Любители на котки - тема 51

  • 38 831
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 25 345
 Lady-B,
ако котето ви изглежда недобре отивайте на лекар. Няма как  някой тук да ви каже какво му е. Надявам се всичко да е наред.

# 706
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Току що изгледах случайно това предаване -     My Cat From Hell по Анимал планет
http://animal.discovery.com/tv/my-cat-from-hell/
Страхотни съвети дава водещият. Трябва да го гледаме редовно, ще проуча програмата. Показа и някой много интересни машинки, еееххх...

Лейди Би - посъветвай се с вет, при котките има състояние като при хората - настинка, грип , но не знам как точно се казва.

Котково -
хич не съм наясно ,но всяка нова сесия на Теди я споделям и  на моята стена...Не , че някой се е разрипал, ама знае ли човек. Ако можех...бих взела всички...но не ми е позволена дори мисълта.

Между другото Братчеда май има краста. Само това ми остана...Нещо ми червенее подозрително под мишничките, виждам го като се търкаля, но още не съм посмяла да го бутна. Не го пипам по принцип, само с върха на чехъла го побутвам като се простре и с един пръст по челцето го почесвам. Няма да излизам скоро към града, подсетете ме с какво се мажеха против краста, сяра ли беше, какво беше...офффф... само да не прихванат и моите.

# 707
  • Мнения: 154
ИКСИ , ние селския котарак го мазахме със сяра, беше му опадала почти цялата козина.Намазахме го два пъти и се оправи животинката.

# 708
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте!
Не съм активно пишещ член на клуба, повечко чета, та затова едва ли някой ме помни, но както и да е.
От една седмица изчезна Гошко.  Cry
В 49 тема бях пускала негова снимка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=572795.255
На 10 месеца е и не е кастриран.
Питах съседите, обикалях наоколо - нищо. Слагам храна и вода в една паничка навън пред къщи, но от котето няма и следа.
Пуснах обява в bezdom, но сигурно ще се забави публикуването й.
Затова моля, ако някой случайно е чувал/чел нещо за бял котарак с петна в Драгалевци, пишете ми.
Ето негови снимки:


# 709
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Гери - напудрихте го, така ли? Защо си мисля, че сярата беше жълт прах или бъркам, казваш мазали сте?


Laurus - голяма грешка е било да не го кастрирате. Дано се появи нещо из фейса...

# 710
  • Мнения: X
Laurus, късмет мила, дано си дойде !  Hug

# 711
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 309
ИКСИ, имай предвид (може и да знаеш де), че кърлежите се завират под кожата и правят тунелчета.
Големи гадове са, заради тях канарчето ми е с един крак  Rage, милото ми слънчице оранжево

# 712
  • София
  • Мнения: 1 634
ИКСИ, Месечинка, благодаря ви момичета!  Hug

Сега пак бях при Роко,  намерих го в креватчето - примижава, но не беше заспал, облизва се сякаш по-често,.. Може би има темп?.. Ходи до тоалетна току-що (по малка) , и пак легна,..  Не е ял нищо различно, не е повръщал, не дава признаци да го боли нещо като го повдигаме да го гушкаме, само примижава , помахва с опашка, но е отпаднал,.. Ще се опитам да се свържа с нашия вет,.. Чудя се дали да го водим на дежурен още днес,.. Thinking

Laurus, дано се намери Гошко! Praynig Доколкото виждам, разхождал се е и навън? Щом не е кастриран, ако се е разгонил може да е поискал да се поразходи,..

Котьо,  Confused милото канарче,..  

Ние слагаме Фронтлайн на котетата - надявам се да е  достатъчно,.. Знам ли,..

# 713
  • Мнения: 685
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм се включвала в темата. Днес ще апелирам за вашето милосърдие и помощ.

Котенце пострадало от човешка жестокост има нужда от пари за лечение в Стара Загора.
В тежко състояние е със счупена челюст, без едно око и множество травми следствие на гръмнала пиратка в устата. Оперирано е, но стационара е платен, затова който има възможност и желание нека помогне. Това е линк:http://www.facebook.com/photo.php?fbid=232487706772671&set=a … ype=1&theater към фейсбук страницата, но снимките не са за бременни и хора с крехка психика.
Много ми е мъчно за невинното коте, гушкам си моето коте, и плача от безсилие и болка. Аз лично голяма сума не мога да отделя в момента, но когато повече хора подадем ръка резултат ще има.

Простете за неприятния пост в неделя. Cry

# 714
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Четох за това коте, акълът ми не побира как дете може да извърши такова нещо, къде блеят тези родители, не им ли пука, че отглеждат изродчета Sick Ще помогна с колкото мога.

# 715
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Аууу, Опашан изглежда страхотно! А творенията му са много красиви!  Heart Eyes Браво за фотосесията. Hug
Кристо на снимката е вдигнал лапичка като Манеки Неко- котка талисман!  Heart Eyes

Ххххаххх, тъкмо си мислех за Неко-чан като вариант за име Hug
Другата идея е Барак ("светкавица" на иврит, не Обама Laughing) заради скоростта му на придвижване от точка А до точка Б.
Това е най-гушкавото и мъркаво коте, което познавам. Само като го пипна и се размазва от кеф. И аз покрай него Wink
Каките още  му се цупят, но агресията е само вербална, Слава Богу.

Колко много Опашан за мачкане!!!

Четох за това коте, акълът ми не побира как дете може да извърши такова нещо, къде блеят тези родители, не им ли пука, че отглеждат изродчета Sick Ще помогна с колкото мога.

А ти да не мислиш, че мама и тати са по-различни? Изроди плодят изродчета - това е!
 Rage

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 14:49 от Делфина фон Ю.

# 716
  • Мнения: 154
Ох, и аз го видях това коте във фейса,но не смея да отворя снимките.Направо не ми го побира акъла, как може да има такива хора  Cry.
Вили, сярата е на прах,но с малко водичка я направихме на кашичка и така го намазахме.
Дано се намери Гошко-хубавеца Praynig!

# 717
  • Мнения: 616
Котково, Лумики ми приготви подробен списък на фейсбук групите, в които могат да се пускат обяви, ще го добавя в следващата тема, изчакай ако искаш, почти сме изписали тази.

Лейди Б, има и при котките възпаления на горните дихателни пътища, заразно е така че за всеки случай ако можете да го държите изолиран от другите докато се установи какво е. За съжаление много проблеми започват с обща отпадналост, не се наемма да предположа какво може  да е. Успех!

Laurus, дано се намери! Успех!

# 718
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 309
Котенце пострадало от човешка жестокост има нужда от пари за лечение в Стара Загора.

Бял ден да не види!  Rage
И аз ще дам пари. Кога е крайният срок?

Лейди, ако ти е възможно - моментално на дежурен. Много е топло, котките са много нежни. Стискам ти палци да се оправите.  thumbsup И после да   typeuu



# 719
  • Мнения: 685
И аз ще дам пари. Кога е крайният срок?
Hug
Няма краен срок. Котето е в клиника и на ден лечението и стационарът са по 55лв. Момичетата, които са го спасили не смогват сами със сметките.
Докторите са обнадеждени за бъдещето му и като се оправи има кой да го гледа.

Общи условия

Активация на акаунт