Юлчета, стойте по местата, с тате още бистрим имената!

  • 25 313
  • 733
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 178
Добро утро и от мен  smile3507

Ади благодаря ти за отрупаната маса веднага посягам за кафенце и сокче  Rolling Eyes Честита ви месечинка   loveuuu

Пете направо вече не издържам искам да заспа и утре като се събудя да е 17юли  ooooh! А за мъжо сега ми е мъчно като съм самичка, но бебчо като се появи няма да го мисля много  Embarassed  

Ние все още не сме купили нищо...чакам мама и тате другата седмица да дойдат към Бс и да купим всичко необходимо. Вече едвам издържам  Blush днес може да мина да капарирам кошарката  Whistling

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 09:06 от besyto

# 571
  • Мнения: 277
Добро утро и от мен тумбачета  Hug

При нас в Софето е мрачно и студено, но пък на мене не ми пречи на настроението, даже кръвното ми е по-ниско и съм доволна  Mr. Green

Абе мацки, ми вие всички сте се засилили да раждате, а то още даже не сме влезли в Юли Mr. Green, ама чакайте си реда моля  hahaha,.Все по тежко ще става и ще има и такива дето ще преносват, незнам дали сте се замисляли и по този въпрос  Hug. Много нетърпеливи станахте на финала, опитай те се да мислите позинтивно, да се подготвяте да срещат с беболинчовците, кот правите упражнения, четете полезни статии и материали в интернет, наслаждавайте се на тишината и спокойствието, на мързела и спането, защото след 1 месец живота ви никога няма да е същият   bouquet

Ади благодаря ти за закуската, аз няма да се възползвам, почнала съм кърмаческият си режим от сега, че да привиквам, голямо плюскане падна послединте 8 месеца и той резулатата е трагичен  Embarassed

angelicanz
аз ще използвам стерилизираща течност на Чико, така съм стерилизирала и на баткото, ако кърмиш ти трябва само за залъгалки и евентуално шише и помпа, безмислено е предварително да се купува, освен ако някой не ти го даде или подари. Аз след 6 месеца на бебет не съм изварявала.

Фат уомбат
в БГ все още битува мита, че пишлето трябва да стои на горе, ама това са си древни предания и нямат медицинско обяснение, освен че по-малко се замърсява ако се наака бебчо. Както и да го сложиш, то си застава в различни посоки след като се постави памперса.

За козметиката- забравих вчера да ви пиша, че няколко педиатри вече ми препоръчаха като най-доброто на пазара Юриаж, ама аз вече бях взела на една промоция Себамед, та които не е купил още може да провери за тази марка френска козметика, продава се само в аптеките

Бесито ще мине мила, недей да се натъжаваш, и аз съм имала такива моменти преди години с полвинката, сега като се сетя ми е смешно hahaha, сега нещата са толкова различни. А и не сте толкова далече, отдай се на други занимания и гледа да не ти остава време да мислиш и бързо ще мине и ще дойде малкото човече, а токава време за такива мисли няма да имаш повярвай ми  Mr. Green

Айде оставям ви, че пак ще имам гости, нали сме Хан у нас и трябва да сляза да приготвя нещо за закуска.


# 572
  • Мнения: 4
   Да се включа малко по темите. Tzveta и аз си взех този крем за зърна от ДМ на Бейби лов и щях да питам дали някой го е ползвал, за да даде отзиви. Черешки хапвам всеки ден обилно с надежда за по-честа среща с тоалетната, но уви  ефекта клони към нула. Аз също съм в чуденка какви превръзки да си взема и за тези еднократни гащи (макар че в болницата казаха-носете си само четката за зъби и козметиката). Някой да има мнение или да е ползвал с предното дете непромокаеми лепенки за пъпче? Относно козметиката взеха на Саносан, а за шишета съм се спряла на стъклените на Нук. Sunny и аз докато пиех Нутримаг бях с разтройство, сега с Магнерича имам обратния ефект, но едва ли е от него де Wink. Аз продължвама да си мъкна "гъбения" проблем и това ужасно ми влияе на психиката. Не съм сигурна коя от вас беше в моето положение, мисля Епона (ако не е, да ме извини), та исках да питам какво й е казал наблюдавашия. Моята гинеколожка повтаря, че било нормално заради слабата ми имунна система, а и бременността предразполага, но това е от средата на януари. Лекувам -> минава -> появяват се пак до 10 дни след края на лечението и почваме отначало.Притеснявам се дали това не би довело до секцио - док не го е коментирала, но исках да знам ако някой се е сблъсквал с този проблем, как са процедирали.
    Ами това е, за което се сещам в момента. Искам да кажа и на besyto и addy, че напълно ги разбирам относно липсата на мъжо и им съчувствам, но те го правят за нас, за семейството  Hug

# 573
  • Мнения: 206
Искам да кажа и на besyto и addy, че напълно ги разбирам относно липсата на мъжо и им съчувствам, но те го правят за нас, за семейството  Hug
на нас ни останаха още само 8 дни раздяла  Mr. Green
както казва Джен, след няколко години сигурно ще е различно, ще се радваме да си починем един от друг, но за сега още много много си липсваме  Heart Eyes

# 574
  • Мнения: 3 248
Добро утро!   bouquet

Ади, мерси за закусчицата! И честита месечинка!  Two Hearts

angelicanz, мисля да не ползвам стерилизатор, ако потрябва за нещо стерилизиране в началото, ще варя.

Happy_Person, не съм аз, мила! Мойте микробиологии са все чисти. Но поради много обилно течение и леко зачервяване ми предписаха Гиназол (май така се казваше, апликатор, еднократна доза) и след това Флоражин за поддържане на флората. Може би ти трябва нещо такова след провеждане на лечението, за да не се връщат, ако не си пробвала досега де... Доки каза, че влагалището и т.н. трябва да са максимално изчистени за бебо при нормално раждане. Ако продължаваш да имаш гъбички, предполагам (не съм сигурна де, доки трябва да си каже) ще искат секцио, за да не се предадат на бебчо при раждането. Дано не се налага при теб! Успех!

Хубав ден на всички тумбачета!
 Hug Hug Hug

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 09:48 от Епона

# 575
  • Мнения: 118
Добро утро и от мен!

Благодаря за закуската, много весело подредена маса, замести ми слънцето в мрачния ден.

Happy_Person, с първата бременност бях така - с постоянни гъбички, лекувах - пак. Та до края - родих си нормално, не е имало проблеми с Ния.

Сега също имах проблеми с чистотата на влагалището - по веднъж гъбички, анаеробна инфекция и стрептококова инфекция. Неприятни неща, а и опасни за бебето. След последното лечение док. ми изписа едни глобули, които съдържат нормалните за флората бацили. Бяха 10 на брой мисля 18лв. - те възстановяват средата и така "добрите" бактерии се борят с "лошите" по - успешно. От тогава се усещам доста "чиста". Сега на последната микробиология ще видя как съм в действителност.

# 576
  • Мнения: 116
Добро утро дебеланки Hug! Мъжо е на работа, детето го изпратих вчера при нашите и днес мисля да поизчистя малко, че като гледам времето и разходка няма да има дори.
Аз още нищо не съм приготвила и започвам да се притеснявам, въпреки, че имам още време. В понеделник съм на ЖК и за болничния. Тогава ще поръчаме и скрина при един приятел, който ни прави детската и така. Креватче си имаме от каката.
За козметиката-може би на бюбхен ще взема. Шишетата мисля да са стъклени, на първо време едно ще купя. Памперси и кърпи на Памперс, но след като родя.
Happy_Person, аз имах кандида албиканс за първи път в живота си. Много е неприятно, изписаха ми гиназол и сега съм добре. Надявам се следващият месец, когато ще ми правят микробиология да излезе чиста.
За стерилизатора искам да попитам нещо. Аз имам от братовчедка ми, но мисля да ползвам стъклени шишета, проблем ли е да се стерилизират в него? newsm78

# 577
  • Мнения: 4
Addy  то не останало Simple Smile
smyrfieta, tzveta33 ,Епона  благодаря ви за бързите отговори   bouquet. Досега съм била на Гино Дактарин няколко пъти, Гиназол , Полижинакс и и още нещо, кремчето клотримазол също го позлвам. Всичко ми действа добре но за кратко. Никога не съм имала подобен проблем в живота си (изключая веднъж след сериозно и продължително антибиотично лечение). Моите също са кандида албиканс, нямам сърбеж, нямам течение,нито миризма, а ужасно зачервяване, нетърпима на моменти болка и цепене на кожата именно в най-нежните части. Не ми е давала нищо за поддържане на флората, но във вторник ше я питам за Флоражина, а Цвети ако се сети и нейните глобули как се казват и за тях ще спомена. Не ми се ще да се стига до секцио, но каквото такова, просто вече нервната ми система не издържа на това постоянно дразнение.

# 578
  • Мнения: 207
Аз днес се излюпих в 5:30 и се забавлявам да ви чета докато мъжо си спинка сладко (завиждам му искренно, особенно, че може да спи по корем  Wink )
Четейки за вашите големи чистения и аз вчера изчистих цялата къща... и вечерта бях труп.  Laughing
После вечерта хапнах череши (дето свкърва ми се отби да ми донесе) преди вечеря и ми дотежа...  newsm78
И пак моето свеки е купла няколко неща за бебоците (много са хубави), въпреки забраната ми, че вече всичко имаме. Simple Smile Просто няма как да облека всички дрехи дето ги имаме (от още две места са ни пратили приятели). Обеща, че ще се кротне с покупките, ама да видим докога, като си я знам...  Mr. Green
Относно стерилизаторите - мен ми подариха два елетрически - малък (за две шишета, който прави и всичко останало и става и за кола) и един голям за 7.

Джен много сладко аватарче. Wink

VANQ.
супер реплика! Запазвам си я! ама то не остана за кога... Mr. Green а и тука ми освободиха място, за двата пъти в метрото....

Пете чакаме твоите новини.  Hug

rumi_m2001
благодаря за линка за книжката!  Wink Вече от години книгите ми са само в електроне вариант.

маргаритка
за по-специални превръзки след секциотно не бих казала - както за нормално раждане - МНОГО ГОЛЕМИ. Wink Иначе може би имаш предвид за лепенките за шевовете след сециото.

kKristi
ами аз си ходя от самото начало около 3 пъти на ден и си ми е ОК, че стомаха ми се изпразва добре., незвисимо, че не ям кой зне колко... Ти да не си била с обърната матка?

Кратунка кърпичките са на СебаМед (момичетата споменаха къде има) и Пенатен.

smyrfieta аз лично съм планувама само стъклени за начало да ползвам.

Айде да бягам, че мъжо се събуди и ще ходим малко навън.  Hug Hug Hug

# 579
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте момичета  Hug

Подписка срещу промяната в цените за избор на екип! alert

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_223044137720786&ap=1

МОМИЧЕТА НЕКА НАПРАВИМ ЕДНА ПОДПИСКА СРЕЩУ ТОВА БЕЗУМИЕ И НАХАЛСТВО НА БЕЛИТЕ ПРЕСТИЛКИ!!!

И НЕКА ВСИЧКИ СЕ ВКЛЮЧАТ !

# 580
  • София
  • Мнения: 136
Добро утро и от мен!
Черпя ви виртуално с кафенце и торта(няма да слагам снимки, че да не му се прияде на някои нещо)
ДНЕС С МИЛОТО ИМАМЕ ГОДИШНИНА ОТ СВАТБАТА Heart Eyes. Преди 8 години сключихме брак Simple Smile.
  loveuuu  Кога мина това време направо незнам. Като си спомня какви деца бяхме на 20 години и родителите ни бяха потресени голям смях пада....

Гледах клипчето за шейново ама нещо се притесних, наистина ли няма свиждане, освен ако не си във ВИП стая? Аз ще си платя за избор на екип , но не искам ВИП стая, но ако няма свиждане ще се побъркам.....ами ако трябва да ми носят разни неща??? Моля мамите раждали там или с инфо да се включат, че май ще сменям болницата в последния момент Confused

# 581
  • Мнения: 18
Добро утро ,да се включа по темите и аз.С няколко лекари говорих а и от първия път знам че независимо че е лято трябва олио защото по лесно се прави масажа на малкото бебе.Козметиката -защо е нужно толкова скъпа като е пълна с парабени на хип е много добра а и има био продукти.Крема за зърна на авент е наистина ефикасен особено ако вече са разранени зърната.За стерилизаторите - не пречи за стъклени шишета.Тук е мрачно и студено и е само за в леглото и едно филмче.До после.

# 582
  • Мнения: 303
Тумбачета, моля да ме извините за следващият пост!

МОМИЧЕТА НЕКА НАПРАВИМ ЕДНА ПОДПИСКА СРЕЩУ ТОВА БЕЗУМИЕ И НАХАЛСТВО НА БЕЛИТЕ ПРЕСТИЛКИ!!!


Много настръхвам някой като каже нахални на хората, които ни спасяват живота и ни лекуват! Ама много! Първо защото много малка част от парите за избор на екип стигат до тях, второ защото лекарите вземат около 550 лв. заплата! Един плочкаджия или продавачка в МОЛ взима повече от тях, но никой не се пазари - да не са му накриво плочките! Проблемът не е в лекарите, а в това, че от тези пари се заделят за здравно неосигурени, които те не могат и нямат право да върнат! Така, че ако протестирате, протестирайте, че парите ви отиват за една категория дето няма 1 ден трудов стаж и не е внесла 1 лв. в хазната. Не мога да се сърдя и да съдя лекар, който е смазан от ежедневието си, от безпаричието си, от липсата на уважение! Много странно нещо сме хората, ако изръсим 1200 лв. на частно не е проблем, и казваме ех спасиха ми живота. Същия резултат, но в държавна болница е - ох, за малко да ме затрият! Истината е, че и на двете места хората са си скъсали четирибуквието да помогнат и да спасят човешки живот, просто в държавната болница нямат време да са мили и да обгрижват, защото се чудят как да добутат до края на месеца с тези делегирани бюджети и как да не върнат никой, а същевременно да получат някакви пари!
Преди да плюете по лекарите, малко помислете! Знаете ли, че ако лекар изпише 1 направление повече и вие го ползвате после си го плаща от джоба + 90 лв. глоба към касата?! Не нали? Ами ФАКТ Е!

# 583
  • Мнения: 32
Булечка, аз също не разбирам защо си се разбързала newsm78, пък и данни май нямаш, или бъркам, за по- ранно раждане? Колкото повече си постои толкова по- добре за бебето.
Юлка, аз хем съм готова, хем не, хем ми се ще да раждам, хем хич и не бързам.При мен няма и индикации, така че съм настроена да чакам търпеливо.
Форест вейл, напълно те разбирам и на мен хич не ми се готви. Скарай се с мъжа ти, аз няколко дни си починах и не готвих, а вчера за помирение сготви за първи път той Laughing.
Кратунка, аз съм за Бочко, ако се подсече мажа със Судокрем, докато мине.
Съни, ще е хубаво, после незнам как ще обикаляш и да търсиш с бебето. Като ви изпишат идва във вас, после ви чакат и първите ваксини и така нататък.
Анисофт, може ли да си толкова несъобразителна и да не оставиш детето навън, така да тормозиш жената.
Минесота, бебетата не са при теб и си излизаш като дойде някой. Честита ви годишнина, тази година да ви е още по- щастлива и така да е от сега нататък.
Кратунка, за всичко си права, само за това, че си е скъсал 4 буквието не, защото има лекари и лекари и всички знаем, че има такива, които наистина го правят, независимо, че са с мега мизерни пари и такива, които не си мърдат пръста, има безброй лекарски грешки от безхаберие и за мен не е оправдание, че са им малки заплатите, защото ако един плочкаджия сложи на криво плочка може да не убие някой, но един небрежен лекар може. А за тези, които не плащат и една стотинка си повече от права, положението си е вбесяващо.

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 10:53 от Julsko bebe

# 584
  • Мнения: 957
Без да целя да става някакъв спор, но понеже това свежо-свежо го прочетох  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=923626 се чудя ако на този човек му се наложи да плаща за избор на екип (е, в случая не за раждане, а за по-сериозно нещо) от къде ще ги вземе. Лекар, който е материално зле не познавам.

Общи условия

Активация на акаунт