като Тереза за езика, ако не е необходимост поне ще е предимство. А и някъде някой беше споменал цени за норвежкия курс там...определено е по-добре тук да се изкара поне 2 нива.
В Менпауър също сме регистрирали CV, тя предишната му работа в БГ беше чрез тях.
Фитилчо  Peace успех. Другите в темата ще се изкажат дали Април месец е подходящ за заминаваме, но някъде бях чела че зависи в кой отрасъл ще започваш работа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт