Кръщене - какво да купя, какво да направя?

  • 132 383
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бижутата са в разрез с разбиранията на някои християни. Някои носят скъп кръст, но на конец и т.н.

ПП Аз също съм със смесени чувства за златно кръстче на малко дете. До пълнолетие /или по-скоро близо до него/ когато бих приела да носи момиче ще мине време, детето ще има вкус и стил, я като на кръста, я не.
За мъже пък много хора не приемат синджири и амулети на врата.

# 271
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Когато кръщаваха моите и на двамата им подариха златни кръстчета.
Не съм ги слагала на децата. Стоят си прибрани  Peace
Като пораснат ще им ги дам да си решат какво ще ги правят.

# 272
  • София
  • Мнения: 273
 Dragonfly12 ,ако още не си се спряла на подарък от мен една идея:албум със златна монета от БНБ.Аз взех на сина ми за спомен от наш близък.Има 1 златна и 3 позлатени със символи.Лично на мен ми харесва повече от кръстчето newsm78
И още един съвет:обади се в църквата,където ще кръщавате и питай какво искат,защото всеки храм си има списък/на нас ни искаха питка,червено вино,олио,сапун и кърпа/.
Весел празник! smile3525

# 273
  • Мнения: 186
Ами, ако не е кръстник, а кръстница , какво се подарява? Освен икона, какво друго бихте подарили вие на кръстницата на детето си?

Аз знам, че се подарява нощница  Peace

Тук научих нещо важно - кърпата да е бяла,благодаря за което,ще търся по - късно из магазините.
Аз не харесвам кръста като символ откакто се помня и със сигурност няма да му подаря такъв.Детето е презадоволено отвсякъде,идея нямам какво да е ,та мисля,че парите са най - доброто,което мога да му подаря.
Но идеята с иконата ми хареса- бих могла да му купя такава за спомен.

Благодаря още веднъж.  bouquet

Кръстът е основен символ в Християнството. Ако не го харесваш, защо приемаш да си кръстница? Питам от любопитство, не се заяждам  Hug

Парите в брой са лоша идея за такъв повод  Peace
Joy Нощници не нося,така че се отказвам от подаръка си.За парите си права,отпадат като вариант.
Кръстът може и да е основен символ,но аз винаги го свързвам с гробища и смърт.Неща,които ми навяват такива мисли,нито бих носила,нито пък подарила.
Самата аз рядко ходя в църкви,привърженик съм на онази мисъл,че Бог е в нас и навсякъде около нас,а не само и единствено в църквата.Носенето на кръст и редовното кръстене и палене на свещи не те прави повече християнин ,не ти опрощава греховете с магическа пръчка.
Това,че не го харесвам,няма общо ,че приемам да стана кръстница на детето .
Днес се впускам в търсене на икона.Идеята с монетата е добра,самата аз пазя подарени в детството ми златни парички,но се намираме в малък град в момента и едва ли в тукашните банки разполагат с подобни екстри.Но ако не открия иконата,която да ми хареса,ще се спра на варианта с монетата,макар и подарена след кръщенето.
Благодаря за съвета,говорихме предварително и сме приготвили поисканото.
 Hug на всички,които помогнаха със съвет!

# 274
  • Мнения: 1
Има един сайт с информация за кръщенето - всичко в едно. Не го споменавам защото може да се тълкува, като реклама, който проявява интерес ще му го изпратя като лично съобщение

# 275
  • Мнения: 1 110
Здравейте, прочетох по-голяма част от темата. Искам да разбера кръстницата на детето и обувчиците ли трябва да купи? Благодаря!

# 276
  • Мнения: 158
Привет, момичета! И на нас ни дойде време за кръщене на хлапетата. Малката е на 7, а баткото на 11. Все отлагахме, но сега твърдо сме решили събитието да се състои в рамките на месец и следя темата с интерес  Peace

Има един сайт с информация за кръщенето - всичко в едно. Не го споменавам защото може да се тълкува, като реклама, който проявява интерес ще му го изпратя като лично съобщение

Може ли на лични споменатия сайт   bouquet

# 277
  • Мнения: 2 286
Здравейте, прочетох по-голяма част от темата. Искам да разбера кръстницата на детето и обувчиците ли трябва да купи? Благодаря!


Ако ще има обувчици Peace . Не знам колко е голямо детето, но нашето го кръщавахме на 7 м. , купихме обувчици, но в деня не ни трябваха, беше ужасно горещо, седя си по боди крачета.

По принцип, изобщо не е нужно кръстницата да купува каквото и да било, а може да си разделите сумата. Такива са времената, че тази "традиция" вече не се спазва.

Освен това, на нашата кръстница й подарихме много красиво ръчно изработено бижу, вместо нощница Mr. Green .

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, прочетох по-голяма част от темата. Искам да разбера кръстницата на детето и обувчиците ли трябва да купи? Благодаря!

Да, тя трябва да го облече от глава до пети. Поне при нас така беше.
Относно кръстчето, на кръщенето на нашето дете (това лято) ни подариха кръстче, което съм прибрала като спомен (ако след време не иска да го носи) - то си е символ. Майка ми му подари златен медальон Христос.

# 279
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Ще кръщаваме малкия в църквата на Семинарията - да споделите добър ресторант наблизо, където да почерпим гостите след това?

# 280
  • Мнения: 9 913
наблизо, макар и не на пеша разстояние, е Fancy. Надолу по Джеймс Баучър и вдясно по ул. Св. Седмочисленици. Имат голяма градина с възможност за сепариране. Проверете, може да ви хареса.

# 281
  • Мнения: 926
Някой да е чувал за практиката новите дрехи на децата да остават за църквата? В манастира, където, ще кръщаваме малките свещеника ми обясни, че дрехите оставали за тях  newsm78.

# 282
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой да е чувал за практиката новите дрехи на децата да остават за църквата? В манастира, където, ще кръщаваме малките свещеника ми обясни, че дрехите оставали за тях  newsm78.
Еййй, големи мошеници имало, брей.
Ама и наивниците не отстъпват.

# 283
  • Мнения: 2 286
Някой да е чувал за практиката новите дрехи на децата да остават за църквата? В манастира, където, ще кръщаваме малките свещеника ми обясни, че дрехите оставали за тях  newsm78.

Оо, няма такъв филм! Нещо са те изпързаляли. А като си оставите новите дрешки, детето с какво ще го облечете, каза ли ти?

# 284
  • Мнения: 926
Някой да е чувал за практиката новите дрехи на децата да остават за църквата? В манастира, където, ще кръщаваме малките свещеника ми обясни, че дрехите оставали за тях  newsm78.

Оо, няма такъв филм! Нещо са те изпързаляли. А като си оставите новите дрешки, детето с какво ще го облечете, каза ли ти?

А, де? Днес мъжа ми ще им се обади и ще пиша какво е станало...

Общи условия

Активация на акаунт