Възмутена съм от bgbook.dir.bg

  • 6 291
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
 bgbook.dir.bg - страхотно безхаберие и кофти отношение към клиента. Поръчах две книги, които платих с кредитна карта още в деня на поръчката. Изминаха 10-на дни - ни вест ни кост. Обадих се да попитам, отговориха ми, че срокът бил 10 работни дни. Заредих се с търпение и зачаках. След 15 работни дни отново  нищо. Обадих се и ми беше обяснено, че ще получат  едната от книгите същия ден и веднага щом пристигне поръчката ми ще  бъде изпълнена. След още седмица отново след мое обаждане бях уведомена че не могат да ми осигурят едната книга и ще ми изпратят само една книга и ще ми върнат в пратката парите за недоставената книга...Но уви би било прекалено лесно. Понеже съм платила с карта трябвало и парите да ми бъдат върнати по банков път в картата. За целта те трябвало да изпратят писмо до банката и тогава парите ще ми бъдат преведени в картата. Вече 2 седмици изминаха  писмото било изпратено до банката, но нищо повече. Отговорът е  че банките се мотаели.... Всички други са виновни само не и те – пощите не изпращали уведомление и бавели пратките, банките имали тромави процедури, но и никой не ги притеснява за да побързат, само не и тези които в случая не са си свършили работата. За повече от месец нито веднъж не ми се обадиха   за да ме уведомят за каквото и било, че поръчката ще бъде забавена, или че не могат да осигурят книгата и парите ще бъдат върнати. Поръчах „проблемната” книга чрез друг сайт и на третия ден я получих. Прочетох, че имат и доволни клиенти, но явно това се случва само когато няма непредвидени ситуации. С прозрачни лъжи и неизпълнени ангажименти не се печелят клиенти. Ако имате впечатления от подобни ситуации с въпросните „търговци”  споделете, за да бъдем от полза на бъдещите им клиенти.

# 1
  • Мнения: 289
Много неприятно наистина. Аз съм много доволна и от всички он-лайн търговци, от които пробвах да пазарувам книги, само от тези не съм се разочаровала никога. Дано при теб да е някакво еднократно объркване Thinking

# 2
  • Мнения: X
 И аз никога не съм се разочаровала от тях. Дано наистина е еднократно объркване. От всички сайтове за он-лайн поръчка, за мен те са били най-коректни. Но си признавам, че няколко месеца не съм поръчвала.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък също съм имала подобни премеждия и естествено повече от тях не поръчвам.
Моята доставка я бавиха месец и половина, пак някои книги ги нямаше и трябваше да си избера други. Проведох и няколко разговора, които също не са ми без пари. Да, направиха ми отстъпка заради неудобството, но това не ме топли. Има и други, които наистина са бързи, коректни.

# 4
  • Мнения: 3 050
не мога да повярвам, поръчвала съм от тях поне двайсетина пъти, никакъв проблем!!!

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би проблемите стават, когато някоя книга от поръчаните я нямат. Тогава започва бавенето и размотаването. Понеже вече е платено, те търсят възможност да не връщат пари.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Като поръчвате книги, плащайте с наложен платеж.

А иначе, аз също съм много доволна от тях, поръчвала съм толкова пъти, че вече не ги помня, над 20 са само от тази книжарница, но винаги с наложен платеж.
Ако нямат някоя от поръчаните книги, обаждат се, доуточняваме се. Ако искам - избирам друга, ако не доставят ми останалите.
Но като цяло, от тях и още две, три онлайн книжарници съм най-доволна и пазарувам предимно от тях.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За провинцията май нямат възможност за наложен платеж.

# 8
  • Мнения: 98
Да и аз отчетох плащането в деня на поръчката като основната ми грешка. Ако не ги бях платила след десетия ден просто щях да си поръчам книгите от другате и да върна тяхната поръчка, която пристигна след 20 дни. Без да се налага да звъня всяка седмица. Наложен платеж има за цялата страна и с куриер, и с български пощи.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В раздел Доставки аз не намирам начин за наложен платеж освен за София и Варна.
Ето: "Ако живеете в страната книгите се изпращат до два дни след като получим плащането. "
Да, иначе има един червен надпис: "плащане при доставка срок за София 1 ден - 0.99 лв, България 2 дни - 3.60 лв"
Но аз за 3,60лв. доставка предпочитам по-надежден сайт, който не ме заблуждава, че някоя книга е налична, а се е постарал да оповести, когато има изчерпване.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
... който не ме заблуждава, че някоя книга е налична, а се е постарал да оповести, когато има изчерпване.

Ей на това нещо много пъти съм се ядосвала, не само в тази онлайн книжарница.
Толкова ли е трудно, като има изчерпване на наличностите да се направи бутона за поръчка неактивен, най - малкото, или по някакъв друг начин да е упоменато.
Разчиташ, правиш си сметката, поръчваш и в крайна сметка после всичко се изменя ...

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на всичкото отгоре, не те уведомяват, че нямат някоя книга, след като са получили заявката, че да не им превеждаш парите, а си мълчат. Мълчат и когато мине много време и доставката все още я няма, тогава поръчителят се набутва да им звъни и да ги пита. Тогава се сещат да уведомят, че някоя от поръчаните книги я нямат и затова бавят.
Случвало ми се е дори да ми потвърдят, че имат наличност/понеже вече съм им сърбала попарата и има звъня предварително/, а след това да се окаже, че са ме подвели.

# 12
  • Мнения: 65
Най-неприятната ми случка с такива сайтове беше от един антикварен, не си спомням точно името.Помня, че си бях поръчал книги на Агата Кристи и когато ми дойде пакета вътре имаше парче сух хляб  Shocked и една салфетка с цервило заедно с книгите.Егати ужаса.

# 13
  • Мнения: 65
oт bgbook не съм поръчвал досега де, някакси винаги едно мухлясало ми се е струвало в тоя сайт.
Най-съм доволен от book.store.bg Сигурно над 50 книги от там съм поръчвал.Всеки път идват на 2рия ден, а когато не е имало в наличност се обаждат веднага и питат дали искам да заменя или да я премахнат от поръчката.Няколко пъти са ми слагали дори отстъпка без причина.

# 14
  • Мнения: 3 050
е айде чак пък "мухлясало"... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт