През Септември сладкото тумбаче ще е малко пеленаче!

  • 26 881
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Здравейте мами!

Искам да питам мамите, които са решили да раждат в Тина Киркова към кой лекар са се насочили, че на мен това ми предстои, а нямам никакви наблюдения, нито препоръки от познати.

Лек и усмихнат ден на всички

# 721
  • Мнения: 354
Сетих се да допълня нещо към моите писания, Монко като беше бебе , ползвахме и тетата стая, та мястото в което го оставях там беше количката, каоличката след всяка разходка и бършех или миех в леген колелцата и си я вкарвахме за вътрешно ползване. Мноого честичко си спеше в нея, като мъничкои бебенца им е по-спокойно като са на по-тясно, нещо да ги докосва отстрани и да ги завива им дава сигурност, та количката е супер помощник в тези моменти.
Докато спи си щрапулках по компютъра и щом се раздвижи започвах да го возя с количката напред назад просто както си седя и той си заспиваше за още време понякога още дълго време Wink
За целта возене на място предните колела ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се застопоряват! Просто го имайте предвид при покупката на количка.

Ме не е обзела пълна еуфория от тази вечер тръгваме да пътешестваме , първо съм селото ми на сдъбор, а в неделя към любиииимото ми моренце и Иракли...нямам търпение!!!!!
val_toСтискам палци Hug
joy_1234Само спокойно! Peace
valerieПредния път колко го роди и нормално ли? Rolling Eyes
Кой освен мен споменаваше за желание за вагинално раждане след секцио?  Rolling Eyes

# 722
  • Мнения: 5 940
neciq да, нормално. 4.100, 54 сантиметра.
Ние също вкарвахме количката вътре и спеше в нея Grinning Докато не купихме една специално за вътре
Аз затова не съм фен на скъпите колички. Не се знае колко ще ти трябват  Laughing

# 723
  • Мнения: 1
dipavlova82 аз ходя при Ралица Василева на ЖК и смятаме тя да ни и ражда Simple Smile Допълнително на ФМ ходих при Савова, която също е била в Тина Киркова и също е много добра, а на фетална кардиография ходих при Евтимова. Всички са много мили и ми изглеждат кадърни и добри в работата си Simple Smile

# 724
  • Мнения: 131
Мами аз от снощи имам контракции доста на често и се свързах със АГ-то ми . Каза ми да си взема магнерич и да пия 3х1 , сега отивам да си го взема и дано поуспокои нещата . Simple Smile Като казах на таткото по телефона, той се шашна и започна да мисли за това,че още ремонта не е почнал . Laughing Трябваше да му обяснявам че положението не е толкова сериозно за колкото го взема той и,че са подготвителни контракции и не съм тръгнала да раждам . Laughing
Лек и прохладен ден от мен !  Hug  bouquet

# 725
  • Мнения: 9
Мили ми мамчета, както казах вчера - вълшебници сте Simple Smile Благодаря на всички ви!
Прегледът при Томова мина много добре - тя не спря да повтаря, че си имаме много хубаво бебче-отличник, тъй като доста точно съвпада със седмиците си по всички мерки. Близо 1400 гр. сме вече, за съжаление все още седалищно разположени. Каза, че прилича на таткото, което много ме впечатли, тъй като все пак и него го видя за 5 минутки, да не говорим колко хора й минават през ръцете всеки ден. Но отчитам, че това й е професионална дарба. Главичката също си е идеална, нали ме бяха наплашили, че ще е главчо, а то не че няма на кого да се метне такова, но явно просто всичко си е в норма.
После се видях и с Гагова - тя излизала в отпуск на 12.09 и каза, че просто трябва да родя до тогава. Притеснява ме, че това не се случва по желание, ама да видим. Понеже при нея ме праща познат анестезиолог от Шейново и във връзка с дискусията за разпределението на паричките за лекарите, ето какво ми каза той. Нали само допреди няколко месеца изборът на екип беще 950 лева - според него тогава лекарят е взимал половината. След това го направиха 350, което е някакъв % от съответната клинична пътека за раждане. Та от тези 350 за доктора отивали 100. Той сам ми каза, че за 100 лева никой не би поел ангажимента да е на твое разположение 24/7, което си означаваше, че ще трябва да се дават пари под масата. Това беше преди месец и половина някъде. Още тогава той каза "Споко, те пак ще го увеличат, просто тези ограничения са абсурдни". Та явно наистина ще стане така.От една страна така ще ми е по-спокойно, тъй като поне това даване на пари ще е регламентирано, та така.. Отплеснах се, а трябва да съм по-пестелива, че приключваме темичката Simple Smile Щях да пиша за железа и хемоглобини, ама хайде ако стане дума по-нататък Simple Smile

Само да питам, има ли още мамчета, чиито бебчета са все още седалищно. Мога ли да направя нещо, за да се обърне?

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 11:01 от Lea83

# 726
  • Мнения: 9
Вал, забравих да ти пожелая успех за изпита. Не се притеснявай, ще си бръмчите с бебчето без проблем. Съвсем скоро и на мен ми предстои това изпитание. Тогава пак ще ви мрънкам за палчета Simple Smile

Джой, стискам палчета най-страшното да е вече зад гърба ти - сега само спокойствие и почивка. Строявай там от дивана де що видиш хора около теб Simple Smile

Бейби, май ти си по-спокойната от двама ви Simple Smile . Успокой мъжлето и взимай мерки!

Иситка, ти колко време ще стоиш на това море??? Какъв бебевалеж, много е рано?!?!

# 727
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Добро утро и от нас Simple Smile
Радвам се за хубавите ви резултатите, момичета!
Lea83, моята принцеса също не се е обърнала още. От около седмица усещам, че ме рита под гърдите някъде, ама само за по час-два и на другия ден пак ниско долу са шутчетата  Laughing Аз знам, че започват да се обръщат правилно към 9-я месец, тъй че - споко.
Baby BaBy  Hug
joy_1234 , почивай активно, татито ще се справи  hahaha
jaded, и аз много я мразя тая здравна система. Аз май все повече взимам решение да раждам без упойка и без екип. Ще им се не знае. То, едно където човек пари няма, ама е така да им ги дам на касапите... май няма да е  Crossing Arms
Хайде, хубав ден на всички и се крийте по сенките   bouquet

# 728
  • Мнения: 0
Запис и от мен / нас / , и аз съм се насочила за раждане в Шейново , тъй като там посещавам ЖК. За сега не мисля да избирам екип , който се падне когато му дойде времето!А що се отнася за къде да се роди бебо и кой да го изроди / екип / , по мое скромно мнение е като Левски / ЦСКА. Едни симпатизират на едните , други на другите . За мен по важно е бъдещите майки да се настроят полужително , че всичко ще мине наред . Беобо ще е добре и вие също .




# 729
  • Варна
  • Мнения: 741
Леа, браво за добрите новини от прегледа!   bouquet И моята беба е седалищно. По принцип има време да се обърне все още, но аз съм все още на креватен режим и не се движа много, та съм проучила някои други варианти.
Има сайт на английски : www.spinningbabies.com
Може да погледнеш и тук : http://www.estestveno.com/childbirth/pregnancy%20and%20childbirt … 20and%20exercises
Добре е обаче преди да правиш каквото и да било да се консултираш с АГ-то си.

Освен това съм чела, че може да пробваш с поставянето на нещо студено (замразен пакет зеленчуци например) в горната част на корема, където е главичката не бебо, а нещо топло и приятно в долната част. Бебетата не обичали студеното и се опитвали да се завъртят към топлото. Препоръчва се и пускането на приятна, мелодична и успокояваща музика пак в долната част на корема, за да привлече бебето. А и в крайна сметка може да му се помолиш да се завърти.  Wink

П.П. Забравих да кажа и, че лекарят ми ме посъветва да лежа на дясната страна, защото беба е разположена там и така ще и помогна да се завърти. Peace

# 730
  • Мнения: 2
Пожелавам успех на бъдещите шофьорки Laughing Без проблемно взимане на изпитите.
Със сигурност ще има някакво напрежение, от личен опит ви казвам понеже на мен ми предстои дипломиране. Но хубавото е че ще се дипломираме двама Grinning

# 731
  • Мнения: 92
Привет мамчета!Радвам се за хубавите новини в темата нека да са такива а за раждане никой да не е посмял още рано ви е! И мойта мома е седалищно явно такъв им е периода сега но каквото и да е  аз съм си секцио пак. Ние сме добре , Емо е все още кривичък заради зъбите , много се вълнувам за утре за банкета на Зачатие за първи път ще сме без Емо някъде чак ми е странно че ще излязем сами. И наш Емо си заспива сам и никога не сме ползвали други методи , нямам нито люлка нито шезлонг дано не се наложи да купя по спешност ако тя е ревлива. Научила съм Емо къде е бебето и той сочи обикновено неговия корем  Laughing
Вал то успех аз честно не бих си причинила това с кормуването докато съм бременна .
И аз вчера   пуснах изследването да видим как е кръвната картина  в понеделник ще дам отчет .И дано сме убили гадната бактерия.
ПП Понеже наближаваме с раждането все пак дали не е добре да имаме вестителкивече  на бебетата и те да пишат така бяхме в предната отчетна?
Чао за сега отивам да домакинствам !  Hug

# 732
  • Мнения: 0
Здравейте,

joy_1234 радвам се всичко е наред,пази се  Hug Hug Hug
Леа,браво за хубавите новини.
Моя бебчо си е главично разположен,повече ритничета имам отгоре на коремчето а долу като гъдел си го осещам.На прегледа миналата седмица питах док как е и ми каза че е главично,попитах го дали има място къде да ходи.Другия месец ще ми каже как ще раждам.
Хубав ден и прохладен най-вече  Hug Hug Hug

# 733
  • Мнения: 644
Джой, радвам се, че вече си вкъщи. Само ми стана странно, че са ти изписали Нефидипин за контракциите, защото това е лекарство за високо кръвно  newsm78  Но все пак лекарите си знаят работата, та няма да давам "компетентни" съвети. Иначе аз имам (имах) доста контракции, вече са по една, две, три на ден, като не всеки ден ги имам. Овладяхме ги с магнезий, който продължавам да взимам и до днес и с много лежане  Peace
За таткото не се притеснявай - бързо ще влезне в ритъм, пък и е добра тренировка за после  Grinning

Вал то, успех с изпита. Аз също не бих се наела бременна да карам шофьорски курсове, та аз от няколко месеца не съм сядала зад волана, понеже съм много разсеяна и не се чувствам уверена вече. Направо ти се възхищавам за смелостта и упоритостта  Hug

Леа, чудесни новини  Hug

Аз си избирам за вестителка Дидка  Hug Дидо, съгласна ли си Mr. Green

# 734
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 802
Хай,ВАЛ успех на изпита!Аз днес ще ходя при доктора при който смятам да раждам.Ще видим как ще протече срещата.Иначе при мен всичко е ОК засега.

Общи условия

Активация на акаунт