Луда или самотна е дъщеричката ми?

  • 2 936
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, мами  Simple Smile
Много съм обезпокоена за моето 16 годишно чедо  Cry Cry
Напоследък доста често говори по телефона... вчера я видях да говори по телефона в стаята си, тя влезе да се къпе и аз като една злобна кобра се промъкнах и погледнах телефона и... пише на последни разговори `Няма информация` , което на нейния телефон е фалшив разговор... много се разтревожих... а днес като се прибрах от работа я чух да говори в стаята си... и разговора и протече така- `Не знам какво да правя, много ми се насъбра напоследък, кво да прая... иде ми да умра на някое тихо местенце... ти кво мислиш, че трябва да направя? ... И аз така мисля, но ще видя какво ще реша, много ми е трудно Дани... `
Влизам в стаята й и я питам с кой говори, а тя ми каза троснато `Оф нямаш ли си друга работа?? Упражнявам си диалога по френски, остави ме сама! ` и беше с насълзени очи горката...
Много се притеснявам да няма някакви психични отклонения, много ми е тежко и не мога да работя, не мога да мисля, не мога да спра да лея сълзи за милата ми... понеже съм с 2 пометнати деца и тя ми е първия успешен опит и като я чух как си говори с хипотетичен събеседник сърцето ми застина... Нямам сили и смелост да повдигна темата... Днес и видях ръцете, имаше толкова много белези...  Cry Cry Cry а тя си дръпна ръкава надолу, погледна ми и ми каза `Днес как мина деня ти?` съвсем спокойно...  Аз я попитах `Какви са тези белези?` , а тя `Просто емоция, мамо...  Simple Smile `
Не е `ЕМО`, нито метълка, слуша си някакви гангестрски музички...
Извинявам се за дългата поема, но съм много разстроена, помогнете ми!  Cry Cry Cry Cry Благодаря!  

# 1
  • Мнения: 212
epileptic, звучи много сериозно и обезпокоително всичко това. За какви по-точно белези става дума?
Според мен не губи време в търсене на съвети по форумите, а постави съвсем открито пред дъщеря си нещата, които те притесняват.Само да наблюдаваш скришом и да си умираш от притеснения   не ми се струва разумно, пък и често разговор, от който се боим, се оказва, че не е толкова страшен, колкото сме си го мислили.
Какво мисли баща й за случващото се?

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 153
съгласна съм - потърси помощ - може би като начало поговори с училищния психолог. тук каквото и да си говорим - не познаваме нито детето нито проблема, а тези неща са строго индивидуални - причините може да са много. съмнявам се да са психични проблеми - може би емоционални - някое момче или.... няма смисъл да гадаем по добре да си поговорите или да поговориш със специалист - пред външни хора споделят повече.

# 3
  • Мнения: 5
Белези от рязане с бръснарско ножче... Аз разбрах, че учителката ги е видяла и я е завела при психолога, а тя се е държала хладнокръвно, а под хладнокръвно разбирайте:
психолога - `Имаш ли семейни проблеми?`
тя - `Какво намеквате? (иронично) `
псих. - ` Имаш ли близки приятели?`
тя - `Защо според вас се нуждая от помощ?`
псих. - `Просто искам да разбера как се чувстваш.`
тя се е навела и е гледала психолога в очите и е казала - `Аз не чувствам нищо, и е време всички да разберат, че не е учтиво да се месят в живота ми... Аз правя каквото правя, защото знам как да го направя... ( и се е засмяла) И е крайно време да осъзнаете, че с вашите глупави въпроси няма да стигнете и до половината на пътя... Нужен е по-задълбочен преглед, докторе... не смятам, че можете... И относно учителката - ще е добре да ме остави на мира...`

Извинявам се, че ви натоварих с тази история..утре ще се консултирам с психолог, напоследък ме плаши и поведението й... сякаш изпитвам страх от нея, от погледа й... не е същата сякаш... не са наркотици също, преглеждана е... Благодаря за съветите!  Hug Hug

# 4
  • Мнения: 2 163
Мисля,че е необходима по-сериозна професионална намеса -
прилича ми на опит за ...... не искам да го пиша и се моля да не е така.
Говори със сьученици,приятели,учители - нещо трябва да ги е впечатлило в поведението и.
Прегледай книгите /четива свързани със секта/,и сайтове в интернет.
Може дори да е несподелена любов.
Със сигурност не е луда,по-скоро "чужд сред свои".

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
И психологът, нито класната са ти се обадили?
Нещо не ми харесва тази история... Thinking Намирисва ми на пързалка. Не е възможно при такива тревожни симптоми никой от училище, особено психологът,, да не се свърже с родителите.

# 6
  • Мнения: 5
Не, уведомиха ме, и класната и предложи да я заведа на друг психолог... но ме е страх от реакцията и... може да седна и да поговоря с нея... дано да ме разбере, ами ходи в библиотеката доста, но са книги за училище... ще се опитам да поговоря с нея, явно намеса от странични хора няма да помогне

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди колко време ти се обадиха? Какво беше тяхното обяснение. Не вярвам психологът на училището просто да ти е казал да търсите друг.

# 8
  • Мнения: 5
Учителката, не психолога
Утре ще говоря с нея... явно няма да стане ако намеся други хора...

# 9
  • Мнения: 5
В крайна сметка днес са я извикали, тя не ми е казала нищо, класната й ми звънна да ми каже какво е станало.

# 10
  • Мнения: 1 592
върви в у-ще и говори с класната,с психолога...как стойш вкъщи и чакаш да ти се обадят?

# 11
  • Мнения: 1 296
.....Какво мисли баща й за случващото се?
Да, таткото никъде не го спомена досега. Той присъства ли във вашият живот?

# 12
  • Мнения: 1 252
Още на втория постинг - пързалка било. Naughty

Така като, чета ми мирише на вещества , които след прием оказват такова влияние на психиката.
някак не е естествено до 16- години никакви симпоми и изведнъж на 16 - псих. отклонения?
Наблюдавай си детето , ако трябва я следи.
А ти самата защо си се кръсила епилептик ? Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Постовете ми звучат доста нелогично, за да са писани от родител. Няма почти никаква конкретна информация за развитието на нещата. Неадекватно е и поведението на училищния психолог,  освен ако не е пълен некадърник. Но това да забележи белези от самонараняване и да не се обади веднага на родителите е странно. Не класната да се обади, а психологът! Затова написах, че лично мен ме съмнява тазиистория.
Доколкото зная, възможно е точно  в тази възраст да се отключат психични заболявания. Но ако е вярно описаното в историята, и аз бих предположила някаква химия.

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Още на втория постинг - пързалка било. NaughtyТака като, чета ми мирише на вещества , които след прием оказват такова влияние на психиката.
някак не е естествено до 16- години никакви симпоми и изведнъж на 16 - псих. отклонения?
Наблюдавай си детето , ако трябва я следи.
А ти самата защо си се кръсила епилептик ? Shocked
Жалко е за авторката да пуска такива теми. Има доста телефони за безплатна психиатрична помощ. Съветвам те да се обадиш веднага.

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 11:16 от syn

Общи условия

Активация на акаунт