Много Ви моля помогнете ми !!!!

  • 9 394
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 790
Да, съдът. Обикновено постановяват бащата да взима детето всяка втора събота и неделя от месеца и по месец през лятото, когато това не съвпада с отпуската на майката.
Пак те съветвам - помисли дали ще си спокойна, ако си дадеш детето на човек, който не се интересува нито от теб, нито от него. А той може да го взима, за да те дразни и да ти прави мръсно.
Не ти трябва такъв баща на детето! Баща по принуда не е баща!

# 31
  • Мнения: 54 948
Пп по принцип виновната страна плаща разноските по делото - тоест би следвало той да ги поеме, ако се докаже, че е баща. бащинство може(невероятно но факт) да се доказва и със свидетели - освен биолог.тестове, де, те че сте били заедно, в какъв период, че не си имала др. връзки - не е много приятно, доколкото съм чела.но ако не иска да признае доброволно детето и решиш да съдиш, хвани си добър адвокат да те консултира и насочи. после поне принудителното изпълнение за издръжката е по-лесно и за негова сметка.
Благодаря много за информацията, аз съм 100% сигурна, че той е бащата просто защото не съм била със друг. Но само да питам освен името, издръжката и разноските по делото ще плати ли и ДНК теста? А съдът определя ли личните контакти кога и как да вижда детето?

Тези въпроси може да зададеш тук . Peace

# 32
  • Мнения: 2
Затова ти казах да се консултираш с адвокат, защото разноските са си малко....хм, по преценка на съда. трябва ти специалист точно по семейно право за да ти каже как стоят нещата в практиката.. на една позната и определиха за нея 100лв разноски, а останалите 600 за него, макар, че според съда и двамата бяха виновни (за развод, което не е съвсем същото, но..)
Евентуално в зависимост от града в който си потърси консултация от центрове за подкрепа на жени за да се ориентираш...
Доказването става с експертизи (тоест тестове - знам, че в миналото и съвместимостта на кръвни групи е било ок, ако е имало свидетели за съвместен живот напр, ама сега знам ли)
за личните контакти - да, определя ги служебно (задължително), но дали той ще желае да го вижда е др. въпрос. виж чл.70. единствения плюс чисто формално за завеждането на подобен иск са
1. правото на детето да наследи със запазена част
2. издръжка

Прецени си дали и доколко това те удовлетворява и си склонна да носиш негативите на незаинтересуван баща. Може да изчакаш до 3 год от раждането на детето за да заведеш иска. за 3 години много неща могат да се случат - да срещнеш някой, който да е готов да бъде добър партньор и да припознае детето, например... след това - само то и като навърши 18г.

# 33
  • Мнения: 4 458
Още един глас в полза на 'Помисли дали наистина го искаш!'

Порови се из темите тук, няма да ти отнеме много време да стигнеш до извода че 'баща неизвестен' ти спестява мноооого главоболия.

Четейки разказа ти мога категорично да те посъветвам много сериозно да помислиш над въпроса с припознаването. Издръжката която евентуално ще ти плаща няма да ти е достатъчна но за сметка на това колко пречки може да ти създаде след време... Знам че си объркана, но помисли за да не съжеляваш в последствие. Както винаги съм казвала - ако той държи да ти помага ще го прави и без да е припознал детето! На сила хубост не става!

Успех и лека бременност  Hug

# 34
  • Мнения: 3 499
Аз не бих, душице, въобще се занимавала с такъв човек. Детето си е твое.

По другия болен въпрос, един истински мъж няма да се спре пред това да отгледа детето на жената, която обича, при това да го гледа като свое ( че и по-добре)

# 35
  • Мнения: 1 253
Знам, че не е по темата и по зададения въпрос, но се чудя, ти чувстваш ли се готова да си родител? Млада си и малко незряла (не е упрек, просто констатация, и аз на 21 бях хлапе). Не знам дали реалистично преценяваш възможностите си да отгледаш и възпиташ един човек или просто си много влюбена във въпросния и ти се иска да имаш дете от него.

На мен ми се струва, че ти е време да се развиваш, учиш и да си стъпиш на краката, а не да раждаш деца, плод на мимолетна връзка и случаен секс, които майка ти да отглежда после. А тя е отгледала теб сама, сега пак бебе... Тя какво мисли?

Казваш, че те е страх да си самотен родител, то и несамотен пак си е отговорно и сериозно занимание. А в момента нямаш и избор, тъй като бащата не се интересува.

Дано не ви прозвуча гадно, но не мисля, че е редно деца да имат деца.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 035
Знам, че не е по темата и по зададения въпрос, но се чудя, ти чувстваш ли се готова да си родител? Млада си и малко незряла (не е упрек, просто констатация, и аз на 21 бях хлапе). Не знам дали реалистично преценяваш възможностите си да отгледаш и възпиташ един човек или просто си много влюбена във въпросния и ти се иска да имаш дете от него.

На мен ми се струва, че ти е време да се развиваш, учиш и да си стъпиш на краката, а не да раждаш деца, плод на мимолетна връзка и случаен секс, които майка ти да отглежда после. А тя е отгледала теб сама, сега пак бебе... Тя какво мисли?

Казваш, че те е страх да си самотен родител, то и несамотен пак си е отговорно и сериозно занимание. А в момента нямаш и избор, тъй като бащата не се интересува.

Дано не ви прозвуча гадно, но не мисля, че е редно деца да имат деца.
Ми аз пък не мисля, че е добре да генерализираш, аз родих съвсем планирано точно на 21, след 5 годишна връзка и след планирана сватба, и за секунда не съм си оставила детето без необходимите му внимание, грижи и любов. Здрава е, възпитана е и се развива прекрасно. Не съм я пренебрегнала и не съм съжалявала, че родих.
Така че щом момичето си е решило и иска детето, последното от което се нуждае в този момент е съвет за аборт, а и ти гарантирам, че не е влезнала тука заради това...

# 37
  • София
  • Мнения: 44 345
то като гледам в коя седмица е ...малко е късно за тези въпроси...каквото е мислила - мислила го е...

освен това няма как ти да определяш кога една жена е дете и не е готова да има деца и кога е...има жени и на по 35 не са готови да стават майки, други и на 18 са прекрасни такива. Не зависимо според теб какво е редно и нередно...
А щом и майка й все пак е до нея и ще й помага...няма да е съвсем сама...

# 38
  • Мнения: 897
Дано не ви прозвуча гадно, но не мисля, че е редно деца да имат деца.
Коя си ти, че реши кое е редно и кое не, след като изобщо твоят личен живот не се касае от това. Не звучи гадно, а гнусно. Но гнусно насочено към теб самата.

Защото аз пък познавам и осиновители, които съсипват живота на детето. А ходиха и даваха луди пари и 5 години чакаха да ги одобрят!!!

# 39
  • Мнения: 1 253
Не бях обърнала внимание на лентичката; иначе нямаше да пиша.

Колкото до генерализациите - не обобщавам, съгласна съм, че някои на 20 са зрели, а други на 30 не са. Дадох конкретен съвет за конкретно момиче; изводите за зрелостта си направих от нейните размисли и постове. Но както и да е, ще и се наложи да порасне бързо.

Аз нищо не определям, но и не мога да не забележа или да се зарадвам, че има все повече майки тийнейджърки (или почти), които се усмихват щастливо, защото детенцето е огромно щастие и дар божи, без изобщо да разбират, че това е и отговорност.

Дискусията е безсмислена де, искрено желая на авторката късмет, много щастие и сила!

# 40
  • Мнения: 1 253
Дано не ви прозвуча гадно, но не мисля, че е редно деца да имат деца.
Коя си ти, че реши кое е редно и кое не, след като изобщо твоят личен живот не се касае от това. Не звучи гадно, а гнусно. Но гнусно насочено към теб самата.

Защото аз пък познавам и осиновители, които съсипват живота на детето. А ходиха и даваха луди пари и 5 години чакаха да ги одобрят!!!



Това пък какво общо има... явно не разбирам, понеже гнусно напомням за отговорност към себе си и децата... Карай. Лична работа си е, разбира се, то по тази логика и на 15 е ОК. Няма да дискутирам повече, бих поспорила с вас, но няма да го правя тук единствено заради уважение към момичето.

# 41
  • Мнения: 402
Скъпа Мишето89,

И аз като другите момичета ще кажа - по-добре остави този човек и не се вкарвай в беля, като го насилваш да припознае детето. Другите майки вече са ти изброили многото негативи, които само фактът ,че фигурира името на такото в акта за раждане могат да ти донесат. А те са много , повярвай ми.

Знам,че сега си под влияние на много емоции, но се опитай да се успокоиш и да помислиш трезво. Хората насила не могат да бъдат накарани да обичат, камо ли да се грижат за дете.

Моят съвет е - изобщо не се унижавай да искаш нещо от този човек, щом така те е отблъснал. Опитай се да затвориш тази страница и продължи напред с детето си.

И аз на 21 родих и бях без мъж до себе си. В акта за раждане на детето ми пишеше "баща неизвестен". Звучи страшно, но не е.  Peace човек прави името си , а не името него  Wink

Концентрирай се върху бременността и спокойствието си сега, за да е здраво бебето и ти. Имаш и майка до себе си - това си е благословия.

Кураж   bouquet

# 42
  • Мнения: 513
до 1  година май беше срокът..Като се роди бебко/а пускай делото,че се бавят с години...


Успех и леко раждане Simple Smile

# 43
  • Мнения: 513
но, не го прави мило момиче Simple Smile аз много държах детето ми да е припознато,а сега се чудя от къде да  взимам пари за дела срещу бащата...то за издръжка, то за  ограничаване на права, то за отнемане на такива, за напускане на страната и паспорт....на ясла не мога да запиша детето без него...

# 44
  • София
  • Мнения: 1 178
Може пък нарочно да иска авторката да съди бащата - така ще разбере и другата жена, а не сега скрито-покрито да е.
Въпреки, че и аз смятам, че това са само излишни главоболия.

Общи условия

Активация на акаунт