Много Ви моля помогнете ми !!!!

  • 9 399
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Искам да попитам дали някой от вас знае как и дали мога да съдя бащата на бебето ми за да го припознае? Аз съм бременна в момента, но той не иска да му даде името си, дали ще мога чрез някакъв съд да го принудя да направи ДНК тест и да го принудят да го припознае, защото аз съм сигурна на 100% , че е той бащата, ама като той не иска доброволно какво да правя? Моля ви всякакви съвети ще са ми от полза Praynig Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Може би имаш нужда от консултация с адвокат...

# 2
  • София
  • Мнения: 44 349
а защо е толкова важно?
иначе - консултирай се с адвокат.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 609
Можеш да го съдиш след раждането на детето със сигурност, преди това - едва ли.

Както е писала Angel_Dust: помисли си дали наистина е толкова важно, защото заедно с припознаването на детето вървят и много други неща. Справки: подфорум Родители, отглеждащи сами децата си. Там могат и да те посъветват какво конкретно и кога можеш да предприемеш спрямо бащата.

Лека и успешна бременност!   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 790
А защо ти е да припознава детето?
За да се налага всеки път да искаш разрешение от него за всичко ли? За да трябва, ако решиш да заведеш детето в чужбина, да го търсиш да ти издава нотариално-заверено пълномощно? Да го търсиш и водиш навсякъде ли? Ако искаш да издадеш паспорт на детето, напр. трябва и двамата родители. А я го намериш, я - не. Я иска да дойде, я не иска. Може толкова неприятности да ти създаде този човек, че просто не можеш да си представиш.
При положение, че не иска да припознае детето, само ти ще се вкараш в жестоко приключение и ще си усложниш живота до кошмар, ако го принудиш. И ще има неприятни последствия и за теб, и за детето това, повярвай ми.

# 5
  • Мнения: 897
Да запишеш детето си на градина ще ти искат бележка от местоработата му. Точно една седмица имаш да го направиш. А ако не ти я даде? Минала съм през това и се кълнях, че не му взех правата. След месец ми се обади и приятелката му  с въпроса "Ти защо в сайта на ИСОДГ не си написала, че детето ТИ е "дете на което единият от родителите е с отнети родителски права" ?".

Да продължавам ли да ти разказвам???
Като единствен родител ще имаш повече права и предимства. А разлика от това как ще гледаш детето- НИКАКВА!

Но по принцип след раждането на детето можеш да го призовеш в съда. Един ДНК тест струва около 1000 лв. И всичките горни мъчения мислиш да си ги платиш даже? А аз се проклинах, че не си платих да ги избегна.

# 6
  • Мнения: 302
Да, ако бащата не иска и не се интересува от детето, а и вероятно от теб, принудиш ли го насила да го припознае, занапред ще трябва всяка своя крачка да обсъждаш с него. Ако сега чрез съд и адвокат той припознае детето ти, няма да можеш да направиш нищо на своя глава - нито училищна екскурзия, нито море с теб в чужбина...
Помисли добре кое ти е по-важно - един само на документи баща, който тепърва ще започне да трови живота ти и да ти отмъщава за стореното, или един спокоен живот за теб и детето, без условия, без усложнения... Ами че независимо че сега не иска и да знае, ако утре започне да предявява претенции за това дете? Колко допълнително травми ще му създадеш, а и на себе си, само заради това желание за припознаване?

Помисли... ако все пак настояваш, всеки адвокат ще ти помогне... с цената на какво обаче...

# 7
  • Мнения: 10
Разбирам ви, ама аз съм на 21 години и не знам как ще бъда самотна майка в остатъка от живота си Cry И не знам дали някой друг мъж ще иска момиче като мен за връзка, която толкова млада има дете. А аз го искам това бебенце, защото това е дар Божи, но самичка ме е много страх Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 44 349
по-добре си улесни живота и не се занимавай с това припознаване, момичетата са прави, че ще ти донесе повече негативи само. А цял живот надали ще си самотна майка, самотни, разведени, увдовяли жени - създават  семейства с нови партньори. Така че...недей така песимистично...ще намериш своята си половинка и ако е човек на място, разбира се, че това, че имаш дете няма да му пречи с нищо.

Ако все пак си на етап още да можеш да избираш, все пак  помисли още веднъж дали това е правилното....

Успех, сили и щастие ти желая Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
MiShEtyyyy_89, прави са момичетата. А има и такъв момент - ти можеш да го принудиш да припознае детето чрез съд, но няма да го принудиш нито да се ожени за теб, нито да живее с теб. Най-много да ти присъдят издръжка, която е доста мизерна (доколкото знам), а и пак ще е трудно да го накараш да я изплаща редовно - отново разправии. Ако той не иска да има нищо общо, не можеш да го накараш, можеш само да си довлечеш допълнително ядове, каквито са ти описали - и то само за да му стои името в акта за раждане на детето.

А мъж ще намериш, наистина много самотни родители срещат друг партньор и той може да е дори много по-добър родител на детето ти, отколкото е биологичният такъв.

Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 892
Значи,ще си хвана някоя любовница,ще и направя бебе и после дим да ме няма.А тя няма да да ме притеснява,защото няма да и преча като напуска България с детето и няма да ме търси за подпис ,когато го записва на детска градина!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 035
Миличка, фактът, че да кажем ще успееш да го принудиш да признае детето и да си даде името, далеч не означава, че няма да си самотна майка. Детето ти ще носи неговото име, но свикни с мисълта, че щом този човек отсега се държи така, значи това дете ще го гледаш сама. Тук е пълно със самотни все още женени майки  или вече разведени, но все са си били самотни.
А колкото до друг мъж - не го мисли от сега. Тези неща стават естествено. Роди си детето, гледай си го, грижи се и за двама ви, а другото ще се нареди.
Но не си вкарвай таралеж в гащите с принудитело признаване, защото после може да ти го върне тъпкано, а ти файда от това няма да видиш никаква!

# 12
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Имам приятелка, която като забременя каза на приятеля си с който са от няколко години.  Призна детето с голяма неохота, даже и по нейно настояванеподписаха.  Живеят заедно, ама него вятър го вее на бял кон.  По цял ден го няма в къщи, детето като го види реално не го познава.  Живее с мъжа си, но не може да разчита за нищо на него. Като му щукне си взима билет и се прибира в БГ под някакъв смешен предлог.  След това тя разбира, че е излзиал с бивши приятелки и нови такива.

При теб даже и да го осъдиш за да признае детето и да се ожените с връзката ви реално е приключено преди началото.  Наистина ли искаш такъв живот с човек на който няма да можеш да разчиташ за нищо? 

Децата си идват с късмета, не се паникьосвай.  Помни, че всичко на този свят се връща, така че няма да му се размине.  Гледай си живота и не се унижавай.  Послушай съвета на другите момичета, някой от тях са минали през тази пътека.

# 13
  • Мнения: 897
Разбирам ви, ама аз съм на 21 години и не знам как ще бъда самотна майка в остатъка от живота си Cry И не знам дали някой друг мъж ще иска момиче като мен за връзка, която толкова млада има дете. А аз го искам това бебенце, защото това е дар Божи, но самичка ме е много страх Rolling Eyes
На 21 и се притесняваш, че сте останеш сама???  

Аз съм разведена, детето ми се роди по време на брака, живя с баща си повече от 2 години. А съм повече самотна майка от самотна майка на документи. Той няма абсолютно никакъв контакт с баща си, нито с баба си/с която и живя 2години!!/, нито с братовчедите си. Т.е. те не съществуват вече в неговия свят. Не го търсят, а в последствие и аз спрях да им го натрисвам детето. защото всеки опит за контакт изглеждаше като натрисване. Особенно последният му рожден ден!

Роди си детето , гледай си го, сама няма да останеш. Особенно на тези години. Имаш ли роднини около теб?
Значи,ще си хвана някоя любовница,ще и направя бебе и после дим да ме няма.А тя няма да да ме притеснява,защото няма да и преча като напуска България с детето и няма да ме търси за подпис ,когато го записва на детска градина!
Сънман, не всички мъже имат твоите идеали...

# 14
  • Мнения: 10
Роди си детето , гледай си го, сама няма да останеш. Особенно на тези години. Имаш ли роднини около теб?
Майка имам, аз също съм расла без баща, но не защото не ме е искал, а защото се разболя и почина още докато бях ученичка и по този повод знам какво е да нямаш баща и да ти липсва.Sad
Бащата на моето бебе пък е една година по-голям и има момче от друга жена на 4 години и е много сложно  Cry

Общи условия

Активация на акаунт